Salzkammergut Trophy

Za zážitky bez obav

Salzkammergut Trophy

4 dny / 8 400 Kč
výběr zájezdu
 Zvolte typ zájezdu
Destinace
 Zvolte destinaci
Termín
Odjezd
+/-
Návrat
+/-
Cena
Cena od
Cena do
Ubytování

Strava

Doprava


Náročnost
Náročnost

Termíny

4. 7. - 7. 7. 2024
č. zájezdu: 224907D-01
cena 8 400 Kč
VYPRODÁNO
12. 9. - 15. 9. 2024
č. zájezdu: 224907D-02
cena 8 400 Kč
Nominace odeslána Vaše nominace byla úspěšně odeslána do našeho systému. Děkujeme za zájem.

po stopách prestižního závodu

Dokonalá bajková drtička – to je to oč tu běží! Největší rakouský MTB maraton zasazený do nádherného prostředí Solné Komory. Vyzývavé horské štíty vykukující z krajiny křišťálově čistých jezer, bujných lesů a sytě zelených horských luk. Těžko vybrat lepší lokalitu. Projeďte si s námi vymazlené závodní etapy bez soupeřů na chvostu, zběsilé tepovky, nemilosrdných stopek a provinilého pocitu za každé zastavení v krásné krajině. Přesto si dáme do těla. Na dvou celodenních etapách najedeme denně až 80 km a nastoupáme kolem 2.100 m, na závěr stihneme ještě jednu kratší etapu. Náročné technické pasáže střídají odpočinkové lesní cesty, klikaté stezky po rozkvetlých horských loukách i dramatické sjezdy. Zázemí najdeme v srdci Solné Komory – lázeňském městečku Bad Goisern na břehu Hallstatského jezera. Ubytujeme se v pohodovém mládežnickém penzionu, kde po návratu z etap určitě oceníte možnost zajištění vydatné večeře o třech chodech (za příplatek 14 EUR na celý pobyt).

Krom společné dopravy autobusem je volitelně také možnost vlastní dopravy za zvýhodněnou cenu. Jedeme společně se zájezd Solná komora cyklo (náročnost 3) - můžete tedy přibalit i partnerku nebo kamarády se slabší fyzičkou.

Cena zahrnuje

Průvodci

Marek Jonáš

12. 9. - 15. 9. 2024 / č.zájezdu 224907D-02

Nařachaná lýtka napovídají, že Mára něco ušlape. Rovnocenným parťákem bude především na pětkových bajkových zájezdech, kde z vás vykřeše duši a zavede do míst, která projedete se zatajeným dechem. MTB nespočívá v asfaltovaných cyklostezkách, ale trailech horskou krajinou, terénu a kopcích. A takové ...

Dozvědět se více

Videa

Program zájezdu

1. – 2. den

Odjezd z Brna ve večerních hodinách a přejezd přes České Budějovice a Rakousko do oblasti Solné komory. Z lázeňského městečka Bad Goisern / Bad Ischl (500 m) nastoupáme do sedla Waldgraben (910 m), odkud se snadno necháme zlákat k osvěžení u jezera Altausseer See (712 m). Následovat bude vydatná porce výškových metrů na Hütteneckalm (1.240 m) a poježdění ve vrcholových partiích. Na závěr sjedeme zpět k našemu penzionu ( ↔ 81 km, ↕ 2.000 m).

3. den

Budeme kopírovat trasu 80 km dlouhého závodního okruhu, která nás podél jezera přivede do Hallstattu(512 m), odkud se vyšvihneme až na úbočí (1.501 m) pod vrcholem Plassen (1.953 m), abychom se následně spustili k Vorderer Gosausee (933 m). Návrat k Hallstatskému jezeru si zpestříme ještě jednou terénní vsuvkou, a pak už si naordinujeme pouze regeneraci u jezera ( ↔ 72 km, ↕ 2.100 m).

4. den

Závěrečný okruh po úbočí vrcholu Predigstuhl (1.278 km) nás překvapí fotogenickým skalním převisem a nezapomenutelným technickým sjezdem. Podél potoka Weissenbach přes Hochmuth se vrátíme zpět do údolí. Na trase dlouhé 38 km nasbíráme 1.100 m převýšení, poté opět naložíme kola do vleku a přes České Budějovice se ve večerních hodinách vrátíme zpět do Brna.

Ubytování

Nocovat budeme v příjemném hostelu v městečku Bad Goisern ve 4 – 6 lůžkových pokojích s vlastním sociálním zařízením. Postele jsou opatřeny lůžkovinami i povlečením.

Strava

V ceně zájezdu jsou zahrnuty snídaně formou švédských stolů. Ostatní stravování je z vlastních či dokoupených zásob. Za příplatek 16 EUR za celý pobyt si můžete přiobjednat také večeři o třech chodech.

Doprava

Krom společné dopravy autobusem z Brna je volitelně také možnost vlastní dopravy se slevou 600 Kč. Se skupinou se setkáte před hostelem v městečku Bad Goisern (ráno cca v 8:00 hod.). Případné ubytování před začátekem nebo po skončení zájezdu je potřeba předem individuálně ověřit, volnou kapacitu v našem penzionu bohužel nemůžeme zaručit.

Náročnost

Tato varianta zájezdu odpovídá náročnosti č. 5 z 5 bodové škály. Během etap jedeme nalehko, výchozím bodem a zázemím je mládežnický hostel v městečku Bad Goisern. Délka jednotlivých etap je uvedena v závorce na konci popisu jednotlivých dní v programu zájezdu. Možnosti bajkování v Solné komoře jsou skutečně bohaté. V případě, že i v průběhu zájezdu zjistíte, že pro vás bajková rasovina není to pravé ořechové, můžete se přidat k pohodovější variantě Solná komora MTB (náročnost 3). Stejně tak v případě, že se přihlásí partneři s rozdílnou výkonností. Jeden si dá nášup, druhý pohodičku. 

Další info

Doporučený typ kola: horské
Povrch: 70% terén a šotolina, 30% asfalt

Organizace cyklovyjížděk
Od průvodce dostanete barevnou mapu a itinerář doporučených cykloetap, přičemž na vyjížďku můžete vyrazit buď individuálně, nebo následovat průvodce, který pojede právě doporučenou trasu.

Elektrokolo
Na tento zájezd je možné si vzít elektrokolo. Nicméně z důvodů hmotnostních limitů vleků určených pro přepravu kol jich můžeme vzít jen určité množství. Při volné kapacitě si službu přepravy elektrokola můžete přímo rezervovat v objednávce, či jí konzultujte s naší prodejnou zájezdů. Prosím počítejte s tím, že u některých ubytovatelů může dojít k nutnosti doplatků za spotřebovanou elektřinu.

Přeprava kol
Kola převážně přepravujeme v zaplachtovaném cyklovleku, v němž jsou pevně uchycena do speciálních držáků. Ve výjimečných případech (kapacitně méně obsazené zájezdy apod.) přepravujeme kola v k tomu určených cyklobrašnách či v nosiči na kola umístěném na tažném zařízení nebo na střeše. Pro úplně 100% ochranu je vhodné kolo chránit vhodným obalovým materiálem.

Cestovní doklady
Do navštívených zemí nám stačí platný občanský průkaz. 

Ostatní podrobné pokyny k zájezdu (tzv. rodokaps) obdržíte v dostatečném předstihu tak, abyste se mohli na zájezd v klidu připravit. Nejpozději však týden před odjezdem.

Termíny

4. 7. - 7. 7. 2024
č. zájezdu: 224907D-01
cena 8 400 Kč
VYPRODÁNO
12. 9. - 15. 9. 2024
č. zájezdu: 224907D-02
cena 8 400 Kč
Nominace odeslána Vaše nominace byla úspěšně odeslána do našeho systému. Děkujeme za zájem.

Podobné zájezdy

Kitzbühel MTB

Kitzbühel MTB

27. 8. - 31. 8. 2024 Chci to vidět
Lago di Garda MTB

Lago di Garda MTB

24. 9. - 29. 9. 2024 Chci to vidět
Solná komora cyklo

Solná komora cyklo

12. 9. - 15. 9. 2024 Chci to vidět
Švýcarsko - Bernské Alpy MTB

Švýcarsko - Bernské Alpy MTB

1. 7. - 7. 7. 2024 Chci to vidět
Švýcarsko - Engadin MTB

Švýcarsko - Engadin MTB

28. 7. - 4. 8. 2024 Chci to vidět