Opravdová Gran Canaria

Za zážitky bez obav

Opravdová Gran Canaria

8 dní / 22 800 Kč
výběr zájezdu
 Zvolte typ zájezdu
Destinace
 Zvolte destinaci
Termín
Odjezd
+/-
Návrat
+/-
Cena
Cena od
Cena do
Ubytování

Strava

Doprava


Náročnost
Náročnost

Termíny

26. 10. - 2. 11. 2024
č. zájezdu: 224830-01
cena 22 800 Kč
Nominace odeslána Vaše nominace byla úspěšně odeslána do našeho systému. Děkujeme za zájem.

Po stopách místních obyvatel, po horách, vulkánech, hlubokých kaňonech, městečkách, ale i plážích tohoto Kanárského ostrova

Kanárský ostrov Gran Canaria je velký tak akorát, abychom ho za týden stihli poznat a zorientovat se zde. Program je sestavený tak, aby nám každý den nabídl jinou tvář tohoto ráje na Zemi. Vyšlápneme si tedy ke krásným skalnatým útvarům, vypravíme se do hlubokých kaňonů, užasneme nad hloubkou vulkanických kráterů a nad dokonalým tvarem sopečných kuželů, užijeme si atmosféru příjemných horských městeček. Zatouláme se do místních borovicových lesů, ale i do opunciových strání a citrusových hájů. Budeme obdivovat jednoduché a dokonalé jeskynní příbytky původních obyvatel. Vydáme se samozřejmě i ke břehům Atlantiku a užijeme si jedinečné pohledy na oceán, nevynecháme proslulé písečné duny a samozřejmě ani koupání. Ochutnáme nejen slané vody Atlantiku, ale i místní speciality, osvěžující Sangrii nevyjímaje.

Během zájezdu se ubytujeme v příjemných apartmánech přímo v centru ostrova, v horské vesničce Tejeda. Tato obec byla označena jako španělská vesnice roku 2005. Odtud budeme vyrážet na jednodenní výlety do hor nebo za poznáním. Kdo se výletů nebude chtít zúčastnit, bude si moci vychutnat atmosféru této poklidné vesničky a místních kaváren a restaurací nebo některé dny užívat lenošení a koupání v Atlantiku.

Cena zahrnuje

Cena nezahrnuje

  • zpáteční letenku v ceně od cca 8.000 Kč
  • individuální vstupy do muzeí a památek

Průvodci

Lucie Šímová

26. 10. - 2. 11. 2024 / č.zájezdu 224830-01

Do kudrnovské sítě se nechala chytit coby mladičká horská průvodkyně se zaměřením na rozmanité túry po evropských horách. Od té doby již nasbírala spoustu zkušeností a její doménou se staly především horské zájezdy s jednodenními výšlapy nalehko, především do Alp, ale i do vzdálenějších koutů ...

Dozvědět se více

Videa

Program zájezdu

1. den

Přelet na Gran Canarii. Přejezd po grancanárské dálnici na západní pobřeží do města Puerto Mogán. Toto historické městečko má malý přístav, který je v průvodcích popisován jako „Malé Benátky“. Městečko je plné hospůdek a kavárniček. Najdeme zde také malou pláž s vlnolamem, kde koupající nebičují vody Atlantiku. V podvečer přejezd klikatými silničkami do hor, kde se ubytujeme.

2. den

Celodenní túra na jedinečný, fotogenický a v turistických průvodcích vyobrazený skalní útvar Roque Nublo (Mračná hora) ve výšce 1813 m.n.m. Půjdeme borovými lesy i po skalách s překrásnými výhledy. Na zpáteční cestě se občerstvíme ve vesničce La Culata a nasajeme první doušky kanárské atmosféry i vínka. (15 km, čas: 6,30, převýšení 917 m).

3. den

Pěší túra do městečka Teror. Přehoupneme se přes sedlo a křižovatku cest Cruz de Tejeda (1540 m.n.m.) a příjemným, mírně zvlněným terénem řídkým borovicovým lesem sestoupíme k obci Lanzarote (1150 m.n.m.). Zde se nám otevře pohled na krajinu s teráskami políček a sadů. Údolím Barranquillo del Chorillo sejdeme až do příjemného městečka Teror, proslulého domečky s dřevěnými balkony a honosným kostelem. Zpět místním autobusem se zastávkou ve městě Vega San Mateo. (délka 15,6 km čas 6:00, stoupání 608 m, klesání 1062 m).

4. den

Přírodní rezervace Tamadaba, jeskynní domečky, „indiánské stezky“, levády. Od vodní nádrže Presa de las Hoyas 940 m.n.m. stoupání řídkým borovicovým lesem na vrchol Tamadaba (1443 m.n.m.).  V případě příznivého počasí výhledy na Tenerife a Pico del Teide. Kolem jezera Barranco de las Hoyas přes archeologické naleziště Risico Caldo. Odtud je úchvatný pohled na Baranco Hondo, vesnici v údolí plnou skalních příbytků, která byla ještě v 50. letech minulého století hustě obydlena (trasa 14,7 km, 5:30 minut, 696 m výstup i sestup). Podvečerní prohlídka překrásného horského městečka Artenara, občerstvení, posezení, vyhlídky, romantický západ Slunce.

5. den

Sjedeme autem z hor na sever ke kráteru Bandama, který si obejdeme a vystoupáme na přilehlou sopku Pico del Bandama s překrásnými výhledy na pobřeží. Přejezd k botanické zahradě Jardin Botanico Viera y Clavio s expozicí palem a kaktusů. Přístav Agaete, restaurace, mořské plody, koupání, výlet na útesy nad městem a případně až k pláži Guayedra.

6. den

Okruh z kráteru Caldera los Marteles do údolí barranco de Guayadeque. Impozantní kaňon, skály, opuncie, indiánské stezky, domácí restaurace na samém dně údolí, jeskynní domky, mandloně i citrusy. Krásný „grancaňárský“ den ☺ (17,5 km, celkové převýšení je 1106 m nahoru a dolů, lze zkrátit).

7. den

Procházka kolem břehů Atlantiku u městečka La Aldea s koupáním na pláži v zátoce Playa de El Pue (6 km, převýšení 275 m). Občerstvení, focení, pohoda. V případě zájmu výšlap cca na 2 hodiny v horském městečku San Pedro s překrásnou podvečerní atmosférou. Pro koupače možnost zůstat cestou v městečku Agaete na pláži.

8. den

Písečné duny v oblasti letoviska Maspalomas. Třeba se nám podaří stihnout zde i východ Slunce, což je opravdu jedinečný zážitek! No a pak už nás čeká jen přelet zpět na rodnou hroudu. Adiós!

Ubytování

Ubytování na 7 nocí je v příjemných apartmánech (dvě ložnice po dvou postelích) s vlastním sociálním zařízením, vybavenou kuchyňkou a jídelním koutem. Kdo by chtěl zůstat na pokoji sám, může si připlatit jednolůžkový pokoj v rámci apartmánu (doplatek na vyžádání) - počítejte tedy, že koupelnu, toaletu a kuchyňku budete sdílet s někým z druhého pokoje v rámci apartmánu. Apartmány se nachází přímo v centru ostrova, v horské vesničce Tejeda. Tato obec byla označena jako španělská vesnice roku 2005. Odtud budeme vyrážet na jednodenní výlety do hor nebo za poznáním. Kdo se výletů nebude chtít zúčastnit, bude si moci vychutnat atmosféru této poklidné vesničky a místních kaváren a restaurací nebo některé dny užívat lenošení a koupání v Atlantiku.

Strava

Stravování je po celou dobu zájezdu ve vlastní režii. Příležitost k návštěvě restaurace či kavárny bude denně, stejně tak možnost k dokoupení místních potravin.

Doprava

Cena letenky není zahrnutá v ceně zájezdu. Jejich cena v průběhu roku kolísá, proto částka uváděná u zájezdu je pouze orientační. Jakmile je přihlášeno dostatek účastníků pro realizaci zájezdu, poptáme letenky a zvolíme optimální variantu, obvykle nejvýhodnější na trhu. Vzhledem k tomu, že lhůta pro potvrzení rezervace a zaplacení letenky je obvykle velmi šibeniční (leckdy i méně než 24 hodin), mohou u nás klienti zaplatit zálohu na letenky ve výši uvedené orientační ceny, kterou po zakoupení letenek vyúčtujeme a případný přeplatek vrátíme či převedeme do plateb k zájezdu (vždy dle domluvy). V případě dražších letenek vždy kontaktujeme klienty a žádáme je o souhlas se zakoupením ještě před potvrzením rezervace. Naší nabídky využívá drtivá většina klientů, přesto ale umožňujeme zakoupit si i vlastní letenky (s využitím různých věrnostních programů nebo vlastním itinerářem letu), při jejich nákupu je však dobré konzultovat itinerář letu s CK a hlavně si potvrdit realizaci zájezdu (dosažení minimálního počtu účastníků). Podrobnosti k letecké dopravě naleznete ve Všeobecných podmínkách pro zajištění letenek. Stává se tak velmi výjimečně, ale s ohledem na dostupnost letů a jejich cenu můžeme termín zájezdu o maximálně 3 dny posunout. Odlet volíme z Prahy či z Vídně dle aktuální dostupnosti letenek.


Doprava na zájezdu
Společná doprava po ostrově bude realizována pronajatými 9 místné mikrobusy.

Nástupní místa

Náročnost

Denně ujdeme cca 15 km s rozdílným převýšením. Ve většině případů bude denní převýšení okolo 600 – max.1.000 m. Vždy budeme vyrážet na jednodenní túry nalehko a vracet se do našich apartmánů. Zájezd odpovídá náročnosti č. 3 z 5 bodové škály, zkrácením těžších etap se dá náročnost snížit až na č. 2 z 5.

Další info

Zavazadlo
Doporučujeme dobrý batoh, do kterého se vám vše pohodlně vejde, a který se dobře nosí. Kufr není pro tento zájezd vhodný.

Skupina
Tento zájezd je určen pro komorní skupinu, maximální kapacita je 8 účastníků.

Cestovní doklady
Pro cestu na Kanárské ostrovy nám stačí občanský průkaz. Cestujete-li s dokladem jiným než-li českým, ve vlastním zájmu si na ambasádě ověřte, zda potřebujete vízum či jiné povolení ke vstupu.

Ostatní podrobné pokyny k zájezdu (tzv. rodokaps) obdržíte v dostatečném předstihu tak, abyste se mohli na zájezd v klidu připravit. Nejpozději však týden před odjezdem.

Termíny

26. 10. - 2. 11. 2024
č. zájezdu: 224830-01
cena 22 800 Kč
Nominace odeslána Vaše nominace byla úspěšně odeslána do našeho systému. Děkujeme za zájem.