Sicílií na kole

Sicílií na kole

výběr zájezdu
 Zvolte typ zájezdu
Destinace
 Zvolte destinaci
Termín
Odjezd
+/-
Návrat
+/-
Cena
Cena od
Cena do
Ubytování

Strava

Doprava


Náročnost
Náročnost

Termíny

Nebyl nalezen volný termín

za sluncem, sopkami, národními parky a plážemi největšího ostrova Středomoří

Při našem cykloputování prozkoumáme zelený sever ostrova, kde se nacházejí největší sicilské národní parky NP Etna, NP Madonie a NP Nebrodi. Čekají nás liduprázdné horské hřebeny, ale i horská městečka, přilepená ke skále jako vlaštovčí hnízda, kde na nás dýchne středověk. V normanských katedrálách u pobřeží nás pro změnu ohromí úžasné byzantské mozaiky. Užijeme si koupání v mořských vlnách, a kdo chce, i lenošení na plážích s bílým i černým pískem. Sicilské cyklotoulky pořádáme v září, v období nejpříjemnějším pro pohyb v přírodě na tomto subtropickém ostrově. Podzim navíc láká zralými hrozny, broskvemi a citrusy, moře je ideální ke koupání. Po udržovaných asfaltkách ujedete přibližně od 300 do 600 km a více, dle vašeho přání a sil. Tři dny si od sedel odpočineme a užijeme si pláží či treků ke kráterům ostrovních sopek Vulcano a Stromboli, a také památek Říma. Spíme většinou více nocí v jednom kempu, abychom si ušetřili každodenní stavění stanů.

Cena zahrnuje

Program zájezdu

1.–2. den

Odjezd z Brna v 15:00. Dlouhý přejezd Rakouskem a Itálií si zpříjemníme cyklo vyjížďkou v NP D´ABRUZZO, pro otužilce možnost koupání v jezeře. (↔ 60 km)

3.–4. den

Ranním trajektem do sicilské MESSINY. Podél pobřeží přes „perlu Sicílie“, historické město TAORMINA, do kempu. První koupání v moři na písčité pláži u Jónského moře. Výjezd busem k ETNĚ (3.323 m), výstup pod vrchol nejvyšší hory ostrova a parádní sjezdík na kole k moři. (↔ 55–70 km); ( ↔ 40–60 km)

5. den

Cykloetapa od Jónského k Tyrhénskému moři. Podél řeky Alcantara s čedičovou soutěskou do historického Randazza a přes hřeben NEBRODI k severnímu pobřeží Sicílie. (↔ 45–95 km)

6. den

Přímořské letovisko CEFALÚ je ideálním místem pro odpočinek a radovánky ve vlnách Tyrhénského moře i východiskem pro vyjížďku do NP MADONIE. ( ↔ 0–60 km)

7. den

Vyhlídková etapa v kopcích nad PALERMEM – hlavním městem ostrova. MONREALE s monumentální katedrálou, sjezd do historického centra metropole a k pobřeží. (↔ 40–60 km)

8. den

Ranní výjezd busem až téměř pod sedlo PIANO BATTAGLIA (1.605 m). Poté nás čeká etapa plná parádních výhledů, středověkých městeček – Petralia Sottana, Petralia Soprana a Castelbuono...i nekonečný 20 km sjezdík. (↔ 40–95 km)

9.–11. den

Na kole a poté busem podél severního pobřeží do přístavu Milazzo, plavba na LIPARSKÉ OSTROVY . Koupání v moři i v sirných pramenech na ostrově VULCANO . Výšlap na hranu kráteru sopky s parádními výhledy na okolní ostrovy. Fakultativně možnost výletu lodí na ostrovy LIPARI a PANAREA, pro milovníky dobrodružství navíc i na soptící STROMBOLI, se stejnojmennou, dosud činnou sopkou. Plavba zpět na Sicílii.

12.–13. den

Ranní příjezd do ŘÍMA, celodenní prohlídka „věčného města“ a jeho nejvýznamnějších památek. Přejezd Itálií a Rakouskem s dopoledním návratem do Brna.

Ubytování

Nocovat budeme 8x v kempech evropského standardu se sprchou a WC (2 noci, 4 noci, 2 noci = celkem tedy 3 kempy vystřídáme) ve vlastních stanech a spacácích. Nemáte-li vlastní stan, můžete si jej zapůjčit v naší půjčovně (bude-li vámi požadované ještě volné). Kempy jsou zvoleny tak, aby nám vhodně pasovaly do programu a umožnily nám toho projet co nejvíce, což by např. během hvězdicových výletů z hotelu nebylo možné.

Strava

Během zájezdu je zajištěna oblíbená kudrnovská polopenze (snídaně a teplá večeře) připravovaná ve speciální "cestovní kuchyni". Polopenze započne 2. den zájezdu večeří a skončí 11. den zájezdu rovněž večeří a poslední den do Říma vás vybavíme studeným cestovním balíčkem na cestu. K přípravě používáme kvalitní suroviny od osvědčených dodavatelů, které doplňujeme čerstvými potravinami z místních zdrojů (převážně čerstvá zelenina a ovoce, pečivo). Pokrmy připravujeme s ohledem na typ zájezdu, odpovídající výkon a správné výživové hodnoty. Uspokojíme i specifické potřeby strávníků, kteří mají různá omezení, jako například celiakie nebo intolerance laktózy, ale také vegetariány a vegany (jakékoliv specifické požadavky je potřeba nahlásit předem). Podrobnější informace najdete na www.kudrna.cz/stravovani. Bude-li to vyžadovat program, dostanete někdy místo večeře teplý oběd nebo odpolední jídlo či balíček na cestu. Ostatní stravování během dne je ve vlastní režii, můžete si vzít svačinky z domova nebo ochutnat také speciality místní kuchyně. Možnost dokupovat místní potraviny bude téměř denně.

Doprava

Doprava bude zajištěna zájezdovým autobusem.

Nástupní místa

Náročnost

Při tomto cykloputování ujedeme celkem přibližně 500 km. Trasy povedou především po slušně udržovaných asfaltových silničkách s minimálním provozem. Počet ujetých kilometrů samozřejmě záleží pouze na vás. Na cestách se silničním provozem je nutné dbát na zvýšenou opatrnost a dodržovat základní pravidla silničního provozu a lidské slušnosti. Během etap jedeme nalehko, přes oběd se lze většinou občerstvit u autobusu, který nás bude čekat v určených hodinách na kontaktních místech mezi jednotlivými etapami (přesné časy a místa si ujasníme před vyjetím). Kteroukoliv část etapy či zájezdu je možno absolvovat busem, popř. si udělat zcela vlastní individuální program (na kole i bez něj). Pro toto putování je nejvhodnější kolo trekové, případně horské s hladšími plášti. Délka jednotlivých etap je uvedena v závorce na konci popisu jednotlivých dní v programu zájezdu.

Další info

Doporučený typ kola: trekové, silniční, horské s hladšími plášti
Povrch: 100% asfalt

Organizované cyklovyjížďky
Od průvodce dostanete barevnou mapu a itinerář doporučených cykloetap, přičemž na vyjížďku můžete vyrazit buď individuálně, nebo následovat průvodce, který pojede právě doporučenou trasu.

Přeprava kol
Kola přepravujeme v zaplachtovaném cyklovleku, v němž jsou pevně uchycena do speciálních držáků. Pro úplně 100% ochranu je vhodné kolo chránit vhodným obalovým materiálem.

Elektrokola
Na tento zájezd je možné vzít jen velmi omezený počet elektrokol. Může se stát, že nebude možné z kapacitních důvodů nabíjet naráz více než jednu baterii. Tedy možnost si vzít s sebou elektrokolo, určitě konzultujte s naší prodejnou zájezdů (při volné kapacitě si službu přepravy elektrokola můžete přímo rezervovat v objednávce). Prosím počítejte s tím, že u některých ubytovatelů může dojít k nutnosti doplatků za spotřebovanou elektřinu.

Cestovní doklady
Protože jsme od 1.5.2004 v EU, stačí nám na tento zájezd jen OBČANSKÝ PRŮKAZ. Ten však musí být vybaven strojově čitelnou zónou (dvouřádkový číselný a písmenkový kód na spodní části přední strany).

Ostatní podrobné pokyny k zájezdu (tzv. rodokaps) obdržíte v dostatečném předstihu tak, abyste se mohli na zájezd v klidu připravit. Nejpozději však týden před odjezdem.

Podobné zájezdy

Kanárské ostrovy - Lanzarote cyklo

Kanárské ostrovy - Lanzarote cyklo

19. 10. - 26. 10. 2021 Chci to vidět