Přírodní šperky Chorvatska a Slovinska

/
výběr zájezdu
 Zvolte typ zájezdu
Destinace
 Zvolte destinaci
Termín
Odjezd
+/-
Návrat
+/-
Cena
Cena od
Cena do
Ubytování

Strava

Doprava


Náročnost
Náročnost

Termíny

Nebyl nalezen volný termín

vodopády, kaňony, propasti, jeskyně, hory, slaná voda i sladká vína

Stejně jako Vinnetou a jeho bílý bratr budeme opatrně kráčet po škrapových polích, abychom se zatajeným dechem uzřeli třpytivé vody „fjordu“ Zavratnica nebo řeku Zrmanju i s jejími vodopády a přírodními přehradami. Objevíme kamenné mosty a skalní okna, sestoupíme do chodeb jeskyní i na dno propastí. Budeme se toulat slovinským i chorvatským krasem, spatříme škrapy, vodopády, soutěsky, estavely, ponory i vývěry. Dopřejeme si i koupání na ostrově Rab a lodní výlet do národního parku Kornati, kde ochutnáme i místní dobré víno a gastronomické speciality. Během dvanácti dnů nás čekají jak krátké vycházky, tak i několika-hodinové výlety v horách. Obtížnost túr nespočívá ani tak v jejich délce, jako občas ve značném převýšení a pohybu ve skalnatém terénu. Putování si zpestříme koupáním v Jadranu či ve vodopádech.

Cena zahrnuje

dopravu autobusem, 9x kemp, polopenzi, průvodce, pojištění léč. výloh, zákonné pojištění CK a 2x Chimpanzee pišingr

Program zájezdu

1.–3. den

Odjezd z Brna ve 23:00 a přes Vídeň až do Slovinska. Ďábelská soutěska Boroviški Pekel s pěti vodopády. Přírodní učebnice krasových jevů RAKOV ŠKOCJAN. Slovinský Kras – hřebčín LIPICA nejen se světoznámým chovem koní, ale i se skalními hříbky, unikátní kaňonovité jeskyně ŠKOCJANSKE JAME jako z Pána prstenů, největší zpřístupněná evropská jeskyně POSTOJNSKA JAMA.

4.–5. den

Přesun do Chorvatska, závojový vodopád Zeleni Vir a soutěska Vražji prolaz. Skalní hřib Visibaba. Túra fantastickým kamenným lesem a labyrintem BIJELE STIJENE (1.334 m) v prostředí hlubokých jedlo-bukových pralesů.

6.–7. den

Celodenní pobyt na jedné z nejkrásnějších pláží Jadranu, Rajské pláži na ostrově RAB, nebo vycházky do okolí na opuštěné pláže v rezervaci Lopar. Malebná mořská zátoka – „fjord“ ZAVRATNICA – túra a koupání. Skalní město Dabarski Kukovi na hřebenu přírodního parku a nejkrásnějšího pohoří Chorvatska - Velebit.

8.–10. den

Mohutné soutěsky NP MALÁ a VELKÁ PAKLENICA s případným výstupem na vyhlídkový vrcholek Anića Kuk (712 m), starobylý bogomilský kostelík Sv. Petar. Kaňon řeky ZRMANJA s travertinovými vodopády a prahy. Skalní město Tulove grede se zbytky mohyl Inču-čuny a Nšo-či, místo, kde zahynul Vinnetou. Fakultativní celodenní lodní výlet do národního parku KORNATI s 89 ostrůvky a nádherným koupáním. Cestou ochutnáme i místní ryby a vynikající víno. Romantická večerní zastávka v ZADARU.

11.–12. den

Celodenní prohlídka národního parku PLITVICKÁ JEZERA , nádherný svět modravých jezer, kaskád a vodopádů. Noční přesun s ranním příjezdem do ČR.

  • nejkrásnější přírodní místa Chorvatska i Slovinska
  • jednodenní túry nalehko
  • program pomáhal sestavovat náš přední geomorfolog Dr. Vlastimil Pilous

Články

Kudy se toulal Vinnetou

Tomáš Vaníček

Snad každý z nás tu scénu zná a snad každý z nás ji v dětství obrečel. Bitva mezi indiány a bandity je téměř rozhodnuta a chýlí se...

více

Podobné zájezdy

Přírodní šperky Rumunska

Přírodní šperky Rumunska

14. 7. - 26. 7. 2020 Chci to vidět
Šperky Srbska

Šperky Srbska

26. 8. - 6. 9. 2020 Chci to vidět
Tajné šperky střední Itálie

Tajné šperky střední Itálie

12. 6. - 21. 6. 2020 Chci to vidět