Brazílie - nejen horské a pralesní treky

Za zážitky bez obav

Brazílie - nejen horské a pralesní treky

20 dní
výběr zájezdu
 Zvolte typ zájezdu
Destinace
 Zvolte destinaci
Termín
Odjezd
+/-
Návrat
+/-
Cena
Cena od
Cena do
Ubytování

Strava

Doprava


Náročnost
Náročnost

Termíny

Aktuálně není vypsán termín pro tento zájezd. Je možné, že na něm v tuto chvíli pracujeme nebo s ním v této sezóně nepočítáme. Přesto, pokud jste skupina a máte zájem o individuální termín přímo dle vašich představ, neváhejte nás kontaktovat. Více informací k zájezdům na zakázku zde.
Nominace odeslána Vaše nominace byla úspěšně odeslána do našeho systému. Děkujeme za zájem.

Brazílie je kontinentální stát, navštívit jenom ty nejzajímavější části, jako je Amazonie, národní parky severu, pláže severo-východního pobřeží, Pantanal, vodopády Iguaçu a některá města, je finančně a časově náročné. Pokud nemáte alespoň tři měsíce času, ale přesto byste rádi Brazílii navštívili, pak tento výlet jisto-jistě uspokojí Váš brazilský sen. Obsahuje ode všeho trochu, ale ne jen tak ledajaké, obsahuje to nejlepší "trochu", co může Brazílie nabídnout. Pulsující Rio s ikonickou sochou Krista, Cukrovou homolí, legendární stadion Maracaná, či známá pláž Copacabana. Čeká nás Salvador da Bahia - nejkulturnější město Brazílie a nejčernější město mimo Afriku, vesnička Praia do Forte s projektem TAMAR na záchranu mořských želv, čarokrásná krajina stolových hor, vodopády, jeskyně a barevné, klidné vesničky ve vnitrozemí. Třídenní pochod do tropického údolí, kde nahlédneme do původního pralesa, přespíme u místních farmářů. Za odměnu, po putování krajinou stolových hor, bude nejkrásnější brazilský ostrov - Boipeba, oáza klidu, míru a míchaných nápojů podávaných třeba v plodu kakaa. Caipirinhu, pivo, nebo vodu z kokosového ořechu? To už necháme na Vás. Kulinářské speciality je možné objevovat i v Itacaré, městečko je vyhlášené jako surfařská top destinace, obklopená zbytky původního Atlantického deštného pralesa, kterým je třeba projít, aby se člověk dostal na ukryté pláže. A na nich, později, naše putování končí. Zbývají už jen nákupy suvenýrů na otročím trhu v Salvadoru a poslední koupání u nejstaršího majáku v Americe.

Cena zahrnuje

 • pozemní dopravu (mix veřejné a soukromé)
 • ubytování v hostelech
 • vstupy v Chapada Diamantina do jeskyně Lapa Doce
 • zatopené jeskyně Pratinha
 • výstup na stolovou horu Morro do Pai Ignacio
 • poplatek za vodopád Fumaca
 • případný poplatek za výstup na vyhlídku Dva Bratři v Riu

Cena nezahrnuje

 • zpáteční letenku v ceně od cca 23.000 Kč (cena včetně vnitrostátního přeletu)
 • stravu
 • vstupy neuvedené v cena zahrnuje
 • pojištění pro případ Covid-19 (doporučujeme připojistit)

Videa

Program zájezdu

1. - 4. den

Přelet Evropa - Brazílie. Začátek v Riu de Janeiru. Socha Krista Vykupitele, Cukrová homole, Vyhlídka ze Dvou bratrů, půl den vyhrazený na pláže, Maracaná stadion, centrum města s tramvají do čtvrti Santa Teresa a muzeum Zítřka, na pivo do favely (chudinská čtvrť).

5. - 6. den

Přelet Rio - Salvador, návštěva historického centra Salvadoru, výlet do turistické vesničky Praia do Forte s projektem na záchranu mořských želv a osada Arembepe, vesnička hipíků (pobývali Janis Joplin, Mick Jagger, R.Polanski, Jack Nicolson,..), pláže, koupání, nebo možnost odjet brzy ráno do Mangue Seco – písečné duny, vyjížďka na buggy, pláže říční i mořské. Programově lze ale jen Mangue Seco, a nebo želvy s hippíky.

7. - 12. den

Chapada Diamantina, městečko Lencois, vodopády, vyhlídka na stolové hory, zatopená jeskyně, koupání, vodopád Fumaca - 380 m vysoký. Přechod hor do údolí Vale do Pati, dvě noci v údolí, okolo je prales, zajdeme k vodopádu a
dokončení přechodu ve vesničce Andaraí.

13. - 16. den

Ostrov Boipeba - přesun trajektem - busem - rychlým člunem. Ráj na zemi, pochod do vesničky Moreré, volný den na ostrově.

17. - 19. den

Itacaré - přejezd, výpravy pralesem na pláže, možnost učit se surfovat. Je to surfové městečko.

20. den

Návrat do Salvadoru, nákupy, odpolední odlet. Návrat 21. den.

Ubytování

Ubytováni bude zajištěno v hostelech ve vícelůžkových pokojích (často pouze palandy, toalety a wc mimo pokoj) a to jak v běžných městských tak i v hostelech venkovského typu - čili spíše maličkých rodinných penzionech.

Strava

Stavu si každý zajišťuje sám. Zhruba v polovině pobytu bude možné objednat si snídaně a večeře přímo v místě ubytování. 

Doprava

Nástupní místo: Rio de Janeiro
Výstupní místo: Salvador

Cena letenky není zahrnutá v ceně zájezdu. Jejich cena v průběhu roku kolísá, proto částka uváděná u zájezdu je pouze orientační. Jakmile je přihlášeno dostatek účastníků pro realizaci zájezdu, poptáme letenky a zvolíme optimální variantu, obvykle nejvýhodnější na trhu. Vzhledem k tomu, že lhůta pro potvrzení rezervace a zaplacení letenky je obvykle velmi šibeniční (leckdy i méně než 24 hodin), mohou u nás klienti zaplatit zálohu na letenky ve výši uvedené orientační ceny, kterou po zakoupení letenek vyúčtujeme a případný přeplatek vrátíme či převedeme do plateb k zájezdu (vždy dle domluvy). V případě dražších letenek vždy kontaktujeme klienty a žádáme je o souhlas se zakoupením ještě před potvrzením rezervace. Naší nabídky využívá drtivá většina klientů, přesto ale umožňujeme zakoupit si i vlastní letenky (s využitím různých věrnostních programů nebo vlastním itinerářem letu), při jejich nákupu je však dobré konzultovat itinerář letu s CK a hlavně si potvrdit realizaci zájezdu (dosažení minimálního počtu účastníků). Podrobnosti k letecké dopravě naleznete ve Všeobecných podmínkách pro zajištění letenek.


Doprava, kromě místního přeletu, bude místními dálkovými autobusy, lokálními vesnickými autobusy a občas najatým minibusem.

Nástupní místa

Náročnost

Další info

Letošní rok cestovaní do mimoevropských destinací příliš nepřál. Zůstala však přece jen hrstka zemi, které ke koronavirové situaci přistoupily racionálně, evolučně. Většina lidí od jara žije s heslem: tenhle rok to nějak vydržíme... Ale žádný kouzelný proutek není a virus tu proste bude dál... Světová zdravotnická organizace ve své čerstvé zprávě použila termín „smrtící prosinec v Evropě“. Tou dobou už bude Brazílie za vrcholem epidemie… Brazílii nehrozí ani nevypočitatelné zavření, ani nenadálé rušení letů, naopak je to branka v současném světe plném bariér. Je zřetelné, že je zbytečné buď čekat na lepší časy anebo se pokoušet vlamovat do zavřených dveří (Maroko, Gruzie, Jordánsko, Madagaskar atd...) Brazílie se zahraničním cestovatelům neuzavřela a už ani neuzavře. Dokonce i letecké spojení přes Portugalsko již funguje hladce. Vše máme ověřeno přes našeho průvodce, který v Brazílii sídlí. S tím jak všichni turisté čekají na zázrak se naskýtá jedinečná příležitost vidět Brazílii bez davů cestovatelů. Zároveň je to v letošním roce jedna z mála reálných příležitostí vydat se do divokých hor a pralesa. Pro naše klienty, kteří si zaplatili nějaký zájezd, který se bohužel nedal realizovat je to zároveň příležitost proměnit bez jakékoliv ztráty voucher v uskutečnitelnou cestu!


Aktuální informace o podmínkách pro cestování najdete zde.