Požitkářské Maďarsko

Za zážitky bez obav

Požitkářské Maďarsko

3 dny / 8 300 Kč
výběr zájezdu
 Zvolte typ zájezdu
Destinace
 Zvolte destinaci
Termín
Odjezd
+/-
Návrat
+/-
Cena
Cena od
Cena do
Ubytování

Strava

Doprava


Náročnost
Náročnost

Termíny

4. 10. - 6. 10. 2024
č. zájezdu: 224335-01
cena 8 300 Kč
Nominace odeslána Vaše nominace byla úspěšně odeslána do našeho systému. Děkujeme za zájem.

odpočinek v termálech i kulinářské speciality Maďarska

Kombinace podzimního odpočinku a termálního louhování k sobě pasuje stejně dobře jako víno a čardáš, a tak v době zlátnoucího listí vyrážíme do Maďarska vychutnat si odpočinek na zdejší způsob. Prohřejeme se v nejzajímavějších maďarských termálech, projdeme si historickou Budapešť i večerně nasvícený Eger a zážitky umocníme ochutnávkou vinařských i gastronomických specialit.

Ubytování je zajištěno v hotelu ve 2-3 lůžkových pokojích.

Cena zahrnuje

Cena nezahrnuje

  • vstupné do termálů (Egerszalók cca 3400 HUF, Miskolc-Tapolca cca 3100 HUF)

Průvodci

Robert "bazi" Bazika

4. 10. - 6. 10. 2024 / č.zájezdu 224335-01

Bazi je prototyp zábavného společníka a zodpovědného parťáka do hor, který má vše dokonale pod kontrolou a plný rukáv alternativ do jakéhokoliv počasí. Kudrnův trakař táhne už od roku 1995, a od té doby na něj nabalil pěknou řádku klientů, kteří opakovaně vyhledávají jeho zájezdy se zárukou družné ...

Dozvědět se více

Videa

Program zájezdu

1. den

V 7:00 hod. odjezd z Brna do maďarského termálu EGERSZALÓK, kde si užijeme koupání s vyhlídkou na jedinečné sněhobílé travertinové kaskády přezdívané "maďarské Pamukkale". Ubytování v EGERU a úvodní večeře s ochutnávkou typického egerského vína Bikavér.

2. den

Přejezd do lázeňského městečka TAPOLCA, kde se prohřejeme v unikátním jeskynním termálu. Poté se přesuneme krajem vinic přímo do centra vinařské oblasti TOKAJ . Prohlídku malebného městečka doplníme návštěvou vinného sklepa s ochutnávkou vynikajících tokajských vín (v ceně zájezdu) a výlet završíme typickou maďarskou večeří o třech chodech.

3. den

Cestou zpět se zastavíme v BUDAPEŠTI . Projdeme se historickým centrem, královským palácem, Rybářskou baštou, navštívíme nejznámější místa ovlivněná Matyášem Korvínem a okoukneme slavnostní výměnu hradní stráže. Pokocháme se výhledem na budapešťský parlament, jednu z největších vládních budov Evropy. Zbudou-li nám síly, přes slavný řetězový most Széchenyi Lánchíd dojdeme až k monumentální Bazilice svatého Štěpána, prvního maďarského krále. Do Brna se vrátíme v neděli večer (cca 20:00 hod.).

Ubytování

Ubytujeme se na dvě noci v hotelu v městečku Eger. Pokoje jsou standardně 2 či 3 lůžkové s vlastním sociálním zařízením (koupelna i s fénem a ručníky). Internet je dostupný na všech pokojích.

Strava

Během zájezdu je zajištěná místní maďarská polopenze (snídaně a večeře). Prvním jídlem bude večeře první den zájezdu a posledním snídaně v den odjezdu zpět do ČR. Krom maďarských kulinářských specialit ochutnáme i speciality vinařské - v ceně zájezdu je zahrnuta degustace tokajských vín v Rakocziho sklepích v Tokaji i přiťuknutí typickým egerským vínem Bikavér.

Doprava

Doprava na zájezdu bude realizována zájezdovým autobusem.

Nástupní místa

Brno - Zvonařka

Náročnost

Zájezd odpovídá náročnosti č. 1 z 5 bodové škály. S ohledem na relativní blízkost místa pobytu jde o cestovatelsky nenáročný zájezd. Jedná se o pohodový zájezd za vyhlášenými termály a maďarskou gastronomií. Akce je vhodná pro každého, kdo se rád koupe, odpočívá v teplé vodě, sauně či vířivce a nepohrdne dobrým jídlem a vínem.

Další info

Cestovní doklady
Do navštívené (i projížděných) země nám stačí občanský průkaz. Cestujete-li s dokladem jiným než-li českým, ve vlastním zájmu si na ambasádě ověřte, zda potřebujete vízum či jiné povolení ke vstupu.

Ostatní podrobné pokyny k zájezdu (tzv. rodokaps) obdržíte v dostatečném předstihu tak, abyste se mohli na zájezd v klidu připravit. Nejpozději však týden před odjezdem.

Termíny

4. 10. - 6. 10. 2024
č. zájezdu: 224335-01
cena 8 300 Kč
Nominace odeslána Vaše nominace byla úspěšně odeslána do našeho systému. Děkujeme za zájem.

Články

Podobné zájezdy

Požitkářské a termální Malé Karpaty

Požitkářské a termální Malé Karpaty

31. 10. - 3. 11. 2024 Chci to vidět