Slovinsko MTB - pro bajkery

Za zážitky bez obav

Slovinsko MTB - pro bajkery

5 dní / 8 600 Kč
výběr zájezdu
 Zvolte typ zájezdu
Destinace
 Zvolte destinaci
Termín
Odjezd
+/-
Návrat
+/-
Cena
Cena od
Cena do
Ubytování

Strava

Doprava


Náročnost
Náročnost

Termíny

9. 8. - 13. 8. 2023
č. zájezdu: 223901D-01
cena 8 600 Kč

parádní trailové bajkování na pomezí Slovinska a Rakouska

Koroška – slovinský bajkový ráj, zatím čeká na svůj velký boom mezi českými jezdci. V evropském měřítku se přitom zdejší traily těší velké oblibě a už několik let přitahuje zahraniční bajkery. Především Single Trail Park Jamnica nabízí vybroušenou síť singletrailů a lesních cest v nadmořské výšce kolem 1.000 metrů nad mořem. Exkluzivní zážitek slibuje rovněž 6 km dlouhý Underground Trail vedoucí 500 m pod zemí. Připravili jsme zde pro vás dvojí vybroušený program různorodé náročnosti – na své si tedy přijdou jak rekreačnější jezdci (náročnost 3), tak pokročilí fajnšmekři, kteří si libují v jízdě po technicky náročnějších chodnících a sjezdech (náročnost 4–5). I když se dají místní tratě projet i na pevném kole, doporučujeme pro lepší zážitek celoodpruženou verzi. Jako základna nám poslouží příjemný rodinný penzion v malebné vesničce Šentanel, odkud budeme vyrážet do terénu. Navíc vám můžeme zajistit prodloužení víkendu díky zamluvení ubytování na noc před začátkem zájezdu i po jeho skončení. Pokud se necítíte na náročnost tohoto zájezdu, můžete si s námi zajezdit i na lehčí variantě Slovinsko MTB - pro pohodáře

V ceně zájezdu je skutečně poctivá polopenze, z kola se tedy budeme vracet k prohýbajícím se stolům.

Cena zahrnuje

Cena nezahrnuje

  • individuální využití lanovky v areálu Peca / Petzen (4 hodinová permanentka za 24,50 EUR)

Průvodci

Rudolf "rudyson" Růžička

9. 8. - 13. 8. 2023 / č.zájezdu 223901D-01

Světoběžník s „base campem“ v Brně, který vás provede exkluzivními MTB revíry naší planety. Jako aktivní horolezec je i na kole přitahován převážně hornatými destinacemi, kde aktivně vyhledává neviditelné hranice mezi romantikou a extrémem. Přitom je zodpovědný plánovač a neohrožený pohodář se ...

Dozvědět se více

Videa

Program zájezdu

1.–2. den

Nakládka kol a večerní odjezd z Brna. Nočním přejezdem přes Rakousko do Slovinska, kde nás ráno přivítají snídaní a hned poté se seznámíme i s místním SINGLE TRAIL PARKEM JAMNICA u vesničky Koroš (základní varianta: ↔ cca 42 km, ↕ cca 1.350 m; k dispozici je cca 10 variabilních trailů, počet projetých okruhů záleží na každém jezdci).

3. den

Ze základny v Šentanelu vyrazíme přes Breznicu do městečka Prevalje (410 m), odkud začneme stoupat přes Zagrad a Kot při Prevaljah až se dostaneme k Smučarske Koče (765 m). Odtud začíná zhruba 20km dlouhý okruh okolo masivu Uršlja Gora (pro zájemce se zde nabízí možnost zdolat vrchol hory, který rozhodně nedá svých 1.699 výškových metrů zadarmo). Okruh zakončíme posezením a odpočinkem v jedné z gostilnic hlavního města oblasti Ravne na Koroškem (380 m) a poté začneme stoupat přes Stražišče zpět do Šentanelu (680 m). (základní varianta:↔ cca 70 km, cca ↕ 1.500 m).

4.–5. den

Čtvrtý den zájezdu nás zavede do sousedního Rakouska, kde projedeme jeden z nejdelších MTB flow-country trailů v Evropě (délka cca 11 km, v roce 2014 oceněný organizací IMBA), vybudovaný v rámci lyžařského areálu Peca/Petzen (24,50 EUR/4hodinová permanentka na lanovku). Po vydatné dávce rychlosti a adrenalinu si odpočineme v jedné z místních hospůdek a vydáme se zpět na základnu do Šentanelu (základní varianta ↔ cca 30 km, ↕ cca 500 m, nezahrnuje jízdy na flow-trailu). Na konci dne si dopřejeme závěrečnou večeři, naložíme kola a vydáme se přes Rakousko zpět do Brna, kam bychom měli dorazit v ranních hodinách.

Ubytování

Nocovat budeme v příjemném venkovském penzionu ve 2 – 4 lůžkových pokojích. V případě zájmu lze prodloužit ubytování o jednu noc před začátkem i po skončení programu (za příplatek 25 EUR / 680 Kč / os. / noc bez polopenze nebo 40 EUR / 1100 Kč / os. / noc včetně polopenze před příjezdem či za jednotný příplatek 25 EUR / 680 Kč os. / noc po skončení programu - zde je již večeře zahrnuta v ceně zájezdu). Volbu přiobjednání dodatečného ubytování, prosím, zaškrtněte v objednávkovém formuláři.

Strava

V ceně zájezdu je zahrnutá místní polopenze, tedy snídaně a večeře. Naši slovinští hostitelé jsou skutečně proslulí svou pohostinností a skvělou kuchyní, z vyjížděk se tedy budeme vracet k bohaté večeři. Stravování během dne je z vlastních či dokoupených zásob.
V ceně zájezdu je jonťák na každou etapu a 1x energetická tyčinka.

Doprava

Krom společné dopravy autobusem z Brna je volitelně také možnost vlastní dopravy se slevou 700 Kč. Se skupinou se setkáte přímo u penzionu ve vesničce Šentanel (ráno cca v 8:00 hod.). 

Nástupní místa

Brno - Zvonařka

Náročnost

Tato varianta odpovídá stupni č. 4 - 5 z 5 bodové škály. Délka denních etap a převýšení je uvedena v závorce u programu zájezdu. Od průvodce dostanete barevnou mapu a itinerář doporučených cykloetap, přičemž na vyjížďku můžete vyrazit buď individuálně, nebo následovat průvodce, který pojede právě doporučenou trasu.

Volitelně se můžete kdykoliv přidat na program souběžného zájezdu Slovinsko MTB - pro pohodáře a seznámit se například s nedalekým ve světě ojedinělým UNDERGROUND TRAILEM v hornickém městě Mežica – 6 km dlouhá jízda 500 m pod zemským povrchem.

Další info

Doporučený typ kola: celoodpružené horské
Povrch: 50% šotolina a lesní cesty, 35% single traily, 15% asfalt

Přeprava kol
Kola přepravujeme v zaplachtovaném cyklovleku, v němž jsou pevně uchycena do speciálních držáků. Pro úplně 100% ochranu je vhodné kolo chránit vhodným obalovým materiálem.

Elektrokola
Pokud uvažujete vzít si na tento zájezd elektrokolo, tak možnost, zda to jde, je potřeba konzultovat s naší prodejnou zájezdů. Prosím, počítejte také s tím, že u některých ubytovatelů může dojít k nutnosti doplatků za spotřebovanou elektřinu.

Cestovní doklady
Do navštívených zemí nám stačí občanský průkaz. Ten však musí být vybaven strojově čitelnou zónou (dvouřádkový číselný a písmenkový kód).

Ostatní podrobné pokyny k zájezdu (tzv. rodokaps) obdržíte v dostatečném předstihu tak, abyste se mohli na zájezd v klidu připravit. Nejpozději však týden před odjezdem.

Podobné zájezdy

Kitzbühel MTB

Kitzbühel MTB

13. 9. - 17. 9. 2023 Chci to vidět
Salzkammergut Trophy

Salzkammergut Trophy

7. 9. - 10. 9. 2023 Chci to vidět
Slovinsko MTB - pro pohodáře

Slovinsko MTB - pro pohodáře

9. 8. - 13. 8. 2023 Chci to vidět
Švýcarsko - Bernské Alpy MTB

Švýcarsko - Bernské Alpy MTB

3. 7. - 9. 7. 2023 Chci to vidět