Silvestr na Bali

Za zážitky bez obav

Silvestr na Bali

15 dní / 38 800 Kč
výběr zájezdu
 Zvolte typ zájezdu
Destinace
 Zvolte destinaci
Termín
Odjezd
+/-
Návrat
+/-
Cena
Cena od
Cena do
Ubytování

Strava

Doprava


Náročnost
Náročnost

Termíny

29. 12. - 12. 1. 2025
č. zájezdu: 224378C-01
cena 38 800 Kč
Nominace odeslána Vaše nominace byla úspěšně odeslána do našeho systému. Děkujeme za zájem.

Utečte ze sychravého Česka a oslavte příchod roku 2025 v tropickém ráji!

Pokud se řekne Indonésie, zcela jistě se vám jako první vybaví ostrov Bali. Tento asi nejznámější indonéský ostrov je oblíbený nejen díky prastaré hinduistické kultuře, ale i pro svoji překrásnou přírodu a průzračné tropické moře.

Během našeho pohodového zájezdu budeme mít možnost poznat nejen překrásné památky a živé tradice přátelských obyvatel Ostrova bohů, ale bude samozřejmě dostatek času i na lenošení na nádherných tropických plážích. Pro milovníky přírody jsou připraveny výlety po rýžových polích či tropickým pralesem. Jako třešnička na dortu bude jednodenní nakouknutí pod pokličku ostrova Jáva, kde vystoupíme na unikátní sopku Kawah Ijen, z jejíhož kráteru místní doslova holýma rukama kutají síru.

Důležité budou též oslavy nového roku. Tedy toho “našeho”, jelikož balijci slaví svůj nový rok až o 2 měsíce později. Nudit se ovšem nebudeme.Pro naši skupinu máme přichystané ubytování s krásným bazénem jen 2 minuty chůze od pláže a poslední den roku přichystanou slavnostní večeři. A protože je Bali populární novoroční destinací cestovatelů z celého světa, tak zde bude vládnout bezvadná novoroční atmosféra.

Na Bali budeme cestovat v období dešťů. Počasí se však nemusíme obávat (byť my stále ještě neumíme poručit :-)). Zima na Bali je ještě o kousek teplejší jak léto (jsme na jižní polokouli), v dopoledních hodinách zde bývá jasno, které v odpoledních hodinách někdy vystřídá tu přeháňka, tam bouřka či nezapomenutelná průtrž mračen. Po hodině je většinou po všem a večer se mraky začnou protrhávat.

Tento zájezd jsme připravili jako vyvážený mix koupání, vodních sportů, památek a přírody. Je nejen vhodný pro zcestovalé dobrodruhy, ale díky pohodlnému ubytování I dopravě je vhodný i pro rodiny s dětmi či starší cestovatele. Jestliže od vaší dovolené očekáváte nejenom poznávání, ale i odpočinek, neváhejte a vypravte se s námi oslavit konec roku 2024 a začátek roku následujícího na Bali.

Cena zahrnuje

Cena nezahrnuje

  • letenku v ceně od cca 25.000 Kč (včetně tax)
  • fakultativní výlety (výstup na sopku Batur, zapůjčení motorky, kurz vaření apod.)

Průvodci

Martin Hájek

29. 12. - 12. 1. 2025 / č.zájezdu 224378C-01

Martinův obvyklý basecamp se nachází 9.000 km na východ od ČR – na Taiwanu. Odtud vyráží za objevováním či průvodcováním svých oblíbených lokalit Indonésie, Malajsie, Singapuru, Bruneje, Bornea, Nepálu a Filipín. Je naprosto špičkovým průvodcem, který vyniká abnormálním nasazením a schopností ...

Dozvědět se více

Videa

Program zájezdu

1. den

Přelet z Prahy do Denpasaru, hlavního města ostrova Bali. Po příletu následuje přejezd na místo ubytování na poloostrově Benoa a ve zbývajícím čase poznávání krásných pláží v okolí.

2.-4. den

Přejezd na severovýchodní cíp Bali, do oblasti Amed. Cestou zastávka v nejstarší tradiční balijské vesnici Tenganan, na parádní panenské pláži (doslova Virgin Beach) a vodním paláci Tirta Gangga. Odpoledne příjezd do vesnice Amed, kde se ubytujeme. Tato oblast je turisty neprávem opomíjena. Na vás zde čeká skvělé koupání, šnorchlování a také romantické výhledy na západ slunce za sopkou Gunung Agung. Dále možnost šnorchlování u vraku japonské lodi nebo výletů v okolí na skůtrech. 3 noci v Amedu nebudou dostatek, zvláště, když zde oslavíme nový rok 2024. Jen 2 minuty od pláže, 2 kroky od bazénu, v resortu, který bude jen pro naši skupinu. V ceně máme pro vás zajištěnou i slavnostní večeři.

5. den

Po prvních dnech u moře následují dva dny poznávání divokého vnitrozemí Bali. Podél málo obydleného severního pobřeží ostrova se přesuneme do oblasti Lovina a navštívíme unikátní chrám Pura Maduwe Karang s rytinou prvního balijského cyklisty. Odpoledne strávíme koupelí v horkých pramenech Air Panas Banjar a prohlídka největšího buddhistického kláštera na Bali, Brahmavihara Arama se zmenšeninou slavného Boroboduru!

6. den

Dopolední pěší výlet v okolí malebné horské vesničky Munduk. Procházka po svazích třetí nejvyšší hory ostrova, Gunung Batukau. Tropický prales, plantáže hřebíčků a skořice, hluboké soutěsky a vodopády. Později odpoledne prohlídka jezerního chrámu Ulun Danu Bratan ležícího na břehu Bratanského jezera a přes překrásné rýžové terasy Jatiluwih se navečer přesuneme na severozápadní výběžek Bali do vesnice Pemuteran.

7. den

Pemuteran - jeden z nejzapadlejších koutů ostrova s parádními plážemi, podmořskými sochami, největším umělým korálovým útesem na světě a tichou a klidnou atmosférou připomínající jih Lomboku před deseti lety. Zde strávíme 4 noci nejen relaxací, koupáním a šnorchlováním, ale též poznáváním. Nudit se nebudeme — posuďte sami:

8. den

Jednodenní výlet na ostrůvek Menjangan, který je součástí West Bali National Park. V národním parku nás čeká nejen průzračné moře a tisíce rybiček a želv, ale také desítky jelínků muntjac, kteří se pohybují v okolí místních pláží. Pro zájemce je možné zorganizovat i ponor s potápěčskými přístroji.

9. den

Jednodenní výlet blízký ostrov Jáva. Brzký ranní přejezd trajektem a výjezd do 1900 m. Odtud nás čeká výstup na okraj kráteru sopky Kawah Ijen, odkud každý den místní nosiči vynáší až 80 kg těžké koše plné síry. Odpoledne následuje přejezd trajektem zpět na ostrov Bali. (Pozn. V případě nepříznivého počasí - silnější déšť/bouřky - je v na programu změna plánu, extra den v Pemuteranu a namísto Kawah Ijen výstup na východ slunce z vrcholu sopky Batur 13. den)

10. den

Přesun do městečka Ubud skrze málo navštěvované vnitrozemí západního Bali s mnoha vyhlídkami a poklidnými horskými vesničkami obklopenými plantážemi ovoce a koření. Oběd a procházka na nádherných rýžových terasách Belimbing a návštěva královského paláce a zahrad Taman Ayun.

11. den

Výlet na úpatí nejvyšší sopky Bali, 3142 m vysoké Gunung Agung. Návštěva prastarého chrámu Pura Kehen, paláce vládců království Bangli. Následuje přesun k chrámu Pura Besakih, který je největším a nejposvátnějším místem na Bali. Cestou bude možnost ochutnat věhlasná cibetková káva Kopi Luwak a navečer se podíváme do města Gianyar s největším lokálním nočním trhem na Bali.

12. den

Celodenní poznávání oblasti vulkánu Gunung Batur. Podél rýžových teras Abian Desa v okolí Ubudu vyjedeme na okraj kaldery neaktivní sopky Penulisan, ležící v nadmořské výšce 1300 m. Po obědě s netradičními výhledy na vulkány, sestoupíme na dno kráteru a po lávových polích z 60. let 20. stol. se projdeme v okolí nejaktivnější sopky ostrova Batur. Cestou zpět pak navštívíme vodní chrám Tirta Empul a pralesní hrobky Gunung Kawi, odkud se večer vydáme zpět do Ubudu.

13. den

Dopoledne návštívíme posvátný Opičí prales. Odpoledne následuje volný program s možností procházky malebnou krajinou v okolí Ubudu, nákupy v městečku plném řemeslníků, suvenýrů a dobrého jídla a ve večerních hodinách společně shlédneme představení tradičních balijských tanců Legong s překrásnými tanečnicemi. Tento den také bude dostatek času se vydat na některý z fakultativních výletů a aktivit.

14.-15. den

Přesun nazpět na jih Bali a abychom si ještě užili koupání, pak poslední noc strávíme v oblasti pláže Sanur a poznáváním okolí poloostrova Bukit na jih od hlavního města. Druhý den už jen poslední nákupy, okoupání a grilovaná ryba a následuje let nazpět domů. Sbohem božské Bali!

Ubytování

Ubytování je zajištěno v penzionech a „homestay“. Standardním vybavením pokoje je klimatizace. Pokoje, ve kterých budeme ubytovaní, jsou zpravidla 2lůžkové a o rozdělení rozhoduje dle vašich preferencí na místě průvodce. Kvalitu očekávejte nad asijským standardem, tj. žádní švábi, čisto, útulno. Ubytování je zpravidla v tradičních Balijských domech se zahradou, sochami bohů a příjemným prostředím okolo. Na ostrůvcích Gili pak budeme ubytovaní v chatkách přímo u moře. POZOR: Nově máme na všech ubytováních mimo jedné noci k dispozici bazén!!!

Strava

V ceně zájezdu máte zahrnuty snídaně. To znamená, že každé ráno dostanete snídani až do postele nebo zajdete s průvodcem na snídani někam poblíž místa ubytování. Ke snídani se v Indonésii zpravidla podávají palačinky s čerstvými banány, medem (a) nebo kokosem či ovoce. Dále vajíčka, toasty a k tomu čaj, káva nebo ovocný džus. Indonéská kuchyně je velice chutná, pestrá, zdravá. Na pobřeží jsou časté a velmi levné ryby. Každý večer se pak budeme vyskytovat v místech, kde se dá v klidu zajít na večeři do hospůdky či restaurace.

Doprava

Nástupní místo: Denpasar (Bali)

Cena letenky není zahrnutá v ceně zájezdu. Jejich cena v průběhu roku kolísá, proto částka uváděná u zájezdu je pouze orientační. Jakmile je přihlášen dostatek účastníků pro realizaci zájezdu, poptáme letenky a zvolíme optimální variantu, obvykle nejvýhodnější na trhu. Vzhledem k tomu, že lhůta pro potvrzení rezervace a zaplacení letenky je obvykle velmi šibeniční (leckdy i méně než 24 hodin), mohou u nás klienti zaplatit zálohu na letenky ve výši uvedené orientační ceny, kterou po zakoupení letenek vyúčtujeme a případný přeplatek vrátíme či převedeme do plateb k zájezdu (vždy dle domluvy). V případě dražších letenek vždy kontaktujeme klienty a žádáme je o souhlas se zakoupením ještě před potvrzením rezervace. Naší nabídky využívá drtivá většina klientů, přesto ale umožňujeme zakoupit si i vlastní letenky (s využitím různých věrnostních programů nebo vlastním itinerářem letu), při jejich nákupu je však dobré konzultovat itinerář letu s CK a hlavně si potvrdit realizaci zájezdu (dosažení minimálního počtu účastníků). Podrobnosti k letecké dopravě naleznete ve Všeobecných podmínkách pro zajištění letenek. Stává se tak velmi výjimečně, ale s ohledem na dostupnost letů a jejich cenu můžeme termín zájezdu o maximálně 3 dny posunout.

Nástupní místa

Náročnost

Jedná se o pohodovou akci, jejíž jediná náročnost spočívá v pohybu ve zcela jiných podmínkách, než jsme zvyklí ze střední Evropy. Přesuny budou zajištěny vlastním autem s řidičem a na větší vzdálenosti, převážně mezi ostrovy, místní dopravou (autobusy, bema, ojeky, bečaky, lodě). Pro absolvování zájezdu nepotřebujete žádné speciální vybavení, vystačíte si s klasickým turistickým vybavením, které běžně používáte v létě. Čeká nás také několik kratších výletů v pralese a po lávovém poli. Tyto výlety budou v pohodovém tempu maximálně do 8 km. S ohledem na množství přesunů také zvažte každou maličkost, kterou si vezmete.

Další info

Zavazadlo
Zabalte se do batohu nebo kufru, do kterého se vám vše pohodlně vejde a který není příliš objemný (zájezd se dá odjet opravdu nalehko, čím méně věcí, tím méně starostí :-)). Kvůli místu v našem vozidle prosím dodržujte rozměrový limit na zavazadlo cca. 70x40x40 cm (ekvivalent 50 l batoh).

Skupina a průvodce
Tento zájezd je určen pro komorní skupinu, díky které snadno splyneme a můžeme využívat místních dopravních prostředků. Maximální kapacita je 9 účastníků + 1 průvodce. Zájezd bude veden česky, případně slovensky hovořícím průvodcem. Telefonický kontakt na průvodce obdržíte v první den zájezdu.

Kapesné
Doporučujeme mít u sebe minimálně 450 USD, které si po příletu vyměníte na indonéské rupie.

Cestovní doklady
K této cestě potřebujete CESTOVNÍ PAS, platný nejméně 6 měsíců po návratu z Indonésie s minimálně dvěma volnými stránkami vedle sebe. Po příletu (resp. zpravidla již v letadle) vyplníte příletovou kartu, kterou předáte na přepážce pasové kontroly. Odměnou vám bude razítko opravňující ke vstupu do Indonésie. POZOR: od roku 2022 je opět zaveden poplatek za vízum po příletu na Bali, který činí 35 USD.

Očkování
Do Indonésie není očkování povinné. Je tedy na vlastním uvážení, zda se před cestou necháte očkovat. Navštívená místa nejsou ze zdravotního hlediska nijak výrazně riziková. Přesto je hygiena obecně v Indonésii na nižší úrovni než v Evropě a existuje tedy i možnost nákazy. Je tedy vhodné zvážit očkování proti hepatitidě A a B a břišnímu tyfu. Pokud prohledáte internet, nebo navštívíte Krajskou hygienickou stanici, zjistíte, že se do Indonésie (vč. Bali) doporučuje brát antimalarika. V místech, kde se budeme pohybovat malárie neexistuje.

Ostatní podrobné pokyny k zájezdu (tzv. rodokaps) obdržíte v dostatečném předstihu tak, abyste se mohli na zájezd v klidu připravit. Nejpozději však týden před odjezdem.

Podobné zájezdy

Vánoce a silvestr v severním Thajsku

Vánoce a silvestr v severním Thajsku

16. 12. - 2. 1. 2025 Chci to vidět