Pyreneje cyklo - pro drtiče

Za zážitky bez obav

Pyreneje cyklo - pro drtiče

12 dní
výběr zájezdu
 Zvolte typ zájezdu
Destinace
 Zvolte destinaci
Termín
Odjezd
+/-
Návrat
+/-
Cena
Cena od
Cena do
Ubytování

Strava

Doprava


Náročnost
Náročnost

Termíny

Aktuálně není vypsán termín pro tento zájezd. Je možné, že na něm v tuto chvíli pracujeme nebo s ním v této sezóně nepočítáme. Přesto, pokud jste skupina a máte zájem o individuální termín přímo dle vašich představ, neváhejte nás kontaktovat. Více informací k zájezdům na zakázku zde.
Nominace odeslána Vaše nominace byla úspěšně odeslána do našeho systému. Děkujeme za zájem.

nejkrásnějšími pyrenejskými sedly po stopách Tour de France

Pyreneje – království silniční cyklistiky trůnící na hranici Španělska a Francie. Nádherné pohoří prostupné jen několika málo průsmyky, zato ale protkané klikatými silničkami, které odnepaměti přitahují zraky i odvážné představy většiny silničních cyklistů. Úžasná panoramata jako vzpruha při dobývání táhlých horských sedel, klikaté serpentinky, záplavy endorfinů a nekonečné sjezdy do hlubokých údolí. Není divu, že tu pořadatelé Tour de France každoročně vytyčují několik horských etap. Na úvod si střihneme slavný Mont Ventoux, na jehož úpatí se ubytujeme na 2 noci, což nám umožní dosyta se vyřádit na tomto klenotu Provensálských Alp. Následuje přehlídka slavných pyrenejských sedel, kde před námi potily krev pelotony závodníků Tour de France. Naším pyrenejským epicentrem bude lázeňské městečko Argelés-Gazost s VIP zázemím (bazén, tobogány, vířivka). Etapy jsou naplánovány hvězdicově a nabízíme programy 2 obtížností (tato je ta náročnější), aby si každý mohl naložil podle svých sil. Cestou zpět si projedeme nejslavnější rychlostní zkoušku Rallye Monte Carlo přes hypnotizující zatáčky Col de Turini nebo si užijeme relax na plážích Azurového pobřeží.

Ke zvýšenému pohodlí přispívá komfortní ubytování v mobilhomech s oblíbenou kudrnovskou polopenzí. Večer nás čeká kuchař s teplou večeří a ráno pestrá snídaně, vyvážený energetický pohon na výkony v kopcích.

Kdo si netroufne na nejvyšší stupeň náročnosti, může to s námi zkusit na variantě Pyreneje cyklo - pro pohodáře

Zájezd budeme realizovat v roce 2025.

Cena zahrnuje

Videa

Program zájezdu

1.–3. den

Večerní odjezd z Brna a přes Prahu, Plzeň hurá do Francie. Přespíme v chatkách v Horní Provence a první den v tretrách strávíme pokořováním provensálského klenotu, v krajině majestátního a s Tour de France nerozlučně spojeného, MONT VENTOUX (1.912 m). Každý se bude moci dle vlastních sil rozhodnout, jestli tento krpál vyšlápne jednou či dvakrát, nebo dokonce třikrát během jednoho dne. (↔ 55 až 140 km, ↕ 1.700 až 4.500 m). 


4. den

Následující den strávíme regeneračním švihem v okolí masivu Montagne de Chamouse (↔ 105 km, ↕ 1.800 m). Po zasloužené večeři nasedneme do busu a přes noc dorazíme zbytek cesty do Pyrenejí.

5. den

Zabydlíme se v chatkách v horském lázeňském městečku Argelés-Gazost (463 m), odkud budeme vyrážet na naše cyklistické výpady. Hned na úvod si střihneme slavný HAUTACAM (1.635 m) a vyjedeme si do vyhlášeného lyžařského střediska s nádhernými serpentinami LUZ ARDIDEN (1.734 m) (celkem ↔ 95 km, ↕ 2.500 m).

6. den

Vyšlápneme si pro skalp legendárního průsmyku COL DU TOURMALET (2.115 m), nejčastěji obsazovaného vrcholu Tour de France (již 78x v historii). Přeživší zájemci si mohou zajet i do zázraky ověnčeného poutního místa Lourdes a okruhem se vrátíme do kempu (↔ 105 km, ↕ 2.000 m).

7. den

Dopřejeme si volný den, nebo vyrazíme vstříc PORT DE BOUCHARO (2.270 m), impozantní dvoutisícovce na španělské hranici. K tomu přidáme výjezd do magicky vzhlížejícího ledovcového kotle CIRQUE DE TROUMOUSE (2.100 m) (↔ 125 km, ↕ 3.100 m).

8. den

S podporou busu vyrazíme za čerstvě objevenou perlou silniční cyklistiky COL DE PORTET (2.215 m), jež byl těsně před Tour 2018 pokryt asfaltem. Chrti ještě zvládnou přídavek v podobě smaragdově modré přehrady Lac de Cap Long (2.161 m) (celkem ↔ 100 km, ↕ 3.000 m).

9. den

Projedeme se jako po horské dráze přes Col de Spandelles (1.380 m) a Col du Soulor (1.474 m) do parádního sedýlka COL D'AUBISQUE (1.709 m), další z tradičních vrcholů Tour. Poté okruhem zpátky do naší horské oázy Argelés–Gazost (↔ 80 km, ↕ 2.200 m).

10. - 12. den

Při závěrečné etapě z našeho kempu si vyjedeme COL DE BORDERES (1.157 m) a k oblíbenému výletnímu místu PONT D´ESPAGNE (1.485 m) (↔ 80 km, ↕ 1.900 m). Následně zahájíme přesun k Azurovému pobřeží, kde si po přespání dopřejeme lenošení v přímořském letovisku Menton nebo vyrazíme vstříc pověstné rychlostní zkoušce RALLYE MONTE CARLO - COL DE TURINI (1.607 m) (↔ 105 km, ↕ 2.500 m). Po tomto závěrečném zpestření se vydáme cestu k domovu, kam dorazíme v neděli v odpoledních hodinách.

Ubytování

Nocovat budeme v pohodlných chatkách. Na 2 noci se ubytujeme ve Francii na úpatí Mont Ventoux, na 5 nocí v horském lázeňském městečku Argeles-Gazost (luxusní zázemí včetně bazénu, tobogánu a vířivky), odkud budeme vyrážet na jednodenní výpady. Chatky jsou obvykle 4 - 6 lůžkové (vždy s dvoulůžkovými ložnicemi), vybavené kuchyňkou i vlastním sociálním zařízením. Na zpáteční cestě přenocujeme jednu noc na jihu Francie v hotelu F1.  

Strava

Během zájezdu je zajištěna oblíbená kudrnovská polopenze (snídaně a teplá večeře) připravovaná ve speciální "cestovní kuchyni". K přípravě používáme kvalitní suroviny od osvědčených dodavatelů, které doplňujeme čerstvými potravinami z místních zdrojů (převážně čerstvá zelenina a ovoce, pečivo). Pokrmy připravujeme s ohledem na typ zájezdu, odpovídající výkon a správné výživové hodnoty. Uspokojíme i specifické potřeby strávníků, kteří mají různá omezení, jako například celiakii nebo intoleranci laktózy, ale také vegetariány a vegany (jakékoliv specifické požadavky je potřeba nahlásit předem). Bude-li to vyžadovat program, dostanete někdy místo večeře teplý oběd nebo odpolední jídlo či balíček na cestu. Ostatní stravování během dne je ve vlastní režii, můžete si vzít svačinky z domova nebo ochutnat také speciality francouzské či španělské kuchyně. Možnost dokupovat místní potraviny bude téměř denně. 
V ceně zájezdu je i jonťák na každou etapu a 1x energetická tyčinka.

Doprava

Doprava je realizována zájezdovým autobusem. Kola přepravujeme v zaplachtovaném cyklovleku, v němž jsou pevně uchycena do speciálních držáků. Pro úplně 100% ochranu je vhodné kolo chránit vhodným obalovým materiálem.

Nástupní místa

Náročnost

Zájezd odpovídá náročnosti č. 5 z 5 bodové škály. Během etap jedeme nalehko, denně ujedeme 80 - 100 km s převýšením 1.500 - 2.500 výškových metrů. Souběžně je nabízen i zájezd s jednodušším programem, pokud byste se na některou etapu necítili, není tedy problém se přidat k druhé skupině Pyreneje cyklo - pro pohodáře nebo si dát úplně odpočinkový den. Od průvodce dostanete itinerář s doporučenou trasou, kterou můžete absolvovat samostatně nebo v pelotonu s ostatními účastníky.

Další info

Povrch: 100% asfalt
Doporučené kolo: silniční, případně trekové s náležitě úzkým obutím

Průvodce
Zájezd bude veden česky, případně slovensky hovořícím průvodcem. Telefonický kontakt na průvodce obdržíte první den zájezdu.

Přeprava kol
Kola přepravujeme v zaplachtovaném cyklovleku, v němž jsou pevně uchycena do speciálních držáků. Pro úplně 100% ochranu je vhodné kolo chránit vhodným obalovým materiálem.

Elektrokola
Pokud uvažujete vzít si na tento zájezd elektrokolo, tak možnost, zda to jde, je potřeba konzultovat s naší prodejnou zájezdů. Prosím, počítejte také s tím, že u některých ubytovatelů může dojít k nutnosti doplatků za spotřebovanou elektřinu.

Cestovní doklady
Do navštívených zemí nám stačí platný občanský průkaz

Ostatní podrobné pokyny k zájezdu (tzv. rodokaps) obdržíte zhruba 2-3 týdny před odjezdem.

Termíny

Aktuálně není vypsán termín pro tento zájezd. Je možné, že na něm v tuto chvíli pracujeme nebo s ním v této sezóně nepočítáme. Přesto, pokud jste skupina a máte zájem o individuální termín přímo dle vašich představ, neváhejte nás kontaktovat. Více informací k zájezdům na zakázku zde.
Nominace odeslána Vaše nominace byla úspěšně odeslána do našeho systému. Děkujeme za zájem.

Články

Koruna Pyrenejí

Robi Mahel

Asi byste nenašli člověka, který by si Pyreneje na první pohled nezamiloval. Horské pásmo, táhnoucí se v délce čtyř set kilometrů...

více

Podobné zájezdy

Bormio

Bormio

3. 9. - 8. 9. 2024 Chci to vidět
Francouzské Alpy na silničních kolech

Francouzské Alpy na silničních kolech

8. 8. - 18. 8. 2024 Chci to vidět
Zell am See na silničních kolech

Zell am See na silničních kolech

16. 7. - 21. 7. 2024 Chci to vidět