Vánoce a silvestr v severním Thajsku 2023/2024

Za zážitky bez obav

Vánoce a silvestr v severním Thajsku 2023/2024

14 dní / 29 900 Kč
výběr zájezdu
 Zvolte typ zájezdu
Destinace
 Zvolte destinaci
Termín
Odjezd
+/-
Návrat
+/-
Cena
Cena od
Cena do
Ubytování

Strava

Doprava


Náročnost
Náročnost

Termíny

22. 12. - 4. 1. 2024
č. zájezdu: 224398-01
cena 29 900 Kč

nalehko do hor i do džungle, pohodička na pláži, skvělá kuchyně i památky UNESCO - 2023/2024

Barvy, vůně a všudypřítomné úsměvy - to jsou první dojmy z návštěvy Thajska. Pestré buddhistické chrámy, oranžová roucha mnichů a vonné tyčinky. Ulice plné stánku s exotickými dobrotami, smějící se Thajci, rušné noční tržnice, ale také prosté vesnice horských kmenů daleko na severu. Okouzlující atmosféra památek z dávné historie Siamu, dechberoucí horské scenérie a úžasný mikrosvět asijské džungle. K tomu písčité pláže, teplé moře Thajského zálivu a malebné liduprázdné ostrůvky. A jako třešnička na dortu výtečná kuchyně jihovýchodní Asie. To je Thajsko - malý ráj na zemi.


Cena zahrnuje

Cena nezahrnuje

  • zpáteční letenku v ceně od cca 25.000 Kč (včetně tax)
  • vstupné do památkových objektů a muzeí
  • loď a poplatek za vstup do Laosu (cca 250 Kč)
  • vstupné do NP Sam Roi Yod (cca 160 Kč)
  • pojištění pro případ Covid-19 (doporučujeme připojistit)

Videa

Program zájezdu

1.-2. den

Přílet do Bangkoku, prohlédneme si Bangkok - “Město andělů”. Navštívíme královský palác a chrám Wat Phra Kaeo se sochou smaragdového Buddhy a chrám Wat Pho s obrovskou sochou ležícího Buddy. Prohlédneme si starou čtvrť Ratanakosini rušnou Khaosan Road. Odpoledne si vychutnáme jízdu thajským vlakem do města Kanchanaburi. Večer se projdeme k noční tržnici a ochutnáme rozmanité thajské dobroty.

3. den

Vydáme se do národního parku Erawan ke stejnojmenným vodopádům, které padají dolů v sedmi stupních přes 400 výškových metrů. Odpoledne zamíříme do Hell Fire Pass a projdeme si část železnice, jejíž stavba znamenala za 2. světové války smrt desetitisíců válečných zajatců a místních dělníků. Zastavíme se v jeskyni Krasae, projdeme se po slavném mostě přes řeku Kwai a večer se vrátíme zpět do města.

4.-5. den

Navštívíme starobylé město Ayutthaya (UNESCO), které bylo po 400 let hlavním městem Siamu. Dalším historickým zastavením bude rozsáhlý chrámový komplex Sukhothai (UNESCO) pamatující zlatý věk thajské civilizace. Oba historické parky můžeme prozkoumat ze sedla půjčeného bicyklu.

6.-9. den

Přejedeme do města Chiang Mai přezdívaného “Růže severu”. Prohlédneme si staré opevněné město a starobylé chrámy z období říše Lanna. Večer prozkoumáme noční bazar, kde činorodí obyvatelé hor prodávají své výrobky. Ráno vyrazíme na třídenní pohodový trek thajským severem. Čekají nás etnicky pestré vesničky horských kmenů, pitoreskní vesnice Lahu situovaná na vrchu hory. Užijeme si atmosféru večerní džungle, jízdu na slonech, rafting i plavbu na bambusových vorech. Po celou dobu treku nás bude doprovázet místní průvodce.

10.-11. den

Vydáme se do oblasti Zlatého trojúhelníku, kde se setkávají hranice Thajska, Barmy a Laosu. V oblasti proslulé pěstováním opia můžeme sednout na loďku, přejet Mekong a nahlédnout do LAOSU. Cestou z pohraničí navštívíme sněhově bílý a pohádkově zdobený chrám Wat Rong Khun a vesnici “dlouhokrkých” Karenů. Večer vyrazíme do ulic Chiang Mai vítat nový rok. Ráno vyjedeme nad město k chrámu Doi Suthep, který je právem nazýván nejkrásnějším chrámem severu. S Chiang Mai se rozloučíme procházkou kolem chrámů Wat Phra Singh a Wat Chedi Luang, nakoupíme suvenýry a nasedneme do nočního busu na jih.

12.-13. den

Dva dny strávíme v poklidné Delfíní zátoce v národním parku Khao Sam Roi Yod. Kromě lenošení na pláži můžeme vyplout na moře v kajaku nebo rybářské lodi a podívat se na nedaleký opičí ostrov Ko Thalu obydlený makaky, doplout na nepřístupné pláže anebo se vydat k obrovským jeskyním Tham Phraya Nakhon a Tham Sai.

14. den

Přejezd do Bangkoku a odlet domů.

Ubytování

Ubytování je zajištěno v penzionech a hotýlcích ve dvoulůžkových pokojích. Sprcha a záchod jsou na pokoji, na postelích jsou vždy lůžkoviny. Standardním vybavením pokoje je klimatizace nebo větrák. Kvalitu očekávejte nad asijským standardem, tj. žádní švábi, čisto a útulno. Během treku za horskými kmeny budeme 2x nocovat společně na matracích ve tradičním domě, lůžkoviny a moskytiéra budou přichystány.

Strava

V ceně zájezdu jsou zahrnuty snídaně, které budou zpravidla podávány v místě ubytování nebo zaskočíte s průvodcem někam na snídani poblíž. Na výběr bude tradiční thajská kuchyně i evropská klasika. V době oběda a večeře bude vždy možné navštívit restauraci i stánky s ovocem či drobným občerstvením a ochutnat něco z místních dobrot. Thajská kuchyně patří k těm nejchutnějším v jihovýchodní Asii. Můžete se těšit na fantasticky kořeněné pokrmy z hovězího, vepřového a kuřecího masa. Na své si přijdou i milovníci ryb a mořských plodů. Opravdovým gurmánským zážitkem jsou večerní tržnice s nepřeberným množstvím thajských dobrůtek, během zájezdu je několikrát navštívíme. Na denním pořádku je samozřejmě konzumace čerstvého ovoce. Pokud se vám zasteskne po evropských chutích, můžete navštívit pekárnu anebo skočit na pizzu či hamburger ve fast foodu. Drobné svačinky lze koupit také v místních supermarketech. Během treku za horskými kmeny budeme mít zajištěnou plnou penzi.

Doprava

Nástupní místo: Bangkok

Cena letenky není zahrnutá v ceně zájezdu. Jejich cena v průběhu roku kolísá, proto částka uváděná u zájezdu je pouze orientační. Jakmile je přihlášeno dostatek účastníků pro realizaci zájezdu, poptáme letenky a zvolíme optimální variantu, obvykle nejvýhodnější na trhu. Vzhledem k tomu, že lhůta pro potvrzení rezervace a zaplacení letenky je obvykle velmi šibeniční (leckdy i méně než 24 hodin), mohou u nás klienti zaplatit zálohu na letenky ve výši uvedené orientační ceny, kterou po zakoupení letenek vyúčtujeme a případný přeplatek vrátíme či převedeme do plateb k zájezdu (vždy dle domluvy). V případě dražších letenek vždy kontaktujeme klienty a žádáme je o souhlas se zakoupením ještě před potvrzením rezervace. Naší nabídky využívá drtivá většina klientů, přesto ale umožňujeme zakoupit si i vlastní letenky (s využitím různých věrnostních programů nebo vlastním itinerářem letu), při jejich nákupu je však dobré konzultovat itinerář letu s CK a hlavně si potvrdit realizaci zájezdu (dosažení minimálního počtu účastníků). Podrobnosti k letecké dopravě naleznete ve Všeobecných podmínkách pro zajištění letenek.

Na místě se budeme přesouvat autobusy, taxíky, vlaky a mikrobusy.

Nástupní místa

Náročnost

Jedná se o pohodovou expediční akci, jejíž náročnost spočívá především v pohybu ve zcela jiných klimatických a kulturních podmínkách, než jsme zvyklí ze střední Evropy. Čeká nás návštěva nejzajímavějších památek severního Thajska, trek v džungli a horské oblasti i relax na plážích Thajského zálivu. Přesuny po Thajsku budou zajištěny převážně místní dopravou (minibusy, autobusy, vlak, taxi). V oblasti hor využijeme auto s řidičem, který zároveň funguje jako místní průvodce. Část programu je zajištěna ve spolupráci s thajskými turistickými agenturami. Pro absolvování zájezdu nepotřebujete žádné speciální vybavení, vystačíme si s klasickým turistickým vybavením, které běžně používáte v létě.

Třídenní trek v horách
Jedná se o lehkou turistiku s častými zastávkami zpestřenou návštěvou domorodých vesnic, koupáním ve vodopádech či raftováním na klasických a bambusových raftech. Během treku navštívíme orchidejovou a motýlí farmu a také sloní tábor, kde si můžeme vyzkoušet krmení slonů. Stravování i nocleh bude zajištěn, takže výlet můžete absolvovat „nalehko“ jen s věcmi běžné potřeby. Na trek není potřeba žádné speciální vybavení, pokud jste zvyklí používat trekové hole, můžete je přibalit. 

Další info

Zavazadlo
Doporučujeme dobrý batoh, do kterého se vám vše pohodlně vejde a který se dobře nosí. Kufr pro tento zájezd není příliš vhodný. Zabalte si sebou co nejméně věcí, jedete do tropických oblastí, kde vám stačí dvě trika.

Velikost skupiny
Tento zájezd je určen pro komorní skupinu, díky které snadno splyneme a můžeme využívat místních dopravních prostředků. Kapacita je 11 účastníků + 1 průvodce.

Peníze
Doporučujeme mít u sebe alespoň 250 - 300 USD.

Cestovní doklady
K této cestě potřebujete cestovní pas platný nejméně 6 měsíců po návratu z Thajska s minimálně dvěma volnými stránkami vedle sebe. Občané ČR nepotřebují ke vstupu do Thajska turistická víza, délka pobytu však nesmí přesáhnout 30 dnů. Imigrační úředník udělí do cestovního pasu vstupní razítko opravňující cestovatele k pobytu v Thajsku po dobu 30 dnů. Je třeba překontrolovat povolenou dobu pobytu ihned po obdržení razítka. Po příletu (resp. zpravidla již v letadle) také vyplníte příletovou kartu, kterou předáte na přepážce pasové kontroly.

Očkování
Navštivte svého cestovního lékaře, centrum cestovní medicíny či krajskou hygienickou stanici, aby vám předepsali povinná očkování pro tento kout světa. Připravte se na výdaje za vakcinaci minimálně proti žloutenkám, břišnímu tyfu a tetanu. Neočkujte se, dokud nemáte od prodejny zájezdu potvrzeno, že se zájezd uskuteční.
Ostatní podrobné pokyny k zájezdu (tzv. rodokaps) obdržíte v dostatečném předstihu tak, abyste se mohli na zájezd v klidu připravit. Nejpozději však týden před odjezdem.

Podobné zájezdy

Bali a Lombok pohodově

Bali a Lombok pohodově

22. 8. - 6. 9. 2023 Chci to vidět
Bali, Lombok a Jáva

Bali, Lombok a Jáva

9. 9. - 1. 10. 2023 Chci to vidět
Filipíny

Filipíny

19. 2. - 6. 3. 2024 Chci to vidět
Japonsko

Japonsko

19. 11. - 5. 12. 2023 Chci to vidět
Silvestr na Bali

Silvestr na Bali

29. 12. - 12. 1. 2024 Chci to vidět
Srí Lanka

Srí Lanka

3. 12. - 17. 12. 2023 Chci to vidět
To nejlepší z Taiwanu

To nejlepší z Taiwanu

26. 11. - 11. 12. 2023 Chci to vidět