Putovný fotoworkshop po kraji mýtů a bájí na Slovensku

Za zážitky bez obav

Putovný fotoworkshop po kraji mýtů a bájí na Slovensku

výběr zájezdu
 Zvolte typ zájezdu
Destinace
 Zvolte destinaci
Termín
Odjezd
+/-
Návrat
+/-
Cena
Cena od
Cena do
Ubytování

Strava

Doprava


Náročnost
Náročnost

Termíny

Aktuálně není vypsán termín pro tento zájezd. Je možné, že na něm v tuto chvíli pracujeme nebo s ním v této sezóně nepočítáme. Přesto, pokud jste skupina a máte zájem o individuální termín přímo dle vašich představ, neváhejte nás kontaktovat. Více informací k zájezdům na zakázku zde.
Nominace odeslána Vaše nominace byla úspěšně odeslána do našeho systému. Děkujeme za zájem.

Intenzivní focení v hornických vesničkách

Unikátní spojení pěší turistiky v malebném prostředí chráněné krajinné oblasti Štiavnických vrchů, načerpání znalostí z historie těžby drahých kovů při putování hornickými vesničkami a naplnění svých fotografických ambicí za vedení rodáka a profesionálního fotografa.

Banskobystrcký kraj nabízí bohatou historii, osobitou architekturu, malebnou krajinu a přívětivost místních obyvatel. Všechny tyto krásy se naučíte vnímat i zachytit okem fotografa a možná se přiučíte i pár cizích slov.
S fotoaparátem v ruce se naučíte ovládat základní, ale i některé pokročilé techniky fotografování. Při teoretické vstupu budeme všechno trénovat přímo v terénu. Večer se společně sejdeme při fotkách, a lektor vám poradí s jejich výběrem, řaděním a editací fotek. V rámci teorie si projdeme pár inspirací z dějin umění (kompozice, práce se světlem, ...) i současné fotografie. 

Kurz je díky profesionálním dovednostem lektora a jednoho z vítězů soutěže Slovak Press Photo 2019 vhodný jak pro začínající, tak pro mírně pokročilé fotografy. Na programu je rovněž nenáročná turistika nádhernou krajinou opředenou tajemnou minulostí.

Cena zahrnuje

  • společnou dopravu mikrobusem
  • 1x ubytování v horské chatě a 2x v apartmánech ve středu Banské Štiavnice
  • profesionálního lektora fotografie
  • vstupné do štoly Michal v Banské Štiavnici
  • pojištění léčebných výloh, úrazové pojištění, pojištění zavazadel, připojištění odpovědnosti
  • zákonné pojištění CK
  • pišingr Chimpanzee

Cena nezahrnuje

  • stravu

Videa

Program zájezdu

1.den

Odjezd z Brna v ranních hodinách. Před polednem příjezd k Richnavskému jezeru, přesun po Svatojakubské cestě k překrásnému, lesem olemovanému Počúvadlianskému jezeru jako stvořenému k prvním panoramatickým fotografiím. Poobědváme v kolibě a hned poté začneme vstřebávat základní nastavení fotoaparátu (clona + expoziční čas + ISO).  Abychom si po dlouhém přejezdu protáhli nožky a nechali slehnout pirožky, vydáme se nenáročným stoupáním na vrchol Sitno (1009 m), který je opředený bájemi a pověstmi. Odtud se nám naskytne výhled na Štiavnické vrchy a Krupinskou planinu, pohoří hlubokých lesů a křovinatých náhorních planin.
Na vrcholu Sitna se budeme učit, jak využít světlo v prospěch dobré fotografie a budeme všechno trénovat přímo v terénu. Večer se společně sejdeme při fotkách, a lektor vám poradí s jejich výběrem, řaděním a editací. Nakonec si projdeme pár inspirací z dějin umění (kompozice, práce se světlem...). 
Nocleh budeme mít zajištěn na chatě Andreje Kmeťa v poutnickém stylu na vlastní karimatce a ve spacáku. Na některé z andezitových skal si počkáme na západ slunce, který nafotíme, a možná přitom spatříme i černého krkavce či sitnianského srnce. Ranní ptáčata si budou moci ještě přivstat i na východ slunce následující den. První den ujdeme zhruba 6 km.

2. den

Hlavním cílem dnešního dne bude snaha naučit se používat nastavení a dostupné světlo co nejintuitivněji. Ráno posnídáme, zhodnotíme naše včerejší počínání a poputujeme dál kolem zříceniny hradu Sitno, původního ochránce hornických měst, směrem k vesničce Svatý Anton. Tam se porozhlédneme, poobědváme v lidovém hostinci s nabídkou skvělé slovenské kuchyně, probereme trochu teorie (žánry - krajina, detail v krajině, reportáž, portrét, atd.) a po obědě přejdeme k Studenským jazerům, kde bude možnost odpočinku a v létě i příjemného koupání. Jakmile načerpáme síly na druhou etapu, napojíme se na Svatojakubskou cestu při rudné magistrále, která nás dovede do útrob města Terra banensium neboli země horníků, Banské Štiavnice (UNESCO). Zde se ubytujeme přímo v centru města, smyjeme ze sebe námahu dnešního celého dne a nasajeme atmosféru města. Večer se budeme opět věnovat troše teorie a vybereme, seřadíme a zeditujeme fotografie.
Druhý den ujdeme zhruba 23 km.

3.den

Dnešní den nás v rámci teorie čeká trocha inspirativních příkladů ze současné fotografie a více samostatnosti v rámci focení. Naše první kroky budou směřovat k dominantě města - Štiavnické kalvárii. Tento rozlehlý a nesmírně fotogenický barokní komplex s půvabnými zákoutími plnými kapliček skýtá jedinečný výhled na štiavnickou kalderu. Zde budeme mít možnost intenzivního focení při okružním vycházce okolo kalvárie, a odpoledne se vydáme na naučný okruh kolem města, jenž provede přes štolu Michal, kopec Glanzenberg, fotogenické jezero Ottergrund a na závěr se potěšíme úžasným výhledem na jezero Klinger.
Vrátíme se do našeho penzionu a opět zhodnotíme práci za dnešní den.
Třetí den ujdeme zhruba 13 km.

4. den

V závěrečném dni zúročíme poznatky předchozích dní a lektor vám na základě vašich výsledků poradí, kterým směrem se dále profilovat. Závěrečnou etapou se nám stane přechod po naučné geologické stezce přes Paradajs a Tanád do dědiny Štiavnické Bane. Podle časových možností se můžeme rovněž vykoupat v jednom z jezer Evičkino či Vindšachtské a zde nás také nabere autobus, kterým se kolem 16. hodiny odebereme zpět k našim domovům. Po příjezdu bude ještě možnost v jednom z brněnských podniků zhodnotit výslednou cestovatelskou fotosérii, a lektor vám zodpoví poslední dotazy.
Čtvrtý den ujdeme 8 - 10 km, dle přání a nálady.

Ubytování

1.noc přespíme na horské chatě Andreje Kmeťa ve spacáku a na vlastních karimatkách.
Na 2. – 3 .noc zájezdu jsou zajištěny apartmány přímo v centru města, s poutavým výhledem na památky. Apartmány budou mít vlastní koupelnu i plně vybavenou kuchyňku, kde bude možné si navařit. K dispozici bude také terasa, gril a zahrada.

Strava

Strava je plně v režii účastníků. Zájezd je putovního charakteru, doporučujeme mít na první dva dny lehké zásoby s sebou, ostatní bude možné dokoupit v Banské Štiavnici. 1.den je možný oběd v restauraci, ale večeře proběhne pouze formou bufetu na horské chatě. Nějaké teplé varianty tam sice budou, ale s velkým výběrem raději nepočítejte. Také bude potřeba vzít si na 1.den dostatek pitné vody, jelikož na chatě nebude k dispozici. 2.den již budeme více v civilizaci, a bude opět možnost oběda v hostinci. Večer i zbylé dny si budeme moci jednotlivě či společně navařit v apartmánech. Poslední den bude možnost oběda v naší poslední destinaci Štiavnické Bane nebo u Richnavského jezera.

Doprava

Na zájezd se dopravíme zájezdovým mikrobusem. Přesun z Brna zabere cca 4 hodiny.

Nástupní místa

Náročnost

Náročnost odpovídá č.2 z bodové škály 1-5. V rámci programu jsou zahrnuté denní pěší tůry, přičemž 1.den půjde o nenáročný výstup na vrchol Sitno a druhý den o delší pěší túru v délce zhruba 23 km. 

Další info

skupina a obsah kurzu
Maximální kapacita je 8 účastníků v doprovodu profesionálního fotografa a sdílného lektora v jedné osobě.
Kurz bude sestávat z následujících bloků: základní nastavení fotoaparátu (clona + expoziční čas + ISO) / inspirativní příklady z dějin umění/ jak využít světlo v prospěch dobré fotografie / žánry - krajina, detail v krajině, reportáž, portrét / inspirativní příklady ze současné fotografie.
Při teoretickém vstupu bude vždy trénink přímo v terénu. Večer se skupina sejde při fotkách a lektor poradí s výběrem, řaděním a editací fotek.

cestovní doklady
Na Slovensko nám stačí platný občanský průkaz. Děti musí mít vlastní cestovní doklad - pas nebo občanský průkaz (zapisování dětí do dokladů rodičů již bylo zrušeno).

vybavení
Podmínkou je mít vlastní fotoaparát a znát kde nastavit clonu, ISO, čas a další základní funkce. Výhodou bude také vzít s sebou vlastní notebook, což urychlí nahrávání a výběr fotografií při večerních školeních - není nezbytné, aby si nesl notebook každý, postačí, když budou 2-3 na skupinu (dle velikosti skupiny). Lektor bude mít 1 svůj notebook. 


Ostatní podrobné pokyny k zájezdu (tzv. rodokaps) obdržíte zhruba 2-3 týdny před odjezdem.

Termíny

Aktuálně není vypsán termín pro tento zájezd. Je možné, že na něm v tuto chvíli pracujeme nebo s ním v této sezóně nepočítáme. Přesto, pokud jste skupina a máte zájem o individuální termín přímo dle vašich představ, neváhejte nás kontaktovat. Více informací k zájezdům na zakázku zde.
Nominace odeslána Vaše nominace byla úspěšně odeslána do našeho systému. Děkujeme za zájem.