Slovenský zimní ráj

Za zážitky bez obav

Slovenský zimní ráj

4 dny / 6 300 Kč
výběr zájezdu
 Zvolte typ zájezdu
Destinace
 Zvolte destinaci
Termín
Odjezd
+/-
Návrat
+/-
Cena
Cena od
Cena do
Ubytování

Strava

Doprava


Náročnost
Náročnost

Termíny

1. 2. - 4. 2. 2024
č. zájezdu: 224101-01
cena 6 300 Kč

do království ledu po žebřících a stupačkách

Už jste někdy stoupali visutými žebříky kolem 90-ti metrové hory ledu zamrznutého vodopádu, proplétali se tichými zasněženými „tiesňavami” a roklemi? Ocitli jste se v zajetí skal a ledového království při pochodu po hladině zamrzlé řeky či sledovali z panoramatické vyhlídky majestát zasněžených velehor? Že ne? Tak pojeďte objevit další rozměr malebné oblasti Slovenského ráje! Na své si přijdou všichni milovníci přírody a turisté, ale i rodiny s odrostlejšími školáky (nezbytná je odolnost vůči závratím a jistá chůze). A komu by to nestačilo, může si „šalinó“ zajet do Vysokých Tater až na Štrbské pleso. Bydlet budeme v penzionu v Popradu se zajištěnými snídaněmi, které jsou servírované formou bufetových stolů. Večeře (za příplatek) zajistíme v restauraci přímo na ubytování, případně si zajdeme na halušky. Každý večer se můžete prohřát v termálním Aquaparku.

Cena zahrnuje

Průvodci

Robert "bazi" Bazika

1. 2. - 4. 2. 2024 / č.zájezdu 224101-01

Bazi je prototyp zábavného společníka a zodpovědného parťáka do hor, který má vše dokonale pod kontrolou a plný rukáv alternativ do jakéhokoliv počasí. Kudrnův trakař táhne už od roku 1995, a od té doby na něj nabalil pěknou řádku klientů, kteří opakovaně vyhledávají jeho zájezdy se zárukou družné ...

Dozvědět se více

Miroslav Rafaj

1. 2. - 4. 2. 2024 / č.zájezdu 224101-01

Naprosto osudovou destinací se Ráfkovi stalo Skotsko. Je čestným patriotem snad všech kudrnovských zájezdů do skotských končin a každý rok nevynechá alespoň jednu příležitost své teritorium zkontrolovat (zřejmě kvůli pravidelnému zásobování domácího sklípku skotskou whisky). V krajině porostlé ...

Dozvědět se více

Videa

Program zájezdu

1.–2. den

Podvečerní odjezd z Brna (18:15) přes Staré Město u Uherského Hradiště (druhé nástupové místo) až do Popradu, kam dorazíme hodinu před půlnocí, ubytujeme se. Ráno společně posnídáme a potom bez zbytečného odkládání nastoupíme na první túru do doliny Velký Sokol. Procházkou skrz Ráj se vrátíme zpět k minibusu (zde hospůdka). Pro zájemce přidáme bonusovou dolinu Piecky. V podvečer individuálně vyrazíme za dalším programem (hospůdky s haluškami, odpočinek po túře, večerní koupání v popradském aquaparku).

3. den

Projdeme roklinami Suchá Belá a Malý Kyseľ včetně nádherného Obrovského vodopádu, odpočineme si u středověkého hradiště Klaštorisko a skutečně obrovskou 90-ti metrovou horu ledu osaháme ze žebříků v Sokolí dolině. Pro zájemce pohodovějšího programu nabídneme výlet do Vysokých Tater a túru na Štrbské, Popradské pleso a dál podle sněhu a kondice. Večer se zajedeme „vyvařit“ do pekelně horského dýmajícího termálu Vrbov.

4. den

Po ledu nebo na okolo chodníkem překonáme zamrzlý Prielom Hornádu a vyšplháme až na Tomášovský výhľad. Odpoledne vyrazíme do ČR – příjezd do Brna okolo 20:00 hod.

Ubytování

Bydlení je zajištěno v hotelu Gerlach v centru Popradu. Pokoje jsou standardně dvoulůžkové případně třílůžkové se sociálním zařízením na pokoji. Postele jsou vybaveny lůžkovinami, takže spacák s karimatkou můžete tentokrát nechat doma. Rozdělení na pokoje provede průvodce po příjezdu s přihlédnutím k vašim přáním.

Strava

Po dobu našeho pobytu budete mít zajištěny snídaně přímo v hotelové restauraci PANORAMA s luxusní vyhlídkou na Vysoké Tatry. Ty jsou servírovány formou bufetových stolů, výběr je široký a je možno bohatě posnídat. Zajistíme i čaj do termosek. Během dne si každý zajišťuje stravu sám. Večeře doporučujeme si objednat přímo na místě rovněž v této restauraci. Poslední roky zde vaří velmi slušně, připravují nám společné jídlo, které je velmi chutné, porce dostatečné (polévka + druhé jídlo) a cena nehotelová. Pokud budete chtít absolvovat i večerní program, na hledání vhodných restaurací po městě ani nebude čas.

Doprava

Pro zajištění dopravy na tento zájezd si vystačíme s vlastním vozovým parkem. I přesto, že vlastníme mikrobusy pro 8 pasažérů, pro větší komfort na cestách obsazujeme jen 7 sedadel.

Nástupní místa

Brno - OD Tesco / Staré Město

Náročnost

Program je postaven tak, aby ho zvládl každý průměrně zdatný turista, kterému se nezamotá hlava a neroztřesou kolena na vyšším žebříku či stupačkách. Visuté stupačky a žebříky nad srázem jsou navíc opatřeny řetězy k přidržení, není se čeho bát. Absolventi obou dolin z denní nabídky musí počítat s celodenní túrou obtížnosti 3. Teploty v dolinách se pohybují celodenně pod bodem mrazu. A kdo by po prvním dnu zjistil, že zimní skotačení v roklinách není jeho šálek čaje? V
tom případě máte v sobotu možnost vyrazit sólo šalinó neboli električkou do Vysokých Tater. Zkouknout okolí Štrbského plesa, zajít na kávičku, něco ostřejšího a kochat se a kochat se …

Další info

Komu doporučujeme
Všem milovníkům zimních krás a vyznavačům turistiky v nefalšovaném zimním království. Znalci Slovenského Ráje potvrdí, jak je tento kout slovenských hor nádherný a jedinečný. Nikde jinde nenajdete takové rokliny a soutěsky s nebetyčnými skalními stěnami po obou stranách. K tomu přidáme fenomén řeky Hornádu, která si „z nepochopitelných důvodů“ zvolila místo pohodlné cesty okolními pláněmi prolomit hradbu hor, aby se po nekonečných klikaticích na druhém konci Slovenského Ráje prodrala ven. Když si ještě představíte, že všechny ty potůčky a strouhy se v zimě změní na skvostné kaskády ledopádů, příměr opravdového zimního Ráje není nadnesený.

Počasí a vybavení
Zpravidla bývá v dolinách kolem 20 – 30 cm sněhu, takže v pohorkách s návleky, které jsou nutností, lze túry dobře absolvovat. Někdy mrazy povolí a ve vyschlých řečištích potůčků se objeví voda. Je dobré klást důraz na nepromokavost pohorek, ne každé přeskočení z kamene na kámen se může povést. A když opět přituhne, můžeme narazit na zledovatělá místa. Není třeba se jich bát, zatím jsme to vždycky zvládli. Nicméně musíme velmi doporučit vybavit se tzv. NESMEKY, což jsou gumové pásky opatřené 2 – 4 ocelovými hroty, které se jednoduše natáhnou na botu a stejně rychle zase sundají. Nesmeky jsou k mání v outdoorových prodejnách, někdy i v supermarketech. Na větší příděly ledu zejména na stupačkách kolem ledopádů je průvodce vybaven cepínem a ledy odstraní. Denně budeme cca 6 – 7 hodin v přírodě, na otevření restaurací na oběd nelze spoléhat, nicméně na konci túry nás zpravidla hospůdka čeká.

Bonusy

Koupání ve čtyřicetistupňové vodě je zaslouženým odpočinkem. Prohřívání kostí po celodenním pobytu v zimní přírodě a následné vyválení se ve sněhu je lepší než finská masáž metličkami. Mohu vřele doporučit. Plavky s sebou.

Skupina
Tento zájezd je určen pro komorní skupinu. Maximální kapacita je 15 účastníků, kterou budou doprovázet navíc 2 průvodci, jeden vpředu určující směr, druhý jístící a dodávající povzbuzení pomalejším.

Doklady
Na Slovensko nám stačí platný občanský průkaz.

Ostatní podrobné pokyny k zájezdu (tzv. rodokaps) obdržíte zhruba 2 týdny před odjezdem.

Podobné zájezdy

Silvestr v rumunském Banátu

Silvestr v rumunském Banátu

26. 12. - 2. 1. 2024 Chci to vidět