Ostrovy za polárním kruhem

Za zážitky bez obav

Ostrovy za polárním kruhem

17 dní / 47 800 Kč
výběr zájezdu
 Zvolte typ zájezdu
Destinace
 Zvolte destinaci
Termín
Odjezd
+/-
Návrat
+/-
Cena
Cena od
Cena do
Ubytování

Strava

Doprava


Náročnost
Náročnost

Termíny

5. 7. - 21. 7. 2024
č. zájezdu: 224448-01
cena 47 800 Kč
Nominace odeslána Vaše nominace byla úspěšně odeslána do našeho systému. Děkujeme za zájem.

Senja, Vesterály a Lofoty - kolmo po nejkrásnějších ostrovech severního Norska

Vydejte se s námi do země půlnočního slunce, dávných Vikingů, majestátních hor a fjordů, ale také do kraje impozantních mostů a malebných rybářských vesnic. O ostrovech za polárním kruhem se hovoří jako o nejkrásnějších ostrovech Norska, o místu, kde jsou soustředěny všechny přírodní poklady a kontrasty této severské země. Z moře se na jedné straně tyčí obrovské skalní štíty a o kus dál se rozpínají bělostné písečné pláže. Na vrcholcích hor můžeme i v létě pozorovat sněhovou pokrývku a přitom v širokých údolích sbírat dozrávající maliny. Vodopády a řeky stékají z hor do fjordů, které se zařezávají hluboko do pevniny a jsou lemovány barevnými domky a rybářskými loďkami. Při našem cykloputování urazíme denně 50-90 km po silnicích a zpevněných cestách. Většina etap vede rovinatou krajinou s minimálním převýšením. Takže i přesto, že jsou trasy delší, nejsou nijak náročné. Kromě pokladů přírody navštívíme spousty rybářských vesnic a po dni plném zážitků složíme hlavy v komfortních chatkách. Etapy lze většinou zkrátit či prodloužit dle libosti.

Podívejte se až daleko za polární kruh s příjemným ubytováním po celou dobu pod střechou v chatkách.

Cena zahrnuje

Cena nezahrnuje

  • fakultativní návštěvu sobí farmy (cca 350 NOK)
  • vstupy do muzeí a památek

Průvodci

Gabriela Veselá

5. 7. - 21. 7. 2024 / č.zájezdu 224448-01

Gabča je jednoznačnou kudrnovskou královnou severu. Do Norska zavítala poprvé v roce 1995 a ihned mu zcela propadla. Dnes už mezi zájezdy ani nejezdí domů a tráví v Norsku celé léto. Svou nákazu ráda rozsévá mezi své klienty, hýří znalostmi z širokého spektra norského života a nejzákeřnější metodou ...

Dozvědět se více

Štefánia Šrámková

5. 7. - 21. 7. 2024 / č.zájezdu 224448-01

Štefka je ženský element v kudrnovské partičce žiletkářů. A rozhodně nestojí uzarděně stranou. Jarní přípravu zahajuje pravidelně na Mallorce, v hlavní sezóně si dopřává zájezdy po stopách Tour de France i Giro d’Italia. Krom silničních zájezdů si rozumí i s bajky a cykloturistickými zájezdy, na ...

Dozvědět se více

Videa

Program zájezdu

1. - 2. den

V odpoledních hodinách vyrazíme z Brna přes Německo, odkud se přeplavíme trajektem na Skandinávský poloostrov a budeme pokračovat nočním přejezdem Švédska. 

3. - 5. den

Cykloturistika údolím Grådalen, návštěva hornického města RØros . Přesuneme se dále na sever podél lososí řeky Namsen, Fiskumfoss (nejdelší lososí schody v Evropě). Na 66°33 ́ severní šířky překročíme pomyslnou čáru polárního kruhu – Polarsirkelen. Dorazíme tak k nejsevernějšímu bodu naší cesty, ostrovu Senja.

6. - 7. den

Cykloturistika na druhém největším ostrově Norska – Senje. Horské štíty překonáme několika tunely, navštívíme rybářský ostrov HusØy a budeme obdivovat hřeben Oksan, příznačně nazvaný Ďáblovy zuby (cca 60 - 100 km; 55 - 80 km).

8. - 9. den

Návštěva Senja Troll (největšího trolla na světě), trajektem na souostroví Vestrály. Kolmo po ostrovech AndØya, HinnØya a LangØya. Zájemci mohou také navštívit domorodé Sámy na sobí farmě (cca 55 - 115 km; 75 - 95 km).

10. - 12. den

Cyklistika po souostroví Lofoty. V sedle napříč ostrovy AustvågØy – městečko Kabelvåg – muzeum Lofot, rybářské muzeum, VestvågØy, FlakstadØy, MoskenesØy – vesnice Nusfjord . Návštěva vikingského muzea Lofotr. Cykloputování zakončíme na jižním konci Lofot – ve vesnici s nejkratším názvem Å (cca 50 - 80 km; 65 -100 km; 60 – 70 km).

13. - 17. den

Trajektem se přepravíme zpět na pevninu a vydáme se na jih z přístavu Bodø. Na zpáteční cestě na jih navštívíme královské město Trondheim a hlavní město Norského království – Oslo. Přespíme v hotelu ve Švédsku, navštívíme přístavní městečko Trelleborg a přes Německo dorazíme domů. Návrat do Brna bude v dopoledních hodinách.

Ubytování

Nocovat budeme v chatkách ve vlastních spacácích. Chatky jsou většinou čtyř- či více-lůžkové, vybavené stolkem se židlemi, ledničkou, vařičem a vždy mají možnost vytápění (vlastní spacák je nutností). 

Strava

Během zájezdu je zajištěna oblíbená kudrnovská polopenze (snídaně a teplá večeře) připravovaná ve speciální "cestovní kuchyni". K přípravě používáme kvalitní suroviny od osvědčených dodavatelů, které doplňujeme čerstvými potravinami z místních zdrojů (převážně čerstvá zelenina a ovoce, pečivo). Pokrmy připravujeme s ohledem na typ zájezdu, odpovídající výkon a správné výživové hodnoty. Uspokojíme i specifické potřeby strávníků, kteří mají různá omezení, jako například celiakii nebo intoleranci laktózy, ale také vegetariány (jakékoliv specifické požadavky je potřeba nahlásit předem). Podrobnější informace najdete na www.kudrna.cz/stravovani.

Stravování začíná snídaní v neděli druhé ráno zájezdu, 1x snídaně bude při cestě zpět nahrazena balíčkem, stravování končí večeří v sobotu ve Švédsku. Ostatní stravování během dne je ve vlastní režii, můžete si vzít svačinky z domova nebo ochutnat také speciality severské kuchyně. Možnost dokupovat místní potraviny bude téměř denně. Bude-li to vyžadovat program, obdržíte místo snídaně či večeře balíček.
V ceně zájezdu je také 2x energetická tyčinka.

Doprava

Doprava do Norska a během zájezdu je zajištěna zájezdovým autobusem.

Doprava a přeprava kol na zájezdu

Během zájezdu kola převážně přepravujeme v zaplachtovaném cyklovleku, v němž jsou pevně uchycena do speciálních držáků. Pro úplně 100% ochranu je vhodné kolo chránit vhodným obalovým materiálem (více informací najdete v podrobných pokynech, které zasíláme před zájezdem).

Nástupní místa

Brno - Zvonařka / Praha - Florenc

Náročnost

Zájezd odpovídá náročnosti č. 2-3 z 5 bodové škály. Etapy nejsou vyčerpávající, denně urazíme 50 - 90 km. Délka jednotlivých etap je uvedena v závorce na konci popisu jednotlivých dní v programu zájezdu. Během etap jedeme nalehko, bez větších převýšení a s dostatkem času. Vzhledem k délce cyklistických etap a dlouhé cestě autobusem zájezd doporučujeme pro děti od 14 let.

Další info

Doporučený typ kola: trekové
Povrch: 80% silnice, 20% zpevněná cesta

Organizované cyklovyjížďky
Od průvodce dostanete barevnou mapu a itinerář doporučených cykloetap, přičemž na vyjížďku můžete vyrazit buď individuálně, nebo následovat průvodce, který pojede právě doporučenou trasu.

Elektrokola
Na tento zájezd je možné si vzít elektrokolo. Nicméně z důvodů hmotnostních limitů vleků určených pro přepravu kol jich můžeme vzít jen určité množství. Při volné kapacitě si službu přepravy elektrokola můžete přímo rezervovat v objednávce, či jí konzultujte s naší prodejnou zájezdů. Prosím počítejte s tím, že u některých ubytovatelů může dojít k nutnosti doplatků za spotřebovanou elektřinu.

Cestovní doklady
Na cestu do Norska nám stačí občanský průkaz. 

Ostatní podrobné pokyny k zájezdu (tzv. rodokaps) obdržíte v dostatečném předstihu tak, abyste se mohli na zájezd v klidu připravit. Nejpozději však týden před odjezdem.

Termíny

5. 7. - 21. 7. 2024
č. zájezdu: 224448-01
cena 47 800 Kč
Nominace odeslána Vaše nominace byla úspěšně odeslána do našeho systému. Děkujeme za zájem.

Články

Rybolov v norské divočině

Martin Kolesa

Je srpen a my vyrážíme na další výpravu na sever, tentokrát to nebude jen o rybaření na moři, ale chystáme se s kamarády do středn...

více

Zemí Vikingů

Šárka Nádeníčková; Markéta Gregová, Martin Hájek

Jestli Vás při pouhém vyslovení slova Norsko mele zimnice, pak je načase zbavit se zažitých předsudků. Norsko rozhodně není spjaté...

více

Podobné zájezdy

Cyklotoulky krajem Burgundska a Champagne

Cyklotoulky krajem Burgundska a Champagne

21. 9. - 29. 9. 2024 Chci to vidět
Norskem na kole

Norskem na kole

26. 7. - 9. 8. 2024 Chci to vidět