Outdoorový křest pro rodiče s dětmi

Za zážitky bez obav
výběr zájezdu
 Zvolte typ zájezdu
Destinace
 Zvolte destinaci
Termín
Odjezd
+/-
Návrat
+/-
Cena
Cena od
Cena do
Ubytování

Strava

Doprava


Náročnost
Náročnost

Termíny

Aktuálně není vypsán termín pro tento zájezd. Je možné, že na něm v tuto chvíli pracujeme nebo s ním v této sezóně nepočítáme. Přesto, pokud jste skupina a máte zájem o individuální termín přímo dle vašich představ, neváhejte nás kontaktovat. Více informací k zájezdům na zakázku zde.
Nominace odeslána Vaše nominace byla úspěšně odeslána do našeho systému. Děkujeme za zájem.

aktivní víkendovka v okolí Moravského krasu na kole a ferratách

Okolí Jedovnice je pro neposedné rodinky skvělou základnou k oslavám dne dětí. Přírodní areál Velká Dohoda v srdci Moravského krasu představuje ideální terén pro první ferratové krůčky a vertikální zážitky, nedaleká Jedovnice nabízí skvělou bikearénu, kde se dá vyřádit na horském kole. Víkend ve společnosti podobně naladěných dětí a rodičů nabízí smršť společných zážitků a inspiraci pro další aktivity v přírodě. To vše pod dohledem zkušených instruktorů v komorní skupince do 14 osob. 

Snídaně v ceně zájezdu. 
Děti do 14 let (včetně) mají na zájezd 10 % slevu.

Cena zahrnuje

  • 2x ubytování v apartmánech se snídaní
  • průvodce - instruktory
  • zákonné pojištění CK
  • vstup do areálu Velká dohoda
  • 1x pišingr 

Cena nezahrnuje

  • dopravu mikrobusem z Brna (pro zájemce za příplatek 500 Kč)
  • příspěvek na údržbu bike trailů v Jedovnicích (cca 50 - 100 Kč)

Videa

Program zájezdu

1. den

V pátek navečer (17:30) vyrazíme společně z Brna nebo se potkáme v místě ubytování (18:30) v Jedovnici v Moravském krasu. Večer si ještě popovídáme o vybavení a stihneme seznamovací hru i základní instruktáž k lezení na ferratách.

2. den

Ráno už nás nic neudrží a vyrazíme ke skalám do přírodního areálu Velká Dohoda. V krátkých cvičných zajištěných cestách si osvojíme první lezecké krůčky a naučíme se, jak se správně dojišťovat. V areálu si děti zařádí na hřišti a projdeme se i okolím prošpikovaným závrty a jeskyňkami.

3. den

V neděli osedláme horská kola v bikeparku v Jedovnici a projedeme si některé z místních trailů. Děti si vyzkouší, jak bezpečně ovládat svého bajka, a podle svého výkonu zvolí odpovídající terén. Pak už se jen osvěžíme v nedalekém přírodním koupališti a vydáme se domů. Někteří po vlastní ose a někteří s námi do Brna (příjezd cca v 18:00).

Ubytování

Ubytujeme se v areálu kempu Tyršova osada, kde budeme mít k dispozici apartmány s kuchyňkou. Budeme moci využít krásného koupání v rybníku Olšovec, uděláme si táborák a k Rudickému propadání to budeme mít coby kamenem dohodil. 

Strava

V ceně zájezdu jsou zahrnuty snídaně, ostatní stravování je zcela v režii účastníků. V místě ubytování je k dispozici společná kuchyňka a přímo v areálu je i restaurace. V Okolí Olšovce je spousta možností, kde se najíst, a v Jedovnici i malý obchůdek k dokoupení zásob. 

Doprava

Na tento zájezd se můžete dopravit vlastním autem nebo pohodlně společným mikrobusem (za příplatek 500 Kč/os.).

Nástupní místa

Náročnost

Náročnost zájezdu odpovídá stupni č. 2 z 5 bodové škály. Ferraty, které polezeme, jsou určeny začátečníkům a jsou vhodné i pro malé horolezce. Naučíte se, jak jistit sebe i dítko. Na zájezd se s námi můžou vydat i naprostí začátečníci z řad rodičů, pokud už však dospělák zkušenosti se skalním terénem má, je to jen výhoda. Zajištěné cesty vyžadují odolnost vůči závratím, přiměřenou fyzičku a pomůcky k sebejištění (viz níže).

Nedělní bajkování v cykloaréně v Jedovnici je určeno jak začátečníkům, tak pokročilým cyklistům. K dispozici jsou úplně lehké traily, ale i těžší pro zkušené machry. Při rozježdění omrkneme schopnosti malých i velkých bajkerů a doporučíme vhodnou stezku. Zapotřebí je horské kolo, v nouzovém případě lze na místě zapůjčit (viz níže).

Další info

Děti do 14 let (včetně) mají na zájezd 10 % slevu.

vybavení

Na ferraty je pro dospělého naprostou nutností přilba, sedací a prsní úvazek a tzv. ferratový set (2 speciální karabiny s pádovou brzdou) a plochá nesešitá smyčka o délce cca 150 cm (slouží ke spojení sedacího a prsního úvazku). Pro děti do 140 cm a 40 kg je nutností tzv. celotělový úvazek pro dítě včetně přilby a dětský ferratový set. Bez tohoto vybavení vás nemůžeme na ferratu pustit! Vhodným a doporučeníhodným doplňkem mohou být i celoprsté ferratistické rukavice (případně cyklistické). Pokud nemáte vlastní vybavení, můžete si jej zapůjčit v naší půjčovně

Pokud nemáte vlastní vybavení, můžete si jej zapůjčit od nás a budete ho mít připravené na místě u průvodců. V případě, že není možné v objednávce objednat dětský ferratový set, poptejte si ho prosím přímo na naší prodejně zájezdů a my se jej pokusíme zajistit v externí půjčovně. Rukavice nepůjčujeme, ty je případně potřeba mít vlastní.

Na nedělní aktivity je zapotřebí horské kolo v dobrém stavu, kvalitně seřízené a vhodné do lesního terénu. Omezeně je možné si kolo zapůjčit za poplatek v testovacím centru v cykloaréně (nutno domluvit dopředu, viz informace v rodokapsu nebo zde).

skupina účastníků
Jedná se o komorní akci pro skupinku max. 14 účastníků a 2 zkušených průvodců. Jedině tak je možné zajistit maximální bezpečnost a individuální přístup.

Ostatní podrobné pokyny k zájezdu (tzv. rodokaps) obdržíte v dostatečném předstihu tak, abyste se mohli na zájezd v klidu připravit. Nejpozději však týden před odjezdem.

Termíny

Aktuálně není vypsán termín pro tento zájezd. Je možné, že na něm v tuto chvíli pracujeme nebo s ním v této sezóně nepočítáme. Přesto, pokud jste skupina a máte zájem o individuální termín přímo dle vašich představ, neváhejte nás kontaktovat. Více informací k zájezdům na zakázku zde.
Nominace odeslána Vaše nominace byla úspěšně odeslána do našeho systému. Děkujeme za zájem.

Podobné zájezdy

Ferratový víkend v Rakousku

Ferratový víkend v Rakousku

12. 7. - 14. 7. 2024 Chci to vidět
Rakousko Adventure - s dětmi

Rakousko Adventure - s dětmi

17. 7. - 21. 7. 2024 Chci to vidět
Raxalpe - ferraty pro pokročilé děti a teenagery

Raxalpe - ferraty pro pokročilé děti a teenagery

6. 9. - 8. 9. 2024 Chci to vidět
Slovinsko s dětmi

Slovinsko s dětmi

4. 8. - 9. 8. 2024 Chci to vidět