Sicílií na kole

Za zážitky bez obav

Sicílií na kole

13 dní / 22 900 Kč
výběr zájezdu
 Zvolte typ zájezdu
Destinace
 Zvolte destinaci
Termín
Odjezd
+/-
Návrat
+/-
Cena
Cena od
Cena do
Ubytování

Strava

Doprava


Náročnost
Náročnost

Termíny

6. 9. - 18. 9. 2024
č. zájezdu: 224439-01
cena 22 900 Kč
Nominace odeslána Vaše nominace byla úspěšně odeslána do našeho systému. Děkujeme za zájem.

za sluncem, sopkami, národními parky a plážemi největšího ostrova Středomoří

Při našem cykloputování prozkoumáme zelený sever ostrova, kde se nacházejí největší sicilské národní parky NP Etna, NP Madonie a NP Nebrodi. Čekají nás liduprázdné horské hřebeny, ale i horská městečka, přilepená ke skále jako vlaštovčí hnízda, kde na nás dýchne středověk. V normanských katedrálách u pobřeží nás pro změnu ohromí úžasné byzantské mozaiky. Užijeme si koupání v mořských vlnách, a kdo chce, i lenošení na plážích s bílým i černým pískem. Sicilské cyklotoulky pořádáme v září, v období nejpříjemnějším pro pohyb v přírodě na tomto subtropickém ostrově. Podzim navíc láká zralými hrozny, broskvemi a citrusy, moře je ideální ke koupání. Po udržovaných asfaltkách ujedete přibližně od 300 do 600 km a více, dle vašeho přání a sil. Tři dny si od sedel odpočineme a užijeme si pláží či treků ke kráterům ostrovních sopek Vulcano a Stromboli, a také památek Říma. Spíme většinou více nocí v jednom kempu, abychom si ušetřili každodenní stavění stanů.

Cena zahrnuje

Průvodci

Radomír Prchal

6. 9. - 18. 9. 2024 / č.zájezdu 224439-01

Námořník brázdící světové oceány, aby čas od času zakotvil v kudrnovském přístavu, vyměnil kormidlo za mikrofon, lodní pohon za bicykl, a vyrazil kormidlovat kudrnovský zájezd po zákoutích krásné Evropy. V mezičase obléká i zdravotnický bílý plášť, kudrnovské zájezdy jsou tím pádem rozhodně tím ...

Dozvědět se více

Videa

Program zájezdu

1.–2. den

Odjezd z Brna v 15:00. Dlouhý přejezd Rakouskem a Itálií si zpříjemníme cyklo vyjížďkou v NP D´ABRUZZO, pro otužilce možnost koupání v jezeře. (↔ 60 km)

3.–4. den

Ranním trajektem do sicilské MESSINY. Podél pobřeží přes „perlu Sicílie“, historické město TAORMINA, do kempu. První koupání v moři na písčité pláži u Jónského moře. Výjezd busem k ETNĚ (3.323 m), výstup pod vrchol nejvyšší hory ostrova a parádní sjezdík na kole k moři. (↔ 55–70 km); ( ↔ 40–60 km)

5. den

Cykloetapa od Jónského k Tyrhénskému moři. Podél řeky Alcantara s čedičovou soutěskou do historického Randazza a přes hřeben NEBRODI k severnímu pobřeží Sicílie. (↔ 45–95 km)

6. den

Přímořské letovisko CEFALÚ je ideálním místem pro odpočinek a radovánky ve vlnách Tyrhénského moře i východiskem pro vyjížďku do NP MADONIE. ( ↔ 0–60 km)

7. den

Vyhlídková etapa v kopcích nad PALERMEM – hlavním městem ostrova. MONREALE s monumentální katedrálou, sjezd do historického centra metropole a k pobřeží. (↔ 40–60 km)

8. den

Ranní výjezd busem až téměř pod sedlo PIANO BATTAGLIA (1.605 m). Poté nás čeká etapa plná parádních výhledů, středověkých městeček – Petralia Sottana, Petralia Soprana a Castelbuono...i nekonečný 20 km sjezdík. (↔ 40–95 km)

9.–11. den

Na kole a poté busem podél severního pobřeží do přístavu Milazzo, plavba na LIPARSKÉ OSTROVY . Koupání v moři i v sirných pramenech na ostrově VULCANO . Výšlap na hranu kráteru sopky s parádními výhledy na okolní ostrovy. Fakultativně možnost výletu lodí na ostrovy LIPARI a PANAREA, pro milovníky dobrodružství navíc i na soptící STROMBOLI, se stejnojmennou, dosud činnou sopkou. Plavba zpět na Sicílii.

12.–13. den

Ranní příjezd do ŘÍMA, celodenní prohlídka „věčného města“ a jeho nejvýznamnějších památek. Přejezd Itálií a Rakouskem s dopoledním návratem do Brna.

Ubytování

Nocovat budeme 8x v kempech evropského standardu se sprchou a WC (2 noci, 4 noci, 2 noci = celkem tedy 3 kempy vystřídáme) ve vlastních stanech a spacácích. Nemáte-li vlastní stan, můžete si jej zapůjčit v naší půjčovně (bude-li vámi požadované ještě volné). Kempy jsou zvoleny tak, aby nám vhodně pasovaly do programu a umožnily nám toho projet co nejvíce, což by např. během hvězdicových výletů z hotelu nebylo možné.

Strava

Během zájezdu je zajištěna oblíbená kudrnovská polopenze (snídaně a teplá večeře) připravovaná ve speciální "cestovní kuchyni". Polopenze započne 2. den zájezdu večeří a skončí 11. den zájezdu rovněž večeří a poslední den do Říma vás vybavíme studeným cestovním balíčkem na cestu. K přípravě používáme kvalitní suroviny od osvědčených dodavatelů, které doplňujeme čerstvými potravinami z místních zdrojů (převážně čerstvá zelenina a ovoce, pečivo). Pokrmy připravujeme s ohledem na typ zájezdu, odpovídající výkon a správné výživové hodnoty. Uspokojíme i specifické potřeby strávníků, kteří mají různá omezení, jako například celiakie nebo intolerance laktózy, ale také vegetariány a vegany (jakékoliv specifické požadavky je potřeba nahlásit předem). Podrobnější informace najdete na www.kudrna.cz/stravovani. Bude-li to vyžadovat program, dostanete někdy místo večeře teplý oběd nebo odpolední jídlo či balíček na cestu. Ostatní stravování během dne je ve vlastní režii, můžete si vzít svačinky z domova nebo ochutnat také speciality místní kuchyně. Možnost dokupovat místní potraviny bude téměř denně.

Doprava

Doprava bude zajištěna zájezdovým autobusem.

Nástupní místa

Brno - Zvonařka

Náročnost

Při tomto cykloputování ujedeme celkem přibližně 500 km. Trasy povedou především po slušně udržovaných asfaltových silničkách s minimálním provozem. Počet ujetých kilometrů samozřejmě záleží pouze na vás. Na cestách se silničním provozem je nutné dbát na zvýšenou opatrnost a dodržovat základní pravidla silničního provozu a lidské slušnosti. Během etap jedeme nalehko, přes oběd se lze většinou občerstvit u autobusu, který nás bude čekat v určených hodinách na kontaktních místech mezi jednotlivými etapami (přesné časy a místa si ujasníme před vyjetím). Kteroukoliv část etapy či zájezdu je možno absolvovat busem, popř. si udělat zcela vlastní individuální program (na kole i bez něj). Pro toto putování je nejvhodnější kolo trekové, případně horské s hladšími plášti. Délka jednotlivých etap je uvedena v závorce na konci popisu jednotlivých dní v programu zájezdu.

Další info

Doporučený typ kola: trekové, silniční, horské s hladšími plášti
Povrch: 100% asfalt

Organizované cyklovyjížďky
Od průvodce dostanete barevnou mapu a itinerář doporučených cykloetap, přičemž na vyjížďku můžete vyrazit buď individuálně, nebo následovat průvodce, který pojede právě doporučenou trasu.

Přeprava kol
Kola převážně přepravujeme v zaplachtovaném cyklovleku, v němž jsou pevně uchycena do speciálních držáků. Ve výjimečných případech (kapacitně méně obsazené zájezdy apod.) přepravujeme kola v k tomu určených cyklobrašnách či v nosiči na kola umístěném na tažném zařízení nebo na střeše. Pro úplně 100% ochranu je vhodné kolo chránit vhodným obalovým materiálem.

Elektrokola
Na tento zájezd je možné vzít jen velmi omezený počet elektrokol. Může se stát, že nebude možné z kapacitních důvodů nabíjet naráz více než jednu baterii. Tedy možnost si vzít s sebou elektrokolo, určitě konzultujte s naší prodejnou zájezdů (při volné kapacitě si službu přepravy elektrokola můžete přímo rezervovat v objednávce). Prosím počítejte s tím, že u některých ubytovatelů může dojít k nutnosti doplatků za spotřebovanou elektřinu.

Cestovní doklady
Protože jsme od 1.5.2004 v EU, stačí nám na tento zájezd jen platný OBČANSKÝ PRŮKAZ

Ostatní podrobné pokyny k zájezdu (tzv. rodokaps) obdržíte v dostatečném předstihu tak, abyste se mohli na zájezd v klidu připravit. Nejpozději však týden před odjezdem.

Termíny

6. 9. - 18. 9. 2024
č. zájezdu: 224439-01
cena 22 900 Kč
Nominace odeslána Vaše nominace byla úspěšně odeslána do našeho systému. Děkujeme za zájem.

Podobné zájezdy

Prodloužené léto v Chorvatsku

Prodloužené léto v Chorvatsku

30. 8. - 8. 9. 2024 Chci to vidět