Salzkammergut Trophy

Salzkammergut Trophy

4 dny / 6 000 Kč
výběr zájezdu
 Zvolte typ zájezdu
Destinace
 Zvolte destinaci
Termín
Odjezd
+/-
Návrat
+/-
Cena
Cena od
Cena do
Ubytování

Strava

Doprava


Náročnost
Náročnost

Termíny

3. 6. - 6. 6. 2021
č. zájezdu: 221473B-01
cena 6 000 Kč
9. 9. - 12. 9. 2021
č. zájezdu: 221473B-02
cena 6 000 Kč

po stopách prestižního závodu

Dokonalá bajková drtička – to je to oč tu běží! Největší rakouský MTB maraton zasazený do nádherného prostředí Solné Komory. Vyzývavé horské štíty vykukující z krajiny křišťálově čistých jezer, bujných lesů a sytě zelených horských luk. Těžko vybrat lepší lokalitu. Projeďte si s námi vymazlené závodní etapy bez soupeřů na chvostu, zběsilé tepovky, nemilosrdných stopek a provinilého pocitu za každé zastavení v krásné krajině. Přesto si dáme do těla. Na dvou celodenních etapách najedeme denně až 80 km a nastoupáme kolem 2.100 m, na závěr stihneme ještě jednu kratší etapu. Náročné technické pasáže střídají odpočinkové lesní cesty, klikaté stezky po rozkvetlých horských loukách i dramatické sjezdy. Zázemí najdeme v srdci Solné Komory – lázeňském městečku Bad Goisern na břehu Hallstatského jezera. Ubytujeme se v pohodovém mládežnickém penzionu, kde po návratu z etap určitě oceníte možnost zajištění vydatné večeře o třech chodech (za příplatek 14 EUR na celý pobyt).

Krom společné dopravy autobusem je volitelně také možnost vlastní dopravy za zvýhodněnou cenu. Jedeme společně se zájezd Solná komora cyklo (náročnost 3) - můžete tedy přibalit i partnerku nebo kamarády se slabší fyzičkou.

Cena zahrnuje

  • dopravu autobusem včetně kol (vyjma varianty s vlastní dopravou)
  • 2x ubytování v hostelu se snídaní
  • průvodce
  • pojištění léčebných výloh, úrazové pojištění, pojištění zavazadel, připojištění odpovědnosti
  • zákonné pojištění CK
  • jonťák na každou etapu
  • pišingr Chimpanzee

Průvodci

Marek Jonáš

4. 6. - 7. 6. 2020 / č.zájezdu 220473B-01

Nařachaná lýtka napovídají, že Mára něco ušlape. Rovnocenným parťákem bude především na pětkových bajkových zájezdech, kde z vás vykřeše duši a zavede do míst, která projedete se zatajeným dechem. MTB nespočívá v asfaltovaných cyklostezkách, ale trailech horskou krajinou, terénu a kopcích. A takové ...

Dozvědět se více

Program zájezdu

1.–2. den

Odjezd z Brna ve večerních hodinách a přejezd přes České Budějovice a Rakousko do SOLNÉ KOMORY. Z lázeňského městečka BAD GOISERN / BAD ISCHL (500 m) nastoupáme do sedla Waldgraben (910 m), odkud se snadno necháme zlákat k osvěžení u jezera Altausseer See (712 m). Následovat bude vydatná porce výškových metrů na Hütteneckalm (1.240 m) a poježdění ve vrcholových partiích. Na závěr sjedeme zpět k našemu penzionu ( ↔ 81 km, ↕ 2.000 m).

3. den

Budeme kopírovat trasu 80 km dlouhého závodního okruhu, která nás podél jezera přivede do HALLSTATTU (512 m), odkud se vyšvihneme až na úbočí (1.501 m) pod vrcholem Plassen (1.953 m), abychom se následně spustili k VORDERER GOSAUSEE (933 m). Návrat k Hallstatskému jezeru si zpestříme ještě jednou terénní vsuvkou, a pak už si naordinujeme pouze regeneraci u jezera ( ↔ 72 km, ↕ 2.100 m).

4. den

Závěrečný okruh po úbočí vrcholu PREDIGSTUHL (1.278 km) nás překvapí fotogenickým skalním převisem a nezapomenutelným technickým sjezdem. Podél potoka Weissenbach přes Hochmuth se vrátíme zpět do údolí. Na trase dlouhé 38 km nasbíráme 1.100 m převýšení, poté opět naložíme kola do vleku a přes České Budějovice se ve večerních hodinách vrátíme zpět do Brna.

Ubytování

Nocovat budeme v příjemném hostelu v městečku Bad Goisern (září) nebo Bad Ischl (červenec) ve 3 – 6 lůžkových pokojích s vlastním sociálním zařízením. Postele jsou opatřeny lůžkovinami i povlečením. K dispozici je společenský sál, sportovní místnost se stolem na stolní tenis i velká zahrada s hřištěm.

Strava

V ceně zájezdu jsou zahrnuty snídaně formou švédských stolů. Ostatní stravování je z vlastních či dokoupených zásob. Za příplatek 14 EUR za celý pobyt si můžete přiobjednat také večeři o třech chodech.

Doprava

Krom společné dopravy autobusem z Brna je volitelně také možnost vlastní dopravy se slevou 600 Kč. Se skupinou se setkáte před hostelem v městečku Bad Goisern (ráno cca v 8:00 hod.). Případné ubytování před začátekem nebo po skončení zájezdu je potřeba předem individuálně ověřit, volnou kapacitu v našem penzionu bohužel nemůžeme zaručit.

Náročnost

Tato varianta zájezdu odpovídá náročnosti č. 5 z 5 bodové škály. Během etap jedeme nalehko, výchozím bodem a zázemím je mládežnický hostel v městečku Bad Goisern. Délka jednotlivých etap je uvedena v závorce na konci popisu jednotlivých dní v programu zájezdu. Možnosti bajkování v Solné komoře jsou skutečně bohaté. V případě, že i v průběhu zájezdu zjistíte, že pro vás bajková rasovina není to pravé ořechové, můžete se přidat k pohodovější variantě Solná komora MTB (náročnost 3). Stejně tak v případě, že se přihlásí partneři s rozdílnou výkonností. Jeden si dá nášup, druhý pohodičku. 

Další info

Doporučený typ kola: horské
Povrch: 70% terén a šotolina, 30% asfalt

organizace cyklovyjížděk
Od průvodce dostanete barevnou mapu a itinerář doporučených cykloetap, přičemž na vyjížďku můžete vyrazit buď individuálně, nebo následovat průvodce, který pojede právě doporučenou trasu.

přeprava kol
Kola přepravujeme v zaplachtovaném cyklovleku, v němž jsou pevně uchycena do speciálních držáků. Pro úplně 100% ochranu je vhodné kolo chránit vhodným obalovým materiálem.

cestovní doklady
Do navštívených zemí nám stačí občanský průkaz. Ten však musí být vybaven strojově čitelnou zónou (dvouřádkový číselný a písmenkový kód na spodní části přední strany).

Ostatní podrobné pokyny k zájezdu (tzv. rodokaps) obdržíte zhruba 2-3 týdny před odjezdem.

Podobné zájezdy

Slovinsko MTB - pro bajkery

Slovinsko MTB - pro bajkery

11. 8. - 15. 8. 2021 Chci to vidět
Solná komora cyklo

Solná komora cyklo

9. 9. - 12. 9. 2021 Chci to vidět
Švýcarsko - Bernské Alpy MTB

Švýcarsko - Bernské Alpy MTB

9. 8. - 15. 8. 2021 Chci to vidět
Švýcarsko - Engadin MTB

Švýcarsko - Engadin MTB

1. 8. - 8. 8. 2021 Chci to vidět