Velká Fatra na sněžnicích

Za zážitky bez obav

Velká Fatra na sněžnicích

4 dny / 6 400 Kč
výběr zájezdu
 Zvolte typ zájezdu
Destinace
 Zvolte destinaci
Termín
Odjezd
+/-
Návrat
+/-
Cena
Cena od
Cena do
Ubytování

Strava

Doprava


Náročnost
Náročnost

Termíny

Aktuálně není vypsán termín pro tento zájezd. Je možné, že na něm v tuto chvíli pracujeme, přesto pokud máte zájem o individuální termín přímo dle vašich představ, neváhejte nás kontaktovat. Více informací k zájezdům na zakázku zde.

mrazivá poezie pohodlně s ubytováním na horských chatách

Křupání sněhové krusty, krajina oděná v slavnostní šat, sněhové vločky ve vlasech, zmrzlý nos a teplý grog.. typické zimní čáry, které nás nenechají jen tak sedět doma za pecí. Turistika na sněžnicích má své neopakovatelné kouzlo a hřeben Velké Fatry platí za jeden z nejkrásnějších zimních přechodů. Ladné křivky hlavního hřebene jsou až omamně krásné a přitom nikterak zákeřné ke svým návštěvníkům. Rozumně rozvržené denní etapy a přívětivý terén slibují krásné zážitky i pro začátečníky a ubytování v horských chatách poskytne příjemný komfort přichystané večeře (za příplatek) a noclehu v teple (v ceně). Budeme putovat v komorní skupince s jedním průvodcem.

Cena zahrnuje

Cena nezahrnuje

  • dopravu, která je možná za příplatek 1.200 Kč/os. (realizovatelné od 5ti osob a více)
  • sněžnicové a lavinové vybavení

Videa

Program zájezdu

1. den

Sraz v Brně nebo na vlakovém nádraží v Ružomberoku. Přejedeme na VLKOLÍNEC – vesničku jako vystřiženou z Ladových obrázků (UNESCO, skanzen lidové architektury). Odtud již začneme stoupat do hor, přes Vtáčnik, Šiprůň, až na chatu Limbu, kde najdeme první útočiště. Ve dvou třetinách tůry, na cca 11 km, se občerstvíme na hotelu Smrekovica. Celková trasa 17 km.

2. den

Po příjemném hřebínku Velké Fatry s výhledy na Nízké i Vysoké Tatry budeme pokračovat až na impozantní dominantu – vrchol Ploské (1.532 m). Z vršku už zahlédneme kouř z komína a dnešní útulný cíl – chatu pod Borišovom. Celková trasa 10 km.

3. den

Závěrečný úsek nám nachystá fantastickou hřebenovou túru přes vrcholové partie Velké Fatry s nejvyšším vrcholem OSTREDOK (1.592 m) a ladné křivky Krížne (1.574 m) až do horského hotelu Králova Studňa (1.260 m), kde strávíme poslední noc. Celková trasa 13 km.

4. den

Opět přes vrchol Krížne doputujeme do vesnice Turecká, nebo Staré Hory, odkud se místním autobusem vrátíme do Ružomberoku, kde naše společné zimní putování ukončíme. Individuální odjezd do svých domovů. Celková pěší trasa 8, nebo 10 km.

Ubytování

Spát budeme po 3 noci na vybavených turistických horských chatách ve vícelůžkových pokojích (vlastní spacák nutný).

Strava

Rozumně rozvržené denní etapy a přívětivý terén slibují krásné zážitky i pro začátečníky a ubytování v horských chatách poskytne příjemný komfort přichystané večeře (za příplatek) a noclehu v teple (v ceně). Na chatách Limba a Borišov (první dvě noci) není k dispozici sprcha, jen voda z pramene. První možnost vykoupat se bude až po třech dnech na hotelu Králova Studňa - je třeba s tím počítat.

Doprava

Vlastní: individuální příjezd vlastním vozem nebo vlakem do Ružomberoku. Sraz ve čtvrtek v 9,30 h ráno. Počítejte, že vám cesta zabere přibližně 5–6 hodin.

Mikrobusy: dopravu naším mikrobusem z Brna do Ružomberoku a zpět vám zajistíme za příplatek 1.200 Kč/osoba. Minimální počet zájemců pro realizaci je 5. Pro zajištění dopravy na tento zájezd si vystačíme s vlastním vozovým parkem.

Nástupní místa

Náročnost

Zájezdu je možné se zúčastnit i bez předchozí zkušenosti se sněžnicemi a s používáním lavinového vybavení. Náročnost zájezdu je nastavena tak, aby ji zvládl i průměrně zdatný člověk, jež alespoň provozuje turistiku nebo rekreační sport. Délku denních túr včetně převýšení naleznete v programu zájezdu u jednotlivých dnů. Půjdeme terénem, kde hrozí minimální lavinové nebezpečí, přesto je nezbytné mít s sebou lavinový komplet.

Další info

Skupina účastníků
Tento zájezd je určen pro komorní skupinu v maximálním počtu 9 osob.

Povinná výbava
Sněžnicové a lavinové vybavení je nutné zajistit si předem sami:

  • sněžnice, teleskopky nebo lyžařské či běžkařské hole s velkými košíčky, kvalitní zimní boty nejlépe pohorky a návleky na ně
  • lavinový vyhledávač (pípák), lavinová lopata, lavinová sonda
Nevlastníte-li některou součást vybavení, je možné si ji za speciální ceny půjčit v naší půjčovně. Průvodce Vám je doveze a předá přímo na zájezdu.

Cestovní doklady
Pro tuto cestu nám postačí platný občanský průkaz. 

Ostatní podrobné pokyny k zájezdu (tzv. rodokaps) obdržíte v dostatečném předstihu tak, abyste se mohli na zájezd v klidu připravit. Nejpozději však týden před odjezdem.

Články

Podobné zájezdy

Zimní Schneeberg na sněžnicích

Zimní Schneeberg na sněžnicích

1. 3. - 3. 3. 2024 Chci to vidět