Přírodní šperky Chorvatska a Slovinska

Přírodní šperky Chorvatska a Slovinska

výběr zájezdu
 Zvolte typ zájezdu
Destinace
 Zvolte destinaci
Termín
Odjezd
+/-
Návrat
+/-
Cena
Cena od
Cena do
Ubytování

Strava

Doprava


Náročnost
Náročnost

Termíny

Nebyl nalezen volný termín

vodopády, kaňony, propasti, jeskyně, hory, slaná voda i sladká vína

Stejně jako Vinnetou a jeho bílý bratr budeme opatrně kráčet po škrapových polích, abychom se zatajeným dechem uzřeli třpytivé vody „fjordu“ Zavratnica nebo řeku Zrmanju i s jejími vodopády a přírodními přehradami. Objevíme kamenné mosty a skalní okna, sestoupíme do chodeb jeskyní i na dno propastí. Budeme se toulat slovinským i chorvatským krasem, spatříme škrapy, vodopády, soutěsky, estavely, ponory i vývěry. Dopřejeme si i koupání na ostrově Rab a lodní výlet do národního parku Kornati, kde ochutnáme i místní dobré víno a gastronomické speciality. Během dvanácti dnů nás čekají jak krátké vycházky, tak i několika-hodinové výlety v horách. Obtížnost túr nespočívá ani tak v jejich délce, jako občas ve značném převýšení a pohybu ve skalnatém terénu. Putování si zpestříme koupáním v Jadranu či ve vodopádech.

Program zájezdu

1.–3. den

Odjezd z Brna ve 23:00 a přes Vídeň až do Slovinska. Ďábelská soutěska Boroviški Pekel s pěti vodopády. Přírodní učebnice krasových jevů RAKOV ŠKOCJAN. Slovinský Kras – hřebčín LIPICA nejen se světoznámým chovem koní, ale i se skalními hříbky, unikátní kaňonovité jeskyně ŠKOCJANSKE JAME jako z Pána prstenů, největší zpřístupněná evropská jeskyně POSTOJNSKA JAMA.

4.–5. den

Přesun do Chorvatska, závojový vodopád Zeleni Vir a soutěska Vražji prolaz. Skalní hřib Visibaba. Túra fantastickým kamenným lesem a labyrintem BIJELE STIJENE (1.334 m) v prostředí hlubokých jedlo-bukových pralesů.

6.–7. den

Celodenní pobyt na jedné z nejkrásnějších pláží Jadranu, Rajské pláži na ostrově RAB, nebo vycházky do okolí na opuštěné pláže v rezervaci Lopar. Malebná mořská zátoka – „fjord“ ZAVRATNICA – túra a koupání. Skalní město Dabarski Kukovi na hřebenu přírodního parku a nejkrásnějšího pohoří Chorvatska - Velebit.

8.–10. den

Mohutné soutěsky NP MALÁ a VELKÁ PAKLENICA s případným výstupem na vyhlídkový vrcholek Anića Kuk (712 m), starobylý bogomilský kostelík Sv. Petar. Kaňon řeky ZRMANJA s travertinovými vodopády a prahy. Skalní město Tulove grede se zbytky mohyl Inču-čuny a Nšo-či, místo, kde zahynul Vinnetou. Fakultativní celodenní lodní výlet do národního parku KORNATI s 89 ostrůvky a nádherným koupáním. Cestou ochutnáme i místní ryby a vynikající víno. Romantická večerní zastávka v ZADARU.

11.–12. den

Celodenní prohlídka národního parku PLITVICKÁ JEZERA , nádherný svět modravých jezer, kaskád a vodopádů. Noční přesun s ranním příjezdem do ČR.

Ubytování

Spát budeme 9x v kempu evropského standardu s WC a sprchou v ceně a to ve vlastních stanech a spacácích. Stany je možné zapůjčit v naší půjčovně. Kempy jsou zvoleny tak, aby nám vhodně pasovaly do programu a umožnily nám poznat opravdu to nejlepší. Úroveň kempů se tak liší. Poznáme jednodušší kempy u moře, ale strávíme noci i v kempech kategorie **** vybavené bazénem a dalšími výdobytky.

Strava

Během zájezdu je zajištěna oblíbená kudrnovská polopenze (snídaně a teplá večeře) připravovaná ve speciální "cestovní kuchyni". Polopenze započne 2. den zájezdu snídaní a skončí 11. den zájezdu snídaní a studeným obědovým balíčkem na cestu. K přípravě používáme kvalitní suroviny od osvědčených dodavatelů, které doplňujeme čerstvými potravinami z místních zdrojů (převážně čerstvá zelenina a ovoce, pečivo). Pokrmy připravujeme s ohledem na typ zájezdu, odpovídající výkon a správné výživové hodnoty. Uspokojíme i specifické potřeby strávníků, kteří mají různá omezení, jako například celiakie nebo intolerance laktózy, ale také vegetariány a vegany (jakékoliv specifické požadavky je potřeba nahlásit předem). Podrobnější informace najdete na www.kudrna.cz/stravovani. Bude-li to vyžadovat program, dostanete někdy místo večeře teplý oběd nebo odpolední jídlo či balíček na cestu. Ostatní stravování během dne je ve vlastní režii, můžete si vzít svačinky z domova nebo ochutnat také speciality místní kuchyně. Možnost dokupovat místní potraviny bude téměř denně.

Doprava

Doprava bude zajištěna zájezdovým autobusem zahraniční výroby.

Nástupní místa

Náročnost

Zájezd odpovídá náročnosti č. 2–3 z 5 bodové škály. Popisy náročností našich zájezdů naleznete zde. Patříte-li mezi osoby s omezenou schopností pohybu, konzultujte s naší prodejnou zájezdů, zda-li je pro vás zvolená akce vhodná.

Další info

Skupina
Minimální kapacita skupiny je 25 a maximální je 40 účastníků + 2 průvodci. Jeden z průvodců vede skupinu vpředu a druhý doprovází pomalejší část skupiny.

Průvodcovské služby
Zájezd bude veden česky, případně slovensky hovořícím průvodcem. Telefonický kontakt na průvodce obdržíte v první den zájezdu.

Kapesné
Na vstupné, nákup suvenýrů, dokupování potravin a jiné požitky by vám mělo v pohodě stačit kolem 150–200 EUR.
Orientační ceny vstupného: jeskyně Škocjanské jame 20 EUR, muzeum Bistra cca 3,6 EUR, Postojnska jama 25,5 EUR, Hřebčín Lipice 12,5 EUR, soutěska Paklenica 60 HRK, Vražji Prolaz 25 HRK, Zavratnica 15 HRK, Plitvická jezera 250 HRK, výlet lodí v NP Kornati 288 HRK (Doklad pro získání studentské slevy s sebou - ISIC apod.)

Cestovní doklady
Do navštívených zemí nám stačí OBČANSKÝ PRŮKAZ. Ten však musí být vybaven strojově čitelnou zónou (dvouřádkový číselný a písmenkový kód na spodní části přední strany). Pro tuto cestu je i vhodnějším dokladem, neb odpadne zdlouhavý proces skenování a razítkování na hranicích.

Ostatní podrobné pokyny k zájezdu (tzv. rodokaps) obdržíte v dostatečném předstihu tak, abyste se mohli na zájezd v klidu připravit. Nejpozději však týden před odjezdem.

Články

Kudy se toulal Vinnetou

Tomáš Vaníček

Snad každý z nás tu scénu zná a snad každý z nás ji v dětství obrečel. Bitva mezi indiány a bandity je téměř rozhodnuta a chýlí se...

více