Nový Zéland

Nový Zéland

16 dní / 57 500 Kč
výběr zájezdu
 Zvolte typ zájezdu
Destinace
 Zvolte destinaci
Termín
Odjezd
+/-
Návrat
+/-
Cena
Cena od
Cena do
Ubytování

Strava

Doprava


Náročnost
Náročnost

Termíny

Nebyl nalezen volný termín

země dlouhého bílého oblaku

Nový Zéland, Aotearoa, Země dlouhého bílého oblaku. Koho pohltilo strhující vyprávění anglického mořeplavce Jamese Cooka, jistě již nad knihou zatoužil vyplout v jeho stopách kolem světa a na vlastní oči spatřit ostrovy proslulé nádhernou přírodou s mnoha unikátními živočišnými i rostlinnými druhy - okouzlující „Středozem“. I my na vlastní oči spatříme opuštěné pláže a zátoky, divoké fjordy, gejzíry, bublající termální jezírka hýřící všemi možnými barvami i do nebe sahající vulkány. Objevte s námi tento tajuplný pohádkový svět.

Nový Zéland individuálně: zájezd je možné uspořádat v libovolném termínu a bez průvodce. My zajistíme vše potřebné - letenky, ubytování, transfery, pronájem vozu, vstupy, navrhneme vám optimální program dle vašich představ a vypracujeme vám manuál, podle něhož pak cestu absolvujete. Ideální pro rodiny i malé skupinky přátel.

Cena zahrnuje

 • veškerou dopravu po ostrovech komfortním a prostorným minibusem s profesionálním řidičem včetně letištních transferů
 • 15x nocleh ve 2* hostelech nebo motelech (2 až 4 osoby na pokoji)
 • průvodce
 • výlety do geotermického parku Wai-o-Tapo
 • výlet lodí v Abel Tasman
 • výlet lodí na Milford Sound – fjordy
 • trajekt mezi severním a jižním ostrovem
 • pojištění léčebných výloh, úrazové pojištění, pojištění zavazadel, připojištění odpovědnosti
 • zákonné pojištění CK

Cena nezahrnuje

 • letenku (orientační cena zpáteční letenky od 28.000 Kč včetně tax)
 • stravu

Program zájezdu

1. den

Po příletu do největšího města Zélandu, Aucklandu, vás přivítá český průvodce a čeká vás transfer do vašeho hostelu/lodge v centru města. Prohlídka centra města Auckland s českým průvodcem. Projdete si centrum největšího novozélandského města, uvidíte známou tepnu města Queen street, historickou radnici nebo krásnou budovu divadla. Možná je také návštěva nejvyšší věže jižní polokoule, Sky Tower. Poté následuje odpočinek a aklimatizace po náročné cestě. Nocleh v hostelu/lodge 2*- 3*.

2. den

Dopoledne nás čeká přejezd busem do jedné z nejznámějších oblastí severního ostrova, města Rotorua. Následuje prohlídka města. Zde můžete vidět geotermální parky, termální koupele a maorskou kulturu. Večer fakultativně možnost vyzkoušet termální prameny, nebo si vybrat z našich fakultativních výletů tradiční večeři s maorským vystoupením. Nocleh v hotelu či motelu 3*. Fakultativně možný odpolední výlet do Hobbitonu.

3. den

Dopoledne návštěva nejlepšího geotermálního parku (Wai-o-Tapu) s gejzíry , bublajícím bahnem a jezírky je v ceně. Ukážeme Vám na koupání v horkých pramenech v přírodě, kam chodí jen místní. Odpoledne Vás čeká přejezd k jezeru Taupo, které se nachází asi 130 km od Rotorui, návštěva vodopádů Hukka Falls. Pokračujeme kolem jezera do Turangi. Nocleh v v Turangi.

4. den

Ráno jedeme krátký úsek od jezera do NP Tongariro, asi 50 km, do vesničky v srdci tohoto vyhlášeného národního parku, který je znám díky svým sopkám a krásným trekům. Máme téměř celý den na procházku či túru dle vlastního uvážení do blízkosti sopek. Dostane se nám krásných výhledů na sopky a sopečná jezírka. Nachází se zde jeden z nejhezčích treků Nového Zélandu, Tongarriro Crossing. Nocleh opět u jezera Taupo.

5. den

Cesta od jezera Taupo do Wellingtonu (cca 340 km), zastávky po cestě, jedeme novozélandskou krajinou, pohodová jízda až do Wellingtonu. Odpoledne krátká prohlídka hlavního města Wellington a jeho pamětihodností, včetně domu parlamentu, nebo třeba válečného památníku. Nocleh ve Wellingtonu.

6. den

Probudíte se ve městě Wellington, dopoledne či v čase oběda nás již čeká trajekt na jižní ostrov. Během několikahodinové plavby se můžete kochat krásnou scenérií okolních ostrůvků, která rozhodně stojí za to. Po vylodění na jižním ostrově pokračujeme do města Nelson, kde nás čeká nocleh. Nelson je vstupní branou k dalšímu nádhernému národnímu parku Abel Tasman.

7. den

Abel Tasman - Celý den je určen k prohlídce tohoto krásného národního parku, který nabízí krásné a divoké pláže, skvělé treky podél pobřeží, možnosti kajakování a zahlédnout můžeme i lachtany. Zajištěna plavba loďkou podél pobřeží s možností projít se z jedné pláže na další, uvidíte tak podstatnou část celého NP Abel Tasman. Možnost koupání na krásných plážích s křišťálovou vodou. Nocleh v Nelsonu. Plavba lodí po pobřeží tohoto NP je v ceně.

8. den

Cesta z Nelsonu do městečka Greymouth. Většina cesty vede po krásném pobřeží plném skvělých vyhlídek. Odpoledne zastávka na místě zvaném Punakaiki (palačinkové skály), které jsou oblíbenou turistickou atrakcí. Po cestě si můžeme udělat procházku k útesu, odkud můžete vidět kolonii tuleňů – dle počasí. Nocleh v oblasti Greymouth, případně Kumara.

9. den

Celodenní výlet do národního parku Arthur's Pass za krásnou novozélandskou přírodou. Procházky v přírodě a zastávka ve skalním měste Castle Hill, kde se natáčel film Pán prstenů. Návrat zpět a nocleh v Greymouth/Kumara.

10. den

Ráno přejezd z Greymouth do vesničky Franz Josef, asi 150 km. Zde máme celé odpoledne na prohlídku vyhlášeného ledovce Franz Josef/Fox, můžete využít fakultativní túry přímo po ledovci s profesionálním průvodcem, anebo výlet helikoptérou nad ledovcem. Náš průvodce Vás vezme na vyhlídku k ledovci krátkou procházkou a pojedeme se podívat také na ledovec Fox. Nocleh ve vesnici FJ nebo Fox. Doporučujeme fakultativně túru s průvodcem po ledovci, nebo vyhlídkový let helikoptérou.

11. den

Dopoledne prohlídka nedalekého zrcadlového jezera Matheson lake. Naše cesta pokračuje dále k jihu až k městečku Wanaka, ležícího u pěkného jezera obklopeno krásnou přírodou. Dále, dle času, zastávka v historickém zlatokopeckém městečku Arrow Town. Odtud pokračujeme až do Queenstownu. Nocleh v Queenstownu či blízkém okolí.

12. den

Celý den je určen na prohlídku nejhezčího města jižního ostrova Queenstown, které je centrem všeho dění na tomto ostrově a můžeme říci také nejhezčím městem Zélandu. Průvodce Vás během dopoledne provede městečkem, odpoledne volný program, můžete se např. lanovkou podívat na krásnou vyhlídku nad městem. Možnost mnoha aktivit, kterých se zde nabízí velký počet. Městečko leží v krásné přírodě u jezera, sevřeno horami a kaňony. V zimě se stává Queenstown lyžařským centrem. Nocleh v Queenstownu či blízkém okolí. Fakultativně výlet parníkem po jezeře na typickou zélandskou farmu.

13. den

Ráno cesta k jezeru a vesničce Te Anau, odkud pokračujeme do národního parku fjordů až k vyhlášenému místu zvanému Milford Sound, které je podle mnohých nejhezčím místem Nového Zélandu. Projížďka na lodi mezi fjordy, kolem uvidíte lachtany a vodopády. Poté návrat zpět do vesnice Te Anau se zastávkami na zajímavých místech. Nocleh v Te Anau, u krásného jezera. Projížďka lodí na Milford Sound je v ceně.

14. den

Cesta z Te Anau do vesnice Mount Cook, asi 420 km, po cestě můžete vidět typickou scenérii Zélandu, jezera a ovce. Zastavíme na focení u nádherných jezer a vyhlídek, pojedeme a zastavíme také na místě Lindis Pass, kde budete mít další krásnou vyhlídku na místa. Nocleh ve vesnici Twizel či okolí, nedaleko NP Mt. Cook.

15. den

Ráno Vás čeká krátká cesta do vesnice Mt. Cook, odkud můžete vyrazit obdivovat nádherný národní park, nabízejí se zde krásné túry, průvodce Vás vezme na snadnou 3-4 hodinovou procházku údolím s výhledem na štíty hor, jezera a ledovce. V době oběda jedeme kolem krásných jezer Tekapo a Pukaki, s úchvatnou mléčnou barvou, zastávka na oběd a procházka, pokračujeme potom dále až do Christchurch. Nocleh v Christchurch k poslednímu přenocování na Novém Zélandu. Fakultativně možnost scénického letu vyhlídkovým letadlem či helikoptérou s přistáním na ledovci.

16. den

Pokud vyjde čas, můžete se podívat do centra města Christchurch a okolí, vše dle času odletu. V průběhu dne transfer na letiště a odlet zpět do Evropy dle mezinárodních letenek.

Ubytování

Ubytování je zajištěno v hostelech či lodge nebo v motelech. Pokoje jsou 2 - 4 lůžkové s převahou 2 lůžkových. Všechny pokoje mají sdílenou koupelnu.

Strava

Stravování není zahrnuto v ceně zájezdu. Stravu si proto zajišťuje každý účastník zájezdu individuálně.

Doprava

Nástupní místo: Auckland

Cena letenky není zahrnutá v ceně zájezdu. Jejich cena v průběhu roku kolísá, proto částka uváděná u zájezdu je pouze orientační. Jakmile je přihlášeno dostatek účastníků pro realizaci zájezdu, poptáme letenky a zvolíme optimální variantu, obvykle nejvýhodnější na trhu. Vzhledem k tomu, že lhůta pro potvrzení rezervace a zaplacení letenky je obvykle velmi šibeniční (leckdy i méně než 24 hodin), mohou u nás klienti zaplatit zálohu na letenky ve výši uvedené orientační ceny, kterou po zakoupení letenek vyúčtujeme a případný přeplatek vrátíme či převedeme do plateb k zájezdu (vždy dle domluvy). V případě dražších letenek vždy kontaktujeme klienty a žádáme je o souhlas se zakoupením ještě před potvrzením rezervace. Naší nabídky využívá drtivá většina klientů, přesto ale umožňujeme zakoupit si i vlastní letenky (s využitím různých věrnostních programů nebo vlastním itinerářem letu), při jejich nákupu je však dobré konzultovat itinerář letu s CK a hlavně si potvrdit realizaci zájezdu (dosažení minimálního počtu účastníků). Podrobnosti k letecké dopravě naleznete ve Všeobecných podmínkách pro zajištění letenek.

Nástupní místa

Náročnost

Zájezd odpovídá náročnosti č. 2 z 5 bodové škály. Popisy náročností našich zájezdů naleznete zde. Patříte-li mezi osoby s omezenou schopností pohybu, konzultujte s naší prodejnou zájezdů, zdali je pro vás zvolená akce vhodná.

Další info

cestovní doklady
Budete potřebovat cestovní pas platný minimálně 3 měsíce po opuštění Nového Zélandu.


S platností od 1. 10. 2019 platí pro cestující, kteří spadají do bezvízového režimu pro krátkodobý pobyt (tj. včetně občanů ČR) povinné zajištění tzv. New Zealand Electronic Travel Authority - NZeTA). Jedná se o elektronické prověření osob vstupujících na území Nového Zélandu s cílem posílení bezpečnosti a minimalizace migračního rizika.  NZeTA je možné zajistit pouze elektronicky, prostřednictvím zvláštní aplikace nebo na webové stránce www.immigration.govt.nz/neta. Zpracování žádosti o NZeTA by mělo být zajištěno do 72 hodin. 
Ostatní podrobné pokyny k zájezdu (tzv. rodokaps) obdržíte zhruba 2-3 týdny před odjezdem.

Podobné zájezdy

Brazílie

Brazílie

17. 10. - 2. 11. 2020 Chci to vidět
Ekvádor

Ekvádor

5. 2. - 21. 2. 2021 Chci to vidět
Island

Island

8. 8. - 23. 8. 2020 Chci to vidět
Kanada

Kanada

31. 7. - 15. 8. 2020 Chci to vidět
Peru

Peru

24. 5. - 9. 6. 2020 Chci to vidět
Road trip jihozápadem USA

Road trip jihozápadem USA

25. 9. - 9. 10. 2020 Chci to vidět
Yukon a Aljaška

Yukon a Aljaška

16. 8. - 30. 8. 2020 Chci to vidět