Za probouzející se přírodou Karpat – nejen pro kytkomily

Za zážitky bez obav

Za probouzející se přírodou Karpat – nejen pro kytkomily

10 dní / 7 400 Kč
výběr zájezdu
 Zvolte typ zájezdu
Destinace
 Zvolte destinaci
Termín
Odjezd
+/-
Návrat
+/-
Cena
Cena od
Cena do
Ubytování

Strava

Doprava


Náročnost
Náročnost

Termíny

Nebyl nalezen volný termín

Lotru, Latoritei a Cindrel

Vydáme se na JUBILEJNÍ 20. pokračování kytičkářsky orientovaných zájezdů, které nás každoročně zavedou v čase barev a vůní do mytických rumunských Karpat. Zájezd v pohodovém duchu s podporou autobusu je určen nejen pro obdivovatele horské flóry, nýbrž i pro hledače romantických míst, hlubokých soutěsek, nekonečných rozhledů, nových přátel, životních partnerů…. Pod vedením osvědčeného týmu a účasti odborníka-botanika si opět užijeme pohorového toulání s kytarou a stabilní partou pohodářů.
Již předem tradičně avizujeme možné drobné změny programu, ke kterým může vzhledem k aktuálním zjištěním do začátku zájezdu dojít a se kterými budete seznámeni až v busu!

Cena zahrnuje

Program zájezdu

1. – 5. den

Odpolední odjezd z Brna, přejezd přes Maďarsko do Rumunska a přes Arad a Sibiu a údolím řeky Olt do vesničky Robesti, odkud začneme stoupat na hřeben pohoří LOTRU. Utáboříme se na louce u potoka pod vrcholem Robu (1.899 m). Po hlavním hřebeni přes vrcholy Mindra (1.952 m), Pircalabu (2.060 m), Sterpa (2.142 m) s úžasnými výhledy na okolní hory - Fagaraš, Capatinii, Cozii, Cibin a Sureanu. Utáboříme se v sedle u pramene pod vrcholem Voinesita (1.785 m) na louce u lesa. Pokračujeme přes vrcholy Voinesita (1.848 m), Clabucet (2.054 m), Negovanu Mare (2.135 m), Balindru na tábořiště u jezírka v ledovcovém kotli pod nejvyšším vrcholem Steflesti (2.244 m). Kolem Vf. Cristesti (2.233 m) sestoupíme podle skal do údoli říčky Lotru, odkud přejedeme autobusem přes Voineasu za vesnici Ciunget,kde se utáboříme u potoka.

6. – 7. den

Z tábořiště za vesnicí Ciunget vystoupáme nalehko na hřeben LATORIȚEI a přes hřeben Paraginosu, Vf. Fratosteanu Mic (1.979 m) a Mare (2.053 m), Vf. Mogos (1.959 m) a Muntele Boarnes sestoupíme k přehradě Lacul Petrimanu na tábořiště s autobusem.
Autobus nás popoveze k myslivně v údolí říčky Latorita, odkud opět nalehko vystoupáme na vápencový skalnatý hřeben Tirnovul a přes vrcholy Piatra Tirnovul (1.879 m), Tirnovul Mic (1.825 m) a Tirnovul Mare (1.846 m) jej přejdeme. Sestoupíme do vesnice Ciunget, odkud nás autobus popoveze do sedla Urdele (1.950 m). Odtud vyrazíme již natěžko po hřebeni Paringu kolem Vf. Iezer (2.157 m), Vf. Mohoru (2.336 m), Vf. Plescoaia (2.250 m) a sestoupíme na tábořiště u jezera Cilcescu (1.934 m).

8. – 10. den

Přejedeme do lyžařského střediska Păltiniș, sbalíme se na poslední dvě noci do pohoří CINDREL a budeme rychle upalovat z lyžařského střediska nahoru na hřeben. Utáboříme se u ledovcového jezera Iezerul Mare (2.000 m) pod nejvyšším vrcholem Vf. Cindrel (2.244m). Rododendronový hřeben nás povede dál přes vrcholy Frumoasa (2.152 m), Foltea (1.963 m), Strâmba Mare (1.830 m).

V sobotu seběhneme zpátky k busu, dáme koupačku v solným jezírcích Ocna Sibiului, v místních restauracích utratíme poslední LEI a v podvečer vyrazíme na cestu domů. V Brně budeme klasicky v neděli ráno s přáním, abychom se domluvili, že za rok to chceme zažít znovu!

Ubytování

Nocovat budeme na tábořištích ve vlastních stanech a spacácích v lůně malebné rumunské přírody na vhodných místech se zdrojem pitné vody – většinou horské bystřiny.

Strava

Stravování je po celou dobu zájezdu z vlastních zásob, protože kromě pastevců a ovcí téměř nepotkáme jiné duše. Dokupování proviantu bude možné při přejezdech. Optimální jsou sušené potraviny – polévky, omáčky, kaše, čínské nudle, apod. Je dobré přibalit dostatek sladkostí pro doplnění energie. A kořalku „na vypálení červa“.

Doprava

Doprava bude zajištěna zájezdovým autobusem.

Nástupní místa

Náročnost

Dvacátým dílem pokračujeme v „nekonečném“ seriálu kytičkářsky orientovaných zájezdů, které nás každoročně zavedou v čase barev a vůní do mytických rumunských Karpat nebo kamkoliv na Balkán. S ohledem ke zvolenému termínu a vybraným lokalitám je určený všem milovníkům horské flóry. Vzhledem k organizaci zájezdu je pro ty, kdo si netroufají na čistokrevný přechod hor, vyhovuje jim zázemí autobusu a menší náročnost. Všechny túry, které podnikneme, patří mezi středně náročné. Nicméně se nahoru vydrápat musíme a nevyhneme se nástupům s větším převýšením. Průměrně zdatný jedinec by neměl mít větší problémy. Přesto je pro jejich úspěšné absolvování potřebná určitá fyzická zdatnost a jistá chůze v náročnějším terénu. Ve dnech, kdy půjdeme tzv. nalehko, bude tábor hlídaný a my se budeme toulat, botanizovat a fotit bez zátěže. Výhodou výletů nalehko pro znavené je, že se mohou kdykoliv vrátit na známé místo nebo si udělat program svůj. Každý den bychom měli ujít asi 6 – 8 hodin čisté chůze (vyjma přesunu busem).
V průběhu putování se s naším busem potkáme několikrát. Budeme mít možnost doplnit proviant či zásoby oblečení. Tudíž je možné nést na zádech vše potřebné na předem určený počet dní. Nemusíme proto od začátku až do konce tahat všechno s sebou!

Další info

Cestovní doklady

Jelikož je Rumunsko od 1.1. 2007 v EU, stačí vám pro tuto cestu OBČANSKÝ PRŮKAZ nového typu se strojově čitelnou zónou. Pokud ji nemáte, vezměte si pas. Pro případ ztráty cestovního dokladu si zvlášť zabalte 1 fotografii pasového formátu a xerokopii s vašimi identifikačními údaji.

Ostatní podrobné pokyny k zájezdu (tzv. rodokaps) obdržíte v dostatečném předstihu tak, abyste se mohli na zájezd v klidu připravit. Nejpozději však týden před odjezdem.

Podobné zájezdy

Vâlcan a Retezat

Vâlcan a Retezat

19. 8. - 28. 8. 2022 Chci to vidět
Cernei, Mehedinți a Banátské hory

Cernei, Mehedinți a Banátské hory

Podkarpatské toulání

Podkarpatské toulání