Trascău

Za zážitky bez obav
výběr zájezdu
 Zvolte typ zájezdu
Destinace
 Zvolte destinaci
Termín
Odjezd
+/-
Návrat
+/-
Cena
Cena od
Cena do
Ubytování

Strava

Doprava


Náročnost
Náročnost

Termíny

Aktuálně není vypsán termín pro tento zájezd. Je možné, že na něm v tuto chvíli pracujeme nebo s ním v této sezóně nepočítáme. Přesto, pokud jste skupina a máte zájem o individuální termín přímo dle vašich představ, neváhejte nás kontaktovat. Více informací k zájezdům na zakázku zde.
Nominace odeslána Vaše nominace byla úspěšně odeslána do našeho systému. Děkujeme za zájem.

„Soutěskové“ hory

Při přechodu těchto „soutěskových“ hor se budeme toulat krajem vápencových skal, horských plání i nekončícími vesničkami v údolích. Putování začneme přechodem úchvatného vápencového masívu Piatra Secului (1.129 m) a návštěvou zříceniny hradu Cetatea Trascăului. Budeme se toulat rozlehlými loukami, posetými horským lučním kvítím, kde místo zástupu turistů potkáme jen domorodé pastevce s jejich stády. Půjdeme po západním úpatí Culme a Bedeului, nejmohutnějšího masivu celého pohoří – tam nás přivítají původní dřevěné chaloupky se špičatými slaměnými střechami, ke kterým jsou přilepené malované chlebové pece. Utáboříme se na čtyři dny v Râmetské soutěsce, nedaleko liduprázdné vesničky Cheia, která leží v hlubokém kotli bez cest a elektřiny uprostřed čtyř soutěsek. Když nahlédneš do některého z domů, jakoby ses vrátil v čase zpět. Další den nás bude čekat hned dvojí dobrodružství – nejdříve projdeme soutěsku vysoko po skalních římsách a po prohlídce nádherného pravoslavného Râmetského kláštera ji probrodíme divokou vodou skrze největší skalní most v Rumunsku zpět na tábořiště. Nevynecháme známou ponornou jeskyni Huda Lui Papara, vykoupeme se v jedné z říček, která se o kousek dál stéká v obrovském kotli s dalším potokem, který padá z bílé vápencové stěny. Tato obrovská masa vody se tu propadá do stejnojmenné jeskyně. Na druhé straně horského hřebenu vyvěrají vody skalní puklinou, suchou nohou se dovnitř nedostaneme. Projdeme bezejmenným údolím a vystoupáme strmými lesy na horskou planinu Ciumerna, kde se naposled utáboříme. Ráno nás vzbudí zvonky oslí karavany, která nosí mléko a tvaroh ze salaší dolů do údolí. Budeme putovat v nadmořských výškách 500 – 1.235 m.

Cena zahrnuje

Videa

Program zájezdu

Každý den putujeme od ranní deváté, s přestávkami na jídlo, focení a kochání se přírodou, až do pozdního odpoledne. Kdo má chuť a síly, ještě si někam zajde, ostatní se utáboří na osvědčených místech. Rozhodujícím činitelem je kromě vaší kondice také počasí. Neovlivníte jej, nevyberete si jej, ale s patřičným vybavením snadněji odoláte. Sehrané party mohou jít po konzultaci s průvodci samy. Není však radno chodit v počtu menším tří. Odporuje to základním pravidlům horské turistiky. Mapy vám dáme, ale jsou rumunské – ne vše v nich je a ne vždy stoprocentně sedí.

Ubytování

Nocovat budeme na ověřených tábořištích ve volné přírodě ve vlastních stanech a spacácích. Hygiena je omezená a to v horských potocích a tůních. Na většině tábořišť voda bude.

Strava

Stravování je po celou dobu zájezdu z vlastních, popřípadě přikoupených zásob. 1 – 2x za zájezd bude možno dokoupit chleba, pivo, sýr a možná i něco málo jiného. Doporučujeme vařit a stravovat se ve 2 max. 3 lidech. Optimální jsou sušené potraviny – polévky, omáčky, kaše, čínské nudle, apod. Je dobré přibalit dostatek sladkostí pro doplnění energie.

Doprava

Doprava bude řešena zájezdovým autobusem.

Nástupní místa

Náročnost

Všechny túry půjdeme natěžko a tudíž batoh budeme mít celou dobu na zádech (krom 2 dnů, kdy chodíme nalehko hvězdicově z tábořiště). Zvažte proto dvakrát nad každou součástí výstroje a oblečení, zda jej opravdu budete potřebovat.

Jaké je denní převýšení a délka plánovaných etap?
1. túra: (↔ 8 hod., ↑ 900 m ↓ 700 m)
2. túra: (↔ 8 hod., ↑ 1100 m ↓ 400 m)
3. túra: (↔ 8 hod., ↑ 500 m ↓ 800 m)
4. túra: (↔ 9,5 hod., ↑ 800 m ↓ 1150 m)
5. túra: (↔ 6 hod., ↑ 150 m ↓ 150 m)
6. túra: (↔ 7 hod., ↑ 400 m ↓ 400 m)
7. túra: (↔ 8 hod., ↑ 1200 m ↓ 450 m)
8. túra: (↔ 6 hod., ↑ 250 m ↓ 1200 m)

Další info

Velikost skupiny
Maximální kapacita je 20 účastníků, kterou budou doprovázet navíc dva průvodci, jeden vpředu určující směr a druhý vzadu, dodávajíc povzbuzení pomalejším.

Cestovní doklady
Jelikož je Rumunsko od 1.1. 2007 v EU, stačí vám pro tuto cestu platný občanský průkaz. Pro případ ztráty cestovního dokladu si zvlášť zabalte 1 fotografii pasového formátu a xerokopii s vašimi identifikačními údaji.

Ostatní podrobné pokyny k zájezdu (tzv. rodokaps) obdržíte v dostatečném předstihu tak, abyste se mohli na zájezd v klidu připravit. Nejpozději však týden před odjezdem.

Termíny

Aktuálně není vypsán termín pro tento zájezd. Je možné, že na něm v tuto chvíli pracujeme nebo s ním v této sezóně nepočítáme. Přesto, pokud jste skupina a máte zájem o individuální termín přímo dle vašich představ, neváhejte nás kontaktovat. Více informací k zájezdům na zakázku zde.
Nominace odeslána Vaše nominace byla úspěšně odeslána do našeho systému. Děkujeme za zájem.

Podobné zájezdy

Vâlcan a Retezat

Vâlcan a Retezat

16. 8. - 25. 8. 2024 Chci to vidět