Korsika

Za zážitky bez obav

Korsika

10 dní / 19 500 Kč
výběr zájezdu
 Zvolte typ zájezdu
Destinace
 Zvolte destinaci
Termín
Odjezd
+/-
Návrat
+/-
Cena
Cena od
Cena do
Ubytování

Strava

Doprava


Náročnost
Náročnost

Termíny

30. 6. - 9. 7. 2024
č. zájezdu: 224342-01
cena 19 500 Kč
18. 8. - 27. 8. 2024
č. zájezdu: 224342-02
cena 19 500 Kč

poznávání i relax na nejkrásnějším ostrově ve Středozemním moři

Ačkoliv Korsika patří díky svým atraktivním horám především vyznavačům turistiky a cyklistiky, má také naprosto fantastické pobřeží. Zvláště západní část ohromí suchozemce vysokými a strmými útesy, tyčícími se přímo z čisťounkého, azurového moře. Pro pohodové koupání jsou jako stvořené menší i větší písečné pláže lemované velikými balvany. Jedno takové kouzelné místo, bez návalu turistů, jsme vybrali jako základnu pro tento zájezd. Nocujeme ve vlastních stanech, které stojí po celou dobu na jednom místě. Abychom však Korsiku poznali alespoň trošku důkladněji, budeme také podnikat zajímavé výlety, během nichž poznáme zdejší bohatou historii, krásnou přírodu a také úžasnou gastronomii tohoto neuvěřitelně pestrého ostrova. Pláž je od našeho kempu*** s bazénem vzdálená cca 10 minut pěšky a je vhodná i pro děti.

  • Nocujeme kousek od krásné pláže bez davů.
  • Zájezd je vhodný pro děti.

Cena zahrnuje

Cena nezahrnuje

  • fakultativní výlet lodí podél útesů v Bonifaciu (cca 17 eur)
  • vstup do Filitosy (cca 7 EUR)

Průvodci

Milan Matoušek

30. 6. - 9. 7. 2024 / č.zájezdu 224342-01

Milan rád poznává nové země a nové lidi. Jeho oblíbenou destinací je Korsika, kterou dokonale zná ze sedla kola, ale také jaké průvodce poznávacích zájezdů. Na zájezdech má rád hlavně pohodu a snaží se, aby si každý užil svou dovolenou co nejvíce. A je jedno, jestli je to turistikou po horách, ...

Dozvědět se více

Jiří Kalát

30. 6. - 9. 7. 2024 / č.zájezdu 224342-01

Cestující pisálek přednášející pro lidi, kteří rádi naslouchají. Miluje Blízký východ a severní Afriku, ale rád se toulá kdekoliv, kde je možné zažít nějaké to dobrodružství či poznat něco nového. Je autorem knihy Všichni tady lžou, spolupracuje s několika časopisy i cestovatelskými portály a ...

Dozvědět se více

Videa

Program zájezdu

1.–2. den

Odpolední odjezd z ČR, přejezd Rakouska a Itálie. Ranní příjezd do italského přístavu Livorno, trajektem do Bastie a potom přímo do „našeho“ kempu*** na západním pobřeží nedaleko městečka Propriano.

3. den

Autobusem vyrazíme do unikátního muzea pod širým nebem – megalitické FILITOSY. Odpolední koupání. 

4. den

Korsika, to není jen nádherné moře, ale také úžasné hory! Jedinečný horský svět, krásné výhledy, opojnou vůni korsických macchií a borovic si vychutnáme v proslulém sedle COL DE BAVELLA (1.218 m), odkud vyrazíme na ne příliš náročný výlet. Horalům rádi navrhneme sportovnější túru.

5. den

Koupání na naší domácí pláži. Až opadne polední výheň, vyrazíme do Napoleonova AJACCIA, které je zároveň hlavním městem Korsiky, na podvečerní prohlídku. Budeme-li mít štěstí, vychutnáme si západ slunce nad Krvavými ostrovy a do kempu se vrátíme až pozdě večer.

6. den

Odpočinkový den – šnorchlování, koupání, hrady z písku a další příjemné kratochvíle u moře na pláži nebo u našeho bazénu.

7. den

Navštívíme typické horské městečko SARTÉNE s pěkným historickým centrem opředeným mnoha příběhy o „vendetě“.

8. den

Celodenní výlet – fakultativní vyjížďka na lodi podél sněhobílých křídových útesů (cca 17 EUR), na jejichž úplném okraji je odvážně vystavěno jedno z nejkrásnějších korsických měst, bělostné BONIFACIO s jedinečnou atmosférou.

9.–10. den

Rozloučení s naším přechodným domovem, poslední nákupy delikátních uzenin, voňavých sýrů a skvělých vín, trajektem se přepravíme do Itálie a pak nás čeká noční jízda přes Rakousko s dopoledním příjezdem do ČR.

Ubytování

Nocovat budeme po celou dobu v osvědčeném kempu*** a to ve vlastním stanu a spacáku. Stan si můžete zapůjčit v naší kudrnovské půjčovně. Náš kemp leží asi 10 minut chůze od písečné pláže, moře je zde opravdu nádherně čisté, ideální pro šnorchlování. K dispozici jsou pečlivě udržované sprchy s teplou a studenou vodou, toalety, příjemná restaurace/kavárna, obchůdek se základními potravinami i korsickými specialitami. Skvělý bazén s výhledem na moře budeme mít k dispozici zdarma.

Strava

Během zájezdu je zajištěna oblíbená kudrnovská polopenze (snídaně a teplá večeře) připravovaná ve speciální "cestovní kuchyni". Polopenze začíná 2. den zájezdu večeří a končí 9. den studeným jídelním balíčkem na cestu (snídaně+večeře). K přípravě používáme kvalitní suroviny od osvědčených dodavatelů, které doplňujeme čerstvými potravinami z místních zdrojů (převážně čerstvá zelenina a ovoce, pečivo). Pokrmy připravujeme s ohledem na typ zájezdu, odpovídající výkon a správné výživové hodnoty. Uspokojíme i specifické potřeby strávníků, kteří mají různá omezení, jako například celiakii nebo intoleranci laktózy, ale také vegetariány (jakékoliv specifické požadavky je potřeba nahlásit předem). Podrobnější informace najdete na www.kudrna.cz/stravovani. Možnost dokupovat místních potravin bude denně.

Doprava

Doprava bude zajištěna zájezdovým autobusem zahraniční výroby.

Nástupní místa

Brno - Zvonařka

Náročnost

Jedná se o 10 denní pohodový zájezd zaměřený na poznání nejzajímavějších míst Korsiky. Vzhledem k plánovanému programu a přesunům autobusem se jedná o zájezd mírně cestovatelsky náročný. Korsika patří mezí horské ráje! Součástí zájezdu je proto i lehčí turistický výlet v oblasti Col de Bavella. Milovníkům hor a turistiky však rádi navrhneme i náročnější zážitkovou túru. Zájezd odpovídá náročnosti č. 1 z 5 bodové škály.

Další info

Ostatní podrobné pokyny k zájezdu (tzv. rodokaps) obdržíte v dostatečném předstihu tak, aby jste se mohli na zájezd v klidu připravit. Nejpozději však týden před odjezdem.

Články

Korsická GR20 v době pandemie

Dalibor "Robi" Mahel

Domníváte-li se, že Korsika v době pandemie – o prázdninách 2020 – zůstala opuštěná, hluboce se mýlíte. Hned poté, co se koncem ja...

více

Korsika - tak trochu jiná Francie

Bára Kovaříková, Honza Haruda

Francie rovná se Paříž. Že s tím srovnáním úplně nesouhlasíte? Tak to je nás víc. Francie to není jen móda, rušné ulice Champs Ély...

více

Korsické cyklotoulky

Ruda Růžička

Korsiku poznáte nejlépe ze sedla kola. Napoleonův ostrov je protkán mnoha hrbolatými silničkami. Klikatí se těsně kolem větrného p...

více

Podobné zájezdy

Bretaň a Normandie

Bretaň a Normandie

7. 8. - 18. 8. 2024 Chci to vidět
Pláže i hory Elby

Pláže i hory Elby

23. 8. - 1. 9. 2024 Chci to vidět
Sardinie a její pláže

Sardinie a její pláže

28. 6. - 7. 7. 2024 Chci to vidět