Řeky a vodopády Bosny a Hercegoviny

Řeky a vodopády Bosny a Hercegoviny

9 dní / 11 800 Kč
výběr zájezdu
 Zvolte typ zájezdu
Destinace
 Zvolte destinaci
Termín
Odjezd
+/-
Návrat
+/-
Cena
Cena od
Cena do
Ubytování

Strava

Doprava


Náročnost
Náročnost

Termíny

Nebyl nalezen volný termín

Smaragdové řeky a romantické vodopády Bosny a Hercegoviny

Nechte se zavést do další z krásných zemí Balkánu. Prozkoumejte malebné smaragdové řeky, divoké soutěsky a dechberoucí vodopády z lodi, z pohledu, který většina turistů nezažije a neví, o co přichází. Během naší výpravy zdaleka nestihneme všechna zajímavá místa, vodopády, vodácké úseky či turistická lákadla, která Bosna a Hercegovina nabízí, ale necháme vás nahlédnout do tajů zdejší přírody a kultury s neodmyslitelnou balkánskou atmosférou, kterou si zamilujete stejně jako my. 

Cena zahrnuje

Cena nezahrnuje

  • vodácké oblečení - je možné si je objednat přes naši CK, neopren za 490 Kč/os./zájezd, neoprenovou obuv za 280 Kč/os./zájezd, vodáckou bundu za 280 Kč/os./zájezd
  • vodácký vak - lze zapůjčit za 180 Kč/zájezd

Program zájezdu

1. - 2. den

Odpolední odjezd z České Republiky a noční přejezd až do naší cílové země Bosny a Hercegoviny. Na rozpádlování jsme pro vás vybrali Bosenskou řeku Sanu, která protéká malebně sevřeným údolím.

3. den

K druhé řece se přesuneme na západ země. Čeká nás zde jeden z nejhezčích úseků sportovní a smaragdově zelené řeky Una.

4. den

Při přesunu na jih si v národním parku Una prohlédneme vodopády Veliki Buk a zkusíme se při dostatku času zastavit u méně známého vodopádu na řece Trebižat – Kočuša. A nevynecháme ani vyhlášené vodopády Kravica.

5. den

Po relaxaci u vodopádů se propádlujeme řekou Třebižat skoro až k jejímu ústí do Neretvy. Sami poznáte, proč místní nazývají zdejší vyjížďky „Safari“.

6. den

Vyrazíme ke klášteru Dervišů u pramene řeky Buna. Dle vodního stavu se sklouzneme po řece anebo se přesuneme na vodnatější Neretvu v okolí Mostaru. Projdeme se po starobylém Mostaru a přejedeme do kempu u horní části řeky Neretva.

7. den

Užijeme si nejvyhlášenější a parádní horní úsek Neretvy, na kterém se řeka probíjí sevřeným kaňonem a jízda jím je opravdový vodácký zážitek.

8. - 9. den

Cestou domů se ještě zastavíme na prohlídku vodopádu na řece Plivě u města Jajce a posledním vodáckým zážitkem této naší výpravy budou peřeje řeky Vrbas. Pak už se jen rozloučíme s Bosnou a noční přejezdem se vydáme zpět do ČR.

Ubytování

Nocovat budeme 6x v „balkánských“ kempech či na tábořištích ve vlastních stanech a spacácích. Nemáte-li vlastní stan, můžete si jej zapůjčit v naší půjčovně. Tábořiště jsou většinou pouze na rovné louce bez jakéhokoliv vybavení. V kempech pak najdeme jednoduché sociální zařízení (WC, sprchy), restaurace a hospody. Kempy odpovídají "balkánským" standardům, je tedy třeba očekávat jednodušší vybavení a méně komfortu než na jaký jsme zvyklý např. u nás či v jiných evropských státech.

Strava

Stravování je po celou dobu zájezdu z vlastních či dokoupených zásob. Potraviny je možno téměř denně průběžně dokoupit ve větších městech a vesnicích, kde budeme po cestě z vody na nákup zastavovat. Vřele doporučujeme ochutnat některé místní speciality.

Doprava

Doprava na zájezdu bude realizována zájezdovým autobusem.

Nástupní místa

Náročnost

Zájezd odpovídá náročnosti č. 2-3 z 5 bodové škály. Tento zájezd patří mezi středně těžké až těžší (v závislosti na vodních stavech). Tedy pro úplné začátečníky není zcela vhodný. Ale pokud alespoň jeden člen posádky má zkušenosti s jízdou na proudící vodě, neměl by to pro vás být problém.
Před první řekou proběhne ještě na souši podrobné vodácké školení. Také, i když to není úplně náplním tohoto zájezdu, si mohou zájemci různé vodácké dovednosti procvičovat v průběhu. Na řekách s vámi budou vždy minimálně dva vodáčtí průvodci. Jejich počet se úměrně zvyšuje s počtem účastníků vždy tak, aby byla maximálně zajištěna vaše bezpečnost. Na jednotlivých řekách strávíme 2 - 5 hodin. Vodácký program je doplněn celodenními pěšími túrami a výlety.

Další info

Lodě
Řeky budeme sjíždět na dvoumístných nafukovacích kánoích se samovylévacím otvorem. Tyto lodě jsou bezpečné a poměrně dobře ovladatelné. Nejčastěji používáme lodě firem Kulíci (RIO) a Gumotex (Baraka).

Vlastní vodácké vybavení a kajak
Na tento zájezd si můžete vzít vlastní vodácké vybavení, ale musí být plně funkční a odpovídat náročným bezpečnostním požadavkům pro absolvování zvoleného zájezdu. Při použití vlastního kompletního vodáckého vybavení (loď, vesta, helma, pádlo) vám bude poskytnuta sleva ve výši 400 Kč pro jednu osobu. Vlastní vybavení je nutné uvést v přihlášce k zájezdu (případně později sdělit tuto informaci našemu dispečinku zájezdů). S kajakem je to trochu obtížnější, nicméně většinou se také někam vmáčkne. Informaci zda to bude možné či ne je nutno si dostatečně v předstihu domluvit s naším dispečinkem zájezdů.

Cestovní doklady

V běžné situaci je pro cestu do navštívených zemí postačující občanský průkaz. Ten však musí být vybaven strojově čitelnou zónou (dvouřádkový číselný a písmenkový kód na spodní části přední strany). V tento moment je však pro vstup do země vyžadován cestovní pas!!!!

Ostatní podrobné pokyny k zájezdu (tzv. rodokaps) obdržíte v dostatečném předstihu tak, abyste se mohli na zájezd v klidu připravit. Nejpozději však týden před odjezdem.

Podobné zájezdy

Vodácká Albánie

Vodácká Albánie

20. 5. - 29. 5. 2022 Chci to vidět