Řeky a vodopády Bosny a Hercegoviny

Za zážitky bez obav

Řeky a vodopády Bosny a Hercegoviny

7 dní
výběr zájezdu
 Zvolte typ zájezdu
Destinace
 Zvolte destinaci
Termín
Odjezd
+/-
Návrat
+/-
Cena
Cena od
Cena do
Ubytování

Strava

Doprava


Náročnost
Náročnost

Termíny

Aktuálně není vypsán termín pro tento zájezd. Je možné, že na něm v tuto chvíli pracujeme nebo s ním v této sezóně nepočítáme. Přesto, pokud jste skupina a máte zájem o individuální termín přímo dle vašich představ, neváhejte nás kontaktovat. Více informací k zájezdům na zakázku zde.
Nominace odeslána Vaše nominace byla úspěšně odeslána do našeho systému. Děkujeme za zájem.

Smaragdové řeky a romantické vodopády Bosny a Hercegoviny

Nechte se zavést do další z krásných zemí Balkánu. Prozkoumejte malebné smaragdové řeky, divoké soutěsky a dechberoucí vodopády z lodi, z pohledu, který většina turistů nezažije a neví, o co přichází. Během naší výpravy zdaleka nestihneme všechna zajímavá místa, vodopády, vodácké úseky či turistická lákadla, která Bosna a Hercegovina nabízí, ale necháme vás nahlédnout do tajů zdejší přírody a kultury s neodmyslitelnou balkánskou atmosférou, kterou si zamilujete stejně jako my. 

Cena zahrnuje

Cena nezahrnuje

  • vodácké oblečení - je možné si je objednat přes naši CK, neopren za 630 Kč/os./zájezd, neoprenovou obuv za 350 Kč/os./zájezd, vodáckou bundu za 350 Kč/os./zájezd
  • vodácký vak - lze zapůjčit za 210 Kč/zájezd
  • poplatek za sjezd Neretvy a horního úseku Uny (neplatí se vždy).

Videa

Program zájezdu

1. - 2. den

Odpolední odjezd z České republiky a noční přejezd až do naší cílové země Bosny a Hercegoviny. Na rozpádlování jsme pro vás vybrali Bosenskou řeku Sanu, která protéká malebně sevřeným údolím.

3. den

K druhé řece se přesuneme na západ země. Čeká nás zde jeden z nejhezčích úseků sportovní a smaragdově zelené řeky Una.

4. den

národním parku Una navštívíme sérii vodopádů v mestečku Martin Brod i s monumentálním Veliki vodopad na Uni a svezeme se na lodích i po kratším, horním úseku Uny. Pak nás čeká přejezd až za pohoří Prenj, do kempu u Boračka jezera.

5. den

Užijeme si nejvyhlášenější a parádní horní úsek Neretvy, na kterém se řeka probíjí sevřeným kaňonem a jízda jím je nádherný vodácký zážitek.

6. - 7. den

Před cestou domů si prohlédneme vodopády na řece Plivě i starobylé město Jajce a posledním vodáckým dobrodružstvím této naší výpravy budou peřeje řeky Vrbas. Pak už se jen rozloučíme s Bosnou a noční přejezdem se vydáme zpět do ČR.

Ubytování

Nocovat budeme 4x v „balkánských“ kempech ve vlastních stanech a spacácích. Nemáte-li vlastní stan, můžete si jej zapůjčit v naší půjčovně. V kempech najdeme jednoduché sociální zařízení (WC, sprchy),  a u tří kempů i restaurace a hospody. Kempy odpovídají "balkánským" standardům, je tedy třeba očekávat jednodušší vybavení a méně komfortu než na jaký jsme zvyklý např. u nás, či v jiných evropských státech.

Strava

Stravování je po celou dobu zájezdu z vlastních či dokoupených zásob. Potraviny je možno téměř denně průběžně dokoupit ve větších městech a vesnicích, kde budeme po cestě z vody na nákup zastavovat. Vřele doporučujeme ochutnat některé místní speciality.

Doprava

Dle velikosti skupiny bude doprava na zájezdu realizována zájezdovým mikrobusem s kapacitou do 20 osob anebo autobusem.

Nástupní místa

Náročnost

Zájezd odpovídá náročnosti č. 2-3 z 5 bodové škály.
Tento zájezd patří mezi středně těžké. Řeka Sana a oba úseky řeky Uny jsou spíše jednodušší. Jen pár krátkých pasáží je klasifikováno WW II-III, ale převážně se budeme pohybovat po vodě o obtížnosti ZVC až WWI. Asi nenáročnější řekou je řeka Neretva, kde je pět peřejí o obtížnosti WWIII. řeka Vrbas je nejvodnatější z vybraných řek, ale není ničím zaludná, nachází se na ní jen jedna mohutnější peřej (WWIII).

Před první řekou proběhne ještě na souši podrobné vodácké školení. Také, i když to není úplně náplní tohoto zájezdu, si mohou zájemci různé vodácké dovednosti procvičovat v průběhu. Na řekách s vámi budou vždy minimálně dva vodáčtí průvodci. Jejich počet se úměrně zvyšuje s počtem účastníků vždy tak, aby byla maximálně zajištěna vaše bezpečnost. Na jednotlivých řekách strávíme 2 - 5 hodin. Vodácký program je doplněn výlety na zajímavá místa.

Pro lepší představu o vodácké obtížnosti najdete informace zde.

Další info

Lodě
Řeky budeme sjíždět na dvoumístných nafukovacích kánoích se samovylévacím otvorem. Tyto lodě jsou bezpečné a poměrně dobře ovladatelné. Nejčastěji používáme lodě firem Kutlíci (RIO) a Gumotex (Baraka). Pokud nemáte parťáka do deblovky, nebojte se, určitě to nějak vymyslíme. Buď vám parťáka najdeme mezi klienty či průvodci, a nebo je i další možnost: Objednejte si loď sám pro sebe! V naší flotile se nacházejí i přátelské packrafty (ROBfin) či plastové kajaky (např. Pyranha Nano L). U obou typů lodí vyžadujeme základní zkušenost s jízdou v lodi s kajakářským pádlem. Lodě si můžete zaškrtnout v objednávce, a to v sekci “půjčovna” či poptat se v poznámce.

Vlastní vodácké vybavení a kajak
Na tento zájezd si můžete vzít vlastní vodácké vybavení, ale musí být plně funkční a odpovídat náročným bezpečnostním požadavkům pro absolvování zvoleného zájezdu. Při použití vlastního kompletního vodáckého vybavení (loď, vesta, helma, pádlo) vám bude poskytnuta sleva ve výši 550 Kč pro jednu osobu. Vlastní vybavení je nutné uvést v přihlášce k zájezdu (případně později sdělit tuto informaci našemu dispečinku zájezdů). S kajakem je to trochu obtížnější, nicméně většinou se také někam vmáčkne. Informaci zda to bude možné či ne je nutno si dostatečně v předstihu domluvit s naším dispečinkem zájezdů.

Cestovní doklady

Pro cestu do Bosny i všech ostatních navštívených zemí stačí platný občanský průkaz. Pokud cestujete s cestovním pasem, překontrolujte před cestou jeho platnost, která by měla přesahovat minimálně 3 měsíce po návratu. S ohledem na množství přejížděných hranic preferujeme občanku, u které odpadá zdlouhavý proces skenování a razítkování.

Ostatní podrobné pokyny k zájezdu (tzv. rodokaps) obdržíte v dostatečném předstihu tak, abyste se mohli na zájezd v klidu připravit. Nejpozději však týden před odjezdem.

Termíny

Aktuálně není vypsán termín pro tento zájezd. Je možné, že na něm v tuto chvíli pracujeme nebo s ním v této sezóně nepočítáme. Přesto, pokud jste skupina a máte zájem o individuální termín přímo dle vašich představ, neváhejte nás kontaktovat. Více informací k zájezdům na zakázku zde.
Nominace odeslána Vaše nominace byla úspěšně odeslána do našeho systému. Děkujeme za zájem.

Podobné zájezdy

Černá Hora – Tara

Černá Hora – Tara

19. 7. - 28. 7. 2024 Chci to vidět