Slovenský zimní ráj

Za zážitky bez obav

Slovenský zimní ráj

4 dny
výběr zájezdu
 Zvolte typ zájezdu
Destinace
 Zvolte destinaci
Termín
Odjezd
+/-
Návrat
+/-
Cena
Cena od
Cena do
Ubytování

Strava

Doprava


Náročnost
Náročnost

Termíny

Aktuálně není vypsán termín pro tento zájezd. Je možné, že na něm v tuto chvíli pracujeme nebo s ním v této sezóně nepočítáme. Přesto, pokud jste skupina a máte zájem o individuální termín přímo dle vašich představ, neváhejte nás kontaktovat. Více informací k zájezdům na zakázku zde.
Nominace odeslána Vaše nominace byla úspěšně odeslána do našeho systému. Děkujeme za zájem.

do království ledu po žebřících a stupačkách

Už jste někdy stoupali visutými žebříky kolem 90-ti metrové hory ledu zamrznutého vodopádu, proplétali se tichými zasněženými „tiesňavami” a roklemi? Ocitli jste se v zajetí skal a ledového království při pochodu po hladině zamrzlé řeky či sledovali z panoramatické vyhlídky majestát zasněžených velehor? Že ne? Tak pojeďte objevit další rozměr malebné oblasti Slovenského ráje! Na své si přijdou všichni milovníci přírody a turisté, ale i rodiny s odrostlejšími školáky (nezbytná je odolnost vůči závratím a jistá chůze). A komu by to nestačilo, může si „šalinó“ zajet do Vysokých Tater až na Štrbské pleso. Bydlet budeme v penzionu v Popradu se zajištěnými snídaněmi, které jsou servírované formou bufetových stolů. Večeře (za příplatek) zajistíme v restauraci přímo na ubytování, případně si zajdeme na halušky. Každý večer se můžete prohřát v termálním Aquaparku.

Cena zahrnuje

Videa

Program zájezdu

1.–2. den

Podvečerní odjezd z Brna (17:30) přes Staré Město u Uherského Hradiště (druhé nástupové místo) do Popradu, kam dorazíme po 22 hod, ubytujeme se a půjdeme spát. Ráno společně posnídáme a potom bez zbytečného odkládání nastoupíme na první túru roklinou Piecky. Stoupat budeme po dřevěných lávkách i po žebřících kolem 13 metrového Vel´kého vodopádu. Po polední pauze u středověkého hradiště Kláštorisko sejdeme do hospůdky v osadě Podlesok, kde počkáme na náš minibus (↔ cca 13 km = 5 hod, ↑ 350 m, ↓ 400 m). Pro zájemce přidáme z Kláštoriska
bonusovou dolinu Malý Kysel´ (Piecky + Malý Kysel´↔ cca 16 km = 6,5 hod, ↑ 600 m, ↓ 650 m). Po večeři individuálně vyrazíme za večerním programem (kavárna – bar u našeho penzionu, odpočinek po túře, hospůdky ve městě, večerní koupání v popradském aquaparku).

3. den

Z Podlesku vyrazíme po ledu po zamrzlém Hornádu nebo na okolo chodníkem, po stupačkách a železných mostech překonat Prielom Hornádu vyzdobený krápníky podél řeky. Poté vystoupáme krátkou, ale malebnou Kláštorskou roklinou podél kaskády několika vodo(ledo)pádů opět na Kláštorisko. Odtud po krátkém odpočinku sestoupíme do hospůdky na Podlesku (↔ cca 11 km = 4 hod, ↑ 250 m, ↓ 250 m). Pro zdatnější turisty máme připravenou bombu či bombónek v podobě bonusové Sokolí doliny, kde budeme stoupat sérií žebříků podél 90-ti metrové hory ledu Závojového vodopádu
(Kláštorská + Sokolí dolina ↔ cca 17 km = 7,5 hod, ↑ 700 m, ↓ 700 m). Zájemcům pohodovějšího programu nabídneme individuální výlet „električkou“ do Vysokých Tater na krátkou procházku kolem Štrbského plesa, na kafe či štrůdlíček a dál podle sněhu, ambicí a kondice třeba až na Popradské pleso (↔ cca 9 km). Po večeři se zajedeme „vyvařit“ do pekelně horkého dýmajícího termálu Vrbov.

4. den

Na závěr vystoupáme skvostnou roklinou Suchá Belá, opět po dřevěných lávkách a kaskádou ocelových žebříků podél Mísového, Okénkového a Korýtkového vodopádu (↔ cca 6 km = 3,5 hod, ↑ 350 m, ↓ 350 m). Zájemce o odpočinkovou túru vezmeme na krátký výstup na Tomášovský výhľad (↔ cca 3 km = 1,5 hod, ↑ 130 m, ↓ 130 m) s parádním výhledem na Vysoké Tatry. Poté se stavíme na poslední halušky na Podlesku a po obědě hurá domů. Příjezd do Brna kolem 19-20 hod.

Ubytování

Bydlení je zajištěno v hotelu Gerlach v centru Popradu. Pokoje jsou standardně dvoulůžkové případně třílůžkové se sociálním zařízením na pokoji. Postele jsou vybaveny lůžkovinami, takže spacák s karimatkou můžete tentokrát nechat doma. Rozdělení na pokoje provede průvodce po příjezdu s přihlédnutím k vašim přáním.

Strava

Po dobu našeho pobytu budete mít zajištěny snídaně přímo v hotelové restauraci PANORAMA s luxusní vyhlídkou na Vysoké Tatry. Ty jsou servírovány formou bufetových stolů, výběr je široký a je možno bohatě posnídat. Zajistíme i čaj do termosek. Během dne si každý zajišťuje stravu sám. Večeře doporučujeme si objednat přímo na místě rovněž v této restauraci. Poslední roky zde vaří velmi slušně, připravují nám společné jídlo, které je velmi chutné, porce dostatečné (polévka + druhé jídlo) a cena nehotelová. Pokud budete chtít absolvovat i večerní program, na hledání vhodných restaurací po městě ani nebude čas.

Doprava

Pro zajištění dopravy na tento zájezd si vystačíme s vlastním vozovým parkem. I přesto, že vlastníme mikrobusy pro 8 pasažérů, pro větší komfort na cestách obsazujeme jen 7 sedadel.

Nástupní místa

Náročnost

Program je postaven tak, aby ho zvládl každý průměrně zdatný turista, kterému se nezamotá hlava a neroztřesou kolena na vyšším žebříku či stupačkách. Visuté stupačky a žebříky nad srázem jsou navíc opatřeny řetězy k přidržení, není se čeho bát. Absolventi obou dolin z denní nabídky musí počítat s celodenní túrou obtížnosti 3. Teploty v dolinách se pohybují celodenně pod bodem mrazu. A kdo by po prvním dnu zjistil, že zimní skotačení v roklinách není jeho šálek čaje? V
tom případě máte v sobotu možnost vyrazit sólo šalinó neboli električkou do Vysokých Tater. Zkouknout okolí Štrbského plesa, zajít na kávičku, něco ostřejšího a kochat se a kochat se …

Další info

Komu doporučujeme
Všem milovníkům zimních krás a vyznavačům turistiky v nefalšovaném zimním království. Znalci Slovenského Ráje potvrdí, jak je tento kout slovenských hor nádherný a jedinečný. Nikde jinde nenajdete takové rokliny a soutěsky s nebetyčnými skalními stěnami po obou stranách. K tomu přidáme fenomén řeky Hornádu, která si „z nepochopitelných důvodů“ zvolila místo pohodlné cesty okolními pláněmi prolomit hradbu hor, aby se po nekonečných klikaticích na druhém konci Slovenského Ráje prodrala ven. Když si ještě představíte, že všechny ty potůčky a strouhy se v zimě změní na skvostné kaskády ledopádů, příměr opravdového zimního Ráje není nadnesený.

Počasí a vybavení
Zpravidla bývá v dolinách kolem 20 – 30 cm sněhu, takže v pohorkách s návleky, které jsou nutností, lze túry dobře absolvovat. Někdy mrazy povolí a ve vyschlých řečištích potůčků se objeví voda. Je dobré klást důraz na nepromokavost pohorek, ne každé přeskočení z kamene na kámen se může povést. A když opět přituhne, můžeme narazit na zledovatělá místa. Není třeba se jich bát, zatím jsme to vždycky zvládli. Nicméně musíme velmi doporučit vybavit se tzv. NESMEKY, což jsou gumové pásky opatřené 2 – 4 ocelovými hroty, které se jednoduše natáhnou na botu a stejně rychle zase sundají. Nesmeky jsou k mání v outdoorových prodejnách, někdy i v supermarketech. Na větší příděly ledu zejména na stupačkách kolem ledopádů je průvodce vybaven cepínem a ledy odstraní. Denně budeme cca 6 – 7 hodin v přírodě, na otevření restaurací na oběd nelze spoléhat, nicméně na konci túry nás zpravidla hospůdka čeká.

Bonusy

Koupání ve čtyřicetistupňové vodě je zaslouženým odpočinkem. Prohřívání kostí po celodenním pobytu v zimní přírodě a následné vyválení se ve sněhu je lepší než finská masáž metličkami. Mohu vřele doporučit. Plavky s sebou.

Skupina
Tento zájezd je určen pro komorní skupinu. Maximální kapacita je 15 účastníků, kterou budou doprovázet navíc 2 průvodci, jeden vpředu určující směr, druhý jístící a dodávající povzbuzení pomalejším.

Doklady
Na Slovensko nám stačí platný občanský průkaz.

Ostatní podrobné pokyny k zájezdu (tzv. rodokaps) obdržíte zhruba 2 týdny před odjezdem.

Podobné zájezdy

Silvestr v rumunském Banátu

Silvestr v rumunském Banátu

26. 12. - 2. 1. 2025 Chci to vidět