Švýcarsko - Walliské Alpy

Za zážitky bez obav

Švýcarsko - Walliské Alpy

8 dní / 16 300 Kč
výběr zájezdu
 Zvolte typ zájezdu
Destinace
 Zvolte destinaci
Termín
Odjezd
+/-
Návrat
+/-
Cena
Cena od
Cena do
Ubytování

Strava

Doprava


Náročnost
Náročnost

Termíny

24. 7. - 31. 7. 2022
č. zájezdu: 222885A-01
cena 16 300 Kč
21. 8. - 28. 8. 2022
č. zájezdu: 222885A-02
cena 16 300 Kč

atraktivní túry ve stínu Matterhornu

Walliské Alpy patří právem mezi hlavní lákadla celého alpského masivu hned po Mont Blancu. Neuvěřitelná koncentrace 41 vrcholů vyšších než 4000 m.n.m. dělá z oblasti zahrnující jak část Švýcarska, tak Itálie ráj pro sportovce veškerého vyznání. Hlavním lákadlem oblasti je samozřejmě důstojný Matterhorn (4 478 m.n.m.) a také největší hora Švýcarska Dufourspitze (4 634 m.n.m.) v masivu Monte Rosa. Vysokohorská turistika je mezi Švýcary velmi oblíbená, proto se zde nachází nepřeberné množství horských stezek různé obtížnosti, díky nimž se můžeme dostat až k těsné blízkosti alpských velikánů, jinak lezitelných zpravidla jen s využitím horolezeckých technik. V našem zájezdu necháme šplhání po laně jiným, my se budeme soustředit na hodnotné turistické výkony v různých oblastech celých švýcarských Walliských Alp. Zájezd nabídne výběr z nejlepších destinací této části západních Alp, dostaneme se do těsné blízkosti Matterhornu či k největšímu alpskému ledovci Aletschgletscher. Základní tábor vybudujeme u městečka Saas Grund v kempu, poslední noc pak přespíme v Leukerbadu, jehož proslavené termální lázně využijeme dosytosti. V ceně zájezdu je kudrnovská polopenze a rovněž všechny plánované lanovky.

  • Klíčové lanovky v ceně.
  • Zájezd může být vhodný také pro rodiny s dětmi, které tu najdou bohaté vyžití (horské koloběžky, hřiště, termály s tobogány…) a díky lanovkám v ceně zájezdu mohou túry variabilně přizpůsobovat kondici dětí.

Cena zahrnuje

Cena nezahrnuje

  • fakultativní využití jiných vlaků a lanovek, jimiž lze některé túry zkrátit
  • vstup do termálních lázní Leukerbad (25 CHF)

Průvodci

Monika Sedlická

24. 7. - 31. 7. 2022 / č.zájezdu 222885A-01

Srdcem skaut, duší dobrodruh a hlavou analytik. Mám ráda vykračování z komfortní zóny, snažím se jít naproti každé příležitosti a prožívat život co nejvíc opravdově a naplno to jde.

Dozvědět se více

Jiří Jaroš

21. 8. - 28. 8. 2022 / č.zájezdu 222885A-02

Jirka je absolventem Rekreologie na UP v Olomouci, která mu i díky široké paletě zájmů umožňuje celkem pestrý průvodcovský rozsah. Má rád hory, běhá a leze. Raduje se z dynamického pohybu v přírodě, na skalách, ve vodě či na sněhu. Potkáte se s ním na ferratách Rakouska či Julských Alp, na přechodu ...

Dozvědět se více

Lucie Šímová

24. 7. - 31. 7. 2022 / č.zájezdu 222885A-01

Do kudrnovské sítě se nechala chytit coby mladičká horská průvodkyně se zaměřením na rozmanité túry po evropských horách. Od té doby již nasbírala spoustu zkušeností a její doménou se staly především horské zájezdy s jednodenními výšlapy nalehko, především do Alp, ale i do vzdálenějších koutů ...

Dozvědět se více

Program zájezdu

1.–2. den

V neděli v 15:00 odjezd z Brna do Prahy, Plzně a cesta přes Německo do Švýcarska. Probudíme se u největšího alpského ledovce ALETSCHGLETSCHER a přiblížíme se lanovkou k hoře EGGISHORN (2.907 m), z níž jsou nádherné výhledy nejen na ledovec, ale i na velikány Bernských a Walliských Alp. Ze stanice lanovky Fiescheralp (2.212 m) vyrazíme po unikátní cestě Aletsch Panoramaweg, která je zařazena pod ochranu UNESCO. Ledovec budeme mít nadosah, můžeme také vystoupat na vrcholek Eggishornu. Túru nám zpestří unikátní cca 1 km dlouhý tunel pro turisty (↔ cca 7 hod., ↔ 16 km, ↕ 850 m). Přejezd do kempu u městečka SAAS GRUND.

3. den

SAAS GRUND je po Zermattu nejvýznamnější sportovní středisko Walliských Alp, z něhož je jen kousek na okolní čtyřtisícovky. Zde strávíme několik dní, abychom si naplno vychutnali úžasné scenérie. Hned na začátek si dáme jednu z nejkrásnějších túr celého údolí Saastal. Vyjedeme lanovkou na Hannigalp (2.336 m) a vydáme se po hřebenu až k horské chatě Mischabelhütte (3.335 m). Pohled na okolní ledovce a velikány je uchvacující. Sestup do údolí si můžeme zpříjemnit sjezdem na koloběžkách ( ↔ cca 8 hod., ↔ 8 km, ↕ 1000 m).

4. den

Tento den nás čeká horská túra s výhledem právě na velikány Dom (4.545 m), Alphubel (4.206 m) či Allalinhorn (4.027 m). Lanovkou vyjedeme ze Saas Grund do stanice Kreuzboden (2.397 m), odkud se vydáme stezkou s poetickým názvem „Alpenblumenpromenade“ (promenáda alpských květin) po úbočí hory Weissmies (4. 017 m). V případě perfektního počasí je možné túru zahájit výstupem na vrchol Hohsaas (3.101 m ), odkud je krásný panoramatický pohled ( ↔ cca 5 hod., ↔ 8 km, ↕ 200 m).

5. den

Jednou z lahůdek zájezdu je výlet do ZERMATTU do blízkosti Matterhornu (4.478 m). Z města Täsch se svezeme vlakem do Zermattu a odtud vyjedeme lanovkou k jezeru Schwarzsee (2.583 m). Z tohoto místa je podle mnohých nejkrásnější pohled na Matterhorn. Dosytosti se pokocháme a vydáme se po úbočí hory do údolí potoka Zmuttbach, který nás posléze přivede zpět do Zermattu ( ↔ cca 5 hod., ↔ 7 km, ↕ 400 m).

6. den

Průsmyk GEMMIPASS (2.322 m) od nepaměti sloužil jako důležitá spojnice mezi Bernskými a Walliskými Alpami a jeho spojení s výchozím bodem ze strany Walliských Alp, lázeňským městečkem LEUKERBAD, jej činí velmi atraktivní destinací. Výstup do průsmyku si zjednodušíme lanovkou, odtud už půjdeme podél jezera Daubensee ke hřebenu Engstligengrat (2.691 m). Odtud je možné vystoupat až na vrchol Tschingellochtighn (2 659 m), odkud se můžeme kochat fantastickými výhledy na celou scenérii čtyřtisícovek Walliských Alp v čele s Matterhornem a masivem Monte Rosa. Nocovat budeme v městečku Leukerbad ( ↔ cca 6 hod., ↔ 7 km, ↕ 700 m).

7. - 8. den

Procházku po úbočí Daubenhornu (2.974 m) zakončíme zaslouženým odpočinkem v lázních LEUKERBAD, které jsou považovány za nejkrásnější švýcarské termály a svou historií sahají až do dob Římanů. Večerní odjezd přes Německo domů a ranní příjezd do ČR ( ↔ cca 3 hod., ↔ 5 km, ↕ 100 m).

Ubytování

Středobodem našeho pobytu je rodinný kemp u města Saas Grund. Nocovat zde budeme 4 nocí ve vlastních stanech a spacácích. Poslední noc pak strávíme v kempu u městečka Leukerbad. Stany je možné zapůjčit v naší půjčovně. V kempech je možné denně nakoupit základní potraviny včetně nápojů. Teplé sprchy jsou již v ceně kempovného. 1. kemp se nachází v nadmořské výšce 1.559 m (druhý kemp 1.411 m) Přizpůsobte tomu proto i výběr spacáku. Obzvláště rána bývají často studená. Stany si můžete zapůjčit v kudrnovské půjčovně.

Strava

Během zájezdu je zajištěna oblíbená kudrnovská polopenze (snídaně a teplá večeře) připravovaná ve speciální "cestovní kuchyni". Ta začne 2. den zájezdu večeří a skončí 7. den zájezdu snídaní. K přípravě používáme kvalitní suroviny od osvědčených dodavatelů, které doplňujeme čerstvými potravinami z místních zdrojů (převážně čerstvá zelenina a ovoce, pečivo). Pokrmy připravujeme s ohledem na typ zájezdu, odpovídající výkon a správné výživové hodnoty. Uspokojíme i specifické potřeby strávníků, kteří mají různá omezení, jako například celiakii nebo intoleranci laktózy, ale také vegetariány a vegany (jakékoliv specifické požadavky je potřeba nahlásit předem). Podrobnější informace najdete na www.kudrna.cz/stravovani Ostatní stravování během dne je ve vlastní režii, můžete si vzít svačinky z domova nebo ochutnat také speciality švýcarské kuchyně. Dokupovat základní potraviny je možné v našem kempu. Během dne zpravidla potkáme místní restaurace (nejčastěji u lanovek, které budeme využívat), kde se lze zastavit na jídlo. Počítejte však s tím, že ne každý den bude restaurace či bufet k dispozici a ne vždy kolem něj půjdeme v obědový čas. Svačinka se proto bude určitě hodit. Při přejezdech bude možné si doplnit v obchodě zásoby (např. pečivo).

Doprava

Doprava bude zajištěna zájezdovým autobusem zahraniční výroby.
Pozor: nástupní místo z Olomouce pouze v srpnovém termínu

Nástupní místa

Brno - Zvonařka / Olomouc / OMV Pávov / Plzeň / Praha

Náročnost

Samotný program zájezdu je naplánován tak, aby byl dostatek času si během túr odpočinout, kochat se přírodními scenériemi a věnovat se focení. Program odpovídá stupni náročnosti 3/5, což znamená, že byste jej měli v pohodě zvládnout po kratším rozchození ještě před zájezdem. Cesta na Mischabelhütte je místy zajištěna řetězy a lany. Nachází se zde několik exponovaných míst. 

Další info

Cestovní doklady
Do Švýcarska nám stačí platný občanský průkaz. 

Zájezd jede společně se skupinou Ferraty Walliských Alp. Můžete také přibalit partnera/ku či kamarády odlišných zájmů a po programu se s novými zážitky setkávat ve společném kempu.

Ostatní podrobné pokyny k zájezdu (tzv. rodokaps) obdržíte v dostatečném předstihu tak, abyste se mohli na zájezd v klidu připravit. Nejpozději však týden před odjezdem.

Podobné zájezdy

Dachstein turisticky

Dachstein turisticky

21. 7. - 24. 7. 2022 Chci to vidět
Dolomity - turisticky po stopách 1. světové války

Dolomity - turisticky po stopách 1. světové války

12. 7. - 17. 7. 2022 Chci to vidět
Dolomity turisticky

Dolomity turisticky

15. 6. - 19. 6. 2022 Chci to vidět
Hory a národní parky Skotska

Hory a národní parky Skotska

8. 7. - 22. 7. 2022 Chci to vidět
Julské Alpy

Julské Alpy

24. 8. - 28. 8. 2022 Chci to vidět
Národní park Hohe Tauern

Národní park Hohe Tauern

17. 8. - 21. 8. 2022 Chci to vidět
Solná komora turisticky

Solná komora turisticky

5. 8. - 8. 8. 2022 Chci to vidět
Švýcarsko - Engadin na kole i pěšky

Švýcarsko - Engadin na kole i pěšky

31. 7. - 7. 8. 2022 Chci to vidět
Vysoké Taury - Schareck

Vysoké Taury - Schareck

17. 8. - 21. 8. 2022 Chci to vidět