Provence cyklistická

Za zážitky bez obav

Provence cyklistická

12 dní
výběr zájezdu
 Zvolte typ zájezdu
Destinace
 Zvolte destinaci
Termín
Odjezd
+/-
Návrat
+/-
Cena
Cena od
Cena do
Ubytování

Strava

Doprava


Náročnost
Náročnost

Termíny

Aktuálně není vypsán termín pro tento zájezd. Je možné, že na něm v tuto chvíli pracujeme nebo s ním v této sezóně nepočítáme. Přesto, pokud jste skupina a máte zájem o individuální termín přímo dle vašich představ, neváhejte nás kontaktovat. Více informací k zájezdům na zakázku zde.
Nominace odeslána Vaše nominace byla úspěšně odeslána do našeho systému. Děkujeme za zájem.

to nejlepší z kraje vína, levandule a umělecké inspirace

Levandulí a kořením provoněný kraj Cézanna, Van Gogha a Markýze de Sade. Oblast oplývající antickými a středověkými památkami. Kraj rušných měst i klidného venkovského života, jemuž vévodí řeka Rhôna, která při svém nekonečném souboji s mořem přetváří rozsáhlé pobřežní oblasti v ráj plameňáků, divokých bílých koní a černých býků. Vystoupáme i do vápencových vršků malebného pohoří Luberon, ochutnáme nápoj místních vinic či speciality jihofrancouzské kuchyně. Během našeho putování poznáme poetické vnitrozemí, koupání v moři i stoupání v podhůří Provensálských Alp. Abychom toho z Provence viděli co nejvíce, budeme ubytováni na třech místech a to ve vybavených mobilhomech. 

Cena zahrnuje

Videa

Program zájezdu

1. - 3. den

Noční jízda přes Německo do Francie. Úvodní trasa z města Orange, které se pyšní vítězným obloukem a nejzachovalejším antickým divadlem, vinicemi projedeme přes světoznámé Châteauneuf du Pape až k papežskému paláci a mostu v AVIGNONU, kde se na 3 dny ubytujeme. Následuje vyhlídková trasa kolem hlubokého kaňonu řeky Ardéche s nádhernými výhledy a slavnou jeskyní Grotte de la Madeleine. Navštívíme muzeum levandule ve vyhlášené oblasti Lavande St Remèze ( 38 km) a ( 32 km).

4. den

Okoupeme se pod slavným římským akvaduktem Pont du Gard a nádhernou etapou dojedeme k hradu TARASCON, pyšně se tyčící nad Rhônou ( 52 km).

5. den

Navštívíme jedno z posledních útočišť rozpolceného génia Van Gogha v Saint Rémy, skalní město v Les Baux, antickou arénu i světoznámou kavárnu "La Nuit" v ARLES a přestěhujeme se na 3 dny k moři do půvabného Saintes Maries de la Mer ( 33 km).

6. - 8. den

Moře a Camargue. Delta řeky Rhôny, známá pod názvem Camargue, je unikátní nejen ptačí rezervací. V národním parku lze kromě plameňáků potkat také s divokými koňmi a býky. Zakotvíme v přístavním městečku SAINTES MARIES DE LA MER – mekce hudby a evropských kočovníků. Až už nás bude nudit odpočinek na písečných plážích, můžeme podniknout výlet lodí do ústí Malé Rhôny, pro cyklochtivé jsou tu krásné etapy do opevněného středověkého města Aigues Mortes se salinami a pašeráckou věží, nebo šotolinovými stezkami kolem majáku, mezi solná jezírka a nádherné písečné pláže téměř bez lidí. Po třech dnech pak přejezd busem do pohoří Luberon. ( 60 km) ( 16–63 km).

9. - 10. den

Hornatější tvář Provence spatříme v NP LUBERON, pro nějž jsou charakteristické vápencové vršky a vyhlášené provensálské vesničky jako Gordes, Roussillon, Bonnieux, které jako orlí hnízda stráží okolní rozsáhlé vinice. Navštívíme hrad Markýze de Sade v Lacoste, klášter v Saint Saturninovi, projdeme se provensálským Coloradem - starými okrovými doly. Navštívíme známá filmová místa z Dobrého ročníku a po večerech budeme hledat Van Goghovo ucho mezi kavárničkami a průzračnými meandry s vodními koly v překrásném městě La Isle sur Sorgue, které bude na další tři dny naším domovem. ( 51km) ( 62 km).

11. - 12 den

Dopoledne rozlučková etápka k unikátnímu krasovému vývěru Fontaine de Vaclause, odpoledne naložíme kola, rozloučíme se s Francií a pak už návrat přes Německo zpět do
ČR. ( 17 km) ( 1524 km :-).

Ubytování

Nocovat budeme celkem 9 nocí (3 noci v blízkosti Avignonu, 3 noci u Saintes Maries de la Mer a 3 noci v oblasti L'Isle-sur-la-Sorgue) ve vybavených mobilhomech. Ty jsou obvykle vybaveny dvěma ložnicemi (jedna ložnice je s manželkou postelí, druhá disponuje dvěma oddělenými postelemi). Mobilhomy v oblasti L'Isle-sur-la-Sorgue jsou 6 lůžkové. Ke spaní lze často využít i rozkládací pohovku. Postele jsou vybaveny lůžkovinami (fleecovymi dekami), povlečení je však nutné mít vlastní! K hygieně slouží malá koupelna se sprchou. WC je rovněž součástí mobilhomu. Pro větší pohodlí je možné využívat i prostorných veřejných sprch v kempu. Nezapomeňte na ručníky a pro jistotu si sebou vezměte i toaletní papír, kterého ve francouzských kempech bývá často nedostatek. Součástí mobilhomu je také kuchyňka s veškerým nádobím, mikrovlnou troubou a lednicí. Rozdělení osob do jednotlivých domků provede průvodce zájezdu.

Strava

Během zájezdu je zajištěna oblíbená kudrnovská polopenze (snídaně a teplá večeře) připravovaná ve speciální "cestovní kuchyni". Polopenze začíná 2. den zájezd večeří a končí 11. den zájezdu snídaní a studeným večeřovým balíčkem na cestu. K přípravě používáme kvalitní suroviny od osvědčených dodavatelů, které doplňujeme čerstvými potravinami z místních zdrojů (převážně čerstvá zelenina a ovoce, pečivo). Pokrmy připravujeme s ohledem na typ zájezdu, odpovídající výkon a správné výživové hodnoty. Uspokojíme i specifické potřeby strávníků, kteří mají různá omezení, jako například celiakii nebo intoleranci laktózy, ale také vegetariány a vegany (jakékoliv specifické požadavky je potřeba nahlásit předem). Podrobnější informace najdete na www.kudrna.cz/stravovani.

Doprava

Doprava bude zajištěna autobusem zahraniční výroby.

Nástupní místa

Náročnost

Od průvodce dostanete barevnou mapu a itinerář doporučených cykloetap, přičemž na vyjížďku můžete vyrazit buď individuálně, nebo následovat průvodce, který pojede právě doporučenou trasu. Délka jednotlivých etap je uvedena v závorce na konci popisu jednotlivých dní v programu zájezdu. Během etap jedeme nalehko, někdy se budeme moci občerstvit u autobusu, který nás bude při některých etapách čekat v určených hodinách na kontaktních místech. Kteroukoliv část etapy či zájezdu je pak možno absolvovat busem, popř. si udělat zcela vlastní individuální program (na kole i bez něj). Zájezd odpovídá náročnosti č. 3 z 5 bodové škály. 

Další info

Doporučený typ kola: silniční, trekové
Povrch: 90% asfalt, 10% šotolina

Přeprava kol
Kola přepravujeme v zaplachtovaném cyklovleku, v němž jsou pevně uchycena do speciálních držáků. Pro úplně 100% ochranu je vhodné kolo chránit vhodným obalovým materiálem. Více k přepravě kol vám sdělíme v podrobných pokynech k zájezdu.

Elektrokola
Na tento zájezd je možné si vzít elektrokolo. Nicméně z důvodů hmotnostních limitů vleků určených pro přepravu kol jich můžeme vzít jen určité množství. Při volné kapacitě si službu přepravy elektrokola můžete přímo rezervovat v objednávce, či jí konzultujte s naší prodejnou zájezdů. Prosím počítejte s tím, že u některých ubytovatelů může dojít k nutnosti doplatků za spotřebovanou elektřinu.

Cestovní doklady
Do navštívených zemí nám stačí platný občanský průkaz.

Ostatní podrobné pokyny k zájezdu (tzv. rodokaps) obdržíte v dostatečném předstihu tak, abyste se mohli na zájezd v klidu připravit. Nejpozději však týden před odjezdem.

Termíny

Aktuálně není vypsán termín pro tento zájezd. Je možné, že na něm v tuto chvíli pracujeme nebo s ním v této sezóně nepočítáme. Přesto, pokud jste skupina a máte zájem o individuální termín přímo dle vašich představ, neváhejte nás kontaktovat. Více informací k zájezdům na zakázku zde.
Nominace odeslána Vaše nominace byla úspěšně odeslána do našeho systému. Děkujeme za zájem.

Podobné zájezdy

Cyklistika v levandulové Provence

Cyklistika v levandulové Provence

20. 9. - 29. 9. 2024 Chci to vidět
Cyklotoulky krajem Burgundska a Champagne

Cyklotoulky krajem Burgundska a Champagne

21. 9. - 29. 9. 2024 Chci to vidět
Kolmo kolem Bretaně

Kolmo kolem Bretaně

17. 7. - 28. 7. 2024 Chci to vidět
Norskem na kole

Norskem na kole

26. 7. - 9. 8. 2024 Chci to vidět