Valachy

Za zážitky bez obav
výběr zájezdu
 Zvolte typ zájezdu
Destinace
 Zvolte destinaci
Termín
Odjezd
+/-
Návrat
+/-
Cena
Cena od
Cena do
Ubytování

Strava

Doprava


Náročnost
Náročnost

Termíny

Aktuálně není vypsán termín pro tento zájezd. Je možné, že na něm v tuto chvíli pracujeme nebo s ním v této sezóně nepočítáme. Přesto, pokud jste skupina a máte zájem o individuální termín přímo dle vašich představ, neváhejte nás kontaktovat. Více informací k zájezdům na zakázku zde.
Nominace odeslána Vaše nominace byla úspěšně odeslána do našeho systému. Děkujeme za zájem.

jednodenní túry královstvím frgálů a slivovice

Kdysi to býval velmi chudý kraj a žít zde bylo vykoupeno těžkou lopotou na polích i na pasekách. Drsné horské podnebí a třeskuté zimy už tak těžký život ještě vice komplikovaly. Skromně se žilo, odívalo i jedlo... Lide žili v souladu s přírodou, jen z toho, co si sami vypěstovali podle hesla zemáky a zelé, živobytí celé. Tytam jsou chudé roky. Dnešní Valašsko je především bohatou pokladnicí zážitků! Při životě stále držené tradice a folklór, pečlivě opečovávaná původní architektura, místy stále nedotčená horská příroda, gastronomie, která sice není vždycky úplně nejvhodnější pro kardiaky s vysokým ldl, zato však určitě oblaží gurmány, to všechno tvoří ohromně pestrou mozaiku, nad níž zaplesá srdce turistovo. A do toho příběhy. O zbojnicích, kteří zde rebelovali proti vrchnosti, aby pak skončili při nejlepším na šibenici. O partyzánech, skrývajících se před nacisty v hlubokých lesích. O statečných pasekářích, kteří jim nebojácně pomáhali. Během naší cesty vystřídáme dvě základny z nichž budeme vyrážet na jednodenní túry a výlety a pod vedením rodilého Valacha a v pohodovém tempu, budeme poznávat tento rázovitý kraj.

Cena zahrnuje

  • dopravu autobusem 
  • 6 x ubytování v penzionu
  • 6 x snídani
  • 1 x valašskou večeři
  • ochutnávku domácích pálenek
  • průvodce
  • zákonné pojištění CK
  • Chimpanzee pišingr 

Cena nezahrnuje

  • stravu mimo zajištěné snídaně

Videa

Program zájezdu

1. den

Odjezd z Brna do Rožnova pod Radhoštěm. Cestou se krátce zastavíme ve Štramberku - ochutnáme zdejší uši, navštívíme jeskyni Šipka a válcovitou věž Trúbu. Pokračovat budeme do Rožnova. O tom, jak se na Valašsku žilo v minulosti, se nejvíce dozvíme ve zdejším Valašském muzeu v přírodě. Určitě navštívíme jeho nejstarší část, Dřevěné městečko, a také Valašskou dědinu. Pro technicky založené je ideální Mlýnská dolina. V RpR strávíme celkem čtyři noci, návštěvu muzea lze rozložit do více dnů. Ubytujeme se a dáme si uvítací rožnovské pivko. 

2. den

Ráno vyjedeme na Pustevny (1.018 m) – velmi originální horský areál s legendární Jurkovičovou Maměnkou i nově postaveným Libušínem. Poté kolem ikonické sochy pohanského boha Radegasta přejdeme na vrchol Radhoště (1.129 m) s dřevěnou kaplí Cyrila a Metoděje a kolem chaty Mír sestoupíme zpět do Rožnova. Den můžeme zakončit třeba na koupališti ( ↔ 13 km, ↑ 160 ↓ 780 m).

3. den

Vybaveni vyhlášenými hrachoveckými frgály, vyrazíme za vzpomínkami na dětství a Večerníčka. Z Valašského Meziříčí dojdeme po naučné stezce Jana Karafiáta, autora Broučků, přes Velkou lhotu až na Bystřičku. Ve Velké Lhotě navštívíme dřevěný toleranční kostel v němž J. Karafiát působil. Sejdeme k přehradě Bystřička, bývalé mekkce čundráků a trampů, která inspirovala i muzikanta Vlastu Redla k napsání písně Za deset 10. Zde budeme mít možnost se vykoupat. Oběd si můžeme dát třeba v legendární restauraci U Mokrošů, jejíž historie sahá až do doby první republiky ( ↔ 11 km, ↑ 350 ↓ 260 m).

4. den

Z vrcholu Soláně se otvírají krásné výhledy do širokého okolí a jistě i dnes dělá čest své přezdívce Vrch umělců nebo Odraziště bohů. Na Čartáku si dáme skvělé bramborové placky nebo kyselicu a odtud vyrazíme typickou valašskou krajinou s chalupami až na Hážovické díly s oblíbenou hospůdkou a romantickými výhledy. Sejdeme do Rožnova ( ↔ 16 km, ↑ 230 ↓ 650 m).

5. den

Přesuneme na naše druhé ubytování ve Vizovicích. Cestou se zastavíme pod Vsetínskými vrchy v největším moravském skalním labyrintu - v Pulčínských skálách. Rozhlédneme se z rozhledny Vartovňa a pozdní odpoledne strávíme exkurzí v pálenici Jelínek

6. den

Dnes nejdříve navštívíme lovecký zámeček Trubiska a od něj vystoupáme na Vařákovy Paseky, místo s tragickou minulostí. Přes pověstmi opředený vrchol Klášťov (753 m), který je zároveň nejvyšším bodem Vizovických vrchů, se dostaneme k rozhledně Doubrava a kolem Chladné studně sestoupíme opět do Vizovic ( ↔ 20 km, ↑ 580 ↓ 776 m).

7. den

Vystoupáme k tajemné stavbě nazvané Janův hrad a přes Komonec dojdeme ke zřícenině Starého Světlova. Odtud je to již jen kousek k poutnímu místu Malenisko s vodou, které jsou přisuzovány zázračné účinky. A my si zde kromě vody dáme také rozlučkovou slivovici před cestou do Brna.

Ubytování

Ubytováni budeme 4 noci v Rožnově pod Radhoštěm a 2 noci v penzionu ve Vizovicích převážně ve dvoulůžkových pokojích se sociálním zařízením na pokoji.

Strava

V rámci ubytování budeme mít zajištěné snídaně. Během výletů si vždy uděláme čas na oběd, na večeři lze zajít do města, případně si ji přiobjednat na penzionu. 

Doprava

Doprava bude zajištěna zájezdovým autobusem zahraniční výroby. 

Nástupní místa

Náročnost

Zájezd odpovídá náročnosti č. 2 - 3 z 5 bodové škály. Vzhledem k plánovanému programu se jedná o zájezd mírně až středně náročný. Program je nastaven tak, aby je mohl zvládnout každý rekreační turista.

Další info

Ostatní podrobné pokyny k zájezdu (tzv. rodokaps) obdržíte zhruba 2-3 týdny před odjezdem.

Termíny

Aktuálně není vypsán termín pro tento zájezd. Je možné, že na něm v tuto chvíli pracujeme nebo s ním v této sezóně nepočítáme. Přesto, pokud jste skupina a máte zájem o individuální termín přímo dle vašich představ, neváhejte nás kontaktovat. Více informací k zájezdům na zakázku zde.
Nominace odeslána Vaše nominace byla úspěšně odeslána do našeho systému. Děkujeme za zájem.