Rozmarné léto (s jógou)

Za zážitky bez obav

Rozmarné léto (s jógou)

výběr zájezdu
 Zvolte typ zájezdu
Destinace
 Zvolte destinaci
Termín
Odjezd
+/-
Návrat
+/-
Cena
Cena od
Cena do
Ubytování

Strava

Doprava


Náročnost
Náročnost

Termíny

Aktuálně není vypsán termín pro tento zájezd. Je možné, že na něm v tuto chvíli pracujeme nebo s ním v této sezóně nepočítáme. Přesto, pokud jste skupina a máte zájem o individuální termín přímo dle vašich představ, neváhejte nás kontaktovat. Více informací k zájezdům na zakázku zde.
Nominace odeslána Vaše nominace byla úspěšně odeslána do našeho systému. Děkujeme za zájem.

letní pobyt v Banátu s možným cvičením jógy

Je časem žní, koupání a romantických výletů. To všechno zažijete při letním pobytu v českých vesnicích v Banátu…a nejen to… již potřetí jsme program obohatili o možná jógová protažení. Toužíte‑li nahlédnout také do tohoto tradičního staroindického umění, je pro vás tento zájezd ideální volbou. Poznáním života našich předků ve volitelné kombinaci s trochou jógy porozumíme lépe sobě samým. S lektorkou jógy dostanete příležitost důkladně si protáhnout tělo a pročistit hlavu, zharmonizovat mysl i duši a setřást starosti a na chvíli zapomenout na shon každodenního života. To vše v kouzelné, civilizací téměř nedotčené krajině rumunského Banátu. Poznáte Gernik, Rovensko a Svatou Helenu.

Cena zahrnuje

Videa

Program zájezdu

1.–2. den

Odjezd z Brna ve 22:00 a noční přejezd přes Slovensko a Maďarsko do Rumunska. Zastávka v Temešváru s prohlídkou pravoslavné katedrály, barokního centra, event. i typického balkánského tržiště. Po poledni příjezd do GERNIKU a zabydlení v naší místní základně (44 postelí či travnatá zahradní terasa na stanování), blízko gernické hospody „U kapličky“, s vynikajícím točeným pivkem URSUS (medvěd).

3. den

Ráno vždy začíname rozcvičkou, poté snídaně. Půldenní vyhlídkový výlet po náhorní plošině Gabranita a návštěva ještě stále funkčních vodních mlýnků u Petra. Budeme-li mít štěstí, uvidíme místní i mlýt. Každodenní možnost dopoledního či podvečerního jógové protažení a tancování.

4. den

Dnes objevíme podzemní kouzla Banátu, začneme jeskyní Filipova díra přímo v naší domovské vesnici, poté se vypravíme kolem křížové cesty k největší jeskyni v okolí – Turecké díře.

5. den

Volný den, který můžeme vyplnit fakultativním výletem do nejvýše položené české vesnice ROVENSKO (odvoz Rovensko – Gernik cca 300 Kč/os.) nebo projížďkou na koni v okolí Gerniku (200 Kč/hod.).

6. den

Po ranním cvičení se vydáme z Gerniku na západ na 15 km dlouhou cestu (náročnost 2–3) přes přírodní park "Železná vrata“ až do další české vesnice – SVATÁ HELENA, odkud pak pojedeme večer domů. Po cestě lze prudce sklesat do další z jeskyní – největší jeskyni v okolí – Turecké díry. Ve Svaté Heleně se můžeme v hospůdce „U Pepsiho“ napít, koupit domů líbivé pohlednice nebo smaltovaný hrnek. Možná stihneme ještě procházku na „Vildovu vyhlídku“, na prudké skále nad Dunajem. Pak už nás čeká jen poslední večerní jídlo z naší zdravé zájezdové kuchyně a budeme uhánět autobusem zpět domů. (kdo se na tento celodenní přechod nebude cítit, může se do Svaté Heleny přesunout společně s naším autobusem).

7. den

Vydáme se po dálnicích přes Maďarsko a Slovensko do Brna, kam dorazíme v dopoledních hodinách.

Ubytování

Spát budeme celou dobu v Gerniku v naší místní základně na postelích s vlastním spacákem (44 postelí či travnatá zahradní terasa s možností stanování). Nedaleko se nachází gernická hospoda „U kapličky“, s vynikajícím točeným pivkem URSUS (medvěd).

Strava

Během zájezdu je zajištěna oblíbená kudrnovská polopenze (snídaně a teplá večeře) připravovaná ve speciální "cestovní kuchyni". První jídlo, které od nás dostanete, bude teplá večeře a poslední jídlo od nás bude rovněž teplá večeře! Jídlo budeme servírovat venku u stolů na dvorku naší základny, pokud bude nevlídné počasí, přesuneme se pod střechu. K přípravě používáme kvalitní suroviny od osvědčených dodavatelů, které doplňujeme čerstvými potravinami z místních zdrojů (převážně čerstvá zelenina a ovoce, pečivo). Pokrmy připravujeme s ohledem na typ zájezdu, odpovídající výkon a správné výživové hodnoty. Uspokojíme i specifické potřeby strávníků, kteří mají různá omezení, jako například celiakii nebo intoleranci laktózy, ale také vegetariány a vegany (jakékoliv specifické požadavky je potřeba nahlásit předem). Podrobnější informace najdete na www.kudrna.cz/stravovani. Možnost dokupovat potraviny bude denně.

Doprava

Doprava bude zajištěna zájezdovým autobusem.

Nástupní místa

Náročnost

Jedná se o 7 denní pobytovo-turistický zájezd se zaměřením na poznání života našich předků v kombinaci s jógovým učením indických mistrů a porozumění lépe sobě samým.

Další info

Jóga
Ráno vždy začneme společnou rozcvičkou (nepovinné). Dle nálady a prostoru bude možnost zúčastnit se dopoledního či podvečerního jógového protažení.

Kapesné
V českých vesnicích Svatá Helena a Gernik lze platit též českými korunami, proto by vám mělo 800,- Kč na fakultativní výlety a 15 EUR jako rezerva stačit. Ceny potravin jsou o trošku nižší než u nás, lihovin a piva též.

Cestovní doklady
Jelikož je Rumunsko od 1.1. 2007 v EU, stačí vám pro tuto cestu PLATNÝ OBČANSKÝ PRŮKAZ. Pro případ ztráty cestovního dokladu si zvlášť zabalte 1 fotografii pasového formátu a xerokopii s vašimi identifikačními údaji.

Ostatní podrobné pokyny k zájezdu (tzv. rodokaps) obdržíte v dostatečném předstihu tak, abyste se mohli na zájezd v klidu připravit. Nejpozději však týden před odjezdem.

Termíny

Aktuálně není vypsán termín pro tento zájezd. Je možné, že na něm v tuto chvíli pracujeme nebo s ním v této sezóně nepočítáme. Přesto, pokud jste skupina a máte zájem o individuální termín přímo dle vašich představ, neváhejte nás kontaktovat. Více informací k zájezdům na zakázku zde.
Nominace odeslána Vaše nominace byla úspěšně odeslána do našeho systému. Děkujeme za zájem.

Podobné zájezdy

Rumunským severem pohodově

Rumunským severem pohodově

12. 7. - 21. 7. 2024 Chci to vidět