SOS volá les

výběr zájezdu
 Zvolte typ zájezdu
Destinace
 Zvolte destinaci
Termín
Odjezd
+/-
Návrat
+/-
Cena
Cena od
Cena do
Ubytování

Strava

Doprava


Náročnost
Náročnost

Termíny

Nebyl nalezen volný termín

tentokrát pomůžeme v Jeseníkách

Jak jinak oslavit Den Země než prací a něčím prospěšným pro naši krajinu? Letošní dubnové setkání se odložilo kvůli epidemiologické situaci na podzim. Tentokrát nebudeme přímo v lese, ale rozhodně ne daleko od něj. Náš víkend strávíme v Janovicích u Rýmařova, na pomezí Chráněné krajinné oblasti Jeseníky, nedaleko Rešovských vodopádů. Hraběcí rodina Harrachů zde vlastnila zámek i pivovar, hrabě Harrach byl přítelem Františka Ferdinanda d´ Este a na jeho osudovou cestu do Sarajeva v roce 1914 mu dokonce zapůjčil svůj automobil. A právě zde, v areálu zámku a Harrachova pivovaru proběhne letošní ročník naší dobrovolnické akce. Vzniká zde komunitní centrum a jak to tak bývá, v zanedbaných budovách je práce jak na kostele. Čekají nás restaurační a udržovací práce v pivovaru, na půdě zámku i v zámecké zahradě. Oplátkou se můžeme těšit na sobotní táborák, nesmírně zajímavou historii místa nebo prohlídku pivovaru se zbytky jeho technického vybavení ve večerních hodinách. Je dobré se připravit nejenom na nefalšovanou fyzickou práci, ale i jakékoliv počasí. Počítat můžete s dobrou partou lidí, dobrým pocitem z vykonané práce a zajištěním noclehu na karimatkách. Jak taková SOS činnost obvykle probíhá můžete shlédnout v naší galerii. 

Cena zahrnuje

  • 2x nocleh ve vlastním spacáku na karimatkách pod střechou
  • sobotní večeři

Cena nezahrnuje

Program zájezdu

Ubytování

Nocovat budeme ve vlastních spacácích pod střechou, ev. ve stanech v zahradě, sociální zařízení je k dispozici. Na sobotní večer bude zajištěna společná večeře.

Strava

Na sobotní večer bude zajištěna společná večeře.

Doprava

Doprava na tento zájezd není zajištěna. Každý účastník si dopravu zajišťuje sám.

Nástupní místa

Náročnost

Je volitelná.

Další info

Vratná záloha
300,- Kč

Výzva
Tato akce je od roku 1985 putovní. Lokalitu vybíráme vždy na podzim předchozího roku - tož neváhejte a napište nám tip, kam bychom mohli soustředit úsilí a nadšení takové bandy lidí zase na jaře roku 2022.

Akce je spolupořádána s KČT - odbor Kudrna