Ukrajina a Černobyl

Za zážitky bez obav

Ukrajina a Černobyl

7 dní
výběr zájezdu
 Zvolte typ zájezdu
Destinace
 Zvolte destinaci
Termín
Odjezd
+/-
Návrat
+/-
Cena
Cena od
Cena do
Ubytování

Strava

Doprava


Náročnost
Náročnost

Termíny

Aktuálně není vypsán termín pro tento zájezd. Je možné, že na něm v tuto chvíli pracujeme nebo s ním v této sezóně nepočítáme. Přesto, pokud jste skupina a máte zájem o individuální termín přímo dle vašich představ, neváhejte nás kontaktovat. Více informací k zájezdům na zakázku zde.
Nominace odeslána Vaše nominace byla úspěšně odeslána do našeho systému. Děkujeme za zájem.

Po památkách UNESCO s návštěvou Černobylu

Říká se, že každý Středoevropan, i ten, který jinak moc necestuje, by měl za svůj život navštívit tři města: Prahu, Krakov a Lvov. My si místo Prahy přidáme Kyjev nazývaný matka ruských měst nebo nový Jeruzalém. Co město to klenot zapsaný mezi památkami UNESCO. Uvidíme rozdíly v kultuře a životní úrovni dvou sousedních národů, jejichž dějiny se po generace prolínaly. Zcela unikátním zážitkem bude návštěva uzavřené oblasti bývalé černobylské jaderné elektrárny a opuštěného města Pripjať. Vstup nám zprostředkuje ukrajinská agentura, která také zajišťuje potřebná povolení. Zastavíme se i na Zakarpatské Ukrajině, bývalém území československého státu. V Polsku ještě navštívíme solné doly Wieliczka, také zapsané do památek UNESCO.

Komorní výprava.

Cena zahrnuje

Cena nezahrnuje

  • stravu
  • vstupy (solné doly Wieliczka cca 250 Kč)

Videa

Program zájezdu

1. den

Odjezd z Brna. Náš první den na polském území nás čeká podzemní zázrak jako v dolech Morie z filmového Pána prstenů – solné doly Wieliczka. Obrovské sály vysekané v kameni, nekonečné chodby stovky metrů pod zemským povrchem i sluje plné podivné důlní techniky. Na turistické trase je 2,5 km chodeb, 23 komor v hloubce od 64 do 135 m, vše ve stálé teplotě mezi 14 a 16 C. Ze solných dolů se přesuneme do historické rezidence polských králů a metropole Malopolského vojvodství Krakova. Podíváme se královský hrad Wavel, do starého města a večer projdeme bývalou židovskou čtvrť Kazimierz s množstvím výborných restaurací.

2. den

Dnes bude náš první kontakt s Ukrajinou. Podle propustnosti hranic v odpoledních hodinách dorazíme do Lvova, prý nejvíce ukrajinského města plného zeleně. Město s četnými hezkými budovami z období baroka a dalších za ním následujících architektonických stylů si zachovalo svůj původní středověký půdorys se zřetelnými hranicemi mezi etnickými komunitami, které tady v minulosti žily. Kousek od centrálního náměstí se nachází jeden z mnoha parků Vysokij zamok, ze kterého uvidíme na celé město.

3. den

Vzdálenosti na Ukrajině jsou obrovské a nás čeká přejezdový den do hlavního města. Po pozdně odpoledním dojezdu se zabydlíme na tři noci a bude-li čas a chuť vyrazíme zkoumat, co nám nabízí naše okolí.

4. den

Po dnech strávených převážně v autě se protáhneme prohlídkou starého Kyjeva, projdeme po Majdanu, podíváme se k dominantě Kyjeva, monumentální soše Matka vlast a sousednímu klášternímu komplexu Kyjevskopečerská lávra, zvoleném za jeden z divů Ukrajiny.

5. den

Pro někoho vrchol zájezdu, pro každého však hluboký zážitek v uzavřené zóně černobylské jaderné elektrárny. O naši bezpečnost se bude starat certifikovaný ukrajinský průvodce, který taktéž bude po celou dobu sledovat úroveň radiace. Navštívíme opuštěné město Pripjať a jeho známá místa – plavecký bazén a obří ruské kolo, z bezpečné vzdálenosti uvidíme starý i nový sarkofág a zajdeme i k obřímu radaru Duga, nazývaném ruský datel. V závěru proběhne dozimetrová kontrola pro naši bezpečnost.

6. den

Ráno nás bude čekat další přejezd, tentokrát v opačném směru. Zůstaneme však na Ukrajině a v podvečerních hodinách dorazíme do oblasti bývalého Československa na Zakarpatskou Ukrajinu do města Užhorod. Zajdeme k místnímu hradu a pak se podíváme, na večerní život nám kdysi tak blízkého města.

7. den

Dopoledne si ještě užijeme procházky, můžeme udělat závěrečný nákup suvenýrů a rozloučíme se s Ukrajinou. Po překonání hranic zamíříme k domovu s návratem do Brna v podvečerních hodinách.

Ubytování

Ubytování budeme v penzionech nebo v soukromí. Převažují dvoulůžkové pokoje se společnými sprchami a wc. Zásuvky odpovídají českým standardům, není tedy zapotřebí žádné speciální redukce. Možnost dobíjení baterií do fotoaparátů a kamer bude denně.

Strava

Stravu si během zájezdu zajišťuje každý sám. Ceny potravin jsou o něco nižší, než u nás. Restaurace/hospody jsou vždy v blízkosti ubytování. Průvodce vám vždy rád poradí, kde se najíst a jaké speciality ukrajinské kuchyně ochutnat.

Doprava

Doprava bude zajištěna mikrobusem.

Nástupní místa

Náročnost

Jedná se o poznávací 7 denní zájezd, při kterém navštívíme poměrně odlišná místa. Na přesunech si do sytosti užijeme mikrobusu, vzdálenosti jsou velké. Zájezd odpovídá náročností č. 1 z 5 bodové škály. Vstup do Černobylu není povolen osobám mladším 18 let.

Další info

Vstup do Černobylu
Vstup do Černobylu není povolen osobám mladším 18 let. 

Velikost skupiny
Zájezd je určen pro komorní skupinu 6 osob.

Cestovní doklady
Pro tuto cestu budete potřebovat platný cestovní pas. 

Ostatní podrobné pokyny k zájezdu (tzv. rodokaps) obdržíte v dostatečném předstihu tak, abyste se mohli na zájezd v klidu připravit. Nejpozději však týden před odjezdem.

Termíny

Aktuálně není vypsán termín pro tento zájezd. Je možné, že na něm v tuto chvíli pracujeme nebo s ním v této sezóně nepočítáme. Přesto, pokud jste skupina a máte zájem o individuální termín přímo dle vašich představ, neváhejte nás kontaktovat. Více informací k zájezdům na zakázku zde.
Nominace odeslána Vaše nominace byla úspěšně odeslána do našeho systému. Děkujeme za zájem.