Ázerbájdžán

Za zážitky bez obav

Ázerbájdžán

8 dní / 16 500 Kč
výběr zájezdu
 Zvolte typ zájezdu
Destinace
 Zvolte destinaci
Termín
Odjezd
+/-
Návrat
+/-
Cena
Cena od
Cena do
Ubytování

Strava

Doprava


Náročnost
Náročnost

Termíny

Aktuálně není vypsán termín pro tento zájezd. Je možné, že na něm v tuto chvíli pracujeme, přesto pokud máte zájem o individuální termín přímo dle vašich představ, neváhejte nás kontaktovat. Více informací k zájezdům na zakázku zde.

toulky tajemnou zemí ohňů

Ázerbájdžán – největší, nejodlehlejší a nejtajemnější ze zemí Zakavkazského trojlístku. Země, ve které se bizarně snoubí Perské a Osmanské dědictví s postsovětským marasmem a petrolejovými dolary vybudovanou honosnou současností. Země, kde se podobně jako v Gruzii nachází nebetyčné štíty Kavkazu, zde ovšem bez turistů a značených cest. Země, kde ropa vytéká ze země doslova na každém kroku, kde hoří nejen skály, ale i voda. Země, kde je na každém tohu vidět, jak prožívá spor o Náhorní Karabach, a kde na vše z každého dohlíží otec vlasti Heydar Alijev – byť je již pár let po smrti. Starobylá okna chánského paláce v Șəki na to vše shlíží a nestačí se divit.

Cena zahrnuje

Cena nezahrnuje

  • zpáteční letenku Praha - Baku - Praha (přes Istanbul) v ceně od 12.000 Kč včetně tax
  • v případě kombinace se zájezdem č. 223337-1 zakoupíme 2x jednosměrné letenky ve směru Praha - Baku při cestě TAM a Tbilisi - Praha ve směr ZPĚT v ceně cca 15.000 Kč včetně tax + přeletová letenka Baku - Tbilisi od 2.300 Kč včetně tax
  • vízum

Videa

Program zájezdu

1. den

Časně ráno přílet do Baku (odlet z ČR, nebo z Tbilisi den předem). Přes skalní malby a bahenní sopky v Qobustanu a mauzoleum světce Pir Huseyina do druhého největšího města země Gjandži (dříve Jelizavetpol a Kirovabad). Památník básníka Nizamiho, slavný lahvový dům postavený z vypitých obalů od alkoholu, Imamzade, nejdůležitější muslimská svatyně Ázerbájdžánu.

2. den

Sádrovcový kras u Mingečeviru, koupání v přehradním jezeře na řece Kura. Toulky kavkazskou Albánií, kostelík ve vesnici Kiș a památník Thora Hayerdala. Architektonická perla, chánský palác v Șəki, nocleh v historickém Kervanseraji.

3.–4. den

Lázeňské město Qəbəle, túra v podhůří Kavkazu za vydatné podpory lanovky. Divokou soutěskou do vesnice kovotepců Lahiç – dřevěné domky, oslíci a ovčí kůže. Výstup na posvátnou „pětiprstou“ horu Beș Barmak. Přesun kolem celého masivu Kavkazu na jeho severní stranu do vesnice Xinaliq.

5.–6. den

Celodenní túra ve Vysokém Kavkazu z Xinaliqu do Qalat Hunan. Bývalé centrum Ázerských Židů Quba. Poloostrov Abșeron – pevnost Ramada, ohňový chrám Suraxani a večerní fascinující divadlo – věčně hořící přírodní oheň Yanar dağ.

7.–8. den

Celodenní prohlídka hlavního města země Baku, staré město Içșehir, Šáhův palác, promenáda po pobřeží Kaspického moře, mrakodrapy Alov Qüllələri (Plamenné věže) na kopci nad městem.

Ubytování

Zvolíme levné a přitom dostatečně pohodlné ubytování pod střechou. Ve městech Baku a Gjandža budeme spát v hostelech ve vícelůžkových pokojích. V Lahiçi využijeme chatky v místním kempu a v Șəki budeme spát přímo v budově historického kervanseraje. Jen ubytování v horské vesnici Xinaliq bude spartánštější, bude se jednat o vícelůžkové pokoje na půdě místního hostince s jednoduchým sociálním zařízením venku na dvoře.

Strava

Na všech místech ubytování je možné zajistit chutnou a levnou večeři i snídani. Vybereme si z blízkých restaurací, nebo přímo domácí stravu od našich ubytovatelů. Ceny potravin v obchodech jsou stejné, nebo menší než u nás. Brát s sebou větší zásoby potravin, nebo potřeby na vaření je tedy zbytečné. I proto, že kartuše k plynovému vařiči vám do letadla nevezmou ani do odbaveného zavazadla a v Ázerbájdžánu je v obchodě neseženete.

Doprava

Nástupní místo: Baku

Letenky
Cena letenky není zahrnutá v ceně zájezdu. Jejich cena v průběhu roku kolísá, proto částka uváděná u zájezdu je pouze orientační. Jakmile je přihlášeno dostatek účastníků pro realizaci zájezdu, poptáme letenky a zvolíme optimální variantu, obvykle nejvýhodnější na trhu. Vzhledem k tomu, že lhůta pro potvrzení rezervace a zaplacení letenky je obvykle velmi šibeniční (leckdy i méně než 24 hodin), mohou u nás klienti zaplatit zálohu na letenky ve výši uvedené orientační ceny, kterou po zakoupení letenek vyúčtujeme a případný přeplatek vrátíme či převedeme do plateb k zájezdu (vždy dle domluvy). V případě dražších letenek vždy kontaktujeme klienty a žádáme je o souhlas se zakoupením ještě před potvrzením rezervace. Naší nabídky využívá drtivá většina klientů, přesto ale umožňujeme zakoupit si i vlastní letenky (s využitím různých věrnostních programů nebo vlastním itinerářem letu), při jejich nákupu je však dobré konzultovat itinerář letu s CK a hlavně si potvrdit realizaci zájezdu (dosažení minimálního počtu účastníků). 

Nástupní místa

Náročnost

Jedná se o 8denní zájezd zaměřený na poznání nejzajímavějších míst Ázerbájdžánu. Vzhledem k plánovanému programu a přesunům mikrobusy se jedná o zájezd středně cestovatelsky náročný. Program je připraven tak, abychom se seznámili s historií a architekturou a bohatstvím přírody celé Ázerské země. Podnikneme také několik půldenních a jednu celodenní túru. Zájezd odpovídá náročnosti č. 2 z 5 bodové škály.

Další info


Poznámka
Možné absolvovat samostatně nebo v kombinaci se zájezdem č. 223337-1 Gruzie a Arménie, který na něj navazuje. 

Skupina účastníků
Tento zájezd je určen pro komorní skupinu. Maximální kapacita je 7 účastníků + 1 průvodce

Očkování
Do žádné ze zemí, které navštívíme, se nevyžaduje zvláštní očkování, ale není na škodu zkontrolovat si platnost očkování proti tetanu.

Cestovní doklady
Pro cestu do Ázerbájdžánu je potřeba vízum. Vízum je možné vyřídit elektronicky, jeho cena je 23 USD a není zahrnuto v ceně zájezdu. Vízovou administrativu za vás vyřídí CK Kudrna.

POZOR!!! Máte-li v pase razítko z Arménií dříve okupované části Ázerbájdžánu (tzv. Náhorní Karabach), bude vám zamítnut vstup do vlastního Ázerbájdžánu. Máte-li v pase arménské razítko, je vstup do Ázerbájdžánu možný, ale na hranicích jsou pravděpodobné velké obstrukce. Plánujete-li tedy spojit tento zájezd se zájezdem Arménie a Gruzie, doporučujeme pořídit si před zájezdem dva pasy (to bez problémů lze), jeden použít do Arménie a druhý do Ázerbájdžánu.

Cestujete-li s dokladem jiným nežli českým, ve vlastním zájmu si na ázerbájdžánské ambasádě ověřte, jaké pro vás platí podmínky vstupu. Není bohužel v našich silách na tyto předpisy myslet za vás.

Kapesné
Doporučujeme mít u sebe minimálně 100 EUR (či 110 USD) na jídlo, občerstvení, suvenýry a památky při trase. Směnu na ázerské manaty (AZN) a provedeme na místě.

Ostatní podrobné pokyny k zájezdu (tzv. rodokaps) obdržíte v dostatečném předstihu tak, abyste se mohli na zájezd v klidu připravit. Nejpozději však týden před odjezdem.

Aktuální informace o podmínkách pro cestování najdete zde.

Podobné zájezdy

Arménie pohodově

Arménie pohodově

25. 10. - 30. 10. 2023 Chci to vidět
Uzbekistán

Uzbekistán

6. 4. - 23. 4. 2024 Chci to vidět
Velký okruh tureckou přírodou

Velký okruh tureckou přírodou

5. 10. - 17. 10. 2023 Chci to vidět