Ázerbájdžán

Za zážitky bez obav

Ázerbájdžán

7 dní / 17 500 Kč
výběr zájezdu
 Zvolte typ zájezdu
Destinace
 Zvolte destinaci
Termín
Odjezd
+/-
Návrat
+/-
Cena
Cena od
Cena do
Ubytování

Strava

Doprava


Náročnost
Náročnost

Termíny

2. 6. - 8. 6. 2024
č. zájezdu: 224351-01
cena 17 500 Kč
VYPRODÁNO
Nominace odeslána Vaše nominace byla úspěšně odeslána do našeho systému. Děkujeme za zájem.

toulky tajemnou zemí ohňů

Ázerbájdžán – největší, nejodlehlejší a nejtajemnější ze zemí Zakavkazského trojlístku. Země, ve které se bizarně snoubí Perské a Osmanské dědictví s postsovětským marasmem a petrolejovými dolary vybudovanou honosnou současností. Země, kde se podobně jako v Gruzii nachází nebetyčné štíty Kavkazu, zde ovšem bez turistů a značených cest. Země, kde ropa vytéká ze země doslova na každém kroku, kde hoří nejen skály, ale i voda. Země, kde je na každém rohu vidět, jak prožívá spor o Náhorní Karabach, a kde na vše dohlíží otec vlasti Heydar Alijev – byť je již pár let po smrti. Starobylá okna chánského paláce v Șəki na to vše shlíží a nestačí se divit.

Cena zahrnuje

Cena nezahrnuje

  • zpáteční letenku do Baku v ceně od 12.000 Kč včetně tax (z Prahy či Vídně - záleží na dostupnosti letů)
  • v případě kombinace se zájezdem č. 224337-01 Gruzie a Arménie zakoupíme 2x jednosměrné letenky: cesta TAM  Praha/Vídeň - Baku; cesta ZPĚT Tbilisi - Praha/Vídeň - v ceně cca 15.000 Kč včetně tax + přeletová letenka Baku - Tbilisi od 2.300 Kč včetně tax
  • vízum - 26 USD

Průvodci

Tomáš Vaníček

2. 6. - 8. 6. 2024 / č.zájezdu 224351-01

Učitel a průvodce z Křivoklátska. Na Balkán byl poprvé vyvezen násilím ve 3 letech. Ve 14 letech potkal na policejní stanici v Kolašinu (tehdy Socialistická Federativní republika Jugoslávie, dnes Černá Hora) Vuka Šibaliče, což ovlivnilo jeho další cestovatelské plány. V 16ti letech podnikl první ...

Dozvědět se více

Videa

Program zájezdu

1. den

Odlet z Evropy do Baku den před začátkem zájezdu. Celodenní prohlídka hlavního města země Baku, staré město Içșehir, Šáhův palác, promenáda po pobřeží Kaspického moře, mrakodrapy Alov Qüllələri (Plamenné věže) na kopci nad městem.

2. - 3. den

Výstup na posvátnou „pětiprstou“ horu Beș Barmak. Bývalé centrum Ázerských Židů Quba. Celodenní túra ve Vysokém Kavkazu z Xinaliqu do Qalat Hunan.

4. den

Přes skalní malby a bahenní sopky v Qobustanu a mauzoleum světce Pir Huseyina do druhého největšího města země Gjandži (dříve Jelizavetpol a Kirovabad). Slavný lahvový dům postavený z vypitých obalů od alkoholu, Imamzade, nejdůležitější muslimská svatyně Ázerbájdžánu.

5. den

Sádrovcový kras u Mingečeviru, koupání v přehradním jezeře na řece Kura. Toulky kavkazskou Albánií, kostelík ve vesnici Kiș a památník Thora Hayerdala. Architektonická perla, chánský palác v Șəki, nocleh v historickém Kervanseraji.

6. den

Přes lázeňské město Qəbəle a divokou soutěskou do vesnice kovotepců Lahiç – dřevěné domky, oslíci a ovčí kůže. Půldenní túra v podhůří Kavkazu s výhledy na horské velikány

7. den

Poloostrov Abșeron – pevnost Ramada, ohňový chrám Suraxani a fascinující divadlo – věčně hořící přírodní oheň Yanar dağ a odlet domů.

Ubytování

Zvolíme levné a přitom dostatečně pohodlné ubytování pod střechou. Ve městech Baku a Gjandža budeme spát v hostelech ve vícelůžkových pokojích. V Lahiçi využijeme chatky v místním kempu a v Șəki budeme spát přímo v budově historického kervanseraje. Jen ubytování v horské vesnici Xinaliq bude spartánštější, bude se jednat o vícelůžkové pokoje s jednoduchým sociálním zařízením venku na dvoře.

Strava

Na všech místech ubytování je možné zajistit chutnou a levnou večeři i snídani. Vybereme si z blízkých restaurací, nebo přímo domácí stravu od našich ubytovatelů. Ceny potravin v obchodech jsou stejné, nebo menší než u nás. Brát s sebou větší zásoby potravin, nebo potřeby na vaření je tedy zbytečné. I proto, že kartuše k plynovému vařiči vám do letadla nevezmou ani do odbaveného zavazadla a v Ázerbájdžánu je v obchodě neseženete.

Doprava

Nástupní místo: Baku

Letenky
Cena letenky není zahrnutá v ceně zájezdu. Jejich cena v průběhu roku kolísá, proto částka uváděná u zájezdu je pouze orientační. Jakmile je přihlášeno dostatek účastníků pro realizaci zájezdu, poptáme letenky a zvolíme optimální variantu, obvykle nejvýhodnější na trhu. Vzhledem k tomu, že lhůta pro potvrzení rezervace a zaplacení letenky je obvykle velmi šibeniční (leckdy i méně než 24 hodin), mohou u nás klienti zaplatit zálohu na letenky ve výši uvedené orientační ceny, kterou po zakoupení letenek vyúčtujeme a případný přeplatek vrátíme či převedeme do plateb k zájezdu (vždy dle domluvy). V případě dražších letenek vždy kontaktujeme klienty a žádáme je o souhlas se zakoupením ještě před potvrzením rezervace. Naší nabídky využívá drtivá většina klientů, přesto ale umožňujeme zakoupit si i vlastní letenky (s využitím různých věrnostních programů nebo vlastním itinerářem letu), při jejich nákupu je však dobré konzultovat itinerář letu s CK a hlavně si potvrdit realizaci zájezdu (dosažení minimálního počtu účastníků). Stává se tak velmi výjimečně, ale s ohledem na dostupnost letů a jejich cenu můžeme termín zájezdu o maximálně 3 dny posunout. S ohledem na dostupnost letů vybíráme jako nástupní místo Praha nebo Vídeň.

Doprava na zájezdu
Společná doprava bude realizována pronajatými mikrobusy, přičemž jednu z dodávek řídí průvodce zájezdu.

Nástupní místa

Náročnost

Jedná se o 7denní zájezd zaměřený na poznání nejzajímavějších míst Ázerbájdžánu. Vzhledem k plánovanému programu a přesunům mikrobusy se jedná o zájezd středně cestovatelsky náročný. Program je připraven tak, abychom se seznámili s historií a architekturou a bohatstvím přírody celé Ázerské země. Podnikneme také několik půldenních a jednu celodenní túru. Zájezd odpovídá náročnosti č. 2 z 5 bodové škály.

Další info


Poznámka
Možné absolvovat samostatně nebo v kombinaci se zájezdem č. 224337-1 Gruzie a Arménie, který na něj navazuje. 

Skupina účastníků
Tento zájezd je určen pro komorní skupinu. Minimální kapacita skupiny je 7 účastníků + 1 průvodce, maximální kapacita je pak 14 účastníků + 1 průvodce + 1 řidič. Po celou dobu zájezdu budete mít k dispozici česky mluvícího průvodce naší CK. Kontakt na něj uvedeme v tzv. rodokapsu (= pokyny k odjezdu), který obdržíte cca 2-3 týdny před začátkem zájezdu.

Očkování
Do žádné ze zemí, které navštívíme, se nevyžaduje zvláštní očkování, ale není na škodu zkontrolovat si platnost očkování proti tetanu.

Cestovní doklady
Pro cestu do Ázerbájdžánu je potřeba vízum. Vízum je možné vyřídit elektronicky, jeho cena je 26 USD a není zahrnuto v ceně zájezdu. Vízovou administrativu za vás vyřídí CK Kudrna.

POZOR!!! Máte-li v pase razítko z Arménií dříve okupované části Ázerbájdžánu (tzv. Náhorní Karabach), bude vám zamítnut vstup do vlastního Ázerbájdžánu. Máte-li v pase arménské razítko, je vstup do Ázerbájdžánu možný, ale na hranicích jsou pravděpodobné velké obstrukce. Plánujete-li tedy spojit tento zájezd se zájezdem Arménie a Gruzie, doporučujeme pořídit si před zájezdem dva pasy (to bez problémů lze), jeden použít do Arménie a druhý do Ázerbájdžánu.

Cestujete-li s dokladem jiným nežli českým, ve vlastním zájmu si na ázerbájdžánské ambasádě ověřte, jaké pro vás platí podmínky vstupu. Není bohužel v našich silách na tyto předpisy myslet za vás.

Kapesné
Doporučujeme mít u sebe minimálně 150 - 200 EUR (či 200 - 230 USD) na jídlo, občerstvení, suvenýry a památky při trase. Směnu na ázerské manaty (AZN) a provedeme na místě.

Ostatní podrobné pokyny k zájezdu (tzv. rodokaps) obdržíte v dostatečném předstihu tak, abyste se mohli na zájezd v klidu připravit. Nejpozději však týden před odjezdem.

Aktuální informace o podmínkách pro cestování najdete zde.

Termíny

2. 6. - 8. 6. 2024
č. zájezdu: 224351-01
cena 17 500 Kč
VYPRODÁNO
Nominace odeslána Vaše nominace byla úspěšně odeslána do našeho systému. Děkujeme za zájem.

Podobné zájezdy

Arménie pohodově

Arménie pohodově

23. 10. - 28. 10. 2024 Chci to vidět
Gruzie a Arménie

Gruzie a Arménie

9. 6. - 23. 6. 2024 Chci to vidět
Uzbekistán

Uzbekistán

24. 9. - 10. 10. 2024 Chci to vidět
Velký okruh Albánií

Velký okruh Albánií

28. 6. - 9. 7. 2024 Chci to vidět
Velký okruh tureckou přírodou

Velký okruh tureckou přírodou

7. 10. - 19. 10. 2024 Chci to vidět
Kyrgyzstán

Kyrgyzstán