Zell am See na silničních kolech

Za zážitky bez obav

Zell am See na silničních kolech

6 dní / 7 600 Kč
výběr zájezdu
 Zvolte typ zájezdu
Destinace
 Zvolte destinaci
Termín
Odjezd
+/-
Návrat
+/-
Cena
Cena od
Cena do
Ubytování

Strava

Doprava


Náročnost
Náročnost

Termíny

Aktuálně není vypsán termín pro tento zájezd. Je možné, že na něm v tuto chvíli pracujeme, přesto pokud máte zájem o individuální termín přímo dle vašich představ, neváhejte nás kontaktovat. Více informací k zájezdům na zakázku zde.

Ironmanovi a Glocknerkönigovi v patách

Sněhově bílé ledovce na dohled, čisťounká alpská jezera, rozlehlé zelené pastviny, svěží horský vzduch vanoucí do vlasů … A dokonale hladké silnice zbavené všech typických českých nedokonalostí proplétající se mezi vší tou nádherou. Konec snění, otevřete oči. Jste v rakouském Zell am See! Jedno z nejznámějších rakouských středisek se kromě lyžařů a turistů právem uchází i o srdce cyklistů všemožných vyznání. My se sem v našem případě vydáme na silničkách a bude to stát za to. Bude to výlet krátký, ale intenzivní. Tréninkový, chcete-li. Naplánované trasy můžeme podnikat v pelotonu anebo vyjedeme za svými cíli každý zvlášť. A ve sjezdech budeme skoro tak rychlí jako Tony Stark (filmový Iron man :-)). Nocujeme na jednom místě v rodinném kempu Bad Neunbrunnen na břehu jezera Waldsee. 

  • Nocujeme v kempu s koupacím jezírkem
  • Pro zájemce zajistíme ubytování se snídaní v blízkém penzionu.

Videa

Program zájezdu

1. - 2. den

V úterý ve 21:00 hod. odjezd z Brna do Českých Budějovic (01:00 hod.) a dále k nejvyšším vodopádům ve střední Evropě (380 m) - Krimmelským vodopádům, které si můžeme prohlédnout pěkně zblízka (cca 2,50 EUR). Již v sedlech kol sjedeme podél Salzachu až do Zell am See ( ↔ 78 - 100 km ).

3. - 4. den

Výjezd po slavné Grossglockner Hochalpenstrasse. Od rozkvetlých alpských luk vystoupáme přes pásmo lesů a skal až do oblasti věčného ledu, odkud budeme mít téměř celý národní park Vysoké Taury jako na dlani a to včetně nejvyšší hory Rakouska – Grossglockneru. S titulem Glocknerkönig nás čeká grandiózní sešup dolů. (↔ 90 km, 1700 m ↑). Následuje cyklistická část populárního triatlonu Ironman, na kterou se napojíme kousek od našeho kempu. Okruh je cca 100 km dlouhý, převýšení cca 1000 m.

5. - 6. den

Pillerseerunde - závěrečná etapa, povede přes Saalfleden, jezero Pillersee a Leogang zpět do našeho kempu (↔ 100 km, 900 m ↑). Nabízí se i další/delší varianty. Co třeba návštěva známého střediska Kitzbühel? Opět se jedná o krajinářsky i fyzicky hodnotné etapy, po jejichž absolvování spolehlivě prospíme celý noční přejezd do ČR. Příjezd do ČR v brzkých ranních hodinách.

Ubytování

Nocovat budeme 3 noci v kempu Bad Neunbrunnen a to ve vlastních stanech a spacácích. Hosté kempu mají k dispozici kvalitní hygienické zázemí, sprchy jsou již v ceně kempovného. Jezero je možné využít ke koupání. Stany lze zapůjčit v kudrnovské půjčovně.

Pokud máte zájem o noclehy pod střechou, jsem schopni vám na vyžádání zajistit ubytování v penzionu. Ten je od našeho kempu vzdálený necelé 2 km (dvoulůžkový pokoj za cca 42 EUR/os./noc). V ceně ubytování je snídaně. Kudrnovské večeře budeme servírovat v našem kempu. Můžete na ně docházet, nebo dojíždět.

Strava

Během zájezdu je zajištěna oblíbená kudrnovská polopenze (snídaně a teplá večeře) připravovaná ve speciální "cestovní kuchyni". Polopenze začíná 2. den zájezdu večeří a končí 5. den zájezdu studeným večeřovým balíčkem na cestu. K přípravě používáme kvalitní suroviny od osvědčených dodavatelů, které doplňujeme čerstvými potravinami z místních zdrojů (převážně čerstvá zelenina a ovoce, pečivo). Pokrmy připravujeme s ohledem na typ zájezdu, odpovídající výkon a správné výživové hodnoty. Uspokojíme i specifické potřeby strávníků, kteří mají různá omezení, jako například celiakii nebo intoleranci laktózy, ale také vegetariány a vegany (jakékoliv specifické požadavky je potřeba nahlásit předem). Podrobnější informace najdete na www.kudrna.cz/stravovani. Ostatní stravování během dne je ve vlastní režii, můžete si vzít svačinky z domova nebo ochutnat také speciality rakouské kuchyně. Možnost dokupování místních potravin bude denně. Součástí kempu je restaurace.

Doprava

Doprava bude zajištěna zájezdovým autobusem zahraniční výroby.

Nástupní místa

Náročnost

Délka jednotlivých etap je uvedena v závorce na konci popisu jednotlivých dní v programu zájezdu. Okolí Zell am See nabízí celou škálu cykloetap, od těch jednodušších okruhů až po ty fyzicky náročné. Uvedený program zájezd odpovídá náročností 3-4 z 5 bodové škály 

Další info

Doporučený typ kola: silniční, trekové
Povrch: 95% asfalt, 5% šotolina

Přeprava kol
Kola převážně přepravujeme v zaplachtovaném cyklovleku, v němž jsou pevně uchycena do speciálních držáků. Ve výjimečných případech (kapacitně méně obsazené zájezdy apod.) přepravujeme kola v k tomu určených cyklobrašnách či v nosiči na kola umístěném na tažném zařízení nebo na střeše. Pro úplně 100% ochranu je vhodné kolo chránit vhodným obalovým materiálem.

Zájezd jede společně s cyklistickou skupinou Zell am See a turistickou skupinou Alpské vandry. Můžete také přibalit partnera/ku či kamarády odlišných zájmů a po programu se s novými zážitky setkávat ve společném kempu.


Ostatní podrobné pokyny k zájezdu (tzv. rodokaps) obdržíte v dostatečném předstihu tak, aby jste se mohli na zájezd v klidu připravit. Nejpozději však týden před odjezdem.

Podobné zájezdy

Tour de Omán

Tour de Omán

1. 2. - 11. 2. 2024 Chci to vidět