Sardinie a její pláže

Za zážitky bez obav

Sardinie a její pláže

10 dní / 17 800 Kč
výběr zájezdu
 Zvolte typ zájezdu
Destinace
 Zvolte destinaci
Termín
Odjezd
+/-
Návrat
+/-
Cena
Cena od
Cena do
Ubytování

Strava

Doprava


Náročnost
Náročnost

Termíny

28. 6. - 7. 7. 2024
č. zájezdu: 224350A-01
cena 17 800 Kč
VYPRODÁNO
Nominace odeslána Vaše nominace byla úspěšně odeslána do našeho systému. Děkujeme za zájem.

pohodička, koupání, potápění a výlety po souši i lodí

Druhý největší ostrov ve Středozemním moři je zemí zaslíbenou pro milovníky pohody, historie a koupání na překrásných plážích. Sardinie by se dala nazvat muzeem pod širým nebem. Skoro na každém kroku zde najdeme pozůstatky dávných civilizací, především tajemné kamenné stavby nuraghy a půvabná středověká městečka. Zvláště severní část ostrova je malebná – bizarně tvarované žulové balvany a skály spadají přímo do azurového moře. Pláže jsou písečné s pozvolným vstupem do moře, tudíž vhodné i pro děti. V průběhu pobytu vystřídáme dva kempy, abychom pohodlněji prozkoumali nejatraktivnější místa. Oba kempy leží blízko pobřeží, takže si koupání užijeme dosyta. Téměř denně navíc vyrážíme na nepovinné výlety pro zvídavé turisty za historií, přírodou a poznáním dalších klenotů mezi sardinskými plážemi.

Pro ty, kteří upřednostňují ubytování pod střechou, je možné za příplatek zajistit ubytování v karavanech v obou kempech.

Cena zahrnuje

Cena nezahrnuje

  • fakultativní výlet lodí na ostrovy NP La Maddalena (cca 50 EUR/dospělí, 35 EUR/dítě do 15ti let)
  • ubytování pod střechou (ve 2 lůžkovém karavanu za příplatek 2.300 Kč, ve 3lůžkovém karavanu za příplatek 1.500 Kč)

Průvodci

Taťána Zavřelová

28. 6. - 7. 7. 2024 / č.zájezdu 224350A-01

Táňa je jednou z těch průvodkyní, které si českého léta moc neužijí. Místo toho nasává vůně macchií na Korsice, divoké přírody ve Finsku nebo horských luk ve Francii. Pravidelně okupuje přední příčky mezi nejvytíženějšími průvodci a sbírá body za všestrannost. Cyklozájezdy a turistické horodolky ...

Dozvědět se více

Anna Kodríková

28. 6. - 7. 7. 2024 / č.zájezdu 224350A-01

Aniččin entuziasmus se nejlépe rozvine v italských Apeninách, kde můžete být svědky, jak tančí po rozkvetlých políčkách Piana Grande a poletuje krajinou, která jí přirostla k srdci. Zde se při několikaměsíčním studiu geologie na univerzitě v Camerinu naučila plynně italsky a poznala tolik místních ...

Dozvědět se více

Videa

Program zájezdu

1. – 2. den

V odpoledních hodinách vyrazíme přes Rakousko do italského přístavu Livorno a trajektem přeplujeme na Sardinii. Po vylodění přejezd do kempu na západním pobřeží.

3. – 4. den

Koupání, šnorchlování a relax na pláži u „našeho“ kempu, odpolední procházka k unikátnímu skalnímu oblouku S´Architu, koupání na přilehlé plážičce poblíž strážní věže a kávička v jedné z příjemných kaváren. Další den prozkoumáme také zajímavá zákoutí poloostrova Sinis – pozůstatky fénického města Tharros, ranně křesťanský kostelík San Giovanni di Sinis i členitý výběžek San Marco s majákem. Po cestě zpět se vykoupeme na překrásné „rýžové pláži“.

5. den

Výlet za historií Sardinie – navštívíme středověké romantické městečko Bosa a jeden z největších nuraghů Sardinie Santu Antine. Ve zbylém čase koupání na jedné z divokých pláží.

6. – 7. den

Přesun busem na sever ostrova do nového kempu. Cestou se zastavíme ve starobylém městě na útesu Castelsardo. Pro zájemce je možná plavba lodí kolem NP La Maddalena se zastávkami a koupáním na některé z mnoha pohádkových pláží. Usměje- li se na nás štěstí, spatříme i delfíny.

8. den

Volný den na plážích.

9. – 10. den

Poslední radovánky na pláži u moře, příprava na cestu a odjezd domů. Návrat je plánován v dopoledních hodinách.

Ubytování

Nocovat budeme 7x v kempu ve vlastních stanech (v ceně zájezdu). Nemáte-li vlastní stan, můžete si jej zapůjčit v naší půjčovně. V obou kempech jsou k dispozici společné sprchy s teplou a studenou vodou, toalety, restaurace, bar a obchod s potravinami. V průběhu pobytu vystřídáme pouze dva kempy - v prvním kempu*** budeme spát 4 noci a ve druhém kempu**** 3 noci. Oba kempy jsou v klidnější lokalitě v blízkosti písčitých pláží, první z nich je obklopený pouze borovicovým hájem a pláží (civilizace si, ale užijete na výletech). Moře je krásně čisté, ideální pro šnorchlování, s pozvolným vstupem do vody.

Za příplatek je možné zajistit komfortnější ubytování pod střechou - ve vybavených dvou či trojlůžkových karavanech. Karavany jsou vybaveny lednicí, malou kuchyňkou a venkovním posezením.
2 lůžkový karavan - příplatek 2.300 Kč/os.
3 lůžkový karavan - příplatek 1.500 Kč/os.

Strava

Během zájezdu je zajištěna oblíbená kudrnovská polopenze (snídaně a teplá večeře) připravovaná ve speciální "cestovní kuchyni". K přípravě používáme kvalitní suroviny od osvědčených dodavatelů, které doplňujeme čerstvými potravinami z místních zdrojů (převážně čerstvá zelenina a ovoce, pečivo). Pokrmy připravujeme s ohledem na typ zájezdu, odpovídající výkon a správné výživové hodnoty. Uspokojíme i specifické potřeby strávníků, kteří mají různá omezení, jako například celiakie nebo intolerance laktózy, ale také vegetariány (jakékoliv specifické požadavky je potřeba nahlásit předem). Bude-li to vyžadovat program, dostanete někdy místo večeře teplý oběd nebo odpolední jídlo či balíček na cestu. Ostatní stravování během dne je ve vlastní režii, můžete si vzít svačinky z domova nebo ochutnat také speciality středomořské kuchyně. Možnost dokupovat místní potraviny bude denně. Stravování začíná druhý den zájezdu večerním balíčkem po cestě a končí předposlední den zájezdu snídaní a balíčkem na dlouhou cestu domů.

Doprava

Doprava na zájezdu bude realizována zájezdovým autobusem.

Nástupní místa

Brno - Zvonařka / Jihlava

Náročnost

Zájezd odpovídá náročnosti č. 1 z 5 bodové škály. Vzhledem k plánovanému programu a přesunům autobusem se jedná o zájezd cestovatelsky nenáročný.

Další info

Cestovní doklady
Do navštívených (i projížděných) zemí nám stačí občanský průkaz. Cestujete-li s dokladem jiným než-li českým, ve vlastním zájmu si na ambasádě ověřte, zda potřebujete vízum či jiné povolení ke vstupu.

Speciální dětská sleva: 20% do 14 let včetně

Ostatní podrobné pokyny k zájezdu (tzv. rodokaps) obdržíte v dostatečném předstihu tak, abyste se mohli na zájezd v klidu připravit. Nejpozději však týden před odjezdem.

Termíny

28. 6. - 7. 7. 2024
č. zájezdu: 224350A-01
cena 17 800 Kč
VYPRODÁNO
Nominace odeslána Vaše nominace byla úspěšně odeslána do našeho systému. Děkujeme za zájem.

Články

Když na dovolenou, tak na Sardinii

Táňa Zavřelová, Dalibor Mahel

Sedím v kadeřnictví u své kamarádky Moniky a během procesu zkrášlování plkáme o všem možném. Znáte to, dámy...
A pak zazní on...

více

Podobné zájezdy

Korsika

Korsika

30. 6. - 9. 7. 2024 Chci to vidět
Pláže i hory Elby

Pláže i hory Elby

23. 8. - 1. 9. 2024 Chci to vidět
Sardinie s dětmi

Sardinie s dětmi

6. 7. - 15. 7. 2024 Chci to vidět