Víkendová Salza

Víkendová Salza

2 dny / 3 500 Kč
výběr zájezdu
 Zvolte typ zájezdu
Destinace
 Zvolte destinaci
Termín
Odjezd
+/-
Návrat
+/-
Cena
Cena od
Cena do
Ubytování

Strava

Doprava


Náročnost
Náročnost

Termíny

Nebyl nalezen volný termín

užijte si nejoblíbenější rakouskou řeku s nádhernou soutěskou

Dopřejte si splutí jedné z nejkrásnějších evropských řek, zažijte dobrodružství na divoké křišťálově čisté vodě a poznejte krásu alpské říčky zařezané do hlubokého údolí pod horským štítem Hochschwab. Dvoudenní splutí Salzy patří k nejkrásnějším vodáckým zážitkům a snům snad všech kánoistů a kajakářů. Celoročně sjízdná řeka plná zatáček, romantických soutěsek a nádherných stále se měnících výhledů na okolní štíty Alp vás opravdu nadchne. Na zájezdu sjedeme údajně nejhezčí část řeky, která začíná ve Wildalpenu - ve městečku, kde přenocujeme.

Zájezd je pouze na víkend, můžete pošetřit dovolenou v práci a přitom si užít vodáckých radovánek.

Cena zahrnuje

Cena nezahrnuje

  • příplatkové ubytování pod střechou - 400 Kč/os./zájezd
  • vodáckou obuv, bundu či loďák - je možné si je objednat přes naši CK, neoprenovou obuv za 80 Kč/os./zájezd, vodáckou bundu za 80 Kč/os./zájezd
  • vodácký vak za 40 Kč/zájezd

Program zájezdu

1. den

Brzy ráno vyjedeme z Brna a namíříme si to přímo do Rakouska. Kolem poledne budeme u řeky a zahájíme splutí jejího horního úseku. Po 19 km plavby (obtížnost WW I – WW II) dorazíme do kempu v blízkosti městečka Wildalpen, kde  přenocujeme. Večer si mohou zájemci také zpestřit saunou, která je zasazena v krásném prostředí lesa u potoku (cca 4km od kempu).

2. den

Po snídani vyrazíme na druhou mírně obtížnější část plavby dlouhou 26 km. Při dostatku času a chuti si můžeme program oživit pěším výšlapem horskou stezkou k nádherným vodopádům nebo se vydat na ochutnávku místních specialit do restaurací situovaných v malých vesničkách po cestě. Třešničkou na dortu je poslední úsek řeky – vyhlášená nádherná soutěska (WW II – WW III). V odpoledních hodinách nám již nezbyde nic jiného, než se rozloučit s řekou a odjet zpět do ČR. Do Brna dorazíme ve večerních hodinách.

Ubytování

Nocovat budeme v kempu ve městečku Wildalpen ve vlastních stanech a spacácích. Nemáte-li vlastní stan, můžete si jej zapůjčit v naší půjčovně. Kemp se nachází ve skvělé poloze přímo na březích Salzy. Vybavení odpovídá evropskému standardu najdete zde tedy moderní sociální zařízení, kryté posezení, lednicí, prostor na táborák či piknik a bezplatné připojení k wi-fi.

V ceně zájezdu je ubytování v kempu ve vlastním stanu. Pokud však dáváte přednost pohodlné posteli pod střechou, můžete si přiobjednat ubytování ve společných 3-5 lůžkových pokojích. Pokoje mají společné sociální zařízení na chodbě a k dispozici salének a společnou kuchyňku.

Případně pro skupiny 4-6 osob je možné na vyžádání zajistit ubytování v příjemných moderních apartmánech až pro 6 osob.

Strava

Stravování je po celou dobu zájezdu z vlastních či dokoupených zásob. Potraviny je možno dokoupit ve městečku Wildalpen (cca 10 minut pěšky od kempu). V kempu najdeme kuchyňku a lednicí. Dále můžete stravovat v místní restauraci či pizzerii. S ohledem na víkendový termín se potraviny dokupují velmi obtížně. 

Pro ubytované pod střechou je k dispozici vybavená kuchyňka. 

Doprava

Doprava bude realizována zájezdovým autobusem.

Nástupní místa

Náročnost

Zájezd odpovídá náročnosti č. 2-3 z 5 bodové škály. Tento zájezd patří mezi středně těžké. Tedy pro úplné začátečníky sice není úplně vhodný, ale pokud alespoň jeden člen posádky má nějaké zkušenosti s jízdou na proudící vodě, neměl by to pro vás být problém.

Vodácká náročnost: WW I - WW III

Další info

Lodě
Řeky budeme sjíždět na dvoumístných nafukovacích kánoích se samovylévacím otvorem. Tyto lodě jsou bezpečné a poměrně dobře ovladatelné. Nejčastěji používáme lodě firem Kulíci (RIO) a Gumotex (Baraka).

Vlastní vodácké vybavení

Můžete si vzít vlastní vodácké vybavení, ale toto vybavení musí být plně funkční a odpovídat náročným bezpečnostním požadavkům pro absolvování zvoleného zájezdu. Při použití vlastního kompletního vodáckého vybavení (loď, vesta, helma, pádlo) vám bude poskytnuta sleva ve výši 200 Kč pro jednu osobu. Za vlastní neopren bude poskytnuta sleva 80 Kč. Vlastní vybavení je nutné uvést v přihlášce k zájezdu (případně později sdělit tuto informaci našemu dispečinku zájezdů).
S kajakem je to trochu obtížnější, nicméně většinou se někam vmáčkne. Informaci zda to bude možné či ne je nutno dostatečně v předstihu domluvit s naším dispečinkem zájezdů.

Cestovní doklady
Na tento zájezd nám bude stačí jen občanský průkaz. 

Ostatní podrobné pokyny k zájezdu (tzv. rodokaps) obdržíte v dostatečném předstihu tak, abyste se mohli na zájezd v klidu připravit. Nejpozději však týden před odjezdem.

Články

Podobné zájezdy

Řeky Rakouska

Řeky Rakouska

4. 8. - 7. 8. 2022 Chci to vidět