S dětmi do Alp

Za zážitky bez obav

S dětmi do Alp

5 dní / 9 800 Kč
výběr zájezdu
 Zvolte typ zájezdu
Destinace
 Zvolte destinaci
Termín
Odjezd
+/-
Návrat
+/-
Cena
Cena od
Cena do
Ubytování

Strava

Doprava


Náročnost
Náročnost

Termíny

21. 8. - 25. 8. 2024
č. zájezdu: 224909B-01
cena 9 800 Kč
Nominace odeslána Vaše nominace byla úspěšně odeslána do našeho systému. Děkujeme za zájem.

s malými špunty Vysokými Taurami

„Když mě to s váma samotného nebaví…“ Určitě jste již tuto větu někdy slyšeli. To se však nestává, pokud má vaše dítko nablízku toho správného parťáka. A proto také tento zájezd. Je jasné, že při tomto putování nebudeme lámat výškové ani vzdálenostní rekordy, ale díky husté síti lanovek a jiných vymožeností zvolíme příjemný kompromis. Srdce rodiče zaplesá nad krásou třítisícových štítů, děti se zabaví v kolektivu vrstevníků a společně zažijí pocit dobyvatelů hor. Večer budou připraveny hry a zábava, a tak nuda opravdu nehrozí! Jako základnu pro naše horská dobrodružství jsme vybrali lázeňské město Bad Gastein. Budeme bydlet v hostelu cca 15 minut chůze od centra, pobyt lze zpestřit mimořádně příjemnou návštěvou termálních lázní s vyhřívanými bazény a saunou a nebo procházkami po samotném městečku s mnoha krásnými historickými domy z období "Belle Époque". Dominantou města je 341 m dlouhý vodopád. Ten také stojí za fotku. Navštívit lze i divokou soutěsku Kitzlochklamm.

Pohodlné ubytování v hostelu s rakouskou polopenzí.

Cena zahrnuje

Cena nezahrnuje

  • lanovky ve výši cca 45 EUR/dospělého, cca 29 EUR/ dítě
  • vstupné do lázní ve výši cca 19,50 EUR/dospělého, cca 12 EUR/dítě

Videa

Program zájezdu

1.–2. den

Odjezd ve 22:00 hod. z Brna do Českých Budějovic a dále do Rakouska. Autobus nás vysadí v lázeňském městečku BAD HOFGASTEIN. Vyjedeme lanovkou k horské restauraci Kleine Scharte a odtud vystoupáme na nedaleký vrchol Hirschkarspitze (2.119 m). Okružní cestou, během které bude čas na borůvky, zkoumání místní fauny a flóry i zastávku v jedné z horských chat, se vrátím zpět k autobusu.

3. den

Ze Sportgasteinu (1.558 m) vyjedeme lanovkou do stanice Stubnerkogel, kde se projdeme po visutém, 30 m dlouhém mostě. Projdeme se na okolní vyhlídky a sestoupíme k mezistanici lanovky, odkud sjedeme zpět do Bad Gasteinu.

4.–5. den

Autobusem se přesuneme do Sportgasteinu a odtud podél řeky sejdeme do Bocksteinu a poté Bad Gasteinu. Cestou se zastavíme v restauraci s malou farmářskou Zoo. Po večeři zavítáme do termálních bazénů v Bad Gasteinu a rozjedeme se k domovům. Příjezd do ČR v brzkých ranních hodinách.

Ubytování

Nocovat budeme 2 noci v osvědčeném hostelu v Bad Gasteinu. Pokoje jsou standardně 2-4 lůžkové, vybavené lůžkovinami wc a sprchou. Některé z pokojů jsou vybaveny palandami. Dvoulůžkových pokojů je omezené množství a nelze je garantovat.

Strava

Během zájezdu je zajištěná rakouská polopenze v místní jídelně, která začíná čtvrteční večeří a končí sobotní večeří před odjezdem do ČR. Snídaně jsou servírovány formou bufetových stolů v dostatečném množství. Na večeři dostanete vždy polévku a hlavní jídlo. Požadavky na vegetariánskou stravu a dietetická omezení je třeba hlásit předem. Nápoje se, jak bývá v Rakousku zvykem, platí zvlášť. Ceny jsou přijatelné. Ostatní stravování během dne je ve vlastní režii, můžete si vzít svačinky z domova nebo se občerstvit na některé z místních horských chat během túr. V Bad Gasteinu není problém dokoupit si potraviny.

Doprava

Doprava bude zajištěna autobusem zahraniční výroby.

Náročnost

Vzhledem k tomu, že pošlapeme s dětmi, nebudeme při tomto putování lámat výškové ani vzdálenostní rekordy, ale díky husté síti lanovek a jiných vymožeností zvolíme příjemný kompromis. Máme vyzkoušeno, že zájezd zvládají malí turisté od 6 let. Je však na rodičích, aby posoudili fyzickou kondici svého dítěte. Zájezd odpovídá náročnosti 2 z 5 bodové škály.

Další info

Speciální dětská sleva: 20% do 14 let včetně

Cestovní doklady
Do Rakouska nám stačí platný občanský průkaz. Děti musí mít vlastní cestovní doklad - pas nebo občanský průkaz.

Cestovat a nocovat budete společně se zájezdem Hohe Tauern a Schareck. Můžete také přibalit partnera/ku či kamarády odlišných zájmů a po programu se s novými zážitky setkávat v hostelu.

Ostatní podrobné pokyny k zájezdu (tzv. rodokaps) obdržíte v dostatečném předstihu tak, abyste se mohli na zájezd v klidu připravit. Nejpozději však týden před odjezdem.

Podobné zájezdy

Korutany - rodinná cykloturistika

Korutany - rodinná cykloturistika

3. 7. - 7. 7. 2024 Chci to vidět
Slovinsko s dětmi

Slovinsko s dětmi

4. 8. - 9. 8. 2024 Chci to vidět
Švýcarský Engadin s dětmi

Švýcarský Engadin s dětmi

28. 7. - 4. 8. 2024 Chci to vidět