Šumava na sněžnicích

Za zážitky bez obav

Šumava na sněžnicích

4 dny / 4 300 Kč
výběr zájezdu
 Zvolte typ zájezdu
Destinace
 Zvolte destinaci
Termín
Odjezd
+/-
Návrat
+/-
Cena
Cena od
Cena do
Ubytování

Strava

Doprava


Náročnost
Náročnost

Termíny

Aktuálně není vypsán termín pro tento zájezd. Je možné, že na něm v tuto chvíli pracujeme, přesto pokud máte zájem o individuální termín přímo dle vašich představ, neváhejte nás kontaktovat. Více informací k zájezdům na zakázku zde.

zimní turistika západní Šumavou

Nekonečné pláně a lesy Šumavy pokryté zářivě bílou peřinou jiskřivého sněhu nás budou lákat k prozkoumání. Vydáme se na cestu poněkud netradičně – nasadíme sněžnice a vyrazíme na čtyřdenní putování západní Šumavou. Naším průvodcem bude místní znalec, se kterým budete mít možnost se pobavit o rostlinstvu i živočišstvu Šumavy nebo také o složitosti současné situace kolem kácení/nekácení smrkových porostů. Každý den nás čeká cca 20 km pochodu zasněženou krajinou. Naplánované trasy mohou být změněny s ohledem na počasí a nálady účastníků.

Cena zahrnuje

Videa

Program zájezdu

1. den

První den našeho putování se sejdeme na vlakovém nádraží v Železné Rudě - Alžbětíně, na samé hranici České republiky s Bavorskem. Umožní-li to sněhové podmínky, sněžnice nasadíme hned u nádraží a vydáme se na cestu přes vrch Polom a kolem jezera Laka do obce Prášily, kde nás čeká první nocleh.

2. den

Po snídani vyrazíme okolo Prášilského jezera na vrchol Poledníku s bývalou vojenskou rozhlednou, skrz zasněžené lesy a údolím Roklanského potoka dojdeme do Modravy a odtud se pak vydáme na naše další místo noclehu ve Filipově Huti.

3. den

Tentokrát se vydáme na cestu údolím Modravského potoka k hájence Březník, kde můžeme nasát atmosféru románu K. Klostermanna. Dále nás čeká přechod Černé hory s pramenem Vltavy a dále přes nejvýše položenou obec u nás - Bučinu a Knížecí pláně do našeho posledního místa noclehu v obci Borová Lada.

4. den

Ihned ráno podle míry únavy a požadavků na časy odjezdů do našich domovů se vydáme na kratší túru, pěšky a dopravou se dopravíme do Vimperka, kde naše společné zimní putování ukončíme.

Ubytování

Spát budeme 3 noci na chatách resp. penzionech ve vícelůžkových pokojích s lůžkovinami. Na všech ubytovacích kapacitách bude k dispozici vybavená kuchyňka včetně nádobí, kde si budete moct připravit snídaně i večeře dle vlastní chuti.

Strava

Na všech ubytovacích kapacitách bude k dispozici vybavená kuchyňka včetně nádobí, kde si budete moct připravit snídaně i večeře dle vlastní chuti. Komu se nebude chtít po celém dnu vařit, může si jídlo vybrat z jídelního lístku v místních restauracích. Každý den bude možnost dokupovaní potravin na další túru. Na první den však doporučujeme mít vlastní zásoby z domova.

Doprava

Individuální příjezd do Železné Rudy. Sraz budeme mít na vlakovém nádraží v Železné Rudě – Alžbětíně v 10:00 hodin ráno.

Nástupní místa

Náročnost

Jedná se o čtyřdenní putování západní Šumavou, které pojmeme poněkud netradičně na sněžnicích. Naším průvodcem bude místní znalec, se kterým budete mít možnost se pobavit o rostlinstvu i živočišstvu Šumavy nebo také o složitosti současné situace kolem kácení/nekácení smrkových porostů. Každý den nás čeká cca 20 km pochodu zasněženou krajinou. Naplánované trasy mohou být změněny s ohledem na počasí a nálady účastníků. 

Další info

Skupina
Tento zájezd je určen pro komorní skupinu v maximálním počtu 6 osob.

Vybavení
Sněžnicové vybavení je nutné zajistit si předem sami. (=sněžnice, teleskopky nebo lyžařské či běžkařské hole s velkými košíčky, kvalitní zimní boty nejlépe pohorky a návleky na ně)

Ostatní podrobné pokyny k zájezdu (tzv. rodokaps) obdržíte v dostatečném předstihu tak, abyste se mohli na zájezd v klidu připravit. Nejpozději však týden před odjezdem.

Podobné zájezdy

Zimní Schneeberg na sněžnicích

Zimní Schneeberg na sněžnicích

1. 3. - 3. 3. 2024 Chci to vidět