1.–2. den
Odpolední odjezd z Brna, noční přejezd přes Slovensko a Maďarsko do Rumunska. Ráno pojedeme přes Arad a pak dál do resortu OCNA SIBIULUI, kde si po nočním přejezdu dopřejeme koupačky ve vyhřátých solných jezírcích. Odpolední dojezd do BRAŞOVA . Ubytování a aklimatizace prohlídkou města.
3. den
„Zahrada Rumunska“- PIATRA CRAIULUI je bělostné vápencové pohoří. Od Cabana Gura Raului (800 m n.m.) si vyšlápneme k horské chatě Curmătura (1.500 m n.m.). Okruhem se převážně pohodlnou cestou vrátíme.
4. den
Odjedeme k návštěvě dalšího pohoří – CIUCAŞ. Ze sedla Bratocea cestou v pěnišnících a jalovcích vystoupáme na nejvyšší Vf. Ciucaş (1.954 m n.m.). Pokračujeme až ke Cabana M. Roşu (1.280 m n.m.), kde na nás bude čekat bus.
5. den
Být v Draculově Transylvánii a nenavštívit jeho rodiště?! Vyjedeme tedy do starobylé SIGHIŞOARY (unesco). Cestou zpět shlédneme opevněný kostel ve VISCRI (unesco), kde navštívíme nejen opevněný kostel, rázovitou vesničku, ale i statek prince Charlese.
6. den
Údolím Plaiul Foii skrze „medvědí“ hřeben TĂMAŞUL se otřeme o nejvyšší rumunské pohoří FĂGĂRAŞ a posvačíme pod nekonečnými západními svahy PIATRA CRAIULUI. V této době právě zde a nikde jinde na světě kvete Hvozdík kalizzon doprovázen houfy různých skalniček a orchideí.
7. den
SINAIA – „Perla Karpat“ - navštívíme zdejší klášter i překrásný zámek Peleş rumunského krále Carola I. a menší Pelişor jeho následovníka. Jedno z nejnavštěvovanějších pohoří - BUCEGI. Necháme se vyvézt do výšky přes 2.000 m. k jedinečné babelské sfinze a hřibům – skalním útvarům opracovanými větrnou erozí.
8. den
Od již známé cabana Gura Raului vyjdeme serpentýnami do MAGURY, vesnice i stejnojmenného vápencového pohoříčka a odtud okouzleni výhledy doputujeme k pohádkovému hradu BRAN, kde „údajně sídlil sám krvelačný upír Dracula“.
9.–10. den
Dopoledne strávíme v BRAŞOVĚ. Je toho ještě mnoho, co je zde k vidění, ale můžete využít čas třeba jen k nákupům či lenošení před odjezdem. V odpoledních hodinách se vydáme na cestu domů a u SIBIU navštívíme největší rumunský skanzen ASTRA představující nejen ztrácející se svět rumunských vesnic, ale zejména jedinečnou sbírku 33 mlýnů představujících všechny mlýnské systémy, kterou nikde jinde neuvidíte.