Taiwan na kole (rozšíření)

Za zážitky bez obav

Taiwan na kole (rozšíření)

21 dní / 68 600 Kč
výběr zájezdu
 Zvolte typ zájezdu
Destinace
 Zvolte destinaci
Termín
Odjezd
+/-
Návrat
+/-
Cena
Cena od
Cena do
Ubytování

Strava

Doprava


Náročnost
Náročnost

Termíny

19. 10. - 8. 11. 2024
č. zájezdu: 224469B-01
cena 68 600 Kč
Nominace odeslána Vaše nominace byla úspěšně odeslána do našeho systému. Děkujeme za zájem.

s větrem v zádech podél oceánu a přes hory mal(ebn)ého ostrova v Pacifiku

Taiwan, ostrov v Tichém oceánu o velikosti poloviny České republiky, z něhož pochází 90% produkce jízdních kol a cyklistika je zde nejrozšířenějším sportem. Proto ho s námi pojeďte poznat na kole a po cestě se nechejte okouzlit přírodními i kulturními krásami a ochutnejte speciality místní kuchyně. Během našeho zájezdu projedeme na pohodlných trekingových kolech východní část ostrova – od rušného velkoměsta Taipei, přes chladivý NP Yangmingshan, podél divokého východního pobřeží až po tropický jih. Nezapomeneme se vydat i do nejvyšších hor ostrova a na vulkanický ostrov Ludao v Pacifiku. Samozřejmostí jsou pestrobarevné chrámy, milí lidé a každý den ochutnáme vyhlášenou taiwanskou kuchyni.

V rámci rozšířeného programu dokončíte okruh poznávání ostrova o návštěvu vysokých hor, tentokrát již pohodlně bez kol. Nově opravenou alishanskou železnicí se vydáme do míst, kde štíty hor dosahují výšky čtyř tisíc metrů a kde rostou tisícileté cypřiše. A aby nebylo cyklistiky málo, tak se na závěr vydáme na pohodu okolo jezera Slunce a Měsíce po cyklostezkách, které vyhlásili čtenáři CNN jako TOP 10 na světě!

Cena zahrnuje

Cena nezahrnuje

  • letenku v ceně od 22.000 Kč včetně tax

Průvodci

Martin Hájek

19. 10. - 8. 11. 2024 / č.zájezdu 224469B-01

Martinův obvyklý basecamp se nachází 9.000 km na východ od ČR – na Taiwanu. Odtud vyráží za objevováním či průvodcováním svých oblíbených lokalit Indonésie, Malajsie, Singapuru, Bruneje, Bornea, Nepálu a Filipín. Je naprosto špičkovým průvodcem, který vyniká abnormálním nasazením a schopností ...

Dozvědět se více

Videa

Program zájezdu

1.–2. den

Přílet do TAIPEI. Poznávání moderní i tradiční tváře pulzujícího velkoměsta - klasický Konfuciův chrám a neustále rušný taoistický chrám Longshan. Vyhlídka na město z donedávna nejvyšší budovy světa - TAIPEI 101 i Sloní hory. Po prohlídce města si unavené nohy i tělo “osvěžíme” v horkých pramenech XINBEITOU a na závěr ochutnáme mnoho kulinářských specialit na proslulých nočních trzích.

3. den

Poprvé v sedle kola! Po nejmodernějších a nejpohodlnějších cyklostezkách Taiwanu lehce projedeme moderní Taipei, vystoupáme na vrcholky blízkého národního parku YANGMINGSHAN. Odpoledne nás čeká návštěva pískovcových útesů YELIOU a na závěr živé přístavní město KEELUNG.

4. den

Z Keelungu vystoupáme do pobřežních hor až do historického města JUIFEN a projdeme se jeho úzkými uličkami. S výhledy na oceán hluboko pod námi přejedeme do starého japonského města JINGUASHI známého těžbou zlata. Následuje přejezd k vodopádům SHIFEN a do městečka Pingxi.

5. den

Ranní přejezd sytě zelených kopců do městečka PINGLIN, centra malebné oblasti uprostřed hor známá pěstováním čaje Pouchong a skvělými cyklostezkami. Dopoledne se projedeme okolo čajových plantáží, po kterých bude následovat dlouhý sjezd k vodopádu WUFENGCHI a do lázeňského města JIAOSHI.

6. den

Dopoledne přejedeme planinou Lanyang a okolo města Yilan až do malebné rybářské vesničky NANFANGAO. Odpoledne se přesuneme vlakem do města Xincheng a opět na kole až k útesům CINGSHUI, padajících z výšky 1.000 m kolmo do oceánu.

7. den

V dopoledních hodinách se přesuneme automobilem do nejvýše položeného silničního sedla na Taiwanu, WULING (3.275 m). Po jednoduchém výstupu na 3.416 m vysoký vrchol Hehuanshan na nás bude čekat 70 km dlouhý sjezd až na okraj soutěsky Taroko, do osady Tianhsiang. Na závěr spočineme v 45 °C horkých přírodních pramenech WENSHAN.

8. den

Celodenní poznávání soutěsky TAROKO – největší turistické atrakce Taiwanu, památky UNESCO a „jednoho ze sedmi přírodních divů Asie“. Kolmé útesy vysoké až 2.000 m, tunely ve skalách, divoká řeka tekoucí soutěskou a nespočetně mnoho vodopádů. Soutěskou budeme putovat jak na kole, tak i pěšky. Odpoledne následuje přejezd podél dlouhé pláže CHIHSINGTAN do města HUALIEN.

9.–11. den

Putování podél VÝCHODNÍHO POBŘEŽÍ mezi městy Hualien a Taitung. Oproti hustě osídlenému západnímu pobřeží nabízí východ nekonečné pláže, podivuhodné skalní útvary, divoký oceán, malebné rybářské vesničky a také úrodné údolí mezi pobřežními horami, které na závěr překročíme.

12.–13. den

Trajektem na vulkanický ostrov LUDAO (Green Island). Během dvou dnů cykloputování po ostrově spatříme úžasné lávové útesy, navštívíme starou věznici a Muzeum lidských práv, vykoupeme se v křišťálově čistém oceánu a budeme pozorovat miliony hvězd během odpočinku v horkém prameni Zhaori. Jednom ze tří slanovodních horkých pramenů na světě! Ostrov Ludao bude jedním z nejsilnějších zážitků z Taiwanu!

14. den

TAIMALI, několik kilometrů dlouhá písečná pláž, jako stvořená pro pozorování východu slunce nad oceánem. Pokračujeme dále na jih podél málo známého pobřeží ALANGYI a přes zelené hory a stepi v okolí vesnice SHUHAI. Noc strávíme v nejodlehlejším koutě Taiwanu.

15. den

Poslední den putování na kolech okolo ostrova navštívíme písečné duny CHIUPENG, korálové útesy JIALESHUI a podél divokého pobřezí národního parku Kenting doputujeme až na nejjižnější bod Taiwanu, mys ELUANBI, odkud je to jen co by kamenem dohodil do cíle našeho putování.

16.–17. den

Národní park KENTING. Po několika dnech na kolech na nás čeká relaxace a koupání v korálovém moři. Tyrkysově zbarvené vody oceánu, dlouhé písečné pláže a svěže zelené hory jihu ostrova. Druhý den odpoledne krátká návštěva druhého největšího ostrova Taiwanu, KAOHSIUNG a přesun do města Chiayi, kde strávíme noc.

18. den

Světoznámou ALISHANSKOU ÚZKOKOLEJKOU postavenou Japonci se přesuneme do hor centrálního Taiwanu. Zastavíme v malebné vesnici FENCHIHU. Poznáme místní přátelské obyvatele, prozkoumáme jeden z nejzachovalejších bambusových lesů na ostrově, čajové plantáže a na závěr ochutnáme i vyhlášený „lunchbox“. V odpoledních hodinách se přesuneme na noc do oblasti Alishan, kde strávíme noc.

19. den

ALISHAN, horská stanice obklopená tisíciletými cypřiši. Brzy ráno vyjedeme vláčkem na vrchol hory Chushan pozorovat východ slunce nad čtyřtisícovými horami. Pěšky pak prozkoumáme cypřišový prales, magnóliové zahrady a malebné chrámy v okolí. Odpoledne následuje přejezd dechberoucí vysokohorskou silnicí přes národní park YUSHAN k jezeru Slunce a Měsíce.

20.–21. den

Jednodenní, 30 km dlouhý výlet na kolech okolo JEZERA SLUNCE A MĚSÍCE obklopeného překrásnou přírodou, ohromujícími chrámy a vysokými horami. Druhý den se přesuneme vysokorychlostní železnicí zpět do Taipei a ve večerních hodinách zpět do ČR.

Ubytování

Ubytování je zajištěno v levnějších hotelech, B&B (penzionech) a hostelech. Ubytování mají pokoje pro 2–4 osoby s vlastním soc. zařízením (mimo hostely, kde je soc. zařízení společné). Na pokojích je vždy povlečení. Wifi je taktéž na mnoha místech standard.

Strava

V ceně zájezdu jsou zahrnuty snídaně. Ke snídani si budou například vaječné omelety, plněné toasty či vydatné nudlové polévky. Snídaně je zajištěna v místě ubytování nebo v častých “snídaňových restauracích”. Taiwanská kuchyně je velice chutná, pestrá, zdravá, ale ani v nejmenším není podobná jakékoli kuchyni evropské a jídlo tak bude jedním z velkých zážitků z vaší cesty.

Doprava

Nástupní místo: Taipei

Cena letenky není zahrnutá v ceně zájezdu. Jejich cena v průběhu roku kolísá, proto částka uváděná u zájezdu je pouze orientační. Jakmile je přihlášeno dostatek účastníků pro realizaci zájezdu, poptáme letenky a zvolíme optimální variantu, obvykle nejvýhodnější na trhu. Vzhledem k tomu, že lhůta pro potvrzení rezervace a zaplacení letenky je obvykle velmi šibeniční (leckdy i méně než 24 hodin), mohou u nás klienti zaplatit zálohu na letenky ve výši uvedené orientační ceny, kterou po zakoupení letenek vyúčtujeme a případný přeplatek vrátíme či převedeme do plateb k zájezdu (vždy dle domluvy). V případě dražších letenek vždy kontaktujeme klienty a žádáme je o souhlas se zakoupením ještě před potvrzením rezervace. Naší nabídky využívá drtivá většina klientů, přesto ale umožňujeme zakoupit si i vlastní letenky (s využitím různých věrnostních programů nebo vlastním itinerářem letu), při jejich nákupu je však dobré konzultovat itinerář letu s CK a hlavně si potvrdit realizaci zájezdu (dosažení minimálního počtu účastníků).

Nástupní místa

Náročnost

Každodenní dávka ujetých kilometrů je od 50 do 90 km. První a druhá čtvrtina zájezdu je více kopcovitá a tak budou denní dávky spíše nižší než na východním pobřeží, kdy pojedeme převážně podél Tichého oceánu. Zajištěno je pro vás zapůjčené fitness kolo (=trochu širší pláště než klasická “silnička”, ale s rovnými řidítky) Giant Escape 1 s 27 rychlostmi.

Další info

Zavazadlo
Zabalte si do batohu nebo kufru, do kterého se vám vše pohodlně vejde a který není příliš objemný (cyklo zájezd se dá odjet opravdu nalehko, čím méně věcí, tím méně starostí :-)). Kvůli místu v doprovodném vozidle prosím dodržujte rozměrový limit na zavazadlo cca. 110x60x50 cm.

Skupina účastníků
Maximální kapacita je 12 účastníků + 1 průvodce.

Průvodce
Zájezd bude veden česky, případně slovensky hovořícím průvodcem. Telefonický kontakt na průvodce vám bude sdělen v první den zájezdu. U zájezdů expedičního typu ve většině případů zveřejňujeme s předstihem také emailovou adresu na hlavního průvodce. Ta bývá uvedena v informačním rodokapsu, který obdržíte zhruba měsíc před začátkem zájezdu.

Kapesné
Doporučujeme mít u sebe minimálně 400 USD, které si na letišti vyměníte na taiwanské dolary (TWD nebo NT$).

Cestovní doklady
K této cestě potřebujete CESTOVNÍ PAS, platný nejméně 6 měsíců po návratu z Taiwanu s minimálně dvěma volnými stránkami vedle sebe. Víza pro vstup na Taiwan jsou vydávána zdarma na letišti a jsou platná po dobu 90 dnů. Po příletu (resp. zpravidla již v letadle) vyplníte příletovou kartu a za odměnu dostanete na letišti do pasu vízum.

Očkování
Pro cestu na Taiwan není povinné žádné očkování, oficiálně se však doporučuje očkování proti žloutence – hepatitidě typu A i B a proti břišnímu tyfu. Je samozřejmě na každém jednotlivci, jak se rozhodne. Pokud chcete pro své zdraví udělat maximum, navštivte Krajskou hygienickou stanici v místě vašeho bydliště, kde vám podají konkrétní informace o očkování na Taiwan.

Ostatní podrobné pokyny k zájezdu (tzv. rodokaps) obdržíte v dostatečném předstihu tak, abyste se mohli na zájezd v klidu připravit. Nejpozději však týden před odjezdem.

Termíny

19. 10. - 8. 11. 2024
č. zájezdu: 224469B-01
cena 68 600 Kč
Nominace odeslána Vaše nominace byla úspěšně odeslána do našeho systému. Děkujeme za zájem.

Články

Taiwanem na kole

Martin Hájek

Mnoho lidí zná Taiwan jen jako přecpaný ostrov plný rušných měst, velkých továren a nudných plání na západním průmyslovém pobřeží....

více

Podobné zájezdy

Taiwan na kole

Taiwan na kole

19. 10. - 4. 11. 2024 Chci to vidět