Road trip jihozápadem USA

Road trip jihozápadem USA

15 dní / 52 800 Kč
výběr zájezdu
 Zvolte typ zájezdu
Destinace
 Zvolte destinaci
Termín
Odjezd
+/-
Návrat
+/-
Cena
Cena od
Cena do
Ubytování

Strava

Doprava


Náročnost
Náročnost

Termíny

25. 9. - 9. 10. 2020
č. zájezdu: 220397-01
cena 52 800 Kč

velký okruh po ikonických národních parcích a slavných městech amerického západu

Země nekonečných možností, plání a silnic láká na pořádný road trip. Zažijte na vlastní kůži tu pravou Ameriku, kterou jste doposud znali jen z filmů a seriálů! Americký jihozápad nabízí širokou paletu cestovatelských zážitků a každé z míst, která navštívíme, má svůj jedinečný charakter. Slunné Los Angeles s palmami lemovanými bulváry, luxusními obchody ve čtvrti Beverly Hills, filmovými studii v Hollywoodu a chodníkem slávy. Větrné San Francisco s neuvěřitelně strmými ulicemi s viktoriánskými domy, obklopené zálivem, ve kterém se v dáli rýsuje Alcatraz, a panorama uzavírá červený Golden Gate Bridge. Las Vegas, město hříchu, zábavy i hazardu, ležící uprostřed nevadské pouště, které je přehlídkou lesku, neonů, kýče a podivných kostýmů. Ale tím pravým bohatstvím amerického západu jsou jedinečné přírodní scenérie obřích kaňonů, pouští, jezer a lesů, které berou dech. Na území pouhých 4 států tu najdeme nejslavnější národní parky, které figurují téměř na každém seznamu nejkrásnějších míst, která prostě musíte vidět. Grand Canyon, Yosemite, Joshua Tree, Zion, Death Valley - každý tak jiný a jedinečný.

Cena zahrnuje

  • 14x ubytování v motelu/lodgi
  • průvodce
  • dopravu minivanem po USA
  • veškeré vstupy do národních parků
  • pojištění léčebných výloh, úrazové pojištění, pojištění zavazadel, připojištění odpovědnosti
  • zákonné pojištění CK

Cena nezahrnuje

  • letenku v ceně od 19.000 Kč včetně tax
  • registraci ESTA pro vstup do USA (cca 14 USD)
  • vstupné do památek
  • fakultativní výlet na Alcatraz

Program zájezdu

1. den

Přílet do Los Angeles, Kalifornie. Následuje přejezd na místo ubytování.

2. den

Přesun do NP JOSHUA TREE. Vyrazíme na výlet typickou krajinou posetou balvany, kaktusy a nezaměnitelnými jukami Joshua Tree, po kterých se národní park jmenuje.

3. den

Přejezd do státu Arizona k jižnímu okraji panoramatického GRAND CANYONU. Vydáme se objevovat různá zákoutí a nejkrásnější pohledy dolů do kaňonu. Zájemci o jedinečný zážitek mohou fakultativně vzlétnout nad kaňon v helikoptéře!

4. den

Přesuneme se do městečka Page, kudy protéká řeka Colorado, která se tu stáčí do jedinečné podkovy v tzv. Horseshoe Bend.

5. den

Odjezd do NP ZION ve státě Utah, hrajícího všemi odstíny okrové a červené, kde se vydáme na jednodušší seznamovací výšlap z nové perspektivy, a to ze zeleného dna kaňonu.

6. den

Celodenní náročnější výšlap v NP ZION, kdy vystoupáme až na horní okraj kaňonu a pokocháme se nezapomenutelnými výhledy podél meandrující Virgin River.

7. den

Vyrazíme ke slavné Hooverově přehradě, která figurovala v celé řadě filmů. Obří betonový oblouk, postavený ve 30. letech 20. století na řece Colorado, leží na hranici států Nevada a Arizona. Naše dnešní putování zakončíme v proslulém městě hazardu, LAS VEGAS! Večer se nabízí vyrazit do víru nočního života na rušný a neonovými nápisy hrající bulvár The Strip.

8. den

Odjezd do ÚDOLÍ SMRTI, vyprahlé pouštní oblasti v Kalifornii, která je proslulá svými nehostinnými podmínkami. Teploty přes den překračují 45° ve stínu, ale výhledy do nekonečné krajiny, přes zvrásněné solné pláně, písečné duny a horniny hrající všemi barvami stojí za to.

9. den

Návštěva Bodie, zaniklého hornického městečka, které zůstává v podobě skanzenu ponecháno pomalému chátrání a navozuje jedinečnou atmosféru zlaté horečky. Zastávka u slaného jezera Mono, které je ojedinělým přírodním úkazem.

10. den

Vyrazíme do jednoho z nejkrásnějších národních parků Spojených států - YOSEMITE, k jehož ikonickým panoramatům patří El Capitan a Half Dome, a ve kterém se vydáme na půldenní trek.

11. den

Zavítáme do další oblasti v NP Yosemite, do Tuolomne, kde se projdeme pod majestátními staletými sekvojemi. Naše další cesta povede na západ do SAN FRANCISKA, kde se ubytujeme.

12. den

Vyrazíme do centra San Franciska nasát atmosféru města s neuvěřitelně příkrými ulicemi, po kterých projíždějí tramvaje Cable Car. Nesmí chybět výhled na proslulý Golden Gate Bridge i nedaleký ostrůvek Alcatraz, kam se lze fakultativně vypravit na prohlídku nechvalně známého vězení. Odjezd směrem na jih podél pacifického pobřeží k ubytování.

13. den

Pokračujeme podél pobřeží do plážového letoviska Santa Barbara, kde budeme mít příležitost ke koupání a relaxaci. 

14. - 15. den

Náš road trip zakončíme opět v LOS ANGELES, kde nebude chybět návštěva starého Hollywoodu, kde se projdeme po hvězdném Chodníku slávy. Pak už se jen zabalíme saky paky a přesuneme se na letiště a odletíme domů.

Ubytování

Ubytování je zajištěno v 2* motelech a lodžích se snídaní. Pokoje jsou vhodné pro 2-4 osoby s vlastní koupelnou.

Strava

Snídaně jsou zajištěny v místě ubytování. Cestou bude řada možností k nákupům svačiny a obědů s sebou v supermarketech. V národních parcích se nacházejí menší supermarkety i jídelny s teplými jídly. K obědu nebo večeři doporučíme restaurace různých kuchyní (americká, mexická, indická, asijská). Někde využijeme zastávek u rychlého občerstvení, které však neznamená jen McDonald's, ale i celou řadu zdravějších alternativ.

Doprava

Nástupní/Výstupní místo: Los Angeles

Letenky
Cena letenky není zahrnutá v ceně zájezdu. Jejich cena v průběhu roku kolísá, proto částka uváděná u zájezdu je pouze orientační. Jakmile je přihlášeno dostatek účastníků pro realizaci zájezdu, poptáme letenky a zvolíme optimální variantu, obvykle nejvýhodnější na trhu. Vzhledem k tomu, že lhůta pro potvrzení rezervace a zaplacení letenky je obvykle velmi šibeniční (leckdy i méně než 24 hodin), mohou u nás klienti zaplatit zálohu na letenky ve výši uvedené orientační ceny, kterou po zakoupení letenek vyúčtujeme a případný přeplatek vrátíme či převedeme do plateb k zájezdu (vždy dle domluvy). V případě dražších letenek vždy kontaktujeme klienty a žádáme je o souhlas se zakoupením ještě před potvrzením rezervace. Naší nabídky využívá drtivá většina klientů, přesto ale umožňujeme zakoupit si i vlastní letenky (s využitím různých věrnostních programů nebo vlastním itinerářem letu), při jejich nákupu je však dobré konzultovat itinerář letu s CK a hlavně si potvrdit realizaci zájezdu (dosažení minimálního počtu účastníků). Podrobnosti k letecké dopravě naleznete ve Všeobecných podmínkách pro zajištění letenek. Stává se tak velmi výjimečně, ale s ohledem na dostupnost letů a jejich cenu můžeme termín zájezdu o maximálně 3 dny posunout.

Doprava na zájezdu
Po USA se budeme pohybovat minibusem s řidičem.

Náročnost

Zájezd odpovídá náročnosti č. 2 z 5 bodové škály. Většina túr v národních parcích budou 2-4 hodinové, nenáročné až mírně náročné výlety, vhodné pro každého, max. 5-7 km s minimálním převýšením. V případě celodenní túry v kaňonu ujdeme cca 9-10 km s převýšením cca 500 m. Náročnější podmínky jsou způsobeny spíše vyššími teplotami než vzdáleností a terénem.

Další info

Cestovní doklady
Občané ČR i SR musí mít cestovní pas se strojově čitelnými údaji a s nosičem dat s biometrickými údaji. Dále je nutná registrace pro bezvízový styk ESTA, která se provádí online na oficiálních stránkách https://esta.cbp.dhs.gov/ a je zpoplatněná (14 USD).

Ostatní podrobné pokyny k zájezdu (tzv. rodokaps) obdržíte zhruba 2-3 týdny před odjezdem.

Podobné zájezdy

Kanada

Kanada

31. 7. - 15. 8. 2020 Chci to vidět
Nový Zéland

Nový Zéland

18. 3. - 2. 4. 2020 Chci to vidět
Yukon a Aljaška

Yukon a Aljaška

16. 8. - 30. 8. 2020 Chci to vidět