Přírodní šperky Chorvatska a Slovinska

Za zážitky bez obav

Přírodní šperky Chorvatska a Slovinska

12 dní
výběr zájezdu
 Zvolte typ zájezdu
Destinace
 Zvolte destinaci
Termín
Odjezd
+/-
Návrat
+/-
Cena
Cena od
Cena do
Ubytování

Strava

Doprava


Náročnost
Náročnost

Termíny

Aktuálně není vypsán termín pro tento zájezd. Je možné, že na něm v tuto chvíli pracujeme nebo s ním v této sezóně nepočítáme. Přesto, pokud jste skupina a máte zájem o individuální termín přímo dle vašich představ, neváhejte nás kontaktovat. Více informací k zájezdům na zakázku zde.
Nominace odeslána Vaše nominace byla úspěšně odeslána do našeho systému. Děkujeme za zájem.

vodopády, kaňony, propasti, jeskyně, hory, slaná voda i sladká vína

Stejně jako Vinnetou a jeho bílý bratr budeme opatrně kráčet po škrapových polích, abychom se zatajeným dechem uzřeli třpytivé vody „fjordu“ Zavratnica nebo řeku Zrmanju i s jejími vodopády a přírodními přehradami. Objevíme kamenné mosty a skalní okna, sestoupíme do chodeb jeskyní i na dno propastí. Budeme se toulat slovinským i chorvatským krasem, spatříme škrapy, vodopády, soutěsky, estavely, ponory i vývěry. Dopřejeme si i koupání na ostrově Rab. Během dvanácti dnů nás čekají jak krátké vycházky, tak i několika-hodinové výlety v horách. Obtížnost túr nespočívá ani tak v jejich délce, jako občas ve značném převýšení a pohybu ve skalnatém terénu. Putování si zpestříme koupáním v Jadranu či ve vodopádech.

Cena nezahrnuje

  • vstup do Národního Parku Plitvická jezera (viz Objednávka zájezdu)

Videa

Program zájezdu

1.–3. den

Odjezd z Brna ve 23:00 a přes Vídeň až do Slovinska. Ďábelská soutěska Boroviški Pekel s pěti vodopády. Přírodní učebnice krasových jevů RAKOV ŠKOCJAN. Slovinský Kras – hřebčín LIPICA nejen se světoznámým chovem koní, ale i se skalními hříbky, unikátní kaňonovité jeskyně ŠKOCJANSKE JAME jako z Pána prstenů, největší zpřístupněná evropská jeskyně POSTOJNSKA JAMA.

4.–5. den

Přesun do Chorvatska, závojový vodopád Zeleni Vir a soutěska Vražji prolaz. Skalní hřib Visibaba. Túra fantastickým kamenným lesem a labyrintem BIJELE STIJENE (1.334 m) v prostředí hlubokých jedlo-bukových pralesů.

6.–7. den

Celodenní pobyt na jedné z nejkrásnějších pláží Jadranu, Rajské pláži na ostrově RAB, nebo vycházky do okolí na opuštěné pláže v rezervaci Lopar. Malebná mořská zátoka – „fjord“ ZAVRATNICA – túra a koupání. Skalní město Dabarski Kukovi na hřebenu přírodního parku a nejkrásnějšího pohoří Chorvatska - Velebit.

8.–10. den

Mohutné soutěsky NP MALÁ a VELKÁ PAKLENICA s případným výstupem na vyhlídkový vrcholek Anića Kuk (712 m), starobylý bogomilský kostelík Sv. Petar. Kaňon řeky ZRMANJA s travertinovými vodopády a prahy. Skalní město Tulove grede se zbytky mohyl Inču-čuny a Nšo-či, místo, kde zahynul Vinnetou. Túra na nejvyšší horu Chorvatska Dinaru (1.831 m). Celodenní výlet nás odmění výhledem na horské masivy Dalmácie i Bosny a Hercegoviny. 
(program se dá v tyto dny úplně vynechat a válet se třeba jen na pláži u moře)

11.–12. den

Celodenní prohlídka národního parku PLITVICKÁ JEZERA (vstup není v ceně zájezdu), nádherný svět modravých jezer, kaskád a vodopádů. Alternativní program možný v podobě procházky lesem. Noční přesun s ranním příjezdem do ČR.

Ubytování

Spát budeme 9x v kempu evropského standardu s WC a sprchou v ceně a to ve vlastních stanech a spacácích. Stany je možné zapůjčit v naší půjčovně. Kempy jsou zvoleny tak, aby nám vhodně pasovaly do programu a umožnily nám poznat opravdu to nejlepší. Úroveň kempů se tak liší. Poznáme jednodušší kempy u moře, ale strávíme noci i v kempech kategorie **** vybavené bazénem a dalšími výdobytky.

Nemáte-li vlastní stan, můžete si ho zapůjčit v naší půjčovně (bude-li vámi požadované ještě volné). Sortiment kudrnovské půjčovny včetně ceníku naleznete zde: www.kudrna.cz/co-umime/pujcovna-vybaveni/.

Strava

Během zájezdu je zajištěna oblíbená kudrnovská polopenze (snídaně a teplá večeře) připravovaná ve speciální "cestovní kuchyni". Polopenze započne 2. den zájezdu snídaní a skončí 11. den zájezdu snídaní a studeným obědovým balíčkem na cestu. K přípravě používáme kvalitní suroviny od osvědčených dodavatelů, které doplňujeme čerstvými potravinami z místních zdrojů (převážně čerstvá zelenina a ovoce, pečivo). Pokrmy připravujeme s ohledem na typ zájezdu, odpovídající výkon a správné výživové hodnoty. Uspokojíme i specifické potřeby strávníků, kteří mají různá omezení, jako například celiakie nebo intolerance laktózy, ale také vegetariány a vegany (jakékoliv specifické požadavky je potřeba nahlásit předem). Podrobnější informace najdete na www.kudrna.cz/stravovani. Bude-li to vyžadovat program, dostanete někdy místo večeře teplý oběd nebo odpolední jídlo či balíček na cestu. Ostatní stravování během dne je ve vlastní režii, můžete si vzít svačinky z domova nebo ochutnat také speciality místní kuchyně. Možnost dokupovat místní potraviny bude téměř denně.

Doprava

Doprava bude realizována zájezdovým autobusem.

Nástupní místa

Náročnost

Zájezd odpovídá náročnosti č. 2–3 z 5 bodové škály. Popisy náročností našich zájezdů naleznete zde. Patříte-li mezi osoby s omezenou schopností pohybu, konzultujte s naší prodejnou zájezdů, zda-li je pro vás zvolená akce vhodná.

Výpis jednotlivých túr:
 2. den Boroviški Pekel: ↔ 3 km ↕ 300 m + Rakov Škocjan: ↔ 5 km ↕ 200 m
 3. den Skalní hříbky: ↔ 6 km ↕ 30 m
 4. den Zeleni Vir a Vražlji prelaz: ↔ 6 km ↕ 300 m
 5. den Bílé stěny ↔ 15 km ↕ 750 m
 6. den Lopar: ↔ 8 km ↕ 200 m
 7. den Zavratnica: ↔ 5 km ↕ 250 m (jen dolů) + Dabarski Kukovi: ↔ 7 km ↕ 300 m
 8. den Malá Paklenica: ↔ 16 km ↕ 700 m
 9. den Túra tak náročná, že by se i Sava Kovačević zapotil :-) ↔ 15 km ↕ 1.250 m
10. den Tulove Grede: ↔ 10 km ↕ 400 m + Túra Zrmanja: ↔ 5 km ↕ 100 m
11. den Plitvická jezera - celodenní chození v NP

Další info

Skupina
Minimální kapacita skupiny je 25 a maximální je 40 účastníků + 2 průvodci. Jeden z průvodců vede skupinu vpředu a druhý doprovází pomalejší část skupiny.

Průvodcovské služby
Zájezd bude veden česky, případně slovensky hovořícím průvodcem. Telefonický kontakt na průvodce obdržíte v první den zájezdu.

Kapesné
Na vstupné, nákup suvenýrů, dokupování potravin a jiné požitky by vám mělo v pohodě stačit kolem 150–200 EUR.
Orientační ceny vstupného: jeskyně Škocjanské jame 20 EUR, muzeum Bistra cca 3,6 EUR, Postojnska jama 25,5 EUR, Hřebčín Lipice 12,5 EUR, soutěska Paklenica 60 HRK, Vražji Prolaz 25 HRK, Zavratnica 15 HRK, Plitvická jezera 250 HRK.

Cestovní doklady
Do navštívených zemí nám stačí platný OBČANSKÝ PRŮKAZ

Ostatní podrobné pokyny k zájezdu (tzv. rodokaps) obdržíte v dostatečném předstihu tak, abyste se mohli na zájezd v klidu připravit. Nejpozději však týden před odjezdem.

Termíny

Aktuálně není vypsán termín pro tento zájezd. Je možné, že na něm v tuto chvíli pracujeme nebo s ním v této sezóně nepočítáme. Přesto, pokud jste skupina a máte zájem o individuální termín přímo dle vašich představ, neváhejte nás kontaktovat. Více informací k zájezdům na zakázku zde.
Nominace odeslána Vaše nominace byla úspěšně odeslána do našeho systému. Děkujeme za zájem.

Články

Kudy se toulal Vinnetou

Tomáš Vaníček

Snad každý z nás tu scénu zná a snad každý z nás ji v dětství obrečel. Bitva mezi indiány a bandity je téměř rozhodnuta a chýlí se...

více

Podobné zájezdy

Přírodní šperky Bulharska

Přírodní šperky Bulharska

21. 8. - 1. 9. 2024 Chci to vidět