Sněžnice na Tauplitzalm

Za zážitky bez obav

Sněžnice na Tauplitzalm

3 dny
výběr zájezdu
 Zvolte typ zájezdu
Destinace
 Zvolte destinaci
Termín
Odjezd
+/-
Návrat
+/-
Cena
Cena od
Cena do
Ubytování

Strava

Doprava


Náročnost
Náročnost

Termíny

Aktuálně není vypsán termín pro tento zájezd. Je možné, že na něm v tuto chvíli pracujeme nebo s ním v této sezóně nepočítáme. Přesto, pokud jste skupina a máte zájem o individuální termín přímo dle vašich představ, neváhejte nás kontaktovat. Více informací k zájezdům na zakázku zde.
Nominace odeslána Vaše nominace byla úspěšně odeslána do našeho systému. Děkujeme za zájem.

„Návykový“ český ostrov zimních aktivit uprostřed Rakouska s nadstandarním komfortem ubytování

Horská pláň Tauplitzalm s náhrdelníkem několika smaragdových jezer, horských chat, salaší hraje vzrušujícím kouzlem i v zimním období, kdy se změní na “rodinné” lyžařské centrum zasazené do šperku okolních dvoutisícových kopců. V tomto neobyčejně malebném koutu Rakouska vám nabídneme poctivý dvou a půl denní program sněžnicových túr s průvodcem. Túry povedeme po zimních skitouring-ových trasách s minimálním rizikem lavinového nebezpečí. A to vše v období prvního závanu jara, kdy si budete moci dosyta vychutnat přicházející sílu slunečních paprsků. K tomu vám připravíme zázemí, kde se budete cítit vskutku jako doma. Ubytujeme v nadstandardně komfortní „české“ horské chatě hotelového typu, kde si vychutnáte nejen tradiční českou téměř
plnou penzi (české menu, rohlíčky z místní pekárny, polední polévku, čepovanou Plzničku…), ale oceníte také velmi příjemné české ceny a personál. POZOR! Návštěva tohoto překrásného místa je velmi návyková. Čtyři z pěti návštěvníku se sem vrací, nejen v zimě. Komu by se sobotní túra zdála náročná, může si naordinovat kratší půldenní sněžnicový či pěší výšlap, nebo si také můžete ke sněžnicím přibalit běžky a strávit část pobytu na 10 km běžkařském okruhu (v ceně pobytu) vedeném přímo na zdejší horské pláni kolem zamrzlých jezer. Přivítáme i vyznavače klasického lyžování, kteří by chtěli poznat zdejší malebné středisko se 40 kilometry upravených sjezdovek, připravených pro schopné lyžaře i pro první krůčky capartů. U vleků je i půjčovna lyžařského vybavení. Hlavně, abychom si všichni užili té správné porce zimních radovánek a pohody. Cestujeme v malé skupině do 10 účastníků.

Cena zahrnuje

  • 2x nocleh na horské chatě
  • polopenzi
  • horského průvodce
  • pojištění léčebných výloh, úrazové pojištění, pojištění zavazadel, připojištění odpovědnosti
  • zákonné pojištění CK
  • pišingr

Cena nezahrnuje

  • společnou dopravu mikrobusem z Brna (za příplatek 1.600 Kč)
  • sněžnicové a lavinové vybavení

Videa

Program zájezdu

1. den

Ranní odjezd z Brna. Na poledne vyjedeme mýtnou silnicí až nahoru na horskou planinu Tauplitzalm. Odpoledne vyrazíme kolem na nenáročnou kratší okružní trasu s výhledy na třítisícový Dachstein, dvoukilometrovou homoli Grimming a zpět k salaším na Tauplitzalm a pivečku v útulné hospůdce. Po ubytování a večeři si povíme něco o zimních výstupech a pohybu na sněžnicích.

2. den

Po bohaté snídani si vyšlápneme na celodenní túru podél zamrzlých horských jezer Steiersee a Schwarzensee k stejně malebným horským loukám Leistalm (14km, 300m nahoru, dolů) a stejnou cestou zpět, takže túru lze libovolně zkrátit.

3. den

Dopoledne podnikneme kratší výstup na vyhlídkový vrchol Lawinenstein (1965 m.n.m.) s dechberoucími výhledy na sousední masiv Dachsteinu i malebný kout městečka Bad Aussee a přilehlého jezera Grundlsee. Po polední polévce se vydáme domů do Brna (příjezd kolem 19 hod).

Ubytování

Nocovat budeme na komfortní horské chatě hotelového typu Haus Alpin, kde jsou k dispozici 4 lůžkové pokoje (povlečení a ručník v ceně) s umyvadlem, moderní prostorné sprchy a WC jsou na chodbě. Velká jídelna, TV místnost, herna se stolním tenisem a kulečníkem, zdarma připojení k WiFi. Lyžárna, sušárna, sauna, zdarma voucher na 10 km udržovaný běžkařský okruh pro klasiky i bruslaře. Jednodenní skipass za cca 1300 Kč.

Strava

V ceně zájezdu je téměř plná penze (snídaně: bohatý bufet, v poledne polévka, večeře o třech chodech: hlavní jídlo, saláty a dezert). V Haus Alpinu naleznete českou obsluhu, české ceny, české pivo, českého kuchaře, ale i českou přívětivost (Plzeň za cca 70 Kč, kofola za cca 40 Kč, kafe za cca 40 Kč). Specialitou místní kuchyně je vlastní pekárna - a tak ráno každá snídaně je provoněná čerstvým pečivem a čtvero druhů rohlíčků paní správcové jsou prostě úžasné!

Doprava

Vlastní: individuální příjezd vlastním vozem k ubytování (sněhové řetězy pro výjezd jsou povinné, mýtné 14 EUR + 11 EUR parkovné na Tauplitzalm). Sraz v cca 12:00.

Mikrobusem: dopravu naším mikrobusem z Brna do Rakouska a zpět (včetně mýtného a parkovného) vám zajistíme za příplatek 1.600 Kč/osoba. Odjezd v 7:00 ráno. Minimální počet zájemců pro realizaci je 6. Pro zajištění dopravy na tento zájezd si vystačíme s vlastním vozovým parkem.

Nástupní místa

Náročnost

Sněžnicové vybavení je nutné zajistit si předem sami. (sněžnice, teleskopky nebo lyžařské či běžkařské hole s velkými košíčky, kvalitní zimní boty nejlépe pohorky a návleky na ně) Nevlastníte-li některou součást vybavení, je možné si ji za speciální ceny půjčit v naší půjčovně. (nutná rezervace nejpozději 7 dní předem a osobní vyzvednutí v Brně na prodejně zájezdů). Zájezdu je možné se zúčastnit i bez předchozí zkušenosti se sněžnicemi, který zvládne i průměrně zdatný člověk, jež alespoň provozuje turistiku nebo rekreační sport.

Poslední roky sněhových přídělů ubývá i tady. Bývá tak do 30–50 cm sněhu a někde může být sníh vyfoukán až na kámen (což nevadí, sněžnice vyzujeme a frčíme dál). Může však přijít zima s metrem sněhu, na závětrných svazích i víc. Na sněžnicích lze vše zvládnout v pohorkách s návleky, které jsou nutností. Denně budeme cca 6–7 hodin. Program je postaven tak, aby ho zvládl každý průměrně zdatný turista, který dovede trochu máknout do kopce, snese trochu toho foukání na hřebeni a na túru si přibalí termosku a jednu sadu funkčního prádla na převlečení na chatě. Teploty se pohybují celodenně pod bodem mrazu.

Další info

Pro koho je zájezd určen
Všem milovníkům zimních krás a vyznavačům horské turistiky v nefalšovaném zimním království, kteří vědí, že za tu trochu námahy, drsnění a ošlehané tváře budou odměněni nenahraditelnými zážitky a vjemy zasněžených horských panoramat. Taky si přijdou na své ti, kdo si dokáží vychutnat ten zasloužený pocit roztávání v teple horské chaty
u horkého, voňavého a přiměřeně přeslazeného čaje s rumem.

Proč sněžnice
…když třeba na běžkách či skialpech můžu navíc z kopce sklouznout? Ne každý je vyznavač prošlapávání stopy v hlubším sněhu. A co když sníh najednou „dojde“? Většina tras se naopak na úbočích svahů během zimy změní v tvrdou zledovatělou krustu, kde na botách ani běžkách neuspějete, o ostřejších stoupáních nemluvě. Právě tehdy přicházejí na pomoc sněžnice. Lehký pomocník, kterého obujete a zase sundáte za pár sekund a na batohu jej skoro nepocítíte na rozdíl od několikakilové (a „sakramentsky“ drahé) skialpové výbavy. Spolu s teleskopickými holemi bude stoupání do kopců stejně jako sestupy na sněžnicích „zábavou a hrou“. Pohyb na sněžnicích není nijak složitý. Klasický pohyb se dá přirovnat k chůzi malého dítěte v nazouvácích dospělých. Není třeba zvedat nohu nad úroveň sněhu, ale pouze jí pohybovat vpřed. Díky zvednutým špicím sněžnic je tento pohyb mnohem snadnější a na sněžnici nenabíráme žádný sníh. Dnešní sněžnice jsou moderní konstrukce s několika hroty nejen ve špici plastového rámu. Vaše pohorky jsou pásky upnuty do „vázání“, které má vepředu otočný kloub a volně se zvedající patu (jako na běžkách). Časy starých sněžnic ze stočené hliníkové trubky a špagáto-koženého „výpletu“ jsou dávno pryč.

Lavinové nebezpečí

Lavinové nebezpečí v této oblasti nelze podcenit. My se musíme snažit riziko zasažení lavin minimalizovat. Lavinových žlebů je zde několik. Proto raději ujdeme nějaký kilák navíc, abychom se jim obloukem vyhnuli. Na náhorní plato budeme stoupat po vrcholu hřbetu a ne po úbočí. Průvodce bude vybaven GPS navigací, aby kontroloval pozici skupiny během celé túry, zejména za snížené viditelnosti. Přesto, laviny jsou nevyzpytatelné, proto doporučujeme se vybavit lavinovým setem (lavinový vyhledávač, lopata a sonda). Jde o moderní set, který není ani objemný, ani těžký a může zachránit život váš či ostatních členů skupiny. Je také nutností sledovat aktuální stav lavinového nebezpečí několik dní před akcí na http://www.lawine.at/. V případě lavinové nebezpečí stupně 3 a vyšším je lavinová výbava povinností. Vezměte prosím na zřetel, že můžeme z důvodu vysokého lavinového nebezpečí či extrémně nepříznivé předpovědi počasí akci zrušit jen den, dva před odjezdem a přeložit ji na pozdější termín. Zdraví a bezpečnost našich klientů je nám nade vše.

Skupina
Maximální kapacita je 8 účastníků, kterou bude doprovázet 1 průvodce.

Cestovní doklady

Pro tuto cestu nám postačí platný občanský průkaz. 

Ostatní podrobné pokyny k zájezdu (tzv. rodokaps) obdržíte v dostatečném předstihu tak, abyste se mohli na zájezd
v klidu připravit. Nejpozději však týden před odjezdem.

Termíny

Aktuálně není vypsán termín pro tento zájezd. Je možné, že na něm v tuto chvíli pracujeme nebo s ním v této sezóně nepočítáme. Přesto, pokud jste skupina a máte zájem o individuální termín přímo dle vašich představ, neváhejte nás kontaktovat. Více informací k zájezdům na zakázku zde.
Nominace odeslána Vaše nominace byla úspěšně odeslána do našeho systému. Děkujeme za zájem.