Ekvádor

Za zážitky bez obav

Ekvádor

17 dní / 44 800 Kč
výběr zájezdu
 Zvolte typ zájezdu
Destinace
 Zvolte destinaci
Termín
Odjezd
+/-
Návrat
+/-
Cena
Cena od
Cena do
Ubytování

Strava

Doprava


Náročnost
Náročnost

Termíny

3. 10. - 19. 10. 2024
č. zájezdu: 224338-01
cena 44 800 Kč
7 volných míst
Nominace odeslána Vaše nominace byla úspěšně odeslána do našeho systému. Děkujeme za zájem.

Noemova archa Jižní Ameriky

Ekvádor je rájem pro zvířecí pozorovatele a milovníky přírody. Díky své strategické poloze přímo na rovníku, umístěním v náruči divokých And a za pomoci oceánských proudů se v Ekvádoru vytvořily ideální podmínky pro život tisíců živočišných druhů.
Na pacifických svazích And pokrytých deštnými lesy navštívíme oblast s téměř největší koncentrací ptactva na světě – z bezprostřední blízkosti uvidíme tukany, kvesaly i pestrobarevné kolibříky. Rájem pro velké savce jsou nížinné lesy Amazonie, a my se vydáme přímo do srdce amazonského deštného pralesa – faunistické rezervace Cuyabeno. Šplhat na vrcholy sopek nebudeme, avšak nenecháme si ujít pohled na nejimpozantnější vulkán Ekvádoru Cotopaxi. Pěšky také obejdeme temně modrou lagunu Cuicocha a projdeme se ekvádorským venkovem u smaragdově zeleného sopečného jezera Quilotoa. Odpočineme si v nejkrásnějších ekvádorských termálech Papallacta a ohromí nás zlatá výzdoba koloniálních kostelů v Quitu. Na pobřeží Tichého oceánu prozkoumáme poslední zbytky unikátních suchých lesů a přeplujeme na ostrov Isla de la Plata, tzv. Galapágy chudých, pozorovat tereje modronohé. To vše završíme koupáním na nejkrásnější ekvádorské pláži.

Během 4 denní výpravy do Amazonie je v ceně ubytování i strava a místní průvodce.

Cena zahrnuje

Cena nezahrnuje

  • letenku (orientační cena zpáteční letenky od cca 28.000 Kč včetně tax - cena letenky se může změnit v závislosti na včasném přihlášení na zájezd a jejím poptání)
  • vstupy do památek v Quitu, vstup do termálů, eventuální další fakultativní vstupy a volitelné aktivity
  • spropitné místnímu týmu v rezervaci Cuyabeno

Průvodci

Dana Simonová

3. 10. - 19. 10. 2024 / č.zájezdu 224338-01

Pokud se Daně stalo něco osudovým, byla to její první cesta do jižní Ameriky, která se stala její srdcovkou a odpálila ji na průvodcovskou dráhu. Dnes je Dana klíčovou kudrnovskou průvodkyní do Latinské Ameriky, nejčastěji ji potkáte v bájném Peru, Bolívii či na legendárních trecích Patagonie. Jako ...

Dozvědět se více

Videa

Program zájezdu

1. - 2. den

Přílet na letiště Tababela u Quita a přejezd do městečka OTAVALO proslulého svými pestrými indiánskými trhy. Další den podnikneme pěší výlet po „stezce orchidejí“ kolem zatopeného kráteru Cuicocha, na úpatí sopky Cotacachi.

3. - 4. den

Zastavíme se na rovníku – MITAD DEL MUNDO a poté zamíříme na západní svahy And, do nově vyhlášené biosférické rezervace UNESCO - Chocó Andino. Zdejší mlžné lesy jsou jedním z nejlepších míst na pozorování ptactva na světě. S trochou štěstí budeme moci pozorovat skalňáky, chocó tukany a horské tukany, tukanety, arasari, kvesaly a mnoho druhů kolibříků. Projdeme se pralesem, svezeme se lanovkou tarabita a vykoupeme se v krystalických divokých říčkách a vodopádech. Volitelně možnost vyzkoušet si zdejší skvělou zipline a proletět se na ocelovém laně nad korunami stromů.

5. - 6. den

Se zájemci si vysvětlíme proces výroby nejlepších čokolád na světě a poté přejedeme do hlavního města Ekvádoru – QUITA. Vyjedeme lanovkou TeleferiQo nad město a prohlédneme si historické centrum zapsané na seznamu UNESCO Basilica del Voto Nacional, Compaňía de Jesús, Plaza Grande a jiné.

7. - 9. den

Vydáme se na výlet do NP COTOPAXI pod nejvyšší aktivní sopku na světě. Projdeme se ekvádorským venkovem v okolí smaragdově zeleného sopečného jezera Quilotoa. Odpočineme si v nejkrásnějších ekvádorských termálech – v lázeňském městečku PAPALLACTA a poté přejedeme do nížinné Amazonie.

10. - 13. den

Strávíme nezapomenutelné dny v srdci nížinného amazonského lesa ve faunistické rezervaci CUYABENO. Zvěř budeme pozorovat především z kánoe, několikrát se i projdeme lesem ve dne i v noci. Pokud budeme mít dostatek štěstí, můžeme spatřit až deset druhů opic (chápany, vřešťany, kotuly, malpy, kosmany, tamaríny...), mravenečníky, lenochody, kajmany, růžové amazonské delfínovce, anakondy a jiné hady, mnoho druhů ptáků a samozřejmě úžasný pralesní hmyz. Poslední den se vrátíme zpět do „civilizace“ a nočním autobusem se vydáme směrem k Pacifiku.

14. - 16. den

Ráno přejedeme do rybářského městečka Puerto López na pobřeží Tichého oceánu. Odtud podnikneme několik výletů. Navštívíme domorodou komunitu Agua Blanca, v NP Machalilla prozkoumáme suchý les plný tilandsií a budeme pozorovat pelikány, fregatky či kondory havranovité. Projdeme se po divokém pobřeží Pacifiku a vykoupeme se na nejkrásnější ekvádorské pláži. Další den podnikneme celodenní výlet lodí k Isla de la Plata - uvidíme endemický druh tereje modronohého, tereje tichomořské, faetony, fregatky či pelikány. Zašnorchlujeme si mezi pestrými tropickými rybkami a možná potkáme i karety či manty.

17. den

Přejezd do Guayaquilu; leguání park, Malecón 2000. Přesun na letiště a odlet do Evropy. Domů přiletíme následující den, tedy 18.den zájezdu.

Ubytování

Během pobytu v Ekvádoru budeme nocovat v hotýlcíchhostelech bungalovech ve 2 - 4 lůžkových pokojích, až na výjimky s příslušenstvím. V Amazonii spíme v jednoduchých dřevěných chatkách.

Strava

Stravování je po celou dobu zájezdu ve vlastní režii účastníků. V ceně ubytování jsou zahrnuty snídaně. Ekvádorská kuchyně je mnohdy velmi zajímavá. V horách je rozhodně nejexotičtější delikatesou morče, u moře pak kyselý rybí salát ceviche či mořské plody na mnoho způsobů. Velmi populární jsou v Ekvádoru banány na tisíc způsobů. V Amazonii je pak základem stravy především maniok (yuka). Stravování je v Ekvádoru relativně levné, klasické menu v průměrné restauraci se pohybuje od 2 do 4 USD, samotná hlavní jídla na objednávku pak kolem 5-8 USD. Výborné jsou džusy z různých exotických druhů ovoce.

Doprava

Cena letenky není zahrnutá v ceně zájezdu. Jejich cena v průběhu roku kolísá, proto částka uváděná u zájezdu je pouze orientační. Jakmile je přihlášen dostatek účastníků pro realizaci zájezdu, poptáme letenky a zvolíme optimální variantu, obvykle nejvýhodnější na trhu. Vzhledem k tomu, že lhůta pro potvrzení rezervace a zaplacení letenky je obvykle velmi šibeniční (leckdy i méně než 24 hodin), mohou u nás klienti zaplatit zálohu na letenky ve výši uvedené orientační ceny, kterou po zakoupení letenek vyúčtujeme a případný přeplatek vrátíme či převedeme do plateb k zájezdu (vždy dle domluvy). V případě dražších letenek vždy kontaktujeme klienty a žádáme je o souhlas se zakoupením ještě před potvrzením rezervace. Naší nabídky využívá drtivá většina klientů, přesto ale umožňujeme zakoupit si i vlastní letenky (s využitím různých věrnostních programů nebo vlastním itinerářem letu), při jejich nákupu je však dobré konzultovat itinerář letu s CK a hlavně si potvrdit realizaci zájezdu (dosažení minimálního počtu účastníků). Podrobnosti k letecké dopravě naleznete ve Všeobecných podmínkách pro zajištění letenek. Stává se tak velmi výjimečně, ale s ohledem na dostupnost letů a jejich cenu můžeme termín zájezdu o maximálně 3 dny posunout. Vzhledem k časovému posunu na zpáteční cestě počítejte s návratem následující den po odletu z Ekvádoru (tedy 18. den zájezdu).

Nástupní místo: letiště Tababela u Quita
Výstupní místo: Guayaquil

Po Ekvádoru se budeme pohybovat jak najatou, tak místní hromadnou dopravou.

Nástupní místa

Náročnost

Zájezd je celkově koncipován na pozorování zvířat, občas z pohodlí lodě či kánoe, ale občas si za zvířaty budeme muset dojít náročnějším terénem. Je však celkově potřeba počítat s tím, že klimatické podmínky a vysoká nadmořská výška může způsobovat zvýšenou únavu. Pár dní trávíme ve výškách kolem 3.000 – 3.500 m n. m., lidé se cítí více unavení, zadýchávají se či nás může trochu bolet hlava. V Amazonii zase velká vlhkost a vysoké teploty mohou způsobit nadměrnou únavu. Nejdelší trasy, které půjdeme pěšky, jsou kolem jezera Cuicocha a od jezera Quilotoa do vesnice Chugchilán (cca 12 km). K vulkánu Cotopaxi se vyvezeme autem do výšky cca 4.600 m a budeme moci vystoupat k chatě ve výšce 4850 m. Vše bude záležet na to, jak se budeme cítit. Výlety lze individuálně zkrátit nebo vynechat.

Další info

Zavazadlo
Doporučujeme batoh, popřípadě malý kufr nebo tašku na kolečkách ve velikosti kabinového zavazadla. Velký kufr není pro tento zájezd vhodný. Vzhledem k tomu, že většina leteckých společností si v současnosti účtuje za zavazadlo do podpalubí peníze navíc, můžete ušetřit významnou částku, pokud poletíte jen s kabinovým zavazadlem.

Skupina
Tento zájezd je určen pro komorní skupinu, díky které snadno splyneme a můžeme využívat místních dopravních prostředků. Maximální kapacita je 12 účastníků + 1 průvodce.

Počasí
Jelikož má Ekvádor tři naprosto odlišné geografické oblasti, v každé panuje naprosto rozdílné klima. V listopadu v horách bývá dobré stabilní počasí, prší méně a teploty se pohybují kolem 12 - 15°C, pokud vysvitne slunce, je pocitová teplota mnohem vyšší. Kolem 3.000 m n m. je UV záření velmi silné, proto je třeba mít s sebou dobrý opalovací krém. V Amazonii je hladina řek nižší, prší méně, ale stále často (je to jedna z nejdeštivějších oblastí světa), vlhkost je proto stále obrovská, kolem 80%. Teploty jsou vysoké, kolem 25°C, v noci mohou spadnout na 17°C. Na pobřeží je období sucha, obloha je stále zatažená, sice neprší, avšak k ránu může jemně mrholit (tzv. garúa efekt), teplota vzduchu se pohybuje od 18°C do 25°C, teplota vody v oceánu je velmi příjemná na koupání, kolem 24 - 26°C.

Výprava do Amazonie
Z Amazonie pojedeme jen s malými batohy, kde si zabalíme nejnezbytnější oblečení, hygienu a jiné věci. Z města Lago Agrio pojedeme cca 2,5 h soukromým busem k mostu přes řeku Cuyabeno, po které poté pojedeme kánoí další 3 hodiny přímo do srdce rezervace. Ubytováni budeme v příjemné místní lodži sestávající z několika dřevěných chatek a hlavní společenské chatky. V případě našeho výletu budeme mít zajištěnou plnou penzi (snídaně, oběd, večeře). Po celou dobu budeme v doprovodu zkušeného místního průvodce znalého místní fauny, flóry a kultury. Většina zvířat je aktivní při svítání, k večeru a během noci, proto naše aktivity budou především v tento čas. Zvířata budeme pozorovat hlavně z řeky z kánoe či během nočních a denních procházek pralesem.

Cestovní doklady
Budete potřebovat cestovní pas platný minimálně 6 měsíců po opuštění Ekvádoru. Pro cestu do zemí Jižní Ameriky není potřeba vízum.

Očkování
Pro naši cestu do Amazonie doporučujeme být očkován proti žluté zimnici. Další doporučená očkování jsou žloutenky typu A a B a břišní tyfus. Výskyt malárie je v Ekvádoru ojedinělý. Vše konzultujte s lékaři specializujícími se na cestovní medicínu, rádi vám poradí také na každé hygienické stanici v místě vašeho bydliště, více se můžete dozvědět i na internetových stránkách www.ockovani-zahranici.cz. Není na škodu zkontrolovat si platnost očkování proti tetanu.

Ostatní podrobné pokyny k zájezdu (tzv. rodokaps) obdržíte v dostatečném předstihu tak, abyste se mohli na zájezd v klidu připravit. Nejpozději však týden před odjezdem.

Termíny

3. 10. - 19. 10. 2024
č. zájezdu: 224338-01
cena 44 800 Kč
7 volných míst
Nominace odeslána Vaše nominace byla úspěšně odeslána do našeho systému. Děkujeme za zájem.

Podobné zájezdy

Guatemala, Honduras a Belize

Guatemala, Honduras a Belize

5. 3. - 22. 3. 2025 Chci to vidět
Kostarika a Panamský průplav

Kostarika a Panamský průplav

1. 3. - 16. 3. 2025 Chci to vidět
Nový Zéland

Nový Zéland

14. 2. - 1. 3. 2025 Chci to vidět
Peru, Bolívie a výprava do Amazonie

Peru, Bolívie a výprava do Amazonie

7. 9. - 27. 9. 2024 Chci to vidět