Národní park Hohe Tauern

Národní park Hohe Tauern

5 dní / 6 600 Kč
výběr zájezdu
 Zvolte typ zájezdu
Destinace
 Zvolte destinaci
Termín
Odjezd
+/-
Návrat
+/-
Cena
Cena od
Cena do
Ubytování

Strava

Doprava


Náročnost
Náročnost

Termíny

Nebyl nalezen volný termín

jednodenní túry největším národním parkem Rakouska s ubytováním v hostelu

Již v roce 1761 zdolal první horolezec zdejší zaledněný vrchol Angkogel, čímž se z Vysokých Taur stala jednou pro vždy kolébka alpinismu. Třítisícové štíty nejvyšších rakouských hor vytváří jedinečnou kulisu k překrásným přírodním scenériím a dělají z ní opravdový ráj pro milovníky hor. Ne nadarmo jsou tato panenská místa zahrnuta do národního parku Hohe Tauern. Síť zdejších turistických a horolezeckých cest je dlouhá úctyhodných 1.200 kilometrů! Z lázeňského města Bad Gastein, které jsme vybrali jako základnu pro naše horská dobrodružství, je možné podnikat jak nepříliš náročné turistické okruhy, tak i seriózní vysokohorské túry, které nás zavedou až k nejvyšším vrcholkům. Komu stačí do světa hor jen nakouknout, může využít k výstupu či sestupu lanovku a udělat si program úplně vlastní. Budeme bydlet v hostelu cca 15 minut chůze od centra Bad Gastein, takže večery můžete strávit třeba i v některém z vyhlášených kasín (v tom případě oblek s sebou), mimořádně příjemnou návštěvou termálních lázní s vyhřívanými bazény a saunou a nebo procházkami po samotném městečku s mnoha krásnými historickými domy s období "Belle Époque" jehož dominantou je 341 m dlouhý vodopád.

Cena zahrnuje

  • dopravu autobusem
  • 2x ubytování v hostelu
  • polopenzi včetně závěrečné večeře před odjezdem
  • průvodce
  • pojištění léč. výloh
  • pojištění léčebných výloh, úrazové pojištění, pojištění zavazadel, připojištění odpovědnosti
  • pišingr Chimpanzee

Cena nezahrnuje

  • fakultativní využití lanovek, jimiž lze některé túry zkrátit (cca 41,50 EUR) 
  • vstupy do termálů (cca 19 EUR)

Průvodci

Miroslav Cabalka

19. 8. - 23. 8. 2020 / č.zájezdu 220830B-01

Rocco je šedý horský vlk, který má pod kůží bezkonkurenčně nejdelší průvodcovskou kariéru v kudrnovských barvách, a v jehož stopách kráčí zástupy oddaných klientek velebící jeho bezmeznou trpělivost a individuální péči při překonávání vlastních limitů a dobývání horských cílů. Legendární kávička se ...

Dozvědět se více

Program zájezdu

1.–2. den

Po noční nonstop jízdě přes Linz a Salzburg dorazíme ráno do údolí Angertal k lanovce (21,50 EUR), která nám pomůže dobýt vrchol Turchlwand (2.537 m). Horskými loukami a pastvinami sestoupíme zpět k autobusu. Den zakončíme v lázeňském městě Bad Gastein, které nás ohromí honosnou architekturou kasin a veledrahých hotelů. Naším přechodným domovem však bude útulný hostel.

3. den

Po snídani vyjedeme lanovkou (20 EUR) na vrchol Stubner Kogel (2.246 m). Odtud si ještě po hřebeni lehce vyšlápneme na další dvoutisícovku Tisch Kogel (2.409 m). Hřebenovkou se dostaneme k jezeru Unterer Bockhartsee a sestoupíme do Sportgasteinu, kde na nás bude čekat autobus.

4.–5. den

Ze Sportgasteinu vyrazíme po stezce Peter Sika Weg směrem k vrcholu Kreuzkogel (2.686 m). Dle chuti a fyzické kondice na tento vrchol vystoupíme nebo přetraverzujeme pod ním a poté, co sestoupíme dolů se z vesničky Bockstein po promenádě vrátíme pěšky k našemu penzionu. Po večeři zavítáme do termálních bazénů v Bad Gasteinu (19 EUR) a rozjdeme se k domovům. Příjezd do ČR v brzkých ranních hodinách.

Ubytování

Nocovat budeme 2 noci v osvědčeném hostelu v Bad Gasteinu. Pokoje jsou standardně 2-4 lůžkové, vybavené lůžkovinami wc a sprchou. Některé z pokojů jsou vybaveny palandami.

Strava

Během zájezdu je zajištěná rakouská polopenze, která začíná čtvrteční večeří a končí sobotní večeří před odjezdem do ČR. Snídaně jsou servírovány formou bufetových stolů v dostatečném množství. Na večeři dostanete vždy polévku a hlavní jídlo. Nápoje se, jak bývá v Rakousku zvykem, platí zvlášť. Ceny jsou přijatelné. Zajistit vegetariánskou či bezlepkovou stravu není problém. Požadavek je však třeba nahlásit prodejně zájezdů. Ostatní stravování během dne je ve vlastní režii, můžete si vzít svačinky z domova nebo se občerstvit na některé z místních horských chat během túr. V Bad Gasteinu není problém dokoupit si potraviny.

Doprava

Doprava bude zajištěna zájezdovým autobusem zahraniční výroby.

Nástupní místa

Náročnost

Program odpovídá stupni náročnosti 3 z 5 bodové škály, což znamená že by jste jej měli v pohodě zvládnout po kratším rozchození ještě před zájezdem. 

Další info

Cestovní doklady
Do Rakouska nám stačí platný občanský průkaz. 

Ostatní podrobné pokyny k zájezdu (tzv. rodokaps) obdržíte zhruba 2-3 týdny před odjezdem.