Vánoce a silvestr v severním Thajsku

Za zážitky bez obav

Vánoce a silvestr v severním Thajsku

18 dní / 37 800 Kč
výběr zájezdu
 Zvolte typ zájezdu
Destinace
 Zvolte destinaci
Termín
Odjezd
+/-
Návrat
+/-
Cena
Cena od
Cena do
Ubytování

Strava

Doprava


Náročnost
Náročnost

Termíny

16. 12. - 2. 1. 2025
č. zájezdu: 225398A-01
cena 37 800 Kč
Nominace odeslána Vaše nominace byla úspěšně odeslána do našeho systému. Děkujeme za zájem.

nalehko do hor i do džungle, pohodička na pláži, skvělá kuchyně i památky Unesco

Barvy, vůně a všudypřítomné úsměvy - to jsou první dojmy z návštěvy Thajska. Pestré buddhistické chrámy, oranžová roucha mnichů a vonné tyčinky. Ulice plné stánků s exotickými dobrotami, smějící se Thajci, rušné noční tržnice, ale také prosté vesnice horských kmenů daleko na severu. Okouzlující atmosféra památek z dávné historie Siamu, dechberoucí horské scenérie a úžasný mikrosvět asijské džungle. K tomu písčité pláže, teplé moře Thajského zálivu a malebné liduprázdné ostrůvky. A jako třešnička na dortu výtečná kuchyně jihovýchodní Asie. To je Thajsko - malý ráj na zemi.

Náš zájezd se vyhýbá mnohým turisticky "profláklým" místům a zaměřuje se na méně známá, ale o to zajímavější místa. Horské kmeny na severu země a zacházení se slony jsou v Thajsku kontroverzní témata, proto záměrně spolupracujeme výhradně s agenturami, které se slony i horskými kmeny zacházejí eticky a společensky odpovědně.Cena zahrnuje

Cena nezahrnuje

  • zpáteční letenku v ceně od cca 25.000 Kč (včetně tax)
  • vstupné do památkových objektů a muzeí dle vlastní volby
  • vstupné do NP Sam Roi Yod (cca 160 Kč)

Průvodci

Ondrej Čechvala

16. 12. - 2. 1. 2025 / č.zájezdu 225398A-01

Fotím, abych mohl cestovat a cestuji abych mohl fotit. Tak nějak bych se ve zkratce popsal. Kolem těchto dvou vzájemně propojených činností se točí můj život. Primárně fotím svatby a rodiny, a ve zbylém čase pak chodím po světě - či už s kamarády, sám anebo jako kudrnovský průvodce. Původem jsem z ...

Dozvědět se více

Videa

Program zájezdu

1.-2. den

Přílet do Chiang Mai přezdívaného “Růže severu”. Večerní seznámení se skvělou thajskou kuchyní. Druhý den ráno vyjedeme fakultativně nad město k chrámu Doi Suthep, který je právem nazýván nejkrásnějším chrámem severu. Po obědě si prohlédneme staré opevněné město a starobylé chrámy z období říše Lanna. Alternativně se můžete zúčastnit kurzu vaření, kde vás mistři thajské kuchyně zasvětí do celého procesu vzniku nejslavnejších jídel od nákupu surovin až po finální dobrotu.

3. den

Čeká nás den strávený v národním parku Doi Inthanon. Naší první zastávkou bude sloní rezervace, kde celé dopoledne strávíme ve společnosti těchto majestátních zvířat. Seznámíme se s jejich hravou, zvědavou a společenskou povahou a dozvíme se také něco o jejich historii a ochraně. Pokud budou mít sloni náladu, dopřejeme si s nimi osvěžující koupel v řece. Odpoledne budeme poznávat na naučných stezkách rozmanitou přírodu národního parku a na závěr pohlédneme na severní Thajsko z nejvyššího bodu země, hory Doi Inthanon (2.565 m). Na noc se vrátíme do našeho ubytování v Chiang Mai.

4.-6. den

Následující tři dny se budeme pohybovat v horách Chiang Dao, pod třetí nejvyšší horou Thajska. Čekají nás nenáročné treky, působivé výhledy na zvlněnou thajskou krajinu, ale především vhled do života horských etnik, která jsou jedinečná svou kulturou, tradicemi, vírou a pestrými kroji. Nahlédneme do života lidí z kmenů Lisu, Akha, Palong, Lahu a Karen. Po celou dobu nás bude doprovázet místní průvodce, který nás také zasvětí do výroby typických severothajských pochoutek.

7.- 8. den

Na další dvě noci se naší základnou stane rušné město Chiang Rai. Nejedná se o typickou turistickou destinaci, a proto oceníme autenticitu místního života a také skvělou noční tržnici. Sedmý den navštívíme thajské čajové plantáže v oblasti Mae Salong, které se každým rokem důrazněji hlásí o své místo v žebříčku nejkvalitnějších světových čajů. Poté se vydáme do oblasti Zlatého trojúhelníku, kde se stýkají hranice Thajska, Myanmaru a Laosu. V oblasti proslulé pěstováním opia můžeme sednout na loďku, přejet Mekong a nahlédnout do LAOSU. Cestou z pohraničí navštívíme sněhově bílý a pohádkově zdobený chrám Wat Rong Khun.

9. den

Čeká nás další méně navštěvovaná oblast, kde budeme mít zázemí v půvabném městečku Lampang. Vrcholem této části programu bude návštěva fascinujícího komplexu pagod Wat Chalermprakiat vystavěného přímo na vrcholcích vápencových skal.

10.-12. den

Navštívíme starobylé město Ayutthaya (UNESCO), které bylo po 400 let hlavním městem Siamu. Dalším historickým zastavením bude rozsáhlý chrámový komplex Sukhothai (UNESCO) pamatující zlatý věk thajské civilizace. Sukhothai můžeme prozkoumávat ze sedla půjčeného bicyklu.

13. - 15. den

Navštívíme Bangkok - “Město andělů”. Hlavní město Thajska a také jednu z nejrušnějších metropolí světa. Bangkok na nás v koncentrované podobě vychrlí všechno, čím je Thajsko známé. Zažijeme rušné čtvrti plné barevných stánků a lidí prodávajících všechno od výmyslu světa. Nadzemkou se přesuneme do moderního Bangkoku a budeme mít pocit jako bychom se ocitli v jiném světě. Prohlédneme si královský palác, chrám na Zlaté hoře, originální dům tajemného obchodníka s hedvábím a architekta Jima Thompsona a nakonec povečeříme v proslulých ulicích čínské čtvrti. K cestě po Bangkoku také hojně využijeme unikátní lodní dopravu po řece Chao Praya a přilehlých kanálech.

16. - 18. den

Dva dny strávíme v poklidné Delfíní zátoce v národním parku Khao Sam Roi Yod. Kromě lenošení na pláži se vydáme na trek k obrovské jeskyni Tham Phraya Nakhon, vyplujeme loďkou na prohlídku místní přírody a nakonec vystoupáme na vyhlídkový vrchol s fascinujícími pohledy na okolitou krajinu a moře. Přejezd do Bangkoku. Odlet do Evropy.

Ubytování

Ubytování je naplánováno v penzionech a hotýlcích ve dvoulůžkových pokojích. Sprcha a záchod jsou na pokoji, na postelích jsou vždy lůžkoviny. Standardním vybavením pokoje je klimatizace nebo větrák. Kvalitu očekávejte nad asijským standardem, tj. žádní švábi, čisto a útulno. Během dvoudenní návštěvy horských kmenů budeme bydlet autenticky a to ve velmi primitivních podmínkách se studenou vodou a pravděpodobně bez elektřiny.

Strava

V ceně zájezdu jsou zahrnuty snídaně, které budou zpravidla podávány v místě ubytování nebo zaskočíte s průvodcem někam na snídani poblíž. Na výběr bude tradiční thajská kuchyně i evropská klasika. V době oběda a večeře bude vždy možné navštívit restauraci i stánky s ovocem či drobným občerstvením a ochutnat něco z místních dobrot. Thajská kuchyně patří k těm nejchutnějším v jihovýchodní Asii. Můžete se těšit na fantasticky kořeněné pokrmy z hovězího, vepřového a kuřecího masa. Na své si přijdou i milovníci ryb a mořských plodů. Opravdovým gurmánským zážitkem jsou večerní tržnice s nepřeberným množstvím thajských dobrůtek, během zájezdu je několikrát navštívíme. Na denním pořádku je samozřejmě konzumace čerstvého ovoce. Pokud se vám zasteskne po evropských chutích, můžete navštívit pekárnu anebo skočit na pizzu či hamburger ve fast foodu. Drobné svačinky lze koupit také v místních supermarketech. Během treku za horskými kmeny budeme mít zajištěnou plnou penzi.

Doprava

Nástupní místo: Chiang Mai
Výstupní místo: Bangkok

Cena letenky není zahrnutá v ceně zájezdu. Jejich cena v průběhu roku kolísá, proto částka uváděná u zájezdu je pouze orientační. Jakmile je přihlášeno dostatek účastníků pro realizaci zájezdu, poptáme letenky a zvolíme optimální variantu, obvykle nejvýhodnější na trhu. Vzhledem k tomu, že lhůta pro potvrzení rezervace a zaplacení letenky je obvykle velmi šibeniční (leckdy i méně než 24 hodin), mohou u nás klienti zaplatit zálohu na letenky ve výši uvedené orientační ceny, kterou po zakoupení letenek vyúčtujeme a případný přeplatek vrátíme či převedeme do plateb k zájezdu (vždy dle domluvy). V případě dražších letenek vždy kontaktujeme klienty a žádáme je o souhlas se zakoupením ještě před potvrzením rezervace. Naší nabídky využívá drtivá většina klientů, přesto ale umožňujeme zakoupit si i vlastní letenky (s využitím různých věrnostních programů nebo vlastním itinerářem letu), při jejich nákupu je však dobré konzultovat itinerář letu s CK a hlavně si potvrdit realizaci zájezdu (dosažení minimálního počtu účastníků). Podrobnosti k letecké dopravě naleznete ve Všeobecných podmínkách pro zajištění letenek.

Na místě se budeme přesouvat autobusy, taxíky, vlaky a mikrobusy, tuk-tuky.

Nástupní místa

Náročnost

Jedná se o pohodovou expediční akci, jejíž náročnost spočívá především v pohybu ve zcela jiných klimatických a kulturních podmínkách, než jsme zvyklí ze střední Evropy. Ve městech i horách obvykle ujdeme kolem 7-10 kilometrů.  Čeká nás návštěva nejzajímavějších památek severního Thajska, trek v džungli a horské oblasti i relax na plážích Thajského zálivu. I při nenáročných túrách však můžete počítat se zvýšenou zátěží kvůli vytrvalému slunci a vysoké vzdušné vlhkosti. Měli byste se také připravit na delší chůzi thajskými městy, kde vás ale čeká odměna v podobě pozorování všudypřítomného místního života a různých nečekaných až bizarních situací. Přesuny po Thajsku budou zajištěny převážně místní dopravou (minibusy, autobusy, vlak, taxi). V oblasti hor využijeme auto s řidičem, který zároveň funguje jako místní průvodce. Část programu je zajištěna ve spolupráci s thajskými turistickými agenturami. Pro absolvování zájezdu nepotřebujete žádné speciální vybavení, vystačíme si s klasickým turistickým vybavením, které běžně používáte v létě.

Třídenní trek v horách
Jedná se o lehčí turistiku s častými zastávkami zpestřenou návštěvou domorodých vesnic a raftováním na bambusových vorech. Jakási základní fyzička, radost z chůze a pohybu se předpokládá. Jelikož stravování i nocleh bude zajištěn, výlet můžete absolvovat „nalehko“ jen s věcmi běžné potřeby zabalenými do batohu 20-30 l. Na trek není potřeba žádné speciální vybavení, pokud jste zvyklí používat trekové hole, můžete je přibalit. 

Další info

Zavazadlo
Doporučujeme dobrý batoh, do kterého se vám vše pohodlně vejde a který se dobře nosí. Kufr pro tento zájezd není vhodný. Zabalte si s sebou co nejméně věcí, jedete do tropických oblastí, kde vám stačí pár triček.

Velikost skupiny
Tento zájezd je určen pro komorní skupinu, díky které snadno splyneme a můžeme využívat místních dopravních prostředků. Kapacita je 11 účastníků + 1 průvodce.

Peníze
Doporučujeme mít u sebe alespoň 250 - 300 USD.

Cestovní doklady
K této cestě potřebujete cestovní pas platný nejméně 6 měsíců po návratu z Thajska s minimálně dvěma volnými stránkami vedle sebe. Občané ČR nepotřebují ke vstupu do Thajska turistická víza, délka pobytu však nesmí přesáhnout 30 dnů. Imigrační úředník udělí do cestovního pasu vstupní razítko opravňující cestovatele k pobytu v Thajsku po dobu 30 dnů. Je třeba překontrolovat povolenou dobu pobytu ihned po obdržení razítka. Po příletu (resp. zpravidla již v letadle) také vyplníte příletovou kartu, kterou předáte na přepážce pasové kontroly.

Očkování
Navštivte svého cestovního lékaře, centrum cestovní medicíny či krajskou hygienickou stanici, aby vám předepsali povinná očkování pro tento kout světa. Připravte se na výdaje za vakcinaci minimálně proti žloutenkám, břišnímu tyfu a tetanu. Neočkujte se, dokud nemáte od prodejny zájezdů potvrzeno, že se zájezd uskuteční.

Ostatní podrobné pokyny k zájezdu (tzv. rodokaps) obdržíte v dostatečném předstihu tak, abyste se mohli na zájezd v klidu připravit. Nejpozději však týden před odjezdem.

Termíny

16. 12. - 2. 1. 2025
č. zájezdu: 225398A-01
cena 37 800 Kč
Nominace odeslána Vaše nominace byla úspěšně odeslána do našeho systému. Děkujeme za zájem.

Podobné zájezdy

Bali a Lombok pohodově

Bali a Lombok pohodově

18. 8. - 2. 9. 2024 Chci to vidět
Bali, Lombok a Jáva

Bali, Lombok a Jáva

6. 9. - 28. 9. 2024 Chci to vidět
Filipíny

Filipíny

17. 3. - 2. 4. 2025 Chci to vidět
Laos a Kambodža

Laos a Kambodža

10. 1. - 25. 1. 2025 Chci to vidět
Severní Thajsko autenticky

Severní Thajsko autenticky

27. 11. - 14. 12. 2024 Chci to vidět
Silvestr na Bali

Silvestr na Bali

29. 12. - 12. 1. 2025 Chci to vidět
To nejlepší z Taiwanu

To nejlepší z Taiwanu

30. 11. - 15. 12. 2024 Chci to vidět
Vánoce a silvestr na Srí Lance 2024

Vánoce a silvestr na Srí Lance 2024

22. 12. - 5. 1. 2025 Chci to vidět