Velká Fatra na sněžnicích

Za zážitky bez obav

Velká Fatra na sněžnicích

4 dny / 6 800 Kč
výběr zájezdu
 Zvolte typ zájezdu
Destinace
 Zvolte destinaci
Termín
Odjezd
+/-
Návrat
+/-
Cena
Cena od
Cena do
Ubytování

Strava

Doprava


Náročnost
Náročnost

Termíny

16. 1. - 19. 1. 2025
č. zájezdu: 225163-01
cena 6 800 Kč
Nominace odeslána Vaše nominace byla úspěšně odeslána do našeho systému. Děkujeme za zájem.

mrazivá poezie pohodlně s ubytováním na horských chatách

Křupání sněhové krusty, krajina oděná v slavnostní šat, sněhové vločky ve vlasech, zmrzlý nos a teplý grog.. typické zimní čáry, které nás nenechají jen tak sedět doma za pecí. Turistika na sněžnicích má své neopakovatelné kouzlo a hřeben Velké Fatry platí za jeden z nejkrásnějších zimních přechodů. Ladné křivky hlavního hřebene jsou až omamně krásné a přitom nikterak zákeřné ke svým návštěvníkům. Rozumně rozvržené denní etapy a přívětivý terén slibují krásné zážitky i pro začátečníky a ubytování v horských chatách poskytne příjemný komfort přichystané večeře (za příplatek) a noclehu v teple (v ceně). Budeme putovat v komorní skupince s jedním průvodcem.

Cena zahrnuje

Cena nezahrnuje

  • dopravu, která je možná za příplatek 600 Kč/os. 
  • sněžnicové a lavinové vybavení

Průvodci

Zdeněk "hobbo" Tocháček

16. 1. - 19. 1. 2025 / č.zájezdu 225163-01

Horal, kávičkář, cyklista... průvodcovský labužník, se kterým si můžete smlsnout na ústřicích v Bretani, na galetce v Provence, na ferratách v Rakousku, Slovinsku i Itálii... s batohem v nedotčených horách Rumunska či Albánie, ale třeba taky v županu na langoši v termálech Maďarska :-) Tělem i duší ...

Dozvědět se více

Videa

Program zájezdu

1. den

Sraz ráno v Ružomberoku. Už společně přejedeme na VLKOLÍNEC – vesničku jako vystřiženou z Ladových obrázků (UNESCO, skanzen lidové architektury). Odtud již začneme stoupat do hor, přes Vtáčnik, Šiprůň, až na chatu Limbu, kde najdeme první útočiště. Ve dvou třetinách tůry, na cca 11 km, se občerstvíme na hotelu Smrekovica. Celková trasa 17 km.

2. den

Hned zrána zdoláme nejvyšší vrchol tzv liptovské větve hřebene Velké Fatry, Rakytov (1.567 m) a pak už po příjemném hřebínku s výhledy na Nízké i Vysoké Tatry budeme pokračovat až na další impozantní dominantu – vrchol Ploské (1.532 m). Z vršku už zahlédneme kouř z komína a dnešní útulný cíl – chatu pod Borišovom. Celková trasa 10 km.

3. den

Další úsek nám nachystá fantastickou hřebenovou túru přes vrcholové partie Velké Fatry s nejvyšším vrcholem OSTREDOK (1.592 m) a ladné křivky Krížne (1.574 m) až do horského hotelu Králova Studňa (1.260 m), kde strávíme poslední noc. Celková trasa 13 km.

4. den

Závěrečná trasa, opět přes vrchol Krížne doputujeme do vesnice Turecká (Staré Hory), odkud se místním autobusem vrátíme k našim autům, kde naše společné zimní putování ukončíme. Individuální odjezd do svých domovů. Celková pěší trasa 8, nebo 10 km.

Ubytování

Spát budeme po 3 noci na vybavených turistických horských chatách ve vícelůžkových pokojích (vlastní spacák nutný).

Strava

Rozumně rozvržené denní etapy a přívětivý terén slibují krásné zážitky i pro začátečníky a ubytování v horských chatách poskytne příjemný komfort přichystané večeře (za příplatek) a noclehu v teple (v ceně). Na chatách Limba a Borišov (první dvě noci) není k dispozici sprcha, jen voda z pramene. První možnost vykoupat se bude až po třech dnech na hotelu Králova Studňa - je třeba s tím počítat.

Doprava

Vlastní: individuální příjezd vlastním vozem nebo vlakem do Ružomberoku. Sraz ve čtvrtek v 9:00 h ráno na bus/vlakovém nádraží v Ružomberoku.

Příplatková doprava: dopravu naším autem z Ostravy do Ružomberoku a zpět vám zajistíme za příplatek 600 Kč/osoba. V případě většího počtu zájemců zajistíme čtvrteční odvoz z Brna (cena dle počtu zájemců).  

Nástupní místa

Ostrava

Náročnost

Zájezdu je možné se zúčastnit i bez předchozí zkušenosti se sněžnicemi a s používáním lavinového vybavení, vše se naučíte na místě. Náročnost zájezdu je nastavena tak, aby ji zvládl i průměrně zdatný člověk, jež alespoň provozuje turistiku nebo rekreační sport. Délku denních túr včetně převýšení naleznete v programu zájezdu u jednotlivých dnů. Půjdeme terénem, kde hrozí minimální lavinové nebezpečí, přesto je nezbytné mít s sebou lavinový komplet.

Další info

Skupina účastníků
Tento zájezd je určen pro komorní skupinu (do 10 osob).

Povinná výbava
Sněžnicové a lavinové vybavení je nutné zajistit si předem sami:

  • sněžnice, teleskopky nebo lyžařské či běžkařské hole s velkými košíčky, kvalitní zimní boty nejlépe pohorky a návleky na ně
  • lavinový vyhledávač (pípák), lavinová lopata, lavinová sonda
Nevlastníte-li některou součást vybavení, je možné si ji za speciální ceny půjčit v naší půjčovně. Průvodce Vám je doveze a předá přímo na zájezdu.

Cestovní doklady
Pro tuto cestu nám postačí platný občanský průkaz. 

Ostatní podrobné pokyny k zájezdu (tzv. rodokaps) obdržíte v dostatečném předstihu tak, abyste se mohli na zájezd v klidu připravit. Nejpozději však týden před odjezdem.

Termíny

16. 1. - 19. 1. 2025
č. zájezdu: 225163-01
cena 6 800 Kč
Nominace odeslána Vaše nominace byla úspěšně odeslána do našeho systému. Děkujeme za zájem.

Články

Podobné zájezdy

Šumava na sněžnicích

Šumava na sněžnicích

6. 2. - 9. 2. 2025 Chci to vidět
Zimní Schneeberg na sněžnicích

Zimní Schneeberg na sněžnicích

7. 3. - 9. 3. 2025 Chci to vidět