Patagonie a Ohňová země

Za zážitky bez obav

Patagonie a Ohňová země

17 dní / 43 800 Kč
výběr zájezdu
 Zvolte typ zájezdu
Destinace
 Zvolte destinaci
Termín
Odjezd
+/-
Návrat
+/-
Cena
Cena od
Cena do
Ubytování

Strava

Doprava


Náročnost
Náročnost

Termíny

26. 1. - 11. 2. 2025
č. zájezdu: 225850A-01
cena 43 800 Kč
Nominace odeslána Vaše nominace byla úspěšně odeslána do našeho systému. Děkujeme za zájem.

Legendární treky a kultovní hory Chile i Argentiny

Východ slunce nad Torres del Paine, kdy první ranní paprsky ozáří tři skalní monolity a zbarví je do zlatočervené barvy anebo jedinečný ledovec Perito Moreno s odpadávajícími kusy ledu přímo před vašima očima, patří ke stejně nezapomenutelným zážitkům, jako pohled na impozantní žulové věže Fitz Roy a Cerro Torre v NP Glaciares. Objevíte kouzlo nedozírné, drsné a na první pohled pusté patagonské pampy, na které místní gaučové prohánějí vyhlášené jihoamerické „steaky“ a ohromí vás nečekaná krása přírody „konce světa“ – Ohňové země. Učarují nám roztomilí tučňáci magellanští a doslova nás zmrazí magická Antarktida na dosah ruky. A to je pouze pár kamínků z neobyčejně krásné a působivé mozaiky, kterou dokáže vytvořit jihoamerická příroda. Pojeďte s námi objevovat její další střípky až na samotný, civilizací téměř nepoznamenaný, „konec světa“ – Ohňovou zemi v nejjižnější části amerického kontinentu.
Středně fyzicky náročný zájezd zahrnuje dva třídenní treky v NP Los Glaciares a Ohňové zemi a jeden čtyřdenní trek v NP Torres del Paine.

VSTUPY do národních parků v ceně zájezdu!  

Pokud máte zájem o komfortnější verzi zájezdu, který nezahrnuje vícedenní trek a ubytování je pod střechou, můžete tak zvolit naši letošní novinku do Patagonie, kde součástí programu jsou pouze jednodenní výlety: https://www.kudrna.cz/zajezd/patagonie-a-ohnova-zeme-jednodenni-vylety/

Cena zahrnuje

Cena nezahrnuje

  • letenku (orientační cena zpáteční letenky vč. dvou vnitrostátních přeletů od 35.000 Kč včetně tax)
  • vstupné do muzeí, do NP Tierra del Fuego
  • fakultativní výlet na ostrov Isla Magdalena (cca 110 USD)
  • fakultativní výlet lodí po kanálu Beagle

Průvodci

Dana Simonová

26. 1. - 11. 2. 2025 / č.zájezdu 225850A-01

Pokud se Daně stalo něco osudovým, byla to její první cesta do jižní Ameriky, která se stala její srdcovkou a odpálila ji na průvodcovskou dráhu. Dnes je Dana klíčovou kudrnovskou průvodkyní do Latinské Ameriky, nejčastěji ji potkáte v bájném Peru, Bolívii či na legendárních trecích Patagonie. Jako ...

Dozvědět se více

Videa

Program zájezdu

1. - 2. den

Přílet do El Calafate v argentinské části jižní Patagonie (další informace k letecké dopravě viz odstavec Doprava). Z El Calafate podnikneme výlet do jižní části NP Los Glaciares k unikátnímu přírodnímu zázraku – ledovci PERITO MORENO, stékajícímu přímo do jezera Lago Argentino.

3. - 5. den

Přesuneme se do dříve zapadlé vesnice El Chaltén a odtud vyrazíme na třídenní trek v NP LOS GLACIARES pod kultovní hory CERRO TORRE (3.102 m) a FITZ ROY (3.405 m). Nalehko vystoupáme na vyhlídku přímo pod mohutný žulový monolit Fitz Roy i pod skalní věž Cerro Torre, která je noční můrou i nedostižným snem horolezců z celého světa. Podle sil a chuti podnikneme další výlety k ledovcům či pod okolní skalní jehly. Trasa natěžko: 33 km – celkem za celý trek, trasa nalehko do 25 km celkem – volitelně. Poslední den večer se vrátíme do El Calafate.

6. den

Busem popojedeme do chilské jižní Patagonie. Městečko Puerto Natales ležící u zálivu „Poslední naděje“ se stane naší základnou pro trek do Torres del Paine.

7. - 10. den

Treking legendárním národním parkem TORRES DEL PAINE (varianta “W“) nás zavede mezi skalní masívy, fotogenická jezera, ledovce, horské říčky a bukové pralesy. Podnikneme výšlap nalehko na vyhlídku Torres del Paine (2.600 m). Až kýčovitý pohled na „Tři věže“ odrážející se v průzračné hladině jezírka se ne náhodou stal synonymem pro Patagonii. Úžasným údolím VALLE FRANCES se dostaneme až na panoramatickou vyhlídku pod Cuernos del Paine (2.400 m). Při troše štěstí cestou potkáme kondory, lamy guanaco, nandu či patagonskou lišku. Natěžko půjdeme mezi jednotlivými tábořišti (do 30 km - celkem za celý trek). Nalehko se podíváme pod Torres, do údolí Frances a k ledovci Grey (až 55 km celkem – volitelně). Poslední den večer se vrátíme do Puerta Natales.

11. den

Po ránu přejedeme do Punta Arenas, jednoho z nejjižněji položených měst světa. Zde, na pobřeží Magalhaesova průlivu, na nás dýchne „ledový“ závan přímo z Antarktidy a pravděpodobně potkáme pár polárníků dychtivě čekajících na pokyn kapitána k odplutí. My se však vydáme za neméně zajímavým cílem - do Ohňové země. Ještě před cestou mohou zájemci navštívit početnou kolonii tučňáků magellanských na ostrově ISLA MAGDALENA. Budeme se procházet po cestičce přímo mezi srandovně se kolébajícími tučnáky, pozorovat je při návratu z lovu a dalších běžných denních činnostech.

12. den

Překonáme Magalhaesovu úžinu, přistaneme na pobřeží OHŇOVÉ ZEMĚ a dojedeme až na úplný jih hlavního ostrova Isla Grande k pobřeží kanálu Beagle do bývalé trestanecké kolonie Ushuaii.

13. - 16. den

Na rozdíl od větrem bičovaných stepí na severu ostrova, je okolí Ushuaii, skryté za hradbou Kordillery Darwin, překvapivě zelené a lesnaté. Třídenní trek liduprázdnou krajinou na „konci světa“. Budeme putovat idylickými zalesněnými údolími, kolem tyrkysových jezer i přes horské průsmyky. Budeme překonávat vřesoviště i dravé potoky, přeskakovat bobří hráze a žasnout nad dechberoucími výhledy.  Trasa natěžko: 25 km – celkem za celý trek, trasa nalehko do 25 km celkem – volitelně. Ve zbylém čase mohou zájemci navštívit NP TIERRA DEL FUEGO nebo pozorovat lvouny, ptáky a tučňáky během výletu lodí po kanálu Beagle (fakultativní výlety).

17. den

Naposledy zamáváme odvážným mořeplavcům obeplouvající Hornův mys a vyrazíme domů. S ohledem na časový posun počítejte s návratem následující den - tedy 18. den zájezdu.

Ubytování

Během pobytu v Chile a Argentině budeme nocovat v hostelech, převážně ve vícelůžkových pokojích. Během treků pak na tábořištích či kempech ve vlastních stanech.

Strava

Stravování, kromě jednoduchých snídaní v hostelech, je po celou dobu ve vlastní režii účastníků. V Chile a Argentině jsou potraviny i stravování v restauraci dražší než u nás, sortiment je srovnatelný s naším. Před treky bude vždy příležitost si nakoupit zásoby s sebou. Během treků je v národních parcích povoleno používat pouze plynové vařiče, tedy nikoliv vařiče na tekutá paliva (líh, benzín atd.) ani na pevná paliva (např. pevný líh). Plynové kartuše není povoleno přepravovat letadlem, proto si je koupíme přímo na místě. V hostelech bývají pro ubytované k dispozici kuchyňky. V Chile i Argentině lze pít vodu „z kohoutku“. Během treků se budeme pohybovat v oblastech, kde je voda v potocích tak čistá, že je správou parku deklarována jako pitná. V kempech lze vodu doplnit z kohoutku. 

Doprava

Nástupní místo: El Calafate
Výstupní místo: Ushuaia

Cena letenky není zahrnutá v ceně zájezdu. Jakmile je přihlášen dostatek účastníků pro realizaci zájezdu, poptáme letenky a nabídneme klientům optimální variantu, obvykle nejvýhodnější na trhu. Záleží na volbě každého, jestli námi nabízenou letenku využije, nebo si zajistí letenky vlastní s využitím různých věrnostních programů nebo vlastním itinerářem letu (naší nabídky využívá zhruba 97% klientů). Poté je letenka splatná obvykle do 1-2 pracovních dnů na účet CK. Stává se tak velmi výjimečně, ale s ohledem na dostupnost letů a jejich cenu můžeme termín zájezdu o maximálně 3 dny posunout.

U letů do Patagonie bývá obvykle přestup v některé z jihoamerických metropolí (Buenos Aires, Sao Paulo, ...). Pokud by následující let do El Calafate navazoval až následující den, je potřeba počítat s noclehem a místní dopravou navíc (cca 40 - 45 USD) a s celkovou cestou "na konec Světa" v obvyklé délce 2 dny před začátkem zájezdu. Na zpáteční cestě lety obvykle navazují bez nutnosti přenocování a návrat do ČR je obvykle následující den po skončení zájezdu.

Nástupní místa

Náročnost

Mezi jednotlivými tábořišti půjdeme "natěžko", tedy s veškerým vybavením potřebným na konkrétní trek. U treku v masivu Fitz Roy se jedná o vzdálenost ↔ 33 km celkem, rovnoměrně rozdělenou do 3 dnů s celkovým převýšením cca 650 m. V NP Torres del Paine půjdeme natěžko 2 dny a překonáme ↔ 30 km celkem s převýšením ↑ cca 750 m celkem. Trek v Ohňové zemi je dlouhý 25 km s převýšením ↑ cca 1150 m. Program však zahrnuje i mnoho výletů na vyhlídky nebo do vedlejších údolí, které podnikneme nalehko, jen s malým batůžkem. Tyto výlety lze individuálně vynechat, zkrátit, či si je prodloužit. Účastníci obdrží barevné kopie turistických map a každý den jim průvodce podrobně vysvětlí trasu. Není proto nutné jít ve skupině a každý může jít svým tempem.

Během jednotlivých treků si poneseme pouze vybavení nezbytné na konkrétní trek, ostatní věci necháme uložené v ubytovacích zařízeních.

Další info

Vhodné zavazadlo
Jednoznačně doporučujeme dobrý batoh, do kterého se vám vše pohodlně vejde a který se dobře nosí. Kufr není pro tento zájezd vhodný.

Velikost skupiny
Tento zájezd je určen pro komorní skupinu, díky které snadno splyneme a můžeme využívat místních dopravních prostředků. Maximální kapacita je 14 účastníků + 1 průvodce.

Vstupy
Vstupy do NP v základním programu zájezdu (ledovec Perito Moreno, NP Torres del Paine) jsou již zahrnuty v ceně. Jejich výše činí cca 70 USD.  

Počasí
V Chile a Argentině panuje v období našeho zájezdu vrcholné léto, nicméně v jižní Patagonii (Torres del Paine, Los Glaciares, Punta Arenas) a na Ohňové zemi se připravte na výrazně chladnější počasí než u nás. Teploty se zde mohou pohybovat od cca plus 5°C (v noci) až do cca 25°C. Často zde vanou i velmi silné větry

Cestovní doklady
Budete potřebovat cestovní pas platný minimálně 6 měsíců po opuštění Argentiny a Chile. Do Chile ani Argentiny není potřeba vízum.

Očkování
Pro cestu do Chile a Argentiny není předepsáno žádné povinné očkování. V obou těchto zemích je vysoká úroveň hygieny, proto není nutné žádné očkování navíc oproti ČR.

Ostatní podrobné pokyny k zájezdu (tzv. rodokaps) obdržíte v dostatečném předstihu tak, abyste se mohli na zájezd v klidu připravit. Nejpozději však týden před odjezdem.

Termíny

26. 1. - 11. 2. 2025
č. zájezdu: 225850A-01
cena 43 800 Kč
Nominace odeslána Vaše nominace byla úspěšně odeslána do našeho systému. Děkujeme za zájem.

Články

Podobné zájezdy

Filipíny expedičně

Filipíny expedičně

15. 11. - 30. 11. 2024 Chci to vidět
Nepál - okruh okolo Manaslu

Nepál - okruh okolo Manaslu

20. 10. - 9. 11. 2024 Chci to vidět
Patagonie a Ohňová země - jednodenní výlety

Patagonie a Ohňová země - jednodenní výlety

23. 11. - 7. 12. 2024 Chci to vidět
Peru - horský trek a Machu Picchu

Peru - horský trek a Machu Picchu

5. 6. - 23. 6. 2024 Chci to vidět
To nejlepší z Taiwanu

To nejlepší z Taiwanu

30. 11. - 15. 12. 2024 Chci to vidět