Víkendová Salza

Za zážitky bez obav

Víkendová Salza

3 dny / 4 300 Kč
výběr zájezdu
 Zvolte typ zájezdu
Destinace
 Zvolte destinaci
Termín
Odjezd
+/-
Návrat
+/-
Cena
Cena od
Cena do
Ubytování

Strava

Doprava


Náročnost
Náročnost

Termíny

2. 6. - 4. 6. 2023
č. zájezdu: 223213-01
cena 4 300 Kč
22. 9. - 24. 9. 2023
č. zájezdu: 223213-02
cena 4 300 Kč

užijte si nejoblíbenější rakouskou řeku s nádhernou soutěskou

Dopřejte si splutí jedné z nejkrásnějších evropských řek, zažijte dobrodružství na divoké křišťálově čisté vodě a poznejte krásu alpské říčky zařezané do hlubokého údolí pod horským štítem Hochschwab. Dvoudenní splutí Salzy patří k nejkrásnějším vodáckým zážitkům a snům snad všech kánoistů a kajakářů. Celoročně sjízdná řeka plná zatáček, romantických soutěsek a nádherných stále se měnících výhledů na okolní štíty Alp vás opravdu nadchne. Na zájezdu sjedeme i údajně nejhezčí část řeky, která začíná ve Wildalpenu - ve městečku, kde přenocujeme.

Cena zahrnuje

Cena nezahrnuje

  • příplatkové ubytování pod střechou - 600 Kč/os./zájezd
  • vodáckou obuv, bundu či loďák - je možné si je objednat přes naši CK, neoprenovou obuv za 100 Kč/os./zájezd, vodáckou bundu za 100 Kč/os./zájezd
  • vodácký vak za 60 Kč/zájezd

Průvodci

Jonáš Procházka

2. 6. - 4. 6. 2023 / č.zájezdu 223213-01

Jonáš je mladý proutek, který se umí ohýbat téměř v jakékoliv sportovní disciplíně. Jako obratný kajakář zapadl do vodáckého týmu, jeho sportovní multitalent ale pruží i v zájezdech typu Adventure a jako akreditovaný horský průvodce vyráží i na ryze horské zájezdy. Průpravu vykřesal z ...

Dozvědět se více

Jakub Jiráska

22. 9. - 24. 9. 2023 / č.zájezdu 223213-02

Během pár sezón se z něj stal takový kudrnovský Ferda mravenec – práce všeho druhu. Dokonce si k oné univerzálnosti pořídil i akademický titul z rekreologie. Potkáte se s ním na cyklistických, vodáckých a občas i ferratových zájezdech a poslední dobou se stává pravým expertem na zájezdy typu ...

Dozvědět se více

Jonáš Procházka

22. 9. - 24. 9. 2023 / č.zájezdu 223213-02

Jonáš je mladý proutek, který se umí ohýbat téměř v jakékoliv sportovní disciplíně. Jako obratný kajakář zapadl do vodáckého týmu, jeho sportovní multitalent ale pruží i v zájezdech typu Adventure a jako akreditovaný horský průvodce vyráží i na ryze horské zájezdy. Průpravu vykřesal z ...

Dozvědět se více

Program zájezdu

1. den

Odjezd z Brna v pátek kolem 15 hodiny odpoledne. Večer se ubytujeme v kempu a to přímo ve městečku Wildalpen.

2. den

Hned po ránu se společně vypravíme na horní úsek řeky Salzy, kde se nejprve rozpádlujeme na poměrně nenáročném úseku s překrásnou skalní soutěskou a lehčími peřejemi. Následně vyrazíme na o něco živější a z vodáckého pohledu i náročnější úsek, kde v průzračné vodě se již mnohem častěji setkáme s peřejemi a lehce balvanitými úseky i s větším spádem. Výběr a délka 2. úseku bude zvolena podle aktuálního vodního stavu, vaší vodácké vyspělosti, šikovnosti a sehranosti jednotlivých posádek. Pokud nám v závěru dne zbyde trocha času, tak se v případě zájmu ještě můžeme společně vypravit na velmi pěkný pěší výlet do úchvatné skalní soutěsky s množstvím kaskádovitých vodopádů či můžeme v závěru dne alespoň společně posedět v příjemné hospůdce pod zmiňovanou soutěskou a pochutnat si na některé z místních kulinářských specialit.

3. den

Se vypravíme na nejnáročnější a zároveň i nejkrásnější úseky této řeky, které jsou charakteristické množstvím impozantních soutěsek s četnými divokými peřejemi, které se občas střídají s lagunami a klidnější vodou. Do uvedených soutěsek se vypravíme za předpokladu optimálního vodního stavu a s ohledem na aktuální sehranost jednotlivých posádek. Po absolvování vodáckého programu a po sbalení lodí se pak už jen vypravíme na zpáteční cestu zpět do ČR.

Ubytování

Nocovat budeme v kempu ve městečku Wildalpen ve vlastních stanech a spacácích. Nemáte-li vlastní stan, můžete si jej zapůjčit v naší půjčovně. Kemp se nachází ve skvělé poloze přímo na březích Salzy. Vybavení odpovídá evropskému standardu, najdete zde tedy moderní sociální zařízení, kryté posezení, lednici, prostor na táborák či piknik a bezplatné připojení k wi-fi.
V ceně zájezdu je ubytování v kempu ve vlastním stanu. Pokud však dáváte přednost pohodlné posteli v teple pod střechou, můžete si přiobjednat ubytování ve společných 2-8 lůžkových pokojích (není možné si dopředu objednat velikost pokoje). Pokoje mají společné sociální zařízení na chodbě a k dispozici salónek a společnou kuchyňku. Příplatek za osobu je pak 600 Kč/zájezd. Příplatek si zaškrtnete přímo v objednávce, ale kapacita tohoto ubytování je omezená, tedy pokud tuto možnost v objednávce nenaleznete je možné si poptat apartmány (formou poznámky či telefonicky), pak příplatek za ubytování v 6ti lůžkovém apartmánu obsazeném 4 osobami je 1.600Kč/zájezd, 6 osobami je 900 Kč/zájezd.

Strava

Stravování je po celou dobu zájezdu z vlastních či dokoupených zásob. Potraviny je možno dokoupit ve městečku Wildalpen (cca 10 minut pěšky od kempu). V kempu najdeme kuchyňku a lednicí. Dále můžete stravovat v místní restauraci či pizzerii. S ohledem na víkendový termín se potraviny dokupují velmi obtížně. 

Pro ubytované pod střechou je k dispozici vybavená kuchyňka. 

Doprava

Doprava bude realizována zájezdovým autobusem.

Nástupní místa

Brno - Zvonařka / Znojmo

Náročnost

Zájezd odpovídá náročnosti č. 2-3 z 5 bodové škály. Tento zájezd patří mezi středně těžké. Tedy pro úplné začátečníky sice není úplně vhodný, ale pokud alespoň jeden člen posádky má nějaké zkušenosti s jízdou na proudící vodě, neměl by to pro vás být problém.

Vodácká náročnost: WW I - WW III

Další info

Lodě
Řeky budeme sjíždět na dvoumístných nafukovacích kánoích se samovylévacím otvorem. Tyto lodě jsou bezpečné a poměrně dobře ovladatelné. Nejčastěji používáme lodě firem Kulíci (RIO) a Gumotex (Baraka). Pokud nemáte parťáka do deblovky, nebojte se, určitě to nějak vymyslíme. Buď vám parťáka najdeme mezi klienty či průvodci, a nebo je i další možnost: Objednejte si loď sám pro sebe! V naší flotile se nacházejí i přátelské packrafty (ROBfin) či plastové kajaky (např. Pyranha Nano L). U obou typů lodí vyžadujeme základní zkušenost s jízdou v lodi s kajakářským pádlem. Lodě si můžete zaškrtnout v objednávce, a to v sekci “půjčovna” či poptat se v poznámce.

Vlastní vodácké vybavení

Můžete si vzít vlastní vodácké vybavení, ale toto vybavení musí být plně funkční a odpovídat náročným bezpečnostním požadavkům pro absolvování zvoleného zájezdu. Při použití vlastního kompletního vodáckého vybavení (loď, vesta, helma, pádlo) vám bude poskytnuta sleva ve výši 220 Kč pro jednu osobu. Za vlastní neopren bude poskytnuta sleva 90 Kč. Vlastní vybavení je nutné uvést v přihlášce k zájezdu (případně později sdělit tuto informaci našemu dispečinku zájezdů).
S kajakem je to trochu obtížnější, nicméně většinou se někam vmáčkne. Informaci zda to bude možné či ne je nutno dostatečně v předstihu domluvit s naším dispečinkem zájezdů.

Cestovní doklady
Na tento zájezd nám bude stačí jen občanský průkaz. 

Ostatní podrobné pokyny k zájezdu (tzv. rodokaps) obdržíte v dostatečném předstihu tak, abyste se mohli na zájezd v klidu připravit. Nejpozději však týden před odjezdem.

Články

Podobné zájezdy

Řeky Rakouska

Řeky Rakouska

3. 8. - 6. 8. 2023 Chci to vidět
Řeky Slovinska

Řeky Slovinska

11. 7. - 16. 7. 2023 Chci to vidět
Vodácký kurz na Salze

Vodácký kurz na Salze

10. 6. - 13. 6. 2023 Chci to vidět