Valašskem po svých

Za zážitky bez obav

Valašskem po svých

výběr zájezdu
 Zvolte typ zájezdu
Destinace
 Zvolte destinaci
Termín
Odjezd
+/-
Návrat
+/-
Cena
Cena od
Cena do
Ubytování

Strava

Doprava


Náročnost
Náročnost

Termíny

Aktuálně není vypsán termín pro tento zájezd. Je možné, že na něm v tuto chvíli pracujeme nebo s ním v této sezóně nepočítáme. Přesto, pokud jste skupina a máte zájem o individuální termín přímo dle vašich představ, neváhejte nás kontaktovat. Více informací k zájezdům na zakázku zde.
Nominace odeslána Vaše nominace byla úspěšně odeslána do našeho systému. Děkujeme za zájem.

turisticko-kulturní-gastro pouť z Rožnova až do Zlína

Kdysi to býval velmi chudý kraj a žití zde bylo vykoupeno těžkou lopotou na polích i na pasekách. Drsné horské podnebí a třeskuté zimy už tak těžký život ještě vice komplikovaly. Skromně se žilo, odívalo i jedlo... Lidé žili v souladu s přírodou, jen z toho, co si sami vypěstovali podle hesla: zemáky a zelé, živobytí celé. Tytam jsou chudé roky. Dnešní Valašsko je především bohatou pokladnicí zážitků! Při životě stále držené tradice a folklór, pečlivě opečovávaná původní architektura, místy stále nedotčená horská příroda, gastronomie, která sice není vždycky úplně nejvhodnější pro kardiaky s vysokým ldl, zato však určitě oblaží gurmány, to všechno tvoří ohromně pestrou mozaiku, nad níž zaplesá srdce turistovo. A do toho příběhy. O zbojnících, kteří zde rebelovali proti vrchnosti, aby pak skončili při nejlepším na šibenici. O partyzánech, skrývajících se před nacisty v hlubokých lesích. O statečných pasekářích, kteří jim nebojácně pomáhali. Akce je určená pro milovníky turistiky, kterým občasná lopota při dobývání kopců není cizí (a zároveň se nebojí i něco pojíst a vypít). Díky noclehům zajištěným pod střechou a četným příležitostem k občerstvení během túr, půjdeme téměř nalehko. Tož tak. Vaše turisticko-kulturní-gastro pouť je připravena.

Cena zahrnuje

  • 6 x ubytování v penzionech a horských hotelích se snídaní
  • průvodce
  • zákonné pojištění CK
  • Chimpanzee pišingr

Cena nezahrnuje

  • dopravu do Rožnova pod Radhoštěm a zpáteční dopravu ze Zlína

Videa

Program zájezdu

1. den

Sejdeme se v samém srdci Valašska, v Rožnově pod Radhoštěm, a celý den strávíme v místním Valašském muzeu v přírodě. Určitě navštívíme jeho nejstarší část, Dřevěné městečko, a také Valašskou dědinu. Pro technicky založené je ideální Mlýnská dolina. Večer se pak ve městě společně ubytujeme a posedíme u místního pivka. 

2. den

Ráno vyrazíme na kultovní vrchol Radhoště (1.129 m) s dřevěnou kaplí sv. Cyrila a Metoděje a po hřebeni se kolem ikonické sochy pohanského boha Radegasta přesuneme do krásného areálu Pusteven s legendární Jurkovičovou Maměnkou i nově postaveným Libušínem. Navštívit lze i zdejší Stezku Valašska. Odtud na večer sestoupíme do Horní Bečvy ( ↔ 22 km, ↑ 880 ↓ 750 m). 

3. den

Vyrazíme na Soláň (860 m), odkud se otvírají krásné výhledy do širokého okolí a jistě i dnes dělá čest své přezdívce Vrch umělců nebo Odraziště bohů. My se odtud po hřebeni Hostýnsko-vsetínských vrchů přesuneme na Vsácký Cáb ( ↔ 22 km, ↑ 740 ↓ 500 m).

4. den

Následujícího dne sestoupíme do Vsetína, vystoupáme na další hřeben Hostýnsko-vsetínských vrchů, a po něm dojdeme až ke známému horskému hotelu Syrákov ( ↔ 25 km, ↑ 560 ↓ 830 m).

5. den

Následujícího dne po hřebeni obejdeme náš večerní cíl, město Vizovice. Pokocháme se výhledy z rozhledny Vartovňa a přes Klášťov, nejvyšší vrchol Vizovických vrchů, se dostaneme k další rozhledně Doubrava a kolem Chladné studně sestoupíme do Vizovic. Den zakončíme exkurzí v pálenici Jelínek ( ↔ 23 km, ↑ 700 ↓ 950 m).

6. den

Dnes náš čeká odpočinková etapa. Přes Janův hrad se přesuneme do lázeňských Luhačovic, kde našim tělům dopřejeme odpoledního odpočinku ( ↔ 15 km, ↑ 450 ↓ 480 m).

7. den

V poslední den našeho putování se podíváme na křížovou cestu u poutního místa Malenisko s vodou, která má údajně zázračné účinky a dojdeme do Zlína, kde naše společná cesta skončí (↔ 20 km).

Ubytování

Ubytováni budeme 4x v penzionu a 2x v horském hotelu se snídaněmi. Pokoje jsou 2 - 6 lůžkové se zajištěnými lůžkovinami.

Strava

V rámci ubytování budeme mít zajištěné snídaně. Během jednotlivých túr vždy navštívíme místní hospůdky, kde si dáme oběd. Malá záložní sváča v podobě jablka, oblíbených müsli a čokotyčinek nebo třeba frgálu, se však hodí vždycky. Budete-li cítit příznaky nachlazení nebo vyčerpání, průvodce bude mít v batohu účinný, průzračně čistý, valašský lék vlastní výroby :-)

Doprava

Dopravu do Rožnova a ze Zlína si každý zajišťuje sám. Ideálním dopravním prostředkem je vlak. Nejvhodnější spojení vám navrhneme v rodokapsu. 

Nástupní místa

Náročnost

Jedná se o turistický zájezd náročnosti 3-4. Především v počátku naší cesty budeme hodně stoupat a zase klesat, což vyplývá z programu zájezdu. Druhý den zájezdu mohou zájemci z Rožnova na Pustevny vyjet linkovým autobusem. Budou tak ušetřeni od vydatného stoupání. Díky noclehům zajištěným pod střechou a četným příležitostem k občerstvení během túr však půjdeme téměř nalehko. Akce je tedy vhodná pro průměrně zdatné turisty. 

Další info

Tato akce je určen pro komorní skupinu v maximálním počtu 12 osob.

Ostatní podrobné pokyny k zájezdu (tzv. rodokaps) obdržíte zhruba 2-3 týdny před odjezdem.

Termíny

Aktuálně není vypsán termín pro tento zájezd. Je možné, že na něm v tuto chvíli pracujeme nebo s ním v této sezóně nepočítáme. Přesto, pokud jste skupina a máte zájem o individuální termín přímo dle vašich představ, neváhejte nás kontaktovat. Více informací k zájezdům na zakázku zde.
Nominace odeslána Vaše nominace byla úspěšně odeslána do našeho systému. Děkujeme za zájem.

Podobné zájezdy

Přechod Novohradských hor nalehko

Přechod Novohradských hor nalehko

31. 7. - 4. 8. 2024 Chci to vidět
Přechod Šumavy

Přechod Šumavy

10. 7. - 14. 7. 2024 Chci to vidět