Šumava na sněžnicích

Za zážitky bez obav

Šumava na sněžnicích

4 dny / 5 800 Kč
výběr zájezdu
 Zvolte typ zájezdu
Destinace
 Zvolte destinaci
Termín
Odjezd
+/-
Návrat
+/-
Cena
Cena od
Cena do
Ubytování

Strava

Doprava


Náročnost
Náročnost

Termíny

6. 2. - 9. 2. 2025
č. zájezdu: 22583CZ-01
cena 5 800 Kč
Nominace odeslána Vaše nominace byla úspěšně odeslána do našeho systému. Děkujeme za zájem.

zimní turistika západní Šumavou

Nekonečné pláně a lesy Šumavy pokryté zářivě bílou peřinou jiskřivého sněhu nás budou lákat k prozkoumání. Vydáme se na cestu poněkud netradičně – nasadíme sněžnice a vyrazíme na čtyřdenní putování západní Šumavou. Naším průvodcem bude místní znalec, se kterým budete mít možnost se pobavit o rostlinstvu i živočišstvu Šumavy nebo také o složitosti současné situace kolem kácení/nekácení smrkových porostů. Každý den nás čeká cca 20 km pochodu zasněženou krajinou. Naplánované trasy mohou být změněny s ohledem na počasí a nálady účastníků.

Cena zahrnuje

Videa

Program zájezdu

1. den

První den našeho putování se sejdeme na vlakovém nádraží v Železné Rudě - Alžbětíně, na samé hranici České republiky s Bavorskem. Umožní-li to sněhové podmínky, sněžnice nasadíme hned u nádraží a vydáme se na cestu kolem vrcholu Polom a kolem jezera Laka do obce Prášily, kde nás čeká první nocleh.

2. den

Po snídani vyrazíme okolo Prášilského jezera na vrchol Poledníku s bývalou vojenskou rozhlednou, skrz zasněžené lesy a údolím Roklanského potoka dojdeme do Modravy, kde se na další noc ubytujeme.

3. den

Tentokrát se vydáme na Filipovu huť, přes Březovou horu dojdeme na Horskou Kvildu. Dále nás bude čekat Jezerní slať s Vyhlídkovou věží a okolo Kvildského potoka dorazíme do posledního místa noclehu.

4. den

Ihned ráno podle míry únavy a požadavků na časy odjezdů do našich domovů se vydáme na kratší túru. Pěšky a dopravou se dopravíme do Vimperka, kde naše společné zimní putování ukončíme.

Ubytování

Spát budeme jednu noc v penzionu a dvě noci na hotelu ve vícelůžkových pokojích s lůžkovinami. V hotelu má každý pokoj vlastní sociální zařízení, na penzionu bude společné na chodbě. Na hotelu si dvakrát užijeme hotelovou snídani.

Strava

Na penzionu první noc bude k dispozici vybavená kuchyňka včetně nádobí, kde si budete moct připravit snídaně i večeře dle vlastní chuti. Komu se nebude chtít po celém dnu vařit, může si jídlo vybrat z jídelního lístku v místních restauracích. V hotelu budeme mít ráno nachystanou snídani a večeři si můžete dát přímo v hotelové restauraci. Každý den bude možnost dokupovaní potravin na další túru. Na první den však doporučujeme mít vlastní zásoby z domova.

Doprava

Individuální příjezd do Železné Rudy. Sraz budeme mít na vlakovém nádraží v Železné Rudě – Alžbětíně v 10:00 hodin ráno.

Nástupní místa

Náročnost

Jedná se o čtyřdenní putování západní Šumavou, které pojmeme poněkud netradičně na sněžnicích. Naším průvodcem bude místní znalec, se kterým budete mít možnost se pobavit o rostlinstvu i živočišstvu Šumavy nebo také o složitosti současné situace kolem kácení/nekácení smrkových porostů. Každý den nás čeká cca 20 km pochodu zasněženou krajinou. Naplánované trasy mohou být změněny s ohledem na počasí a nálady účastníků. 

Další info

Skupina
Tento zájezd je určen pro komorní skupinu v maximálním počtu 10 osob + průvodce.

Vybavení
Sněžnicové vybavení je nutné zajistit si předem sami (= sněžnice, teleskopky nebo lyžařské či běžkařské hole s velkými košíčky, kvalitní zimní boty nejlépe pohorky a návleky na ně).

Ostatní podrobné pokyny k zájezdu (tzv. rodokaps) obdržíte v dostatečném předstihu tak, abyste se mohli na zájezd v klidu připravit. Nejpozději však týden před odjezdem.

Termíny

6. 2. - 9. 2. 2025
č. zájezdu: 22583CZ-01
cena 5 800 Kč
Nominace odeslána Vaše nominace byla úspěšně odeslána do našeho systému. Děkujeme za zájem.

Podobné zájezdy

Velká Fatra na sněžnicích

Velká Fatra na sněžnicích

16. 1. - 19. 1. 2025 Chci to vidět
Zimní Schneeberg na sněžnicích

Zimní Schneeberg na sněžnicích

14. 2. - 16. 2. 2025 Chci to vidět