Patagonie a Ohňová země - jednodenní výlety

Za zážitky bez obav

Patagonie a Ohňová země - jednodenní výlety

15 dní / 45 800 Kč
výběr zájezdu
 Zvolte typ zájezdu
Destinace
 Zvolte destinaci
Termín
Odjezd
+/-
Návrat
+/-
Cena
Cena od
Cena do
Ubytování

Strava

Doprava


Náročnost
Náročnost

Termíny

23. 11. - 7. 12. 2024
č. zájezdu: 224850B-01
cena 45 800 Kč
Nominace odeslána Vaše nominace byla úspěšně odeslána do našeho systému. Děkujeme za zájem.

PATAGONIE A OHŇOVÁ ZEMĚ – JEDNODENNÍ VÝLETY

Pohled na impozantní žulové věže Fitz Roy a Cerro Torre v NP Los Glaciares nebo jedinečný ledovec Perito Moreno s kusy ledu odpadávajícími přímo před vašima očima, patří ke stejně nezapomenutelným zážitkům jako pohled na azurová jezera a ikonické „rohy“ Cuernos v NP Torres del Paine. Objevíte kouzlo nedozírné, drsné a na první pohled pusté patagonské pampy a ohromí vás nečekaná krása přírody „konce světa“ – Ohňové země. Učarují nám roztomilí tučňáci magellanští a doslova nás zmrazí magická Antarktida na dosah ruky. A to je pouze pár kamínků z neobyčejně krásné a působivé mozaiky, kterou dokáže vytvořit jihoamerická příroda. Pojeďte s námi objevovat její další střípky až na samotný, civilizací téměř nepoznamenaný, „konec světa“ – Ohňovou zemi v nejjižnější části amerického kontinentu. Při naší cestě nevynecháme ani jednu z nejkrásnějších jihoamerických metropolí - Buenos Aires. Program je zaměřen na poznání přírodních krás jižní Patagonie formou jednodenních pěších výletů. Budeme vždy ubytováni „pod střechou“ a výlety budeme podnikat nalehko, jen s malým batůžkem. Do tohoto zájezdu nejsou zařazeny vícedenní treky.

Vstupy do národních parků jsou v ceně zájezdu!

Pokud máte zájem o vícedenní treky, které vás zavedou i do míst, kam se v rámci jednodenních výletů nelze dostat, je tu pro vás trekový zájezd: https://www.kudrna.cz/zajezd/patagonie-a-ohnova-zeme/Cena zahrnuje

Cena nezahrnuje

  • letenku (orientační cena zpáteční letenky vč. dvou vnitrostátních přeletů od 38.000 Kč včetně tax)
  • vstupné do památek, muzeí, apod.
  • fakultativní výlet na ostrov Isla Magdalena (cca 110 USD)
  • fakultativní výlet lodí po kanálu Beagle (cca od 70 USD)

Průvodci

Dana Simonová

23. 11. - 7. 12. 2024 / č.zájezdu 224850B-01

Pokud se Daně stalo něco osudovým, byla to její první cesta do jižní Ameriky, která se stala její srdcovkou a odpálila ji na průvodcovskou dráhu. Dnes je Dana klíčovou kudrnovskou průvodkyní do Latinské Ameriky, nejčastěji ji potkáte v bájném Peru, Bolívii či na legendárních trecích Patagonie. Jako ...

Dozvědět se více

Videa

Program zájezdu

1. den

Přes Buenos Aires přiletíme do El Calafate v argentinské části jižní Patagonie (další informace k letecké dopravě viz odstavec Doprava).

2.- 4. den

Přesuneme se do městečka El Chaltén, které je centrem severní části NP LOS GLACIARES a bude naší základnou pro výlety do národního parku proslulého kultovními horami CERRO TORRE (3.102 m) a FITZ ROY (3.405 m). Během jednodenních pěších výletů se k nim přiblížíme téměř na dosah. Se zájemci pak vystoupáme až k Lago de los Tres, přímo pod mohutným žulovým monolitem Fitz Roy i na vyhlídku Maestri pod skalní věží Cerro Torre, která je noční můrou i nedostižným snem horolezců z celého světa. Denní trasy do 25 km. Cesty jsou velmi dobře značené, lze si tedy trasu individuálně zkrátit/prodloužit. Poslední den večer se vrátíme do El Calafate.

5. den

El Calafate, příjemné turistické centrum jižní části NP Los Glaciares, se nachází přímo na březích největšího argentinského jezera Lago Argentino. Hlavním zdejším lákadlem je blízký ledovec PERITO MORENO, který „stéká“ přímo do jednoho z ramen jezera. Z můstků a vyhlídek uvidíme tento unikátní přírodní zázrak z bezprostřední blízkosti. Budeme pozorovat „telení ledovce“; odlamování kusů ledu z až 70 metrů vysokého čela ledovce. Fakultativně možnost lodního výletu k ledovci (1 hodina, cca 30 USD)

6. - 7. den

Autobusem přejedeme přes hranice do chilské jižní Patagonie do města Puerto Natales. Odpolední procházka městem, ležícím na březích zálivu „Poslední naděje“. Následující den se vydáme na jednodenní výlet do národního parku TORRES DEL PAINE. Podnikneme několik kratších vycházek na vyhlídky a k vodopádům. Pokud budeme mít štěstí na počasí, otevřou se před námi úžasné výhledy na masivy věží Torres, ikonické „rohy“ Cuernos i masiv Paine Grande v popředí s blankytně modrým jezerem Nordenskjold a tyrkysovým Pehoé.

8. den

Po ránu přejedeme k pobřeží Magalhaesova průlivu do města Punta Arenas. Zdejším přístavem procházeli v polovině 19. století zlatokopové putující z východu na západ Spojených států a později se město stalo centrem bohatství pocházejícího z chovu ovcí. Prohlídka centra města; paláce bohatých rodin, hřbitov s honosnými hrobkami osadníků z celého světa, památník Fernaa de Magalhaese i chilských zakladatelů města. Možnost navštívit Museo Nao Victoria s replikou lodi, která poprvé obeplula zeměkouli. Místo prohlídky města možnost plavby na ostrov ISLA MAGDALENA s početnou kolonií tučňáků magellanských (cca 110 USD, pozn: další možnost vidět tučňáky bude také v Ushuaii na konci zájezdu).

9. den

Během celodenního přejezdu pohodlným autobusem přeplujeme trajektem Magalhaesovu úžinu a přistaneme na severním pobřeží OHŇOVÉ ZEMĚ. Překročíme hranici do Argentiny a dojedeme až k průlivu Beagle na úplném jihu hlavního ostrova Isla Grande.

10. - 12. den

Ushuaia, nejjižněji položené „velké“ město na světě, bývala původně trestaneckou kolonií. Dnes tu potkáte polárníky odplouvající do Antarktidy a turisty obdivující krásy okolní přírody. Na rozdíl od větrem bičovaných stepí na severu ostrova, je okolí Ushuaii, skryté za hradbou Kordillery Darwin, překvapivě zelené a lesnaté. Jeden den věnujeme celodennímu výletu na “konec světa“ do NP TIERRA DEL FUEGO. Pohodová trasa nás zavede od nejjižnější argentinské pošty podél pobřeží Beaglu k zálivu Lapataia, kde končí proslulá Panamericana. Fakultativně možnost vylézt na vyhlídkový vrchol Cerro Guanaco. Také další den se vydáme na pěší výlet do okolí Ushuaii. Denní trasy do 20
km. Poslední den je volný program. Můžete podniknout plavbu po kanálu Beagle za lachtany a tučňáky (fakultativní výlet, cca 70 USD), navštívit zdejší muzea nebo se vydat na procházku podél pobřeží.

13. - 14. den

Naposledy zamáváme odvážným mořeplavcům obeplouvajícím Hornův mys a přeletíme do Buenos Aires. Prohlídka hlavního města Argentiny – náměstí Plaza de Mayo s katedrálou, prezidentský palác Casa Rosada, secesní Avenida de Mayo, parlament, bohémská čtvrť San Telmo, moderní Puerto Madero. La Boca s pitoreskní uličkou Caminito a proslulým stadionem Boca Juniors.

15. den

Dokončíme prohlídku Buenos Aires, rozloučíme se s Argentinou a vydáme se na cestu domů. V závislosti na letenkách může být pobyt v Buenos Aires zařazen na začátek zájezdu. S ohledem na časový posun počítejte s návratem následující den - tedy 16. den zájezdu.

Ubytování

Během pobytu v Chile a Argentině budeme nocovat v hostelech, jednodušších hotelech nebo chatách (tzv. cabaňa). Pokoje bývají dvou až čtyřlůžkové, sociální zařízení může být společné pro více pokojů.

Strava

Stravování, kromě jednoduchých snídaní v hostelech, je po celou dobu ve vlastní režii účastníků. V Chile a Argentině jsou potraviny i stravování v restauraci o něco dražší než u nás, sortiment je srovnatelný s naším. V ubytovacích zařízeních bývají pro ubytované k dispozici kuchyňky. V Chile i Argentině lze pít vodu „z kohoutku“.

Doprava

Letenky
Cena letenky není zahrnutá v ceně zájezdu. Jejich cena v průběhu roku kolísá, proto částka uváděná u zájezdu je pouze orientační. Jakmile je přihlášen dostatek účastníků pro realizaci zájezdu, poptáme letenky a zvolíme optimální variantu, obvykle nejvýhodnější na trhu. Vzhledem k tomu, že lhůta pro potvrzení rezervace a zaplacení letenky je obvykle velmi šibeniční (leckdy i méně než 24 hodin), mohou u nás klienti zaplatit zálohu na letenky ve výši uvedené orientační ceny, kterou po zakoupení letenek vyúčtujeme a případný přeplatek vrátíme či převedeme do plateb k zájezdu (vždy dle domluvy). V případě dražších letenek vždy kontaktujeme klienty a žádáme je o souhlas se zakoupením ještě před potvrzením rezervace. Naší nabídky využívá drtivá většina klientů, přesto ale umožňujeme zakoupit si i vlastní letenky (s využitím různých věrnostních programů nebo vlastním itinerářem letu), při jejich nákupu je však dobré konzultovat itinerář letu s CK a hlavně si potvrdit realizaci zájezdu (dosažení minimálního počtu účastníků). Podrobnosti k letecké dopravě naleznete ve Všeobecných podmínkách pro zajištění letenek. Stává se tak velmi výjimečně, ale s ohledem na dostupnost letů a jejich cenu můžeme termín zájezdu o maximálně 3 dny posunout. Vzhledem k časovému posunu na zpáteční cestě počítejte s návratem následující den. 

U letů do Patagonie bývá obvykle přestup v některé z jihoamerických metropolí (Buenos Aires, Sao Paulo, ...). Pokud by následující let do El Calafate navazoval až následující den, je potřeba počítat s noclehem a místní dopravou navíc (cca 40 - 45 USD) a s celkovou cestou "na konec Světa" v obvyklé délce 2 dny před začátkem zájezdu. Na zpáteční cestě lety obvykle navazují bez nutnosti přenocování a návrat do ČR je obvykle následující den po skončení zájezdu.
Nástupní místo: El Calafate
Výstupní místo: Ushuaia

Místní doprava
Doprava během zájezdu: Na delší vzdálenosti budeme využívat místní pohodlné autobusy. Na krátké vzdálenosti především taxíky, v Buenos Aires také MHD.

Nástupní místa

Náročnost

Program je zaměřen především na poznání přírodních krás jižní Patagonie formou jednodenních pěších výletů. To znamená, že budeme vždy ubytováni „pod střechou“ a výlety budeme podnikat nalehko, jen s malým batůžkem. Tyto výlety lze individuálně vynechat, zkrátit, či si je prodloužit. Účastníci obdrží barevné kopie turistických map/plánky a každý den jim průvodce podrobně vysvětlí trasu. Ve většině případů není proto nutné jít ve skupině a každý může jít svým tempem. Denní trasy jsou do 25 km. Naplánovaná pohybová aktivita však předpokládá alespoň trošku vytrénované tělo a základní zkušenost s pohybem v horském terénu. Zájezd odpovídá náročnosti č. 2 z 5 bodové škály. Do tohoto zájezdu nejsou zařazeny vícedenní treky.

Další info

Vhodné zavazadlo
Jako zavazadlo doporučujeme batoh. Pokud vám z nějakého důvodu batoh nevyhovuje, můžete ho nahradit taškou na kolečkách, popřípadě malým kufrem ve velikosti kabinového zavazadla (na kolečkách).

Velikost skupiny
Tento zájezd je určen pro komorní skupinu, díky které snadno splyneme a můžeme využívat místních dopravních prostředků. Maximální kapacita je 14 účastníků + 1 průvodce.

Vstupy
Vstupy do NP v základním programu zájezdu (ledovec Perito Moreno, NP Torres del Paine, NP Tierra del Fuego) jsou již zahrnuty v ceně. Jejich výše činí cca 80 USD.  

Počasí
V Chile a Argentině začíná v období našeho zájezdu léto, nicméně v jižní Patagonii (Torres del Paine, Los Glaciares, Punta Arenas) a na Ohňové zemi se připravte na výrazně chladnější počasí než u nás. Teploty se zde mohou pohybovat od cca plus 5°C (v noci) až do cca 25°C. Často zde vanou i velmi silné větry.

Cestovní doklady
Budete potřebovat cestovní pas platný minimálně 6 měsíců po opuštění Argentiny a Chile. Do Chile ani Argentiny není potřeba vízum.

Očkování
Pro cestu do Chile a Argentiny není předepsáno žádné povinné očkování. V obou těchto zemích je vysoká úroveň hygieny, proto není nutné žádné očkování navíc oproti ČR.

Ostatní podrobné pokyny k zájezdu (tzv. rodokaps) obdržíte v dostatečném předstihu tak, abyste se mohli na zájezd v klidu připravit. Nejpozději však týden před odjezdem.

Podobné zájezdy

Patagonie a Ohňová země

Patagonie a Ohňová země

26. 1. - 11. 2. 2025 Chci to vidět