Transylvánie I

Za zážitky bez obav
výběr zájezdu
 Zvolte typ zájezdu
Destinace
 Zvolte destinaci
Termín
Odjezd
+/-
Návrat
+/-
Cena
Cena od
Cena do
Ubytování

Strava

Doprava


Náročnost
Náročnost

Termíny

Aktuálně není vypsán termín pro tento zájezd. Je možné, že na něm v tuto chvíli pracujeme nebo s ním v této sezóně nepočítáme. Přesto, pokud jste skupina a máte zájem o individuální termín přímo dle vašich představ, neváhejte nás kontaktovat. Více informací k zájezdům na zakázku zde.
Nominace odeslána Vaše nominace byla úspěšně odeslána do našeho systému. Děkujeme za zájem.

výlety ve strhující krajině, historický Braşov, Draculovo rodiště, opevněné kostely, s polopenzí na hotelu

Transylvánie - už jen to jméno samotné voní dobrodružstvím, tajemnem a romantikou. Neoddiskutovatelnou zásluhu na tom nese zejména román irského spisovatele Brama Stokera - Dracula. Do kraje svérazného folklóru, pověstí, hlubokých strží, temných lesů, prastarých hradů a nádherných hor zasadil děj svého příběhu. My však nebudeme jako hrdinové románu pořádat hon na upíry. Místo toho si užijeme romantického pábení na hranici Transylvánie, Valašska a Moldavska. Budeme se toulat ve strhující krajině okolních pohoří s nekonečnými výhledy, objevovat přírodně zajímavá místa Draculova působiště – jeho rodiště Sighişoaru, hrad Bran a nasávat atmosféru v prostředí osídlovaném saskými kolonizátory – historický Braşov i skvostné Viscri. Ubytováni budeme po celou dobu v brašovském hotelu se zajištěnou polopenzí a odtud budeme vyjíždět na výlety do okolí.

Ale přece jen... česnek si raději vezměte sebou. Člověk nikdy neví koho na cestách potká.

Cena zahrnuje

Videa

Program zájezdu

1.–2. den

Odpolední odjezd z Brna, noční přejezd přes Slovensko a Maďarsko do Rumunska. Ráno pojedeme přes Arad a pak dál do resortu OCNA SIBIULUI, kde si po nočním přejezdu dopřejeme koupačky ve vyhřátých solných jezírcích. Odpolední dojezd do BRAŞOVA . Ubytování a aklimatizace prohlídkou města.

3. den

„Zahrada Rumunska“- PIATRA CRAIULUI je bělostné vápencové pohoří. Od Cabana Gura Raului (800 m n.m.) si vyšlápneme k horské chatě Curmătura (1.500 m n.m.). Okruhem se převážně pohodlnou cestou vrátíme.

4. den

Odjedeme k návštěvě dalšího pohoří – CIUCAŞ. Ze sedla Bratocea cestou v pěnišnících a jalovcích vystoupáme na nejvyšší Vf. Ciucaş (1.954 m n.m.). Pokračujeme až ke Cabana M. Roşu (1.280 m n.m.), kde na nás bude čekat bus.

5. den

Být v Draculově Transylvánii a nenavštívit jeho rodiště?! Vyjedeme tedy do starobylé SIGHIŞOARY (unesco). Cestou zpět shlédneme opevněný kostel ve VISCRI (unesco), kde navštívíme nejen opevněný kostel, rázovitou vesničku, ale i statek prince Charlese.

6. den

Údolím Plaiul Foii skrze „medvědí“ hřeben TĂMAŞUL se otřeme o nejvyšší rumunské pohoří FĂGĂRAŞ a posvačíme pod nekonečnými západními svahy PIATRA CRAIULUI. V této době právě zde a nikde jinde na světě kvete Hvozdík kalizzon doprovázen houfy různých skalniček a orchideí.

7. den

SINAIA – „Perla Karpat“ - navštívíme zdejší klášter i překrásný zámek Peleş rumunského krále Carola I. a menší Pelişor jeho následovníka. Jedno z nejnavštěvovanějších pohoří - BUCEGI. Necháme se vyvézt do výšky přes 2.000 m. k jedinečné babelské sfinze a hřibům – skalním útvarům opracovanými větrnou erozí.

8. den

Od již známé cabana Gura Raului vyjdeme serpentýnami do MAGURY, vesnice i stejnojmenného vápencového pohoříčka a odtud okouzleni výhledy doputujeme k pohádkovému hradu BRAN, kde „údajně sídlil sám krvelačný upír Dracula“.

9.–10. den

Dopoledne strávíme v BRAŞOVĚ. Je toho ještě mnoho, co je zde k vidění, ale můžete využít čas třeba jen k nákupům či lenošení před odjezdem. V odpoledních hodinách se vydáme na cestu domů a u SIBIU navštívíme největší rumunský skanzen ASTRA představující nejen ztrácející se svět rumunských vesnic, ale zejména jedinečnou sbírku 33 mlýnů představujících všechny mlýnské systémy, kterou nikde jinde neuvidíte.

Ubytování

Hotel přímo v Braşově ve 2–3 lůžkových pokojích s veškerými lůžkovinami, minibarem a vlastním sociálním zařízením. Na vyžádání je možné za příplatek 1.100 Kč zajistit ubytování v jednolůžkovém pokoji. Úroveň ubytování, vybavenost pokojů a stav vybavení pokojů odpovídá kategorii hotelu a především místním zvyklostem v dané destinaci. Kategorie hotelu (počet hvězd) nemusí odpovídat úrovni hotelů ve stejné kategorii v České republice a západních zemí. Zpravidla je nutné počítat s tím, že úroveň hotelů může být v Rumunsku nižší. Ubytovací a hygienické standardy v Rumunsku jsou od běžných evropských standardů odlišné, neboť místní zvyklosti a právní předpisy jsou mnohem tolerantnější.

Strava

Stravování je po celou dobu zájezdu formou polopenze, tedy snídaně a večeře v hotelu. Stravování zajišťuje hotel, který připravuje klasická rumunská jídla. Úroveň stravování, variabilita a množství druhů jídel odpovídá místní zvyklostem. Během dne si jídlo a pití budete nosit s sebou. Je možnost potraviny průběžně dokupovat či zkoušet rumunskou kuchyni v restauracích a horských chatách.

Doprava

Doprava bude zajištěna zájezdovým autobusem.

Nástupní místa

Náročnost

Jedná se o 10-ti denní zájezd zaměřený na turistiku v oblasti na pomezí Valašska a Transylvánie. Průměrně zdatný jedinec by neměl mít se zvládnutím plánovaných túr větší problémy, přesto je potřebná určitá fyzická zdatnost a jistá chůze v náročnějším terénu. Každý den bychom měli chodit asi 4 až 7 hodin čisté chůze. Důležitá je volba výstroje, zejména pro vaší vlastní bezpečnost a pohodlné putování. Pro případné fyzické indispozice nabídneme alternativní „light“ prográmek, ovšem ne tak zajímavý jako ten „hard“. Nejenom fyzičnem živ je člověk. Jistě bude i vaše duševno spokojeno, protože Braşov obklopují nejen překrásné přírodní poklady, nýbrž i historicky a lidsky interesantní místa.

Další info

Cestovní doklady
Jelikož je Rumunsko od 1.1. 2007 v EU, stačí vám pro tuto cestu platný OBČANSKÝ PRŮKAZ. Pokud ji nemáte, vezměte si pas. Pro případ ztráty cestovního dokladu si zvlášť zabalte 1 fotografii pasového formátu a xerokopii s vašimi identifikačními údaji.

Ostatní podrobné pokyny k zájezdu (tzv. rodokaps) obdržíte v dostatečném předstihu tak, abyste se mohli na zájezd v klidu připravit. Nejpozději však týden před odjezdem.

Termíny

Aktuálně není vypsán termín pro tento zájezd. Je možné, že na něm v tuto chvíli pracujeme nebo s ním v této sezóně nepočítáme. Přesto, pokud jste skupina a máte zájem o individuální termín přímo dle vašich představ, neváhejte nás kontaktovat. Více informací k zájezdům na zakázku zde.
Nominace odeslána Vaše nominace byla úspěšně odeslána do našeho systému. Děkujeme za zájem.

Podobné zájezdy

Hory a města severní Albánie

Hory a města severní Albánie

19. 7. - 28. 7. 2024 Chci to vidět
Transylvánie II

Transylvánie II

16. 8. - 25. 8. 2024 Chci to vidět