Švýcarsko - Bernské Alpy na silničních kolech

Švýcarsko - Bernské Alpy na silničních kolech

7 dní / 10 900 Kč
výběr zájezdu
 Zvolte typ zájezdu
Destinace
 Zvolte destinaci
Termín
Odjezd
+/-
Návrat
+/-
Cena
Cena od
Cena do
Ubytování

Strava

Doprava


Náročnost
Náročnost

Termíny

10. 8. - 16. 8. 2020
č. zájezdu: 220491C-02
cena 10 900 Kč

silničářská epopej na území Eigeru a Jungfrau

Švýcarsko je synonymem pro dokonalost, preciznost, uhlazenost. Fotogenická, katalogová země, v níž, ať namíříte objektiv fotoaparátu kamkoliv, nemůžete udělat špatnou fotku. To se týká převážně přísně střežené a hýčkané přírody, zejména pak švýcarské části Alp, kam se s nadšením vydáváme se skupinami ferratistů, turistů, MTB bajkerů… Otázka tedy zní, proč nezkusit něco ze švýcarské dokonalosti i v sedle silničního kola? Nebudete litovat. Naplánovány jsou středně obtížné etapy, ale také etapa královská, rekordmanská, která vám pravděpodobně ve skupině stejně smýšlejících kamarádů vyslouží přezdívku „Bernský švihák“ nebo „Drtič“… Ale netřeba se bát, etapy se dají zkracovat dle nálady a kondice a k celkovému pohodlí značnou měrou přispívá i fakt, že budeme po celou dobu ubytováni na jednom místě v příjemném kempu v Interlakenu, v blízkosti jezera Brienzersee. Odtud budeme podnikat hvězdicové výjezdy mezi horské velikány. Pokud by vám nocování pod stanem nevyhovovalo, je možné za příplatek zajistit ubytováním v některém z mnoha hotelů.

Cena zahrnuje

  • dopravu autobusem včetně kol
  • 4× kemp
  • polopenzi
  • průvodce
  • pojištění léčebných výloh, úrazové pojištění, pojištění zavazadel, připojištění odpovědnosti
  • zákonné pojištění CK
  • jonťák
  • pišingr Chimpanzee

Program zájezdu

Ubytování

Středobodem našeho pobytu je kemp*** v Interlakenu v blízkosti jezera Brienzersee. Nocovat budeme 5 nocí ve vlastních stanech a spacácích. Stany je možné zapůjčit v naší půjčovně.Nemusíte se proto obávat extrémně chladných nocí. Rána však bývají studená, neboť do údolí stéká chladnější vzduch z okolních hor.

Strava

přípravě používáme kvalitní suroviny od osvědčených dodavatelů, které doplňujeme čerstvými potravinami z místních zdrojů (převážně čerstvá zelenina a ovoce, pečivo). Pokrmy připravujeme s ohledem na typ zájezdu, odpovídající výkon a správné výživové hodnoty. Uspokojíme i specifické potřeby strávníků, kteří mají různá omezení, jako například celiakii nebo intoleranci laktózy, ale také vegetariány a vegany (jakékoliv specifické požadavky je potřeba nahlásit předem). Podrobnější informace najdete na www.kudrna.cz/stravovani. Ostatní stravování během dne je ve vlastní režii, můžete si vzít svačinky z domova nebo ochutnat také speciality švýcarské kuchyně. Možnost dokupování místních potravin bude denně.

Doprava

Doprava bude zajištěna zájezdovým autobusem zahraniční výroby.

Nástupní místa

Brno - Zvonařka / Plzeň / Praha

Náročnost

Od průvodce dostanete barevnou mapu a itinerář doporučených cykloetap, přičemž na vyjížďku můžete vyrazit buď individuálně, nebo následovat průvodce, který pojede právě doporučenou trasu.

Délka jednotlivých etap je uvedena v závorce na konci popisu jednotlivých dní v programu zájezdu. Etapy je možné dle zájmu prodlužovat nebo naopak zkracovat. V případě, že i v průběhu zájezdu zjistíte, že byste si rádi dal něco méně náročného, můžete se případně přidat k jednodušší variantě zájezdu Bernské Alpy cyklistické (náročnost 3). Stejně tak v případě, že se přihlásí partneři s rozdílnou výkonností. Jeden si dá nášup, druhý pohodičku.

Zájezd odpovídá náročností č. 5 z 5 bodové škály.

Další info

Přeprava kol
Kola přepravujeme v oplachtovaném cyklovleku, v němž jsou pevně uchycena do speciálních držáků. Pro úplně 100% ochranu je vhodné kolo chránit vhodným obalovým materiálem.

Cestovní doklady
Do navštívené země nám stačí občanský průkaz. 

Poznámka: zájezd jede společně se zájezdem Bernské Alpy MTB a Bernské alpy cyklistika s náročností 3. Program je možné kombinovat.

Ostatní podrobné pokyny k zájezdu (tzv. rodokaps) obdržíte zhruba 2-3 týdny před odjezdem.

Podobné zájezdy

Bormio

Bormio

1. 9. - 6. 9. 2020 Chci to vidět
Lago di Garda

Lago di Garda

23. 9. - 28. 9. 2020 Chci to vidět
Zell am See na silničních kolech

Zell am See na silničních kolech

21. 7. - 26. 7. 2020 Chci to vidět