Cyklotoulky krajem Burgundska a Champagne

Za zážitky bez obav

Cyklotoulky krajem Burgundska a Champagne

9 dní / 21 900 Kč
výběr zájezdu
 Zvolte typ zájezdu
Destinace
 Zvolte destinaci
Termín
Odjezd
+/-
Návrat
+/-
Cena
Cena od
Cena do
Ubytování

Strava

Doprava


Náročnost
Náročnost

Termíny

Nominace odeslána Vaše nominace byla úspěšně odeslána do našeho systému. Děkujeme za zájem.

na kole podél vinic a vodních kanálů za vinařskými klenoty Francie

Beaujolais ... Mâconnais ... Côte d´Or ... Champagne ... Co mají společného? Jiskru v oku nejednoho milovníka vína a shodnou kolébku původu. Málokterá oblast nabízí tolik značek zvučných jmen jako právě Burgundsko, málokteré období je vhodnější pro jeho návštěvu, než právě období sklizně a málokterý způsob poznávání poetičtější, než ze sedla kola. Dokonalá infrastruktura vinařských cyklostezek povyšuje Burgundsko na ideální cíl pro milovníky vína a pohodové cykloturistiky. Zajímavým zpestřením je poježdění podél vodních kanálů i četné historické památky. Připravili jsme pro vás vyvážené denní etapy mezi 55–65 km, zpestření v podobě několika degustací (pro zájemce za příplatek) a návštěvu kraje Champagne jako velkolepý bonus na závěr.

Cena zahrnuje

Cena nezahrnuje

  • degustaci vín v místních sklepích (za příplatek pro zájemce)

Průvodci

Taťána Zavřelová

21. 9. - 29. 9. 2024 / č.zájezdu 224476-01

Táňa je jednou z těch průvodkyní, které si českého léta moc neužijí. Místo toho nasává vůně macchií na Korsice, divoké přírody ve Finsku nebo horských luk ve Francii. Pravidelně okupuje přední příčky mezi nejvytíženějšími průvodci a sbírá body za všestrannost. Cyklozájezdy a turistické horodolky ...

Dozvědět se více

Zuzana Rauchfuss

21. 9. - 29. 9. 2024 / č.zájezdu 224476-01

Zuzka je akční, zapálená a nadšená milovnice cyklistiky. Pokud zrovna někde nelítá na kole, potkáte ji s krosnou na horách, skialpech, běžkách, koni, surfu, skatu či na vodě. Je to outdooračka každým coulem, bivakování na divoko a cestování po všech koutech světa je jí blízké. Kromě sportování ...

Dozvědět se více

Videa

Program zájezdu

1.–2. den

Z Brna přes Prahu a Plzeň do Francie, kam dorazíme v ranních hodinách. Úvodní cykloetapa vinařským krajem CÔTE CHALONNAISE až k proslulému opatství CLUNY, v jehož blízkosti se ubytujeme ( ↔ 55 km). Na úvodní večeři zajdeme do francouzské restaurace - na typický Burguignon!

3.–4. den

Mezi vinicemi kraje MÂCONNAIS se sklípky vábícími k ochutnávce a kolem skály Roche Solutré budeme šněrovat do oblasti lahodné už svým názvem – BEAUJOLAIS ( ↔ 50 - 60 km). Na dvě noci se ubytujeme ve vinařské vesničce Fleurie, odkud vyrazíme na cykloetapu lemovanou vinicemi, sklípky a románskými kostelíky ( ↔ 50 km). Vyjížďku korunujeme degustací v místních sklepích.

5. den

Odpočinkový den bez kol nás přivede do historického městečka BEAUNE – centra vinařské oblasti CÔTE D´OR se symbolem všech burgundských pohlednic – špitálem Hôtel-Dieu, jehož střecha hraje všemi barvami. Navštívíme i malebné městečko FLAVIGNY, jehož uličky možná znáte i z filmu Čokoláda.

6.–7. den

Pohodová cyklostezka v údolí řeky Yonne z Auxerre podél kanálu CANAL DU NIVERNAIS (↔ 58 km). Přes historické město Clamecy s krásnou katedrálou a hrázděnými domy k opatství VÉZELAY s nádhernou bazilikou.

8.–9. den

Závěrečná cykloetapa nás provede vinařským krajem CHAMPAGNE z historické REMEŠE se slavnou gotickou katedrálou, kde byli korunováni francouzští králové, do Épernay, kde nakoukneme do místních vinařských sklepů a se sklenkou pravého šampaňského se rozloučíme. Vybaveni nejedním suvenýrem v lahvi vyrazíme na cestu do svých domovů.

Ubytování

Nocovat budeme 4x v chatkách/mobilhomech (4 - 6 lůžkové chatky/mobilhomy s 2 - 4 lůžkovými ložnicemi) a 2x v hostelu (2 - 5 lůžkové pokoje). Méně časté střídání místa ubytování přispívá ke zvýšenému komfortu a pohodě bez neustálého balení věcí a stěhování.

Strava

V ceně jsou zahrnuté 2 snídaně (3. a 7. den zájezdu). Jedenkrát také zajdeme na společnou francouzskou večeři do místní restaurace (2. den zájezdu - úvodní večeře). Ostatní stravování je ve vlastní režii, můžete si vzít svačinky z domova nebo ochutnávat speciality vynikající francouzské kuchyně. Možnost dokupovat místní potraviny bude denně.

Doprava

Doprava je pohodlným autobusem a kola přepravujeme v zaplachtovaném cyklovleku, v němž jsou pevně uchycena do speciálních držáků. Pro úplně 100% ochranu je vhodné kolo chránit vhodným obalovým materiálem.

Nástupní místa

Brno - Zvonařka / Plzeň / Praha - Stodůlky

Náročnost

Od průvodce dostanete barevnou mapu a itinerář doporučených cykloetap, přičemž na vyjížďku můžete vyrazit buď individuálně, nebo následovat průvodce, který pojede právě doporučenou trasu.

Denně ujedeme průměrně 55 - 65 km po perfektně udržovaných cyklostezkách s asfaltových či šotolinovým povrchem. Délka jednotlivých etap je uvedena v závorce na konci popisu jednotlivých dní v programu zájezdu. Během etap jedeme nalehko, někdy se budeme moci občerstvit u autobusu, který nás bude při některých etapách čekat v určených hodinách na kontaktních místech. Kteroukoliv část etapy či zájezdu je pak možno absolvovat busem, popř. si udělat zcela vlastní individuální program (na kole i bez něj).

Další info

Doporučený typ kola: trekové nebo horské s hladšími plášti
Povrch: 40% cyklostezky, 60% místní komunikace

Přeprava kol
Kola přepravujeme v zaplachtovaném cyklovleku, v němž jsou pevně uchycena do speciálních držáků. Ve výjimečných případech (kapacitně méně obsazené zájezdy apod.) přepravujeme kola v k tomu určených cyklobrašnách či v nosiči na kola umístěném na tažném zařízení nebo na střeše. Pro úplně 100% ochranu je vhodné kolo chránit vhodným obalovým materiálem.

Elektrokola
Na tento zájezd je možné si vzít elektrokolo. Nicméně z důvodů hmotnostních limitů vleků určených pro přepravu kol jich můžeme vzít jen určité množství. Při volné kapacitě si službu přepravy elektrokola můžete přímo rezervovat v objednávce, či jí konzultujte s naší prodejnou zájezdů. Prosím počítejte s tím, že u některých ubytovatelů může dojít k nutnosti doplatků za spotřebovanou elektřinu.

Cestovní doklady
Do navštívených zemí nám stačí platný občanský průkaz

Ostatní podrobné pokyny k zájezdu (tzv. rodokaps) obdržíte v dostatečném předstihu tak, abyste se mohli na zájezd v klidu připravit. Nejpozději však týden před odjezdem.

Aktuální informace o podmínkách pro cestování najdete zde.

Termíny

Nominace odeslána Vaše nominace byla úspěšně odeslána do našeho systému. Děkujeme za zájem.

Podobné zájezdy

Cyklistika v levandulové Provence

Cyklistika v levandulové Provence

28. 6. - 7. 7. 2024 Chci to vidět
Dunajská cyklostezka - kemp

Dunajská cyklostezka - kemp

10. 7. - 14. 7. 2024 Chci to vidět
Dunajská cyklostezka - penzion

Dunajská cyklostezka - penzion

18. 9. - 22. 9. 2024 Chci to vidět
Kolmo kolem Bretaně

Kolmo kolem Bretaně

17. 7. - 28. 7. 2024 Chci to vidět
Korutany

Korutany

21. 8. - 25. 8. 2024 Chci to vidět
Moselská cyklostezka

Moselská cyklostezka

20. 8. - 25. 8. 2024 Chci to vidět
Ostrovy za polárním kruhem

Ostrovy za polárním kruhem

5. 7. - 21. 7. 2024 Chci to vidět
Prodloužené léto v Chorvatsku

Prodloužené léto v Chorvatsku

30. 8. - 8. 9. 2024 Chci to vidět
Kaňony jižní Francie

Kaňony jižní Francie

8. 7. - 18. 7. 2021 Chci to vidět