Sněžnice na Tauplitzalm

Za zážitky bez obav

Sněžnice na Tauplitzalm

3 dny / 8 400 Kč
výběr zájezdu
 Zvolte typ zájezdu
Destinace
 Zvolte destinaci
Termín
Odjezd
+/-
Návrat
+/-
Cena
Cena od
Cena do
Ubytování

Strava

Doprava


Náročnost
Náročnost

Termíny

15. 3. - 17. 3. 2024
č. zájezdu: 224171-01
cena 8 400 Kč

český ostrov zimních aktivit uprostřed Rakouska

Horská pláň Tauplitzalm s náhrdelníkem několika smaragdových jezer, horských chat, salaší a klinkáním zvonců pasoucích se krav hraje vzrušujícím kouzlem i v zimním období, kdy se změní na “rodinné” lyžařské centrum zasazené do šperku okolních dvoutisícových kopců. V tomto neobyčejně malebném koutu Rakouska vám připravíme zázemí, kde se budete cítit vskutku jako doma. Ubytujeme se ve vlídném prostředí „české“ horské chaty, kde si vychutnáte nejen tradiční českou polopenzi (české menu, rohlíčky z místní pekárny, čepovanou Plzničku…), ale oceníte také velmi příjemné české ceny a personál. K tomu vám nabídneme poctivý dvou a půl denní program sněžnicových výstupů s průvodcem na okolní vyhlídkové vrcholy. Túry povedeme po zimních skitouring-ových trasách s minimálním rizikem lavinového nebezpečí. A to vše v období prvního závanu jara, kdy si budete moci dosyta vychutnat přicházející sílu slunečních paprsků. Komu by se sobotní túra zdála náročná, může si naordinovat kratší půldenní sněžnicový či pěší výšlap, aby stihnul bonusovou polední polévku na chatě, nebo si také můžete ke sněžnicím přibalit běžky a strávit část pobytu na 10kmběžkařském okruhu (v ceně pobytu) vedeném přímo na zdejší horské pláni kolem zamrzlých jezer. Přivítáme i vyznavače klasického lyžování, kteří by chtěli poznat zdejší malebné středisko se 40 kilometry upravených sjezdovek, připravených pro schopné lyžaře i pro první krůčky capartů. Naše chata je situovaná přímo na sjezdovce, jen se odrazit a fičet. Hlavně, abychom si všichni užili té správné porce zimních radovánek a pohody.

Cena zahrnuje

  • 2x nocleh na horské chatě
  • polopenzi
  • horského průvodce
  • pojištění léčebných výloh, úrazové pojištění, pojištění zavazadel, připojištění odpovědnosti
  • zákonné pojištění CK
  • pišingr

Cena nezahrnuje

  • společnou dopravu mikrobusem z Brna (za příplatek 1.600 Kč)
  • sněžnicové a lavinové vybavení

Průvodci

Robert "bazi" Bazika

15. 3. - 17. 3. 2024 / č.zájezdu 224171-01

Bazi je prototyp zábavného společníka a zodpovědného parťáka do hor, který má vše dokonale pod kontrolou a plný rukáv alternativ do jakéhokoliv počasí. Kudrnův trakař táhne už od roku 1995, a od té doby na něj nabalil pěknou řádku klientů, kteří opakovaně vyhledávají jeho zájezdy se zárukou družné ...

Dozvědět se více

Videa

Program zájezdu

1. den

Ranní odjezd z Brna. Vyjedeme mýtnou silnicí nahoru na Tauplitzalm, kde se ubytujeme na horské chatě. Odpoledne vyrazíme kolem tří horských jezer vstříc k salaším horské louky Leistalm (6,5km, 300m nahoru, dolů) a stejnou cestou zpět. Po večeři si povíme něco o zimních výstupech a pohybu na sněžnicích.

2. den

Druhý den ráno po snídani si vyšlápneme na náročnější výstup na vrchol Grosses Trangl 2184 m.n.m. (8km 700m nahoru), odkud lze přehlédnout celou krásu okolních Mrtvých hor. Stejnou cestou se vrátíme zpět na večeři.

 

3. den

Dopoledne podnikneme kratší výstup na vyhlídkový vrchol Lawinenstein (1965 m.n.m.) s dechberoucími výhledy na sousední masiv Dachsteinu i malebný kout městečka Bad Aussee a přilehlého jezera Grundlsee. Po polední polévce se vydáme domů do Brna (příjezd kolem 19 hod).

Ubytování

Nocovat budeme na útulné horské chatě Haus Alpin, kde jsou k dispozici 2x 2 lůžkové a 1x 5 lůžkové pokoje (povlečení a ručník v ceně) s umyvadlem, sprchy a WC jsou na chodbě. Velká jídelna, TV místnost, herna se stolním tenisem a kulečníkem, zdarma připojení k WiFi. Lyžárna, sušárna, sauna, zdarma voucher na 10km udržovaný běžkařský okruh pro klasiky i bruslaře. Jednodenní skipass cca 1.100 Kč (r. 2021).

Strava

V ceně zájezdu je bohatá polopenze (snídaně: bufet, v poledne polévka, večeře: hlavní jídlo + salát). V Haus Alpinu naleznete českou obsluhu, české ceny, české pivo, českého kuchaře, ale i českou přívětivost (Plzeň 60 Kč, kofola cca 30 Kč, kafe cca 40 Kč). . Specialitou místní kuchyně je vlastní pekárna. A tak ráno každá snídaně je provoněná čerstvým pečivem a rohlíčky paní správcové jsou prostě úžasné!

Doprava

Vlastní: individuální příjezd vlastním vozem k ubytování(sněhové řetězy pro výjezd jsou povinné, mýtné 20 EUR). Sraz v cca 12:00.

Mikrobusem: dopravu naším mikrobusem z Brna do Rakouska a zpět vám zajistíme za příplatek 1.600 Kč/osoba. Odjezd v 7:00 ráno. Minimální počet zájemců pro realizaci je 6. Pro zajištění dopravy na tento zájezd si vystačíme s vlastním vozovým parkem.

Nástupní místa

Brno - OD Tesco

Náročnost

Sněžnicové vybavení je nutné zajistit si předem sami. (sněžnice, teleskopky nebo lyžařské či běžkařské hole s velkými košíčky, kvalitní zimní boty nejlépe pohorky a návleky na ně) Nevlastníte-li některou součást vybavení, je možné si ji za speciální ceny půjčit v naší půjčovně. (nutná rezervace nejpozději 7 dní předem a osobní vyzvednutí v Brně na prodejně zájezdů). Zájezdu je možné se zúčastnit i bez předchozí zkušenosti se sněžnicemi, který zvládne i průměrně zdatný člověk, jež alespoň provozuje turistiku nebo rekreační sport.

Poslední roky sněhových přídělů ubývá i tady. Bývá tak do 30–50 cm sněhu a někde může být sníh vyfoukán až na kámen (což nevadí, sněžnice vyzujeme a frčíme dál). Může však přijít zima s metrem sněhu, na závětrných svazích i víc. Na sněžnicích lze vše zvládnout v pohorkách s návleky, které jsou nutností. Denně budeme cca 6–7 hodin. Program je postaven tak, aby ho zvládl každý průměrně zdatný turista, který dovede trochu máknout do kopce, snese trochu toho foukání na hřebeni a na túru si přibalí termosku a jednu sadu funkčního prádla na převlečení na chatě. Teploty se pohybují celodenně pod bodem mrazu.

Další info

Pro koho je zájezd určen
Všem milovníkům zimních krás a vyznavačům horské turistiky v nefalšovaném zimním království, kteří vědí, že za tu trochu námahy, drsnění a ošlehané tváře budou odměněni nenahraditelnými zážitky a vjemy zasněžených horských panoramat. Taky si přijdou na své ti, kdo si dokáží vychutnat ten zasloužený pocit roztávání v teple horské chaty
u horkého, voňavého a přiměřeně přeslazeného čaje s rumem.

Proč sněžnice
…když třeba na běžkách či skialpech můžu navíc z kopce sklouznout? Ne každý je vyznavač prošlapávání stopy v hlubším sněhu. A co když sníh najednou „dojde“? Většina tras se naopak na úbočích svahů během zimy změní v tvrdou zledovatělou krustu, kde na botách ani běžkách neuspějete, o ostřejších stoupáních nemluvě. Právě tehdy přicházejí na pomoc sněžnice. Lehký pomocník, kterého obujete a zase sundáte za pár sekund a na batohu jej skoro nepocítíte na rozdíl od několikakilové (a „sakramentsky“ drahé) skialpové výbavy. Spolu s teleskopickými holemi bude stoupání do kopců stejně jako sestupy na sněžnicích „zábavou a hrou“. Pohyb na sněžnicích není nijak složitý. Klasický pohyb se dá přirovnat k chůzi malého dítěte v nazouvácích dospělých. Není třeba zvedat nohu nad úroveň sněhu, ale pouze jí pohybovat vpřed. Díky zvednutým špicím sněžnic je tento pohyb mnohem snadnější a na sněžnici nenabíráme žádný sníh. Dnešní sněžnice jsou moderní konstrukce s několika hroty nejen ve špici plastového rámu. Vaše pohorky jsou pásky upnuty do „vázání“, které má vepředu otočný kloub a volně se zvedající patu (jako na běžkách). Časy starých sněžnic ze stočené hliníkové trubky a špagáto-koženého „výpletu“ jsou dávno pryč.

Lavinové nebezpečí

Lavinové nebezpečí v této oblasti nelze podcenit. My se musíme snažit riziko zasažení lavin minimalizovat. Lavinových žlebů je zde několik. Proto raději ujdeme nějaký kilák navíc, abychom se jim obloukem vyhnuli. Na náhorní plato budeme stoupat po vrcholu hřbetu a ne po úbočí. Průvodce bude vybaven GPS navigací, aby kontroloval pozici skupiny během celé túry, zejména za snížené viditelnosti. Přesto, laviny jsou nevyzpytatelné, proto doporučujeme se vybavit lavinovým setem (lavinový vyhledávač, lopata a sonda). Jde o moderní set, který není ani objemný, ani těžký a může zachránit život váš či ostatních členů skupiny. Je také nutností sledovat aktuální stav lavinového nebezpečí několik dní před akcí na http://www.lawine.at/. V případě lavinové nebezpečí stupně 3 a vyšším je lavinová výbava povinností. Vezměte prosím na zřetel, že můžeme z důvodu vysokého lavinového nebezpečí či extrémně nepříznivé předpovědi počasí akci zrušit jen den, dva před odjezdem a přeložit ji na pozdější termín. Zdraví a bezpečnost našich klientů je nám nade vše.

Skupina
Maximální kapacita je 8 účastníků, kterou bude doprovázet 1 průvodce.

Cestovní doklady

Pro tuto cestu nám postačí platný občanský průkaz. 

Ostatní podrobné pokyny k zájezdu (tzv. rodokaps) obdržíte v dostatečném předstihu tak, abyste se mohli na zájezd
v klidu připravit. Nejpozději však týden před odjezdem.

Podobné zájezdy

Sněžnice Krippenstein - Dachstein

Sněžnice Krippenstein - Dachstein

29. 3. - 31. 3. 2024 Chci to vidět