Švýcarsko - Ferraty Bernských Alp

Švýcarsko - Ferraty Bernských Alp

7 dní / 11 800 Kč
výběr zájezdu
 Zvolte typ zájezdu
Destinace
 Zvolte destinaci
Termín
Odjezd
+/-
Návrat
+/-
Cena
Cena od
Cena do
Ubytování

Strava

Doprava


Náročnost
Náročnost

Termíny

30. 6. - 6. 7. 2021
č. zájezdu: 221890-01
cena 11 800 Kč
9. 8. - 15. 8. 2021
č. zájezdu: 221890-02
cena 11 800 Kč

nebeské cesty ve stínu Eigeru a Jungfrau

Bernské Alpy v samotném srdci Švýcarska nabízejí vše, po čem srdce dobrodruha touží. Od rodinných výletů, přes drsné cyklotúry až po námi hledané dobrodružství ve vertikále. Za všech okolností to jsou nezapomenutelné zážitky lemované úžasnými scenériemi třítisícových velikánů. Milovníci zajištěných cest tu jásají nad množstvím opečovávaných a originálně vystavěných kletrštajgů, plných vzdušných pasáží, lanových mostků a fantastických výhledů. Během zájezdu navštívíme nejdůležitější a nejkrásnější místa Bernských Alp, která si prohlédneme téměř z ptačí perspektivy. Každý den nás čeká zajímavá ferrata v impozantním prostředí centrální části Bernských Alp, kdo si však bude chtít od lezení odpočinout, má na výběr desítky variant výletů. Základním předpokladem pro absolvování všech túr je absolutní odolnost vůči závratím. Středobodem našeho pobytu bude příjemný kemp v Interlakenu v blízkosti blankytně modrého jezera Brienzersee.

Cena zahrnuje

  • dopravu autobusem
  • 4x ubytování v kempu
  • polopenzi
  • průvodce
  • zpáteční jízdenku na zubačku Grindelwald-Alpiglen
  • jízdenku na lanovku Stechelberg-Gimmelwald
  • pojištění léčebných výloh, úrazové pojištění, pojištění zavazadel, připojištění odpovědnosti
  • zákonné pojištění CK
  • pišingr Chimpanzee 

Cena nezahrnuje

  • fakultativní využití vlaků a lanovek, jimiž lze některé túry zkrátit

Program zájezdu

1. den

V pondělí v 15:00 odjedeme z Brna do Prahy, Plzně a dále přes Německo do Švýcarska.

2. den

Kousek za průsmykem SUSTENPASS (2.224 m) vyrazíme za první ferratovou zkušeností. Čeká nás zajištěná cesta Tierbergli-Klettersteig (obtížnost C/D), která nás dovede až k chatě Tierberglihütte (2.795 m). Krásná panoramata s výhledem na okolní ledovce nás budou provázet na každém kroku ( ↔ cca 6 hod., ↔ 7 km, ↕ 740 m).

3. den

Nenecháme si ujít pohled zblízka na tři nejimpozantnější velikány Bernských Alp – Eiger, Mönch a Jungfrau. Vyjedeme zubačkou z GRINDELWALDU (943 m) do stanice Alpiglen a po stezce vedoucí po úbočí známé severní stěny Eigeru vyjdeme až k nástupu na ferratu Rotstock-Klettersteig (B/C). Při každém kroku se můžeme kochat atmosférou horolezcům známé hory Eiger a úžasnými výhledy na Mönch, Jungfrau, Männlichen a další horské macky. Poté sestoupíme na Kleine Scheidegg (2.061 m) a zpět do stanice Alpiglen ( ↔ cca 7 hod., ↔ 16 km, ↕ 1100 m). Fakultativně možnost vyjet z Kleine Scheidegg až do sedla Jungfraujoch (3.454 m), s nejvýše položeným nádražím Evropy (jízdné 124 CHF).

4. den

Vyjedeme lanovkou ze stanice STECHELBERG do GIMMELWALD (1.363 m). Čeká nás zde jeden z nejvzdušnějších zážitků – zajištěná cesta Mürren-Gimmelwald (C). Technicky nepříliš náročná ferrata je fantastická svou neuvěřitelnou expozicí – z téměř kilometrové výšky jde hlava kolem, podíváme se rovněž na odrazový můstek basejumperů a svou odolnost vůči závrati vyzkoušíme na četných lanových mostech ( ↔ cca 5 hod., ↔ 9 km, ↕ 400 m).

5. den

Předchozí nabité zkušenosti prověří hodnotný ferratový „kousek“ v KANDERSTEGU. Přímo u lanovky na Allmenalp (1.725 m) začíná stejnojmenná zajištěná cesta (D), vedená po skále těsně vedle vodopádu. Čekají na nás rovněž lahůdky v podobě lanových mostků, točitého žebříku a dokonce lanovky (kdo se necítí, může ji obejít). Z Allmenalp sejdeme pohodovou procházkou zpět do Kanderstegu ( ↔ cca 7 hod., ↔ 12 km, ↕ 670 m).

6.–7. den

Závěr zájezdu bude patřit ferratě Gantrisch Klettersteig (C/D) nedaleko města THUN. Poctivé lezení k vrcholu Gantrisch (2.176 m) bude korunováno parádními rozhledy po Bernských Alpách ( ↔ cca 6 hod., ↔ 7 km, ↕ 600 m). Seběhneme zpět k autobusu, večer odjezd zpět domů, cesta přes Německo a příjezd na území ČR v ranních hodinách.

Ubytování

Středobodem našeho pobytu je kemp*** v Interlakenu v blízkosti jezera Brienzersee. Nocovat budeme 5 nocí ve vlastních stanech a spacácích. Stany je možné zapůjčit v naší půjčovně.Nemusíte se proto obávat extrémně chladných nocí. Rána však bývají studená, neboť do údolí stéká chladnější vzduch z okolních hor.

Možnost ubytování pod střechou: Za příplatek a na vyžádání lze zajistit ubytování v jednoduchých 2-4 lůžkových pokojích. Ubytovna se nachází v areálu kempu, v němž bude stanovat zbytek skupiny. Pokoje jsou vybaveny palandami. Toalety a sprchy jsou společné pro všechny ubytované. Povlečení je možné získat za příplatek nebo je možné využít vlastní spacák. Orientační cena ubytování za osobu/4 noci se pohybuje v rozmezí od cca 136 - 316 CHF (dle zvoleného typu pokoje - dorm room nebo private room a podle počtu obsazených lůžek).

Strava

Během zájezdu je zajištěna oblíbená kudrnovská polopenze (snídaně a teplá večeře) připravovaná ve speciální "cestovní kuchyni". Polopneze začíná 2. den večeří a končí 6. den večeří. K přípravě používáme kvalitní suroviny od osvědčených dodavatelů, které doplňujeme čerstvými potravinami z místních zdrojů (převážně čerstvá zelenina a ovoce, pečivo). Pokrmy připravujeme s ohledem na typ zájezdu, odpovídající výkon a správné výživové hodnoty. Uspokojíme i specifické potřeby strávníků, kteří mají různá omezení, jako například celiakii nebo intoleranci laktózy, ale také vegetariány a vegany (jakékoliv specifické požadavky je potřeba nahlásit předem). Podrobnější informace najdete na www.kudrna.cz/stravovani. Ostatní stravování během dne je ve vlastní režii, můžete si vzít svačinky z domova nebo ochutnat také speciality švýcarské kuchyně. Možnost dokupování místních potravin bude denně.

Doprava

Doprava bude zajištěna zájezdovým autobusem zahraniční výroby.

Nástupní místa

Brno - Zvonařka / Plzeň / Praha

Náročnost

Všechny ferraty absolvujeme nalehko, tedy jen s lehkým batohem. V tomto zájezdu jsou plánovány většinou středně náročné (B, C), jen ojediněle náročné feraty (D). Délka jednotlivých ferrat je uvedena v závorce přímo v programu zájezdu. Zajištěné cesty vyžadují úplnou odolnost proti závratím, přiměřenou fyzičku a pomůcky k sebejištění (viz níže).

Zájezd odpovídá náročností č. 4. Popisy náročností našich zájezdů naleznete zde. Patříte-li mezi osoby s omezenou schopností pohybu, konzultujte s naší prodejnou zájezdů, zdali je pro vás zvolená akce vhodná.

Další info

Vybavení na ferraty
Naprostou nutností je přilba, sedací a prsní úvazek a tzv. ferratový set (2 speciální karabiny s pádovou brzdou) a plochá smyčka o délce cca 150 cm (slouží ke spojení sedacího a prsního úvazku). Plochá smyčka není potřeba pouze u tzv. celotělového úvazku. Vhodným a doporučeníhodným doplňkem mohou být i bezprstové rukavice (např. cyklistické). Pokud nemáte vlastní vybavení, můžete si jej zapůjčit od nás a budete ho mít připravené přímo u odjezdu v autobuse.

Cestovní doklady
Na tento zájezd nám stačí jen platný občanský průkaz. 

Ostatní podrobné pokyny k zájezdu (tzv. rodokaps) obdržíte v dostatečném předstihu tak, abyste se mohli na zájezd v klidu připravit. Nejpozději však týden před odjezdem.

Podobné zájezdy

Dachstein ferratově

Dachstein ferratově

22. 7. - 25. 7. 2021 Chci to vidět
Dolomity - ferratami po stopách Velké války

Dolomity - ferratami po stopách Velké války

13. 7. - 18. 7. 2021 Chci to vidět
Dolomity ferratově

Dolomity ferratově

8. 9. - 12. 9. 2021 Chci to vidět
Ferraty Lago di Garda

Ferraty Lago di Garda

23. 9. - 28. 9. 2021 Chci to vidět
Nejkrásnější ferraty Solné komory

Nejkrásnější ferraty Solné komory

12. 8. - 15. 8. 2021 Chci to vidět
Švýcarsko - Ferraty Walliských Alp

Švýcarsko - Ferraty Walliských Alp

25. 7. - 1. 8. 2021 Chci to vidět