Apuseni, Bihor a Vlădeasa

Za zážitky bez obav

Apuseni, Bihor a Vlădeasa

výběr zájezdu
 Zvolte typ zájezdu
Destinace
 Zvolte destinaci
Termín
Odjezd
+/-
Návrat
+/-
Cena
Cena od
Cena do
Ubytování

Strava

Doprava


Náročnost
Náročnost

Termíny

Aktuálně není vypsán termín pro tento zájezd. Je možné, že na něm v tuto chvíli pracujeme nebo s ním v této sezóně nepočítáme. Přesto, pokud jste skupina a máte zájem o individuální termín přímo dle vašich představ, neváhejte nás kontaktovat. Více informací k zájezdům na zakázku zde.
Nominace odeslána Vaše nominace byla úspěšně odeslána do našeho systému. Děkujeme za zájem.

„Propastné“ a „Hříběcí“ hory

Fyzicky nejméně náročné rumunské putování zahájíme dvoudenním přechodem pohoří VLĂDEASA. Odměnou nám budou krásné výhledy na okolní kopce i roviny a výhled na přehradu z nejvyšší hory tohoto pohoří Vlădeasa (1.836 m). Sejdeme i do krasového pohoří evropského významu BIHOR. Prozkoumáme zde mnoho jeskyní, závrtů, propastí, skalních tunelů, ponorných řek, soutěsek, silných vývěrů i nádherné krasové louky. Opravdové dobrodružství nás čeká při prohlídce jeskyně Barsa, v průchozí tunelové jeskyni Rădeşei nebo při brodění v soutěsce Someşul Cald s 300 m vysokými vápencovými srázy. Na planině Padiş potkáme babičky, které mají nejen zlaté zuby, ale i zlaté ruce a nabízí výborné mléko, špek a domácí placky plačinty. Denně budeme potkávat nesčetná stáda koní, ovcí i černých buvolů, kteří jediní cinkáním svých zvonečků ruší opravdové horské ticho. Prohlédneme si také největší rumunskou ledovou jeskyni Scărişoara či unikátní více než stometrovou trojpropast CETĂŢILE PONORULUI tedy Ponorné Hrady. V horských chatách a hospůdkách ochutnáme místní speciality jako jsou mamaliga a brynza. Putovat budeme ve výškách 500 – 1.800 m, denně cca 20 km (občas i nalehko při hvězdicových túrách z tábořiště).

Cena zahrnuje

Cena nezahrnuje

Videa

Program zájezdu

Každý den putujeme od ranní deváté, s přestávkami na jídlo, focení a kochání se přírodou, až do pozdního odpoledne. Kdo má chuť a síly, ještě si někam zajde, ostatní se utáboří na osvědčených místech. Rozhodujícím činitelem je kromě vaší kondice také počasí. Neovlivníte jej, nevyberete si jej, ale s patřičným vybavením snadněji odoláte. Sehrané party mohou jít po konzultaci s průvodci samy. Není však radno chodit v počtu menším tří. Odporuje to základním pravidlům horské turistiky. Mapy vám dáme, ale jsou rumunské – ne vše v nich je a ne vždy stoprocentně sedí.

Ubytování

Nocovat budeme na ověřených tábořištích ve volné přírodě ve vlastních stanech a spacácích. Hygiena je omezená a to v horských potocích a tůních. Na většině tábořišť voda bude.

Strava

Stravování je po celou dobu zájezdu z vlastních, popřípadě přikoupených zásob. Prakticky obden bude možnost dokoupit chleba, pivo, sýr a možná i něco málo jiného. Doporučujeme vařit a stravovat se ve 2 max. 3 lidech. Optimální jsou sušené potraviny – polévky, omáčky, kaše, čínské nudle, apod. Je dobré přibalit dostatek sladkostí pro doplnění energie.

Doprava

Doprava bude řešena zájezdovým autobusem.

Nástupní místa

Náročnost

Všechny túry půjdeme natěžko a tudíž batoh budeme mít celou dobu na zádech (krom 4. a 6. odpočinkového dne). Zvažte proto dvakrát nad každou součástí výstroje a oblečení, zda jej opravdu budete potřebovat.

Jaká je denní převýšení a délka plánovaných etap?
1. túra: (↔ 9 hod., ↑ 1240 m ↓ 340 m)
2. túra: (↔ 8,5 hod., ↑ 110 m ↓ 350 m)
3. túra: (↔ 6,5 hod., ↑ 130 m ↓ 130 m)
4. túra: (↔ 8 hod., ↑ 0 m ↓ 230 m)
5. túra: (↔ 7 hod., ↓ 600 m ↑ 600 m)
6. túra: (↔ 7 hod., ↓ 100 m ↑ 300 m )
7. túra: (↔ 8 hod., ↑ 220 m ↓ 100 m)
8. túra: (↔ 6 hod., ↑ 0 m ↓ 630 m)

Další info

Velikost skupiny
Maximální kapacita je 20 účastníků, kterou budou doprovázet navíc dva průvodci, jeden vpředu určující směr a druhý vzadu, dodávajíc povzbuzení pomalejším.

Cestovní doklady
Jelikož je Rumunsko od 1.1. 2007 v EU, stačí vám pro tuto cestu platný OBČANSKÝ PRŮKAZ. Pokud jej nemáte, vezměte si pas. Pro případ ztráty cestovního dokladu si zvlášť zabalte 1 fotografii pasového formátu a xerokopii s vašimi identifikačními údaji.

Ostatní podrobné pokyny k zájezdu (tzv. rodokaps) obdržíte v dostatečném předstihu tak, abyste se mohli na zájezd v klidu připravit. Nejpozději však týden před odjezdem.

Aktuální informace o podmínkách pro cestování najdete zde.

Termíny

Aktuálně není vypsán termín pro tento zájezd. Je možné, že na něm v tuto chvíli pracujeme nebo s ním v této sezóně nepočítáme. Přesto, pokud jste skupina a máte zájem o individuální termín přímo dle vašich představ, neváhejte nás kontaktovat. Více informací k zájezdům na zakázku zde.
Nominace odeslána Vaše nominace byla úspěšně odeslána do našeho systému. Děkujeme za zájem.

Podobné zájezdy

Vâlcan a Retezat

Vâlcan a Retezat

16. 8. - 25. 8. 2024 Chci to vidět