Road trip jihozápadem USA

Za zážitky bez obav
výběr zájezdu
 Zvolte typ zájezdu
Destinace
 Zvolte destinaci
Termín
Odjezd
+/-
Návrat
+/-
Cena
Cena od
Cena do
Ubytování

Strava

Doprava


Náročnost
Náročnost

Termíny

Aktuálně není vypsán termín pro tento zájezd. Je možné, že na něm v tuto chvíli pracujeme nebo s ním v této sezóně nepočítáme. Přesto, pokud jste skupina a máte zájem o individuální termín přímo dle vašich představ, neváhejte nás kontaktovat. Více informací k zájezdům na zakázku zde.
Nominace odeslána Vaše nominace byla úspěšně odeslána do našeho systému. Děkujeme za zájem.

velký okruh po ikonických národních parcích a slavných městech amerického západu

Země nekonečných možností, plání a silnic láká na pořádný road trip. Zažijte na vlastní kůži tu pravou Ameriku, kterou jste doposud znali jen z filmů a seriálů! Americký jihozápad nabízí širokou paletu cestovatelských zážitků a každé z míst, která navštívíme, má svůj jedinečný charakter. Slunné Los Angeles s palmami lemovanými bulváry, luxusními obchody ve čtvrti Beverly Hills, filmovými studii v Hollywoodu a chodníkem slávy. Větrné San Francisco s neuvěřitelně strmými ulicemi s viktoriánskými domy, obklopené zálivem, ve kterém se v dáli rýsuje Alcatraz, a panorama uzavírá červený Golden Gate Bridge. Las Vegas, město hříchu, zábavy i hazardu, ležící uprostřed nevadské pouště, které je přehlídkou lesku, neonů, kýče a podivných kostýmů. Ale tím pravým bohatstvím amerického západu jsou jedinečné přírodní scenérie obřích kaňonů, pouští, jezer a lesů, které berou dech. Na území pouhých 4 států tu najdeme nejslavnější národní parky, které figurují téměř na každém seznamu nejkrásnějších míst, která prostě musíte vidět. Grand Canyon, Yosemite, Joshua Tree, Zion, Death Valley - každý tak jiný a jedinečný.

Cena zahrnuje

  • 14x ubytování v motelu/lodgi
  • průvodce
  • dopravu minivanem po USA
  • veškeré vstupy do národních parků
  • pojištění léčebných výloh, úrazové pojištění, pojištění zavazadel, připojištění odpovědnosti
  • zákonné pojištění CK

Cena nezahrnuje

  • letenku v ceně od 19.000 Kč včetně tax
  • registraci ESTA pro vstup do USA (cca 14 USD)
  • vstupné do památek
  • fakultativní výlet na Alcatraz

Videa

Program zájezdu

1. - 2. den

Přílet do Los Angeles, Kalifornie a přesun do NP JOSHUA TREE. Vyrazíme na výlet typickou krajinou posetou balvany, kaktusy a nezaměnitelnými jukami Joshua Tree, po kterých se národní park jmenuje.

3. - 4. den

Přejezd do státu Arizona k jižnímu okraji panoramatického GRAND CANYONU. Vydáme se objevovat různá zákoutí a nejkrásnější pohledy dolů do kaňonu. Zájemci o jedinečný zážitek mohou fakultativně vzlétnout nad kaňon v helikoptéře! Poté se přesuneme se do městečka Page, kudy protéká řeka Colorado, která se tu stáčí do jedinečné podkovy v tzv. Horseshoe Bend.

5. - 6. den

Odjezd do NP ZION ve státě Utah, hrajícího všemi odstíny okrové a červené, kde se vydáme na jednodušší seznamovací výšlap z nové perspektivy, a to ze zeleného dna kaňonu. Druhý den pak vyrazíme na celodenní náročnější výšlap v NP ZION, kdy vystoupáme až na horní okraj kaňonu a pokocháme se nezapomenutelnými výhledy podél meandrující Virgin River.

7. den

Vyrazíme ke slavné Hooverově přehradě, která figurovala v celé řadě filmů. Obří betonový oblouk, postavený ve 30. letech 20. století na řece Colorado, leží na hranici států Nevada a Arizona. Naše dnešní putování zakončíme v proslulém městě hazardu, LAS VEGAS! Večer se nabízí vyrazit do víru nočního života na rušný a neonovými nápisy hrající bulvár The Strip.

8. den

Odjezd do ÚDOLÍ SMRTI, vyprahlé pouštní oblasti v Kalifornii, která je proslulá svými nehostinnými podmínkami. Teploty přes den překračují 45° ve stínu, ale výhledy do nekonečné krajiny, přes zvrásněné solné pláně, písečné duny a horniny hrající všemi barvami stojí za to.

9. den

Návštěva Bodie, zaniklého hornického městečka, které zůstává v podobě skanzenu ponecháno pomalému chátrání a navozuje jedinečnou atmosféru zlaté horečky. Zastávka u slaného jezera Mono, které je ojedinělým přírodním úkazem.

10. den

Vyrazíme do jednoho z nejkrásnějších národních parků Spojených států - YOSEMITE, k jehož ikonickým panoramatům patří El Capitan a Half Dome, a ve kterém se vydáme na půldenní trek.

11. den

Zavítáme do další oblasti v NP Yosemite, do Tuolomne, kde se projdeme pod majestátními staletými sekvojemi. Naše další cesta povede na západ do SAN FRANCISKA, kde se ubytujeme.

12. den

Vyrazíme do centra San Franciska nasát atmosféru města s neuvěřitelně příkrými ulicemi, po kterých projíždějí tramvaje Cable Car. Nesmí chybět výhled na proslulý Golden Gate Bridge i nedaleký ostrůvek Alcatraz, kam se lze fakultativně vypravit na prohlídku nechvalně známého vězení. Odjezd směrem na jih podél pacifického pobřeží k ubytování.

13. den

Pokračujeme podél pobřeží do plážového letoviska Santa Barbara, kde budeme mít příležitost ke koupání a relaxaci. 

14. - 15. den

Náš road trip zakončíme opět v LOS ANGELES, kde nebude chybět návštěva starého Hollywoodu, kde se projdeme po hvězdném Chodníku slávy. Pak už se jen zabalíme saky paky a přesuneme se na letiště a odletíme domů.

Ubytování

Ubytování je zajištěno v 2* motelech a lodžích se snídaní. Pokoje jsou vhodné pro 2-4 osoby s vlastní koupelnou.

Strava

Snídaně jsou zajištěny v místě ubytování. Cestou bude řada možností k nákupům svačiny a obědů s sebou v supermarketech. V národních parcích se nacházejí menší supermarkety i jídelny s teplými jídly. K obědu nebo večeři doporučíme restaurace různých kuchyní (americká, mexická, indická, asijská). Někde využijeme zastávek u rychlého občerstvení, které však neznamená jen McDonald's, ale i celou řadu zdravějších alternativ.

Doprava

Nástupní/Výstupní místo: Los Angeles

Letenky
Cena letenky není zahrnutá v ceně zájezdu. Jejich cena v průběhu roku kolísá, proto částka uváděná u zájezdu je pouze orientační. Jakmile je přihlášeno dostatek účastníků pro realizaci zájezdu, poptáme letenky a zvolíme optimální variantu, obvykle nejvýhodnější na trhu. Vzhledem k tomu, že lhůta pro potvrzení rezervace a zaplacení letenky je obvykle velmi šibeniční (leckdy i méně než 24 hodin), mohou u nás klienti zaplatit zálohu na letenky ve výši uvedené orientační ceny, kterou po zakoupení letenek vyúčtujeme a případný přeplatek vrátíme či převedeme do plateb k zájezdu (vždy dle domluvy). V případě dražších letenek vždy kontaktujeme klienty a žádáme je o souhlas se zakoupením ještě před potvrzením rezervace. Naší nabídky využívá drtivá většina klientů, přesto ale umožňujeme zakoupit si i vlastní letenky (s využitím různých věrnostních programů nebo vlastním itinerářem letu), při jejich nákupu je však dobré konzultovat itinerář letu s CK a hlavně si potvrdit realizaci zájezdu (dosažení minimálního počtu účastníků). Podrobnosti k letecké dopravě naleznete ve Všeobecných podmínkách pro zajištění letenek. Stává se tak velmi výjimečně, ale s ohledem na dostupnost letů a jejich cenu můžeme termín zájezdu o maximálně 3 dny posunout.

Doprava na zájezdu
Po USA se budeme pohybovat minibusem s řidičem.

Nástupní místa

Náročnost

Zájezd odpovídá náročnosti č. 2 z 5 bodové škály. Většina túr v národních parcích budou 2-4 hodinové, nenáročné až mírně náročné výlety, vhodné pro každého, max. 5-7 km s minimálním převýšením. V případě celodenní túry v kaňonu ujdeme cca 9-10 km s převýšením cca 500 m. Náročnější podmínky jsou způsobeny spíše vyššími teplotami než vzdáleností a terénem.

Další info

Cestovní doklady
Občané ČR i SR musí mít cestovní pas se strojově čitelnými údaji a s nosičem dat s biometrickými údaji. Dále je nutná registrace pro bezvízový styk ESTA, která se provádí online na oficiálních stránkách https://esta.cbp.dhs.gov/ a je zpoplatněná (14 USD).

Ostatní podrobné pokyny k zájezdu (tzv. rodokaps) obdržíte zhruba 2-3 týdny před odjezdem.