Sněžnice Krippenstein - Dachstein

Za zážitky bez obav

Sněžnice Krippenstein - Dachstein

3 dny
výběr zájezdu
 Zvolte typ zájezdu
Destinace
 Zvolte destinaci
Termín
Odjezd
+/-
Návrat
+/-
Cena
Cena od
Cena do
Ubytování

Strava

Doprava


Náročnost
Náročnost

Termíny

Aktuálně není vypsán termín pro tento zájezd. Je možné, že na něm v tuto chvíli pracujeme nebo s ním v této sezóně nepočítáme. Přesto, pokud jste skupina a máte zájem o individuální termín přímo dle vašich představ, neváhejte nás kontaktovat. Více informací k zájezdům na zakázku zde.
Nominace odeslána Vaše nominace byla úspěšně odeslána do našeho systému. Děkujeme za zájem.

Zimní středisko Krippenstein se ostře zvedá nad věhlasnou perlou Solnohradska, městečkem Hallstatt, třpytícím se
v zrcadle stejnojmenného jezera. Právě tudy projedeme k lanovce, která nás vyveze o 1500 výškových metrů výše k na zvlněnou náhorní planinu, kde samotný vyhlídkový vrchol Krippenstein je pouze jedním z několika dvoutisícových kopců rozesetých jako hříbky pod majestátnou třítisícovou „střechou“ nejvyššího vrcholu Hoher Dachstein. Zvlněný profil bývalého ledovcového dna se v posledních letech stal vyhledávaným cílem nejen lyžařů sjezdovkářů, ale přímo centrem zimních „free“ aktivit, mezi něž můžeme počítat i túry na sněžnicích. V zimě se tu „udržuje“ cca 30 km tras na ski-touring, které rádi budeme kopírovat i my. Naše sněžnicové túry povedeme v nadmořské výšce kolem 2.000 m.n.m. po trasách s minimálním rizikem pádu lavin a přizpůsobíme je aktuálnímu počasí. Malebná horská chata Gjaid-Alm (1.783 m.n.m.) nám k tomu bude sloužit jako útulné zázemí. Hlavně nezapomeňte, že při slunečném počasí se zimní turistice nic nevyrovná.

Cena zahrnuje

  • 2x nocleh na horské chatě
  • zpáteční lanovku na Dachstein - Krippenstein
  • horského průvodce
  • pojištění léčebných výloh, úrazové pojištění, pojištění zavazadel, připojištění odpovědnosti
  • zákonné pojištění CK
  • pišingr

Cena nezahrnuje

  • společnou dopravu mikrobusem z Brna (za příplatek 1.700 Kč)
  • sněžnicové a lavinové vybavení

Videa

Program zájezdu

1. den

Ranní odjezd z Brna, polední příjezd přes Hallstatt do Obertraunu. Výjezd lanovkou na Krippenstein, ubytování na chatě Gjaid Alm. Odpolední kratší výšlap na visutou rampu Five Fingers s dechberoucími výhledy na Hallstattské jezero a okolní horská panoramata (6km, 300m nahoru, dolů).

2. den

Celodenní okružní túra k úpatí nejvyššího vrcholu Hoher Dachstein (2.995 m.n.m.), na horskou chatu Simonyhutte (2.203 m.n.m.) a zpět (↔ 13 km, 450m nahoru, dolů).

3. den

Půldenní okružní výšlap ke žraločí vyhlídce Dachsteinhai a na vyhlídkový vrchol Daumelkogel (2.001 m.n.m.). Odpolední sjezd lanovkou do Obertraunu, večerní příjezd do Brna (cca v 19 hod).

Ubytování

Nocovat budeme na útulné horské chatě Glaid na společném nocležišti pro 10 osob (lagerzimmer). Na pokoji bude teplo, ale je nutné vzít si vlastní spací pytel. Toalety jsou k dispozici v přízemí a v 1. patře. Společná umývárna se sprchou a teplou vodou v přízemí a také sauna za příplatek (v nadmořské výšce 1.700 m), ve které si odpočinout si po horské túře. WLAN je v celém domě zdarma. V chatě zajistíme i prostor pro usušení bot.

Strava

Na chatě je možné objednat snídani i večeři převážně s regionálních produktů (samozřejmě s vegetariánskou alternativou). Nechybí ani pivo Obertrumer a Rieder, rakouská vína a džusy, cider a na závěr dobrá pálenka - z Rabl in der Gschwandt a ze Samerhofu v Kirchhamu. Cena za snídani 12 EUR, za polopenzi pak 26 EUR.

Doprava

Vlastní: individuální příjezd vlastním vozem do vesnice Obertraun. Sraz v cca 12:00. 

Mikrobusy: dopravu naším mikrobusem z Brna do Rakouska a zpět vám zajistíme za příplatek 1.700 Kč/osoba. Odjezd v 7:00 ráno. Minimální počet zájemců pro realizaci je 6. Pro zajištění dopravy na tento zájezd si vystačíme s vlastním vozovým parkem.

Nástupní místa

Náročnost

Sněžnicové vybavení je nutné zajistit si předem sami. (sněžnice, teleskopky nebo lyžařské či běžkařské hole s velkými košíčky, kvalitní zimní boty nejlépe pohorky a návleky na ně) Nevlastníte-li některou součást vybavení, je možné si ji za speciální ceny půjčit v naší půjčovně. (nutná rezervace nejpozději 7 dní předem a osobní vyzvednutí v Brně na prodejně zájezdů). Zájezdu je možné se zúčastnit i bez předchozí zkušenosti se sněžnicemi, který zvládne i průměrně zdatný člověk, jež alespoň provozuje turistiku nebo rekreační sport.

Poslední roky sněhových přídělů ubývá i tady. Bývá tak do 30–50 cm sněhu a někde může být sníh vyfoukán až na kámen (což nevadí, sněžnice vyzujeme a frčíme dál). Může však přijít zima s metrem sněhu, na závětrných svazích i víc. Na sněžnicích lze vše zvládnout v pohorkách s návleky, které jsou nutností. Denně budeme cca 6–7 hodin v přírodě, při dobrém počasí jsou o víkendech otevřené horské chaty na hřebeni a zpříjemní nám polední pauzu. Program je postaven tak, aby ho zvládl každý průměrně zdatný turista, který dovede trochu máknout do kopce, snese trochu toho foukání na hřebeni a na túru si přibalí termosku a jednu sadu funkčního prádla na převlečení na chatě. Teploty se pohybují celodenně pod bodem mrazu.

Další info

Pro koho je zájezd určen
Všem milovníkům zimních krás a vyznavačům horské turistiky v nefalšovaném zimním království, kteří vědí, že za tu trochu námahy, drsnění a ošlehané tváře budou odměněni nenahraditelnými zážitky a vjemy zasněžených horských panoramat. Taky si přijdou na své ti, kdo si dokáží vychutnat ten zasloužený pocit roztávání v teple horské chaty
u horkého, voňavého a přiměřeně přeslazeného čaje s rumem.

Proč sněžnice
…když třeba na běžkách či skialpech můžu navíc z kopce sklouznout? Ne každý je vyznavač prošlapávání stopy v hlubším sněhu. A co když sníh najednou „dojde“? Většina tras se naopak na úbočích svahů během zimy změní v tvrdou zledovatělou krustu, kde na botách ani běžkách neuspějete, o ostřejších stoupáních nemluvě. Právě tehdy přicházejí na pomoc sněžnice. Lehký pomocník, kterého obujete a zase sundáte za pár sekund a na batohu jej skoro nepocítíte na rozdíl od několikakilové (a „sakramentsky“ drahé) skialpové výbavy. Spolu s teleskopickými holemi bude stoupání do kopců stejně jako sestupy na sněžnicích „zábavou a hrou“. Pohyb na sněžnicích není nijak složitý. Klasický pohyb se dá přirovnat k chůzi malého dítěte v nazouvácích dospělých. Není třeba zvedat nohu nad úroveň sněhu, ale pouze jí pohybovat vpřed. Díky zvednutým špicím sněžnic je tento pohyb mnohem snadnější a na sněžnici nenabíráme žádný sníh. Dnešní sněžnice jsou moderní konstrukce s několika hroty nejen ve špici plastového rámu. Vaše pohorky jsou pásky upnuty do „vázání“, které má vepředu otočný kloub a volně se zvedající patu (jako na běžkách). Časy starých sněžnic ze stočené hliníkové trubky a špagáto-koženého „výpletu“ jsou dávno pryč.

Lavinové nebezpečí
Lavinové nebezpečí v této oblasti nelze podcenit. My se musíme snažit riziko zasažení lavin minimalizovat. Lavinových žlebů je zde několik. Proto raději ujdeme nějaký kilák navíc, abychom se jim obloukem vyhnuli. Na náhorní plato budeme stoupat po vrcholu hřbetu a ne po úbočí. Průvodce bude vybaven GPS navigací, aby kontroloval pozici skupiny během celé túry, zejména za snížené viditelnosti. Přesto, laviny jsou nevyzpytatelné, proto doporučujeme se vybavit lavinovým setem (lavinový vyhledávač, lopata a sonda). Jde o moderní set, který není ani objemný, ani těžký a může zachránit život váš či ostatních členů skupiny. Je také nutností sledovat aktuální stav lavinového nebezpečí několik dní před akcí na http://www.lawine.at/. V případě lavinové nebezpečí stupně 3 a vyšším je lavinová výbava povinností. Vezměte prosím na zřetel, že můžeme z důvodu vysokého lavinového nebezpečí či extrémně nepříznivé předpovědi počasí akci zrušit jen den, dva před odjezdem a přeložit ji na pozdější termín. Zdraví a bezpečnost našich klientů je nám nade vše.

Skupina
Maximální kapacita je 9 účastníků, kterou bude doprovázet 1 průvodce.

Cestovní doklady
Pro tuto cestu nám postačí platný občanský průkaz. 

Ostatní podrobné pokyny k zájezdu (tzv. rodokaps) obdržíte v dostatečném předstihu tak, abyste se mohli na zájezd v klidu připravit. Nejpozději však týden před odjezdem.

Termíny

Aktuálně není vypsán termín pro tento zájezd. Je možné, že na něm v tuto chvíli pracujeme nebo s ním v této sezóně nepočítáme. Přesto, pokud jste skupina a máte zájem o individuální termín přímo dle vašich představ, neváhejte nás kontaktovat. Více informací k zájezdům na zakázku zde.
Nominace odeslána Vaše nominace byla úspěšně odeslána do našeho systému. Děkujeme za zájem.

Podobné zájezdy

Zimní Schneeberg na sněžnicích

Zimní Schneeberg na sněžnicích

14. 2. - 16. 2. 2025 Chci to vidět