Dolomity turisticky

Dolomity turisticky

5 dní / 6 700 Kč
výběr zájezdu
 Zvolte typ zájezdu
Destinace
 Zvolte destinaci
Termín
Odjezd
+/-
Návrat
+/-
Cena
Cena od
Cena do
Ubytování

Strava

Doprava


Náročnost
Náročnost

Termíny

8. 9. - 12. 9. 2021
č. zájezdu: 221912A-02
cena 6 700 Kč
22. 9. - 26. 9. 2021
č. zájezdu: 221912A-03
cena 6 700 Kč

jednodenní túry krajem Bledých hor

I když jsou jednotlivé skupiny monumentálních vápencových věží tyčících se nad zalesněnými dolinami známy především vyznavačům zajištěných cest – via ferrat, není důvod, proč by vám měl být tento kout Alp zapovězen jen proto, že máte rádi horské scenerie pěkně s pevnou půdou pod nohama. Trasy jsou naplánovány pro průměrně zdatné turisty, není však problém si je libovolně prodloužit, příp. zkrátit. Nocovat budeme ve městečku Auronzo di Cadore v příjemném penzionu. Pokoje jsou 2–4 lůžkové, vždy se sociálním zařízením. Příjemným bonusem tohoto zájezdu je skvělá italská polopenze. Těšit se můžete na snídaně podávané formou bufetového stolu, ale především na čtyřchodovou večeři, která potěší fanoušky italské kuchyně.

Klasické dolomitské túry i skvělá italská polopenze.

Cena zahrnuje

Cena nezahrnuje

  • fakultativní využití lanovek, jimiž lze některé túry zkrátit (Cinque Torri cca 12 EUR a Lagazuoi cca 18,50 EUR)

Průvodci

Lucie Šímová

9. 6. - 13. 6. 2021 / č.zájezdu 221912A-01

Do kudrnovské sítě se nechala chytit coby mladičká horská průvodkyně se zaměřením na rozmanité túry po evropských horách. Od té doby již nasbírala spoustu zkušeností a její doménou se staly především horské zájezdy s jednodenními výšlapy nalehko, především do Alp, ale i do vzdálenějších koutů ...

Dozvědět se více

Hana Mičulková

8. 9. - 12. 9. 2021 / č.zájezdu 221912A-02

Jednou z největších radostí usměvavé Ostravačky je pohyb ve vertikále. S lanem i po ferratách prolézá skalní i horské oblasti ČR a Evropy a své zkušenosti trpělivě předává také klientům horských a ferratových zájezdů. Nejčastěji miří do Dolomit, na Solnou komoru a ferratový kurz Raxalpe. Ráda ...

Dozvědět se více

Jakub Hort

8. 9. - 12. 9. 2021 / č.zájezdu 221912A-02

Kuba je notorický flegmatik a pohodář, který má zřejmě patent najít s každým společnou řeč. Důkazem budiž klientské ocenění nejoblíbenější průvodce sezóny, jehož je čestným nositelem. V pohorkách se zřejmě už narodil, a když těm dětským odrostl, sdílení krás Světa se ukázalo i jako jasný profesní ...

Dozvědět se více

Program zájezdu

1.–2. den

Odjezd z Brna ve 21:00 hod. přes Rakousko do Itálie. Ze sedla Passo Tre Croci (1.809 m) půjdeme modřínovými lesy s masivem MONTE CRISTALLO za námi až k chatě Rifugio M. Faldria, odkud se nám otevře výhled na údolí Valle d´Ampezzo lemované nejznámějšími skalními masivy. Náš okruh zakončíme sestupem okolo „azuritového“ jezera Sorapis. (↑ 680 m ↔ 19 km / 8,5 - 9 hod.)

3. den

Ze sedla Passo Falzarego (2.105 m) zavítáme mezi horolezci oblíbené věže CINQUE TORI (výstup lze urychlit lanovkou), uvidíme pozůstatky zákopů z 1. světové války a kochat se budeme výhledy na protější masiv Tofana di Roses (3.225 m). Lanovkou (18,50 EUR) vyjedeme na "proštolovaný" masiv Lagazuoi (2.756 m). Odtud je možné spatřit Marmoladu - královnu Dolomit. Po túře zajdeme ochutnat cappuccino do olympijského centra CORTINA D´AMPEZZO. Zde také budeme mít možnost dokoupit si potraviny, případně také dárky a suvenýry. (↑ 350 m ↔ 11 km / 4,5 - 5 hod.).

4.–5. den

Od jezírka Lago d´Antorno zvládneme výšvih do sedla Col di Mezo. Poté v těsné blízkosti obejdeme z mnoha fotografií známý masiv TRE CIME (↑ 940 m ↔ 17 km / 8 - 8,5 hod.) Noční cesta přes Rakousko domů, ráno návrat do Brna.

Ubytování

Nocovat budeme 2 noci v útulném penzionu ve městečku Auronzo di Cadore. Pokoje jsou standardně 2-4 lůžkové vybavené lůžkovinami, ručníky, wifi připojením.

Strava

Během zájezdu je zajištěna bohatá italská polopenze, která začíná čtvrteční večeří a končí sobotní snídaní. Těšit se můžete na velice chutné čtyřchodové menu a také skvělé domácí víno! Lze domluvit také vegetariánská nebo bezlepková strava. Kuchař vyjde vstříc i těm, kteří trpí intolerancí laktózy. Ostatní stravování během dne je ve vlastní režii, můžete si vzít svačinky z domova nebo se občerstvit na některé z místních horských chat během túr. Potraviny bude možné dokoupit během návštěvy Cortiny d´Ampezzo, kde se nachází několik supermarketů.

Doprava

Doprava bude zajištěna autobusem zahraniční výroby.

Nástupní místa

Brno - Zvonařka

Náročnost

Denní převýšení a délka jednotlivých túr vyjádřená v km a čase je uvedena v závorce na konci popisu jednotlivých dní v programu zájezdu. Výstup na Cinque Tori lze usnadnit pomocí lanovky (cca 12 EUR). Zájezd odpovídá náročnosti č. 2-3 z 5 bodové škály.  

Další info

Jedeme společně se zájezdem Dolomity ferratově, můžete tedy přibalit partnera/ku či kamarády odlišných zájmů a po programu se s novými zážitky setkávat v penzionu.


Ostatní podrobné pokyny k zájezdu (tzv. rodokaps) obdržíte v dostatečném předstihu tak, abyste se mohli na zájezd v klidu připravit. Nejpozději však týden před odjezdem.

Články

Dobrodružství v Dolomitech

Honza Haruda

Ležím v trávě a nechávám odpočinout sestupem unaveným nohám. Ačkoliv je už polovina června, chůze přes četná sněhová pole byla tro...

více

Podobné zájezdy

Alpské vandry

Alpské vandry

10. 8. - 15. 8. 2021 Chci to vidět
Apeniny turisticky

Apeniny turisticky

11. 9. - 19. 9. 2021 Chci to vidět
Julské Alpy

Julské Alpy

25. 8. - 29. 8. 2021 Chci to vidět
Národní park Hohe Tauern

Národní park Hohe Tauern

18. 8. - 22. 8. 2021 Chci to vidět
Solná komora turisticky

Solná komora turisticky

12. 8. - 15. 8. 2021 Chci to vidět
Vysoké Taury - Schareck

Vysoké Taury - Schareck

18. 8. - 22. 8. 2021 Chci to vidět